Sex/Skin

Okładka książki Sex/Skin B.B. Easton
Okładka książki Sex/Skin
B.B. Easton Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: 44 Chapters (tom 2) literatura obyczajowa, romans
44 Chapters (tom 2)
Skin
Wielka Litera
2020-03-25
2020-03-25
2017-09-23
Teresa Tomczyńska, Zofia Kunert
używki seks nienawiść brutalność obrona rozkosz ból erotyka trójkąt fantazje sekrety

Okładka książki Niedopasowani Kristen Callihan, Samantha Young
Niedopasowani Kristen Callihan, S...
Okładka książki Dobry chłopak Sarina Bowen, Elle Kennedy
Dobry chłopak Sarina Bowen, Elle ...
Okładka książki Zostań Sarina Bowen, Elle Kennedy
Zostań Sarina Bowen, Elle ...

Pomimo rozczarowania pierwszym tomem, sięgnęłam po 2 tylko dlatego że miałam go na półce. Uczciwie muszę przyznać, że choć to nadal słaba książka, to jednak lepsza od poprzedniej części. Przede wszystkim na plus działa to, że w tym tomie autorka opowiada nam jedną historię, która ma swój początek i koniec, a w poprzedniej części za dużo było tego wszystkiego. Słuchałam tej historii również dla Knighta, którego polubiłam, ale tylko do pewnego momentu. W ogóle uważam, że ta książka ma dobry początek, ale gdzieś w połowie coś się zmienia i dalej jest zdecydowanie gorzej. Dla mnie stała się obrzydliwa. Chociaż to może jakoś bym zniosła i dała książce 1 gwiazdkę więcej, ale końcówka, jakieś ostatnie półtorej godziny audiobooka, sprawiło, że zostanę przy trzech. I chyba dam sobie spokój z tą serią. Przynajmniej w najbliższym czasie.

Druga część propozycji od BB Easton. O pierwszej pisałam w jednym z ostatnich podsumowań. Tak bardzo mnie zaintrygowała, że postanowiłam sięgnąć po kolejne części. I nie żałuję. Lubię pikantny język autorki, jej humor i brak pruderii. Podoba mi się wylewający z książki erotyzm i sposób, w jaki kobieta go opisuje. Zwraca uwagę na takie kwestie jak seks nieletnich, używki czy problemy psychiczne. Pokazuje, z jaki wieloma trudnościami borykają się nastolatkowie. To książka, która wynikła z osobistych przeżyć autorki, więc tym bardziej pokazuje, że takie rzeczy istnieją. Z jednej strony jest pikantnie, z drugiej potwornie smutno. Zachęcam Cię do sięgnięcia po nią.

Ta część podobała mi się dużo bardziej od pierwszej. Cóż, moim zdaniem pierwsza była wręcz niepotrzebna i zupełnie co innego miałam przedstawione w tej książce a tamtej.
Co do drugiej części, to na prawdę była dobra. Knight, mimo że przeraźliwy, to byl też bardzo dobry i trochę romantyczny. Coś niesamowicie mnie do niego przyciąga i myślę, że byl jednym z ciekawszych facetów w książkach.
Bb też dała się lubić (bo w pierwszej części, to była jakaś tragedia. Strasznie jej nie lubiłam wtedy),ale też nie do przesady. Czasem mnie mocno irytowała, ale to mnie tak nie drażniło.
Szkoda, że autorka zostawiła mnie z taką gonitwą myśli "Czy Knight faktycznie jestem gejem, a BB to była tylko jego przykrywka?" "Czy on ją kiedykolwiek kochał?" "Czy mówił prawdę, że nie łączy go nic z Angela?" I przede wszystkim "czy zdradził BB z Lancem?"
Jestem ciekawa, czy cokolwiek z tego wyjaśni się w dalszych częściach. Na pewno przeczytam i mam nadzieję, że historia nie spadnie z poziomu jaki reprezentowała sobą ta część, do poziomy części pierwszej.

Dała szansę tej książce ale poległam. Niestety tego się nie da czytać. Koszmar. Pierwsza cz. "Love"słaba, a ta to porażka. Nie ruszam nic więcej z tej serii.

Jeśli nie znacie @author.bb.easton, to musicie KONIECZNIE nadrobić! Jej seria #44chaptersabout4men to zdecydowanie najzabawniejsze książki tego typu 😃 Co ciekawe, BB Easton opisuje w nich dużą cześć swojego życia, a nawet występuje pod swoim nazwiskiem.
W pierwszej części poznajemy kulisy całej historii, która zaczęła się od odkrycia, że mąż bohaterki czyta maile wymieniane z przyjaciółką. Zamiast zrobić z tego dziką awanturę, BB postanawia wykorzystać sytuację i nieco koloryzując, opisuje swoje poprzednie związki. Skutkuje to zmianą postawy męża, który z nieczułego niemowy, zmienia się w gorącego kochanka. Manipulacja się udaje, a my dzięki temu poznajemy po krótce bohaterów kolejnych części serii, czyli jej byłych chłopaków.
Różowowłosa Brook, przez całą swoją młodość przyciąga „nieciekawych” chłopaków, którzy prędzej czy później, okazują się nie być tymi odpowiednimi. W „Sex/skin”, „Sex/star” i „Sex/speed” poznajemy kolejno: tajemniczego i niebezpiecznego Knighta, romantycznego muzyka-Hansa oraz mającego na nią zły wpływ Harleya. 😉 Historie się przeplatają, w każdej z części pojawia się postać Knighta, który do końca swojego życia szuka kontaktu z BB. W najnowszej części serii, w końcu otrzymujemy opowieść o relacji autorki ze swoim obecnym mężem Kenem. Różni się on od jej poprzednich miłości, nie ma nałogów, nie zadziera z prawem, a co najgorsze, nie posiada żadnego tatuażu! 😁 Niedostępny i skryty Ken okazuje się jednak tym, czego BB szukała. Wychowują wspólnie dwójkę dzieci, a różowowłosa autorka nadal stara się przebić przez skorupę tego wspaniałego sztywniaka 😄 Całość jest dla mnie 10/10, jak już wspomniałam, poczucie humoru BB Easton jest cudowne, książki pochłania się z prędkością światła. Wkrótce premiera serialu na @netflix pod tytułem Sex/Life, nie mogę się doczekać 🥰

Wiecie doskonale, że jestem niezaprzeczalną fanką małej BB.
Pisałam o tym w recenzji pierwszej części "Sex/love". BB jest wyszczekana, twarda, ale jednocześnie słodka na swój sposób. Ma świetne poczucie humoru, nieco podobne do mojego, więc po prostu musiałam się z nią polubić.
No i... Polubiłam się też z Knightem.
Zdecydowanie.
Trochę przypomina mi Marshalla Palgrema, którego sama wykreowałam. Jest twardy, ma piekło w oczach (swoją drogą, bardzo spodobało mi się to określenie),ale jednocześnie bardzo dba o BB i jest to niesamowicie jarające.
Jest dżentelmenem, choć ukrywa się pod naziolską maską. Nienawidzi świata i ludzi.
Brzmi znajomo, prawda?
No właśnie. I tutaj pojawia się problem, który sprawił, że chyba po raz pierwszy w trakcie czytania książki, tak bardzo się zawiodłam. Czar prysł.
Więcej na stronie: https://szkrabbloomy.wixsite.com/mojawitryna/post/sex-skin-bb-easton.

Wiecie doskonale, że jestem niezaprzeczalną fanką małej BB.
No i... Polubiłam się też z Knightem.
Zdecydowanie.
Trochę przypomina mi Marshalla Palgrema,...

Uwielbiam książki dla nastolatek, romanse i innee infantylne pierdółeczki. Ale sex/skin... mnie przerosło. Ta pozycja jest tragiczna. Po prostu głupia ;( zmarnowalam 100 str. Swojego życia . Fabuła rozwija się jak żółw w maratonie. Dialogi/teksty/opisy oraz główna bohaterka zapewniają nam poziom zerowy rozrywki. Nie polecam. Odradzam i chyba...nawet nie proponuje na plażę...

Dziwnie jest zaczynać czytać powieść wiedząc z porzpedniej części jak się skończy. BB wraca pamięcią do swojej pierwszej prawdziwej miłości (opowiadając przy okazji o tej pierwszej "nieprawdziwej"). Wiadomo, że była toksyczna i nie skończyła się dobrze. Jednak teraz mamy okazję poznać wszystkie twarze Ronalda McKnighta.

Przyznam, że nie wiedziałam co tu jeszcze autorka może dopowiedzieć. "Sex/Love" jak dla mnie ma fabułę zamkniętą i kolejne części nie miały sensu. Jednak ta historia rzuca inne światło na Knighta. Spodziewałam się, że fabuła będzie kręciła się tylko wokół licealnej miłości, ale to nie tylko to. Bohaterowie doświadczają wielu dramatycznych sytuacji. Piętnastolatka zachodzi w ciążę z dilerem, nastolatek popełnia samobójstwo przez samotność i brak akceptacji, młoda dziewczyna zaślepiona rachitycznym wyglądem supermodelek popada w anoreksję, jakiś smarkacz manipuluje rówieśnikami jak rasowy psychopata, inny chłopak w niekontrolowanych napadach agresji bije ludzi na miazgę. Każdy z nas w młodości obserwował takie rzeczy. Czytając tę książkę przypomniało mi się jak trudno jest być nastolatkiem. Kiedy już nie jesteś dzieckiem, ale do dorosłego wciąż dużo ci brakuje. Kiedy jesteś kłębkiem buzujących hormonów i nawet nie wiesz do końca kim jesteś. Łatwo wtedy popełnić poważny błąd, który będzie rzucał cień na całe dorosłe życie.

Myślałam, że to będzie takie cukierkowe czytadełko dla młodzieży, ale tak nie jest. Przede wszystkim ta książka napisana jest uczciwie. Autorka nie kreuje przesłodzonych postaci i nie wciska czytelnikowi kitu, że miłość jest w stanie wszystko naprawić. W rzeczywistości miłość potrafi jedynie wszystko zepsuć. A nikt nie kocha mocniej niż nastolatek swoją pierwszą prawdziwą miłością.

Ze wszystkich historii miłosnych przedstawionych w poprzedniej części przez BB najbardziej podobała mi się pierwsza i ostatnia. Knight jest agresywnym skurczybykiem, ale to najciekawsza postać z wielkim potencjałem do spektakularnej przemiany.

Przyznam, że nie wiedziałam co tu jeszcze autorka...

Jestem mile zaskoczona, bo po opisie i okładce spodziewałam się cukierkowej historii ociekającej seksem. Sex był i to nieźle odjechany, ale nie on tu był najważniejszy. W książce wiele się dzieje, bohaterowie są dzicy, atmosfera jest gęsta, mroczna i czuje się nadchodzące nieszczęście. Książkę czyta się dobrze, choć ciężko uwierzyć, że tyle złych rzeczy może zdarzyć się w jednym czasie. W książce jest poruszony praktycznie każdy problem młodych ludzi: anoreksja, bulimia, nastoletnia ciąża, używki, homoseksualizm, agresja, problemy z rodzicami, samotność, szukanie własnej tożsamości seksualnej i swojego miejsca w świecie. Trochę tego dużo, choć muszę przyznać, że historia bohaterów porusza, a momentami rozdziera. Z chęcią sięgnę po kolejną.

Jeśli chodzi o książkę to dobra wiadomość jest taka, że :
Sex/skin 📖 B.B. Easton ❤🍑
Jest lepsza niż pierwsza część, więc jeśli czytaliście pierwszą i:
A. podobała się Wam to ta będzie podobać się jeszcze bardziej;
B. nie podobała się Wam, to tej dajcie szansę, bo jest lepsza.
To taka dobra powieść erotyczna, ale tu nie wszystko postawiono na erotykę, to jest po prostu dobra powieść. Dla mnie super ❤❤

Jeśli chodzi o książkę to dobra wiadomość jest taka, że :
Sex/skin 📖 B.B. Easton ❤🍑
Jest lepsza niż pierwsza część, więc jeśli czytaliście pierwszą i:
A. podobała się Wam to ta będzie podobać się jeszcze bardziej;
B. nie podobała się Wam, to tej dajcie szansę, bo jest lepsza.

B.B. Easton Sex/Skin Zobacz więcej