Wszystko, co ukrywamy

Violetta Dobosz

Wyróżniona opinia i

Wszystko, co ukrywamy

przeczytanych książek 1239 napisanych opinii 707

Aborcja to palący problem, zwłaszcza dla tych, których nie dotyczy osobiście!
Ta historia, która powinna przekonać, że w życiu nie wszystkie decyzje podejmowane są dla zabawy i kaprysu… bądźmy wrażliwi ale nie wścibscy☺️

Aborcja to palący problem, zwłaszcza dla tych, których nie dotyczy osobiście!

Bardzo emocjonalna powieść.
Polecam.

Bardzo emocjonalna powieść.
Polecam.

Beth najmłodsza z czwórki rodzeństwa, podczas porządków w domu chorego ojca, w zamkniętym pomieszczeniu na strychu odkrywa dziennik swojej nieżyjącej matki. Z zapisków wynika, że wcale nie zginęła ona w wypadu samochodowym jak wiele lat temu dzieciom powiedział ojciec. To co odkrywa bohaterka nie zgadza się również z tym co sama z dzieciństwa pamięta. Pragnie wyjaśnić co tak naprawdę stało się z jej matką.
W drugiej płaszczyźnie poznajemy Grace (matkę Beth). Młoda dziewczyna kierując się prawdziwą miłością, porzuca życie w luksusie rodziców i poślubia biednego robotnika. Szybko zachodzi w ciąże i rodzi kolejne dzieci. Problemy dnia codziennego i życie w ciężkich dla kobiet czasach, gdzie nich prawa są mocno ograniczone popychają bohaterkę która nierozumiana i odtrącona przez najbliższych, aby ratować siebie i rodzinę kiedy podejrzewa kolejną ciąże posuwa się do ostateczności.
Sięgnęłam po tę książkę przypadkiem zaintrygowana opisem. Tematyka dość trudna, poruszająca tematykę depresji poporodowej oraz praw kobiet, ale bardzo potrzebna.

Bardzo mi się podobała historia Grace.
Książka opowiada o losach kobiet w latach 50. XX wieku. Rola kobiet sprowadzała się do opieki nad domem, mężem i dziećmi, bez większych praw i możliwości. Dotknięte wieloma problemami między innymi depresją, ignorowaną przez lekarzy. Historia Grace pokazuje, że do wielu tragedii nie musiałoby dojść gdyby nie zaślepienie na problemy i potrzeby drugiej osoby.
Zapiski Grace powodują, że czyta zagłębia się w te historię mocniej i mocniej. Jest się ciekawym co będzie dalej. Główna bohaterka od samego początku wzbudziła u mnie sympatię. Kierowała się głosem serca, dobrem dzieci, męża. Do samego końca miałam nadzieje, że wróci do swojego domu...
Cała teraźniejszość , o ojcu i rodzeństwu była już dla mnie nie tak interesująca.
Polecam serdecznie tę historię.

Bardzo mi się podobała historia Grace.

Tak bardzo mnie ta książka denerwowała....na początku. Wydawała się dziecinna, zbyt prosta, zbyt banalna.
Rozwinięcie wspaniałe, koniec szybki, choć wciąż bardzo dobry.
Cieszę się, że dałam jej szansę, autorka po raz kolejny nie zawiodła.

Rozwinięcie wspaniałe, koniec szybki, choć wciąż bardzo dobry.
Cieszę się, że dałam jej szansę, autorka po raz kolejny nie zawiodła.

Jeśli kiedykolwiek któraś z Was, odczuwała po narodzinach dziecka - delikatnie mówiąc - dziwne nastroje, to warto przeczytać tę książkę. Przy pierwszej ciąży przechodziłam kryzys, nie każdy mnie rozumiał, więc każdy powinien zapoznać się z taką lekturą. Czytając miałam wspomnienia i uroniłam kilka łez, wszystko opisane jest tak doskonale... Dziś jestem szczęśliwa i świadoma. Polecam książkę wszystkim kobietom, szczególnie przyszłym mamom, aby wiedziały, że warto zwracać się o pomoc. Tylko wtedy jest szansa na zrozumienie i ratunek...

Bardzo ważny temat. Ciekawa lektura, sprawnie napisana. Polecam

Bardzo ważny temat. Ciekawa lektura, sprawnie napisana. Polecam

kelly rimmer to autorka przepięknych powieści zwłaszcza dla osób pragnących przeczytać o życiu,o tajemnicach.

Ksiązka pt wszystko,co ukrywamy"
opisuje losy kobiety nie mogących sobie poradzić z macierzynstwem.Czy pomoc jej siostry okaĹźe się dobrym
rozwiązaniem ?
Po latach mąż kobiety odnajduje list ,ktory z przerazeniem odkrywa prawde.
czytając te powiesć przenosimy się w czasie,by móc zrozumieć węcej. A takźe poznac ‡ kazdego z osobna.
Bardzo wciągająca powieść
polecam

Ksiązka pt wszystko,co ukrywamy"
rozwiązaniem ?
Po latach mąż kobiety odnajduje list ,ktory z przerazeniem odkrywa prawde.
czytając te powiesć przenosimy...

Wszystko, co ukrywamy - Kelly Rimmer to powieść oparta na autentycznych rozmowach kobiet, które borykały się z depresją poporodową. Autorka opisuje sytuację kobiet ciężarnych i tych, które przeżywały depresję poporodową w USA w 1958r i porównuję tę sytuację kobiet w roku
1996.
Uważam, że wszyscy nasi politycy powinni tę powieść przeczytać jako obowiązkową lekturę. Może ta bardziej inteligentniejsza jej część zrozumie, dlaczego kobiety chcą decydować o swojej ciąży, bo obecnie w naszym kraju pod tym względem cofnęliśmy się do sytuacji kobiet w USA z 1958 roku.
Oczywiście wszyscy mężczyźni powinni tę lekturę przeczytać, aby zrozumieć kobiece problemy po porodzie, aby im mogli pomóc, zanim będzie za późno.
Autorka przedstawiła tu studium psychologiczne depresji poporodowej na podstawie dwóch rodzin: matki i córki.
Jest tu ukazana wielka namiętność i miłość dwóch mężczyzn. Jeden z nich jeszcze nie dojrzały do roli małżonka i ojca rodziny. Dopiero wielką tragedia z jaką musi się zmierzyć, zmienia go w bardzo odpowiedzialnego ojca. Czy do tej tragedii musiało dojść i co ją spowodowało? O tym jest ta książka.
Druga kobieta też przeżywa depresję poporodową. Jednak ona żyje już w 1996 roku, a w dodatku ma kochającego i odpowiedzialnego męża i kochające ją rodzeństwo. Jej sytuacja jest dużo łatwiejsza, chociaż na początku nie chce się przyznać do swojej choroby. Dlaczego?
Proszę przeczytać tę powieść. Naprawdę warto.

1996.

Powieść,która wyciska łzy.