Schizis

literatura młodzieżowa
Media Rodzina
2020-03-25
2020-03-25
literatura młodzieżowa melissa darwood choroba psychiczna depresja schizofrenia miłość seks przyjaciel
Inne

Wyróżniona opinia i

Schizis

przeczytanych książek 529 napisanych opinii 517

Zakręcona książka i zaskakujące zakończenie. Dobrze się czytało.

Zakręcona książka i zaskakujące zakończenie. Dobrze się czytało.

Głęboka, pouczająca i zaskakująca.

Głęboka, pouczająca i zaskakująca.

Czytając tył okładki, nie spodziewałem się tego, co mi książka zaserwuje, od początku, do końca jest nieprzewidywalna, z rozdziału na rozdział takie zwroty akcji, ze oderwać się nie można. Zakończenia myślę, ze dosłownie nikt nie będzie się spodziewał, bo każdy rozdział co innego nasuwa, a i tak ostatecznie nas zakończenie zamuruje na amen :D Sama książka choć mocno mnie wciągnęła, daję jej jedynie 8, bo jednak chętnie poznał bym jak to się ostatecznie zakończy przygoda Marcji.
Książka u mnie w nowym oddziale dla młodzieży od lutego 2021 roku leżała, smutno ze młodzież olewa książki, a ta wyjątkowo, moim zdaniem, powinna być przez każdego przeczytana, daje wiedzę o chorobach, o którym mało wiemy, a wbrew pozorom możemy się spotykać często, zwłaszcza młodzież może, choć nie koniecznie, nauczyła by się szanować rówieśników, którzy nie są zdrowi jak inny wokoło, a tak samo zasługują na szacunek jak każdy z nas.
Sam często widzę, jak dzieci, młodzież, a nawet nie raz dorośli, z osób chorych, niepełnosprawnych itp. się nabijają, naśmiewają, a nie wiedzą ze swoim zachowaniem mocno krzywdzą 2 osobę, a nikt nie wie co każdego z nas w życiu czeka.
Na koniec gorąco polecam każdemu tą książkę, czy to młodzieży, czy dorosłym, nie wstydźcie się zajść do młodzieżowej biblioteki, aby wypożyczyć książkę, która wbrew pozorom może okazać się na prawdę atrakcyjną lekturą.

Czytając ,, Schizis '' miałam naprawdę sporo różnych pomysłów jak może się zakończyć ta historia . A i tak mnie zaskoczyła . To powieść nieprzewidywalna i skłaniająca do przemyśleń . Porusza wiele ważnych i ciężkich tematów . Ciężko mi po niej zebrać myśli i stwierdzić o czym tak naprawdę była i czy mi się podobała . Na pewno nie tego się po niej spodziewałam . Choć jestem za tym , że jest potrzebna i porusza rzadko podejmowane tematy . Zajmuje się tematem wielu chorób . Żeby dowiedzieć się jakich trzeba ją przeczytać .

Świetna, smutna, przejmująca. Autorka porusza kwestie osób dotkniętych chorobami, o których wszyscy słyszeliśmy. Ale większość z nas nie ma pojęcia co taka choroba robi z człowiekiem. Ta książka pozwala choć w małym stopniu zrozumieć... I za to należy się wielki szacunek dla autorki, która wypowiada się za te osoby. Kolejny raz pani Darwood mnie zaskoczyła fabułą książki.

zaskakująca fabuła...wciąga do samego końca

zaskakująca fabuła...wciąga do samego końca

Warto przeczytac, zaskakująca i zmuszająca do refleksji

Warto przeczytac, zaskakująca i zmuszająca do refleksji

Marcja jest bohaterką książki Schizis. Właśnie zakłada kanal na YouTubie i czeka na sto tysięcy subów. Dlaczego? Jak twierdzi wtedy raz na zawsze skończy z piekłem i zdradzi swoim widzom brutalną prawdę. Zasubskrybujesz?

Schizis to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie. Podoba mi się styl i język jakim posługuje się autorka. Tą książką zaplusowała u mnie podwójnie, ponieważ podjęła się dość trudnego tematu i poprowadziła go bardzo dobrze. A to wcale nie jest takie proste jakie się wydaje. Ilość tematów, problemów jakie udało się poruszyć autorce w tej powieści pozwala mi wysnuć wniosek, że mam i będę miała do czynienia z wrażliwą artystką, z dużą dozą empatii i dobroci. Dziękuję za tę historię. Każdy powinien się z nią zaznajomić.
PS. Nie ma szans by ktokolwiek domyślił się zakończenia, które może wywołać u wielu wrażliwych osób potok łez. Ode mnie 9/10.

Na półkach: , , , , , , , ,

Szalona książka! Nic tylko zaskakuje. A końcówka zwala z nóg. Porusza ważne tematy i różne choroby, tematy tabu, rasizm i wszystko odbywa się na terenie Polski. Jestem pod wielkim wrażeniem. Polecam doczytać do ostatniej strony.

Porusza trudne tematy

Porusza trudne tematy