Gangsterzy. Zrodzeni z mroku

Okładka książki Gangsterzy. Zrodzeni z mroku Monika Nerc, Agnieszka Siepielska, Anna Wolf
Okładka książki Gangsterzy. Zrodzeni z mroku
Monika NercAgnieszka Siepielska Wydawnictwo: Lipstick Books literatura obyczajowa, romans
Lipstick Books
2022-10-12
2022-10-12

Gangsterzy
Zrodzeni z mroku.

Czarny żyje spokojnie, nie chce się wychylać, bo nie chce żeby ludzie się dowiedzieli, że to on jest odpowiedzialny za zniknięcie jednego z ważniejszych gangsterów w kraju.
Pomimo obietnic, które składał wcześniej przed sobą, to jednak decyduje się zauważać z Ritą.
Rita jest złodziejką samochodów. Wszyscy mówią, że połączenie dwóch takich żywiołów, nie może przynieść niczego dobrego. Czy mają rację? 🤔 A może jednak się mylą? 🤔

Zoran jest znanym zabójcą półświatka mafijnego. On ma bardzo specyficzne upodobania, które wszędzie budzą lęk. Ale co dziwne troszkę to ma on obsesje na punkcie muzyki klasycznej. Ale też dla niego bardzo piękne są krzyki. Temu mężczyźnie podoba się strach ofiary, który widzi.
Aurora jest taka drobna złodziejka, która występuję na ulicy. Kobieta na swoim ciele ma blizny, ma też wspaniały głos, który podczas występów na ulicy przyciąga uwagę przechodzących ludzi. I właśnie podczas takiego występu poznaje mężczyznę.
Czy coś tych dwoje połączy? 🤔 Czy to będzie miłość? 🤔

Sophie nigdy nie miała łatwego życia. Od lat w jej i jej przyjaciółki domu była przemoc. I właśnie przez to dziewczyny przy pierwszej okazji uciekają z domu. W ucieczce pomagają im mężczyźni z klubu motocyklowego Sinners&Reapers.
Cash, jak wrócił z wojska, to dowiedziałam się ze stracił wszystko, co miał.
Pozostali mu tylko jego klubowi bracia i biedna Sophie. Czy dziewczyna odbuduje swój świat na nowo? 🤔 Czy może ktoś jej pomoże? 🤔
Czy coś jeszcze może wydarzyć się w życiu tych dwojga ludzi? 🤔
Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖.
Zacznę od tego, że pierwszy raz czytałam książkę napisana przez trzy autorki. Powiem Wam, że to była fajna przygoda przeczytać ta książka. Cała historia mi się podobała. Widać, że autorki włożyły w napisanie jej całe serce. Czekam na więcej książek w takim składzie.
Polecam Wam się zapoznać z tą historią 🙂😁.
Pamiętajmy zawsze, że każdy ma inny gust i co innego się nam podoba.
Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤.
Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Gangsterzy
Zrodzeni z mroku.

Rita jest złodziejką samochodów. Wszyscy mówią, że połączenie dwóch takich...

Mafia - hot or not? Jak uważacie?

Był taki moment, kiedy powieści mafijne zalewały rynek literacki i wydawało się, że jest ich trochę za dużo. Też miałam takie odczucia, ale teraz muszę Wam szczerze przyznać, że jak trafię na dobry wątek mafii to, aż z przyjemnością go czytam.

Anna Wolf, Monika Nerc i Agnieszka Siepielska stworzyły trzy historie, których głównym tematem są właśnie gangsterzy i mafia. Opowieści krótkie, wciągające i zdecydowanie idealne dla fanów autorek.

W pierwszej historii Czarny i Rita próbują wieść wspólne życie, ale dawni wrogowie nie odpuszczają i chcą uprzykrzyć im rzeczywistość.
W drugiej Zoran, który uwielbia znęcać się nad swoimi ofiarami poznaje Aurorę drobną złodziejkę i tak oto zaczyna ich coś łączyć.
W trzeciej opowieści Sophie, która nigdy nie miała łatwego i przyjemnego życia spotyka na swojej drodze Casha, członka klubu motocyklowego.

GANGSTERZY. ZRODZENI Z MROKU wciągają w mroczny świat porachunków, zbrodni, porwań. A w tym wszystkim jaśnieje płomień tlącego się uczucia.

Każda z historii miała w sobie to coś, jednak chyba najbardziej do gustu przypadła mi ta stworzona przez Agnieszkę Siepielską. Ostatnio mam zdecydowanie większą ochotę czytać o klubach motocyklowych 😏

Jeśli więc macie ochotę na coś o mafii to myślę, że ten zbiór krótkich opowieści to coś dla Was.

Mafia - hot or not? Jak uważacie?

🌻107/2023 #recenzja 🌻
Tytuł: Gangstarzy zrodzeni z mroku
Autor: @annawolf.autor @monikanerc @asiepielska
Wydawnictwo: @lipstickbooks
Data wydania: 2022-10-12

Czarny i Rita
“Ludzie to podłe kreatury i są w stanie zdradzić najbliższych dla pieniędzy. Te zaś rządzą i zawsze będą rządzić światem, ale jeśli nie ma się przy sobie kogoś, z kim mogłoby się nimi dzielić, to jest się w gruncie rzeczy biedakiem.”

Moja recenzja:
“Czarny i Rita” Anna Wolf
Nie przepadam za opowiadaniami, ale te są o gangsterach a do tego jedno z nich jest Anny Wolf, no więc musiało się znaleźć w moich rączkach. Opowiadanie to dotyczy Czarnego i Rity, o których można przeczytać w “Sprawa Rity” - oczywiście zachęcam do sięgnięcia po tą pozycję. Dla mnie to epilog ich historii. Jakub Wrocki w dalszym ciągu pod przykrywką przykładnego obywatela i luksusowego salonu samochodowego prowadzi ciemne biznesy, a Klara vel Rita stoi u jego boku. Znają swój świat, jego blaski i cienie, nie muszą nic przed sobą ukrywać. Jednak w tym świecie nic nie jest pewne, a niedokończone sprawy wyłażą jak nocne mary spod łóżka. Krótka historia a zapewnia mnóstwo wrażeń, nie wiadomo kto jest wrogiem, a kto przyjacielem. Ale czego się innego spodziewać po gangsterskim świecie, na pewno nie kwiatków i serduszek. To twardy i nieprzewidywalny świat, w którym trup ściele się gęsto. Sprawdźcie sami kto przeżyje, a kto nie starcie z Czarnym i Ritą. Opowiadanie to szczerze mnie zaskoczyło swoją fabułą, nie sądziłam, że może pójść w takim kierunku. Wydarzenia, które poprzedzają koniec historii zapewniają prawdziwy roller coaster emocji i wrażeń, a finał historii po prostu niesamowity.

Monika Nerc “Zoran. Piętno szaleństwa”
To moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i muszę przyznać, że udane. To opowiadanie zachęciło mnie by szerzej poznać losy Zorana, a są one opisane w książce “ W ramionach mafii”, o czym dowiedziałam się już po przeczytaniu niniejszego opowiadania. Nie mogę się, więc powiedzieć nic o książce w tym momencie, ale powiem wam w tym poście o opowiadaniu i czy mi się podobało czy nie.
Historia Zorana i Aurory bardzo mi się podobała. Ma swój niepowtarzalny klimat, który jest bardzo mroczny, momentami wręcz niepokojący, ale bardzo wciągający. Mnie pochłonął niesamowicie. Zoran to bestia w ludzkiej skórze, która uwielbia karmić się strachem innych. Jest bardzo brutalny, uwielbia smak i zapach krwi, bo okrucieństwo jakie sieje jest dla niego jak tlen niezbędny do życia. Na drodze Zorana staje Aurora, zawodowa złodziejka, która pomimo strachu dostrzega w nim resztki człowieczeństwa. Nie mając wyboru podejmuje współpracę z Zoranem i jego bratem. Każda kobieta, która by spotkała Zorana na swojej drodze uciekała by gdzie pieprz rośnie, ale Aurora dostrzega w nim coś czego nie dostrzegli inni. Bardzo mroczna i pikantna historia miłość otoczona kunsztowną intrygą.
Sprawdźcie sami czy udało się jej okiełznać tego potwora w ludzkiej skórze.

Agnieszka Siepielska “Renegade Riders Cash”
Tak jak w przypadku Moniki Nerc tak i tu jest to pierwsze moje spotkanie z twórczością Agnieszki Siepielskiej. Czy udane? Oj, tak. Uwielbiam świat blikerów, którym zaraziła mnie Anna Wolf.
Autorka tego opowiadania spowodowała tą krótką historia, że jestem ciekawa jej serii o blikerach.
Skupię się jednak na tej historii, której bohaterami są Casha i Sophia.
Sophia wraz z przyjaciółką są ofiarami przemocy domowej i obie skrzętnie to starają się ukrywać przed światem. Obie pracują w barze, do którego często zaglądają blikerzy. Kiedy mężczyźni zauważają posiniaczone dziewczyny proponują im ewakuowanie się do ich siedziby. Dziewczyny przystają na ich propozycje, ponieważ dwóch z nich zaprzątało im myśli od jakiegoś czasu. Nikt jednak z nich nie przypuszczał, że to będzie miało swoje konsekwencje w późniejszym czasie. Chociaż uciekła od rodzinnego piekła to życie znowu ją skrzywdziło i odebrało kogoś dla niej ważnego. Czuje się zagubiona i obca w świecie, w którym zamieszkała. Los jednak stawia na jej drodze Casha, który również jest członkiem jednego z klubów motocyklowych. Dziewczyna musi zmierzyć się z przeszłością i zachowaniem blikera, który nie bez powodu znalazł się blisko niej. Jedno jest pewne, że jest między nimi chemia, ale jego zachowanie nie daje jej pewności jakie ma wobec niej zamiary. Czy jest kimś więcej dla niego czy jedną z wielu klubowych panienek? Jaką tajemnicę ukrywa przed nią Cash ? Blikarzy to faceci, którzy nie noszą garniaków i nie zapraszają kobiet na randki. Oni biorą co chcą i kogo chcą, a zamiast kwiatów i pierścionka kobiety dostają klubową kamizelkę. W tym świecie nie ma romantyzmu ale jest pikantnie i gorąco. Czy chcecie poznać historię tych dwojga? Ja zachęcam ;-)

#czytamksiążki #booklover #bookstagram #książka #czytampolskichautorów #czytaniejestfajne #czytelniczka #kochamczytać #bookshelf #instabook #książkoholiczka #recenzjaksiążkowa #romans #czytambolubie #polishbook #polecajka #czytanietopasja

🌻107/2023 #recenzja 🌻
Tytuł: Gangstarzy zrodzeni z mroku
Autor: @annawolf.autor @monikanerc @asiepielska
Wydawnictwo: @lipstickbooks
Data wydania: 2022-10-12

Czarny i Rita

jeden wielki chaos

jeden wielki chaos

Ogólnie nie przepadam za opowiadaniami, ale nie żałuję bo opowiadanie jednej z autorek pobiło resztę! Jak masz ulubionego autora to warto przeczytać wszystko!

Lubicie opowiadania ? Z pewnością znacie autorki, których opowiadania można znaleźć w książce “Gangsterzy. Zrodzeni z mroku”. Każda z nich jest popularna i utalentowana. Dlatego wiedziałam, że muszę poznać te krótsze aczkolwiek treściwe historie.

Anna Wolf “ Czarny i Rita”

To opowiadanie jest wręcz idealne dla osób, które zachwyciła książka Ani pt. “Sprawa Rity”, gdyż jest to swego rodzaju, kontynuacja ich historii. Ja osobiście jeszcze jej nie czytałam ale od razu skojarzyłam bohaterów i bez problemu udało mi się w ich perypetie zaangażować.
Całość jest pisana lekkim stylem, sporo tu typowo gangsterskiego slangu ale daje to bardzo fajny efekt. Całe te pseudonimy członków grupy Czarnego, nadają całości charakteru. A on sam to wyjątkowo wyrazista postać. Dominujący i groźny, samiec alfa. Jednak Klara vel Rita, ma równie silny charakter co on. Możnaby uznać, że trafiła kosa na kamień ale oni tak perfekcyjnie się uzupełniają, dopełniają, że takie określenie jednak nie do końca tu pasuje. Przy niej Czarny staje się zupełnie inny, ewidentnie zmieniła jego życie i warto się przekonać jak bardzo. Ale nie jest to oczywiście tylko historia miłosna. Gangsterski świat nie pozwala na tworzenie spokojnego love story. Mimo, że krótka historia ale zapewnia niemało wrażeń i takiej niepewności skąd nadciągnie kolejny atak, kto jest wrogiem, a kto prawdziwym sojusznikiem. Trupów nie zabraknie i koniecznie musicie się przekonać…kto przeżyje . To jedna z lepszych historii autorki, jakie miałam okazję przeczytać i serdecznie polecam.

Monika Nerc “Zoran. Piętno szaleństwa”

Czytaliście książkę Moniki “W ramionach mafii” ? Ach ten niezapomniany Złotousty :) ale w tej historii była też postać niezwykle mroczna i intrygująca, która aż się prosiła o własną historię i bardzo cieszę się, że Monika ją spisała. Zoran … No po prostu psychopata. Bestia delektująca się ludzkim strachem, kochająca torturowanie, przelewanie krwi. Delikatność nie jest mu znana, za to brutalność i okrucieństwo to jego żywioły. Lecz w tym mroku pojawiło się światełko.Istota, która odnalazła w tej bestii okruchy człowieczeństwa. Aurora. Zawodowa złodziejka, świetna w swoim fachu i nieświadoma tego kto ma ją na oku. Nie miała wyjścia, musiała zacząć współpracę z nim i Kuzmą. Zarazem między nią, a Zoranem zaczęła się swego rodzaju gra. On chciał ją posiadać, złamać. Miała po prostu być jego Kwiatuszkiem. Jednak nie spodziewał się, że będzie dla niego ważniejsza niż ktokolwiek inny. Ona ? Wszystkich tak przerażał tylko nie ją. Widziała w nim coś więcej. To co innych w nim przerażało, ona ignorowała lub wręcz obracała w żart. I jak mi się to podobało !

“ - Odkopywanie grobu, bijatyka, a teraz kostnica…Takiej randki jeszcze nie miałam…(...) Aż się boję pomyśleć, co przygotujesz na kolejną.”

Świetnie sobie z nim radziła, a on nie był przyzwyczajony do takich reakcji na jego zachowanie, przez co też nie był gotowy na to, że właśnie w ten sposób przebije się przez jego mur. To bardzo mroczna i szalona historia dość absurdalnej miłości. Wszystko spowite zawiłą intrygą, która wyjątkowo mocno zaskoczyła. W sumie równie mocno jak zakończenie wcześniej wspomnianej książki Moniki. Trzyma poziom ta nasza autorka i bardzo mnie to cieszy. Chcecie poznać Zorana ? Warto. Polecam

Agnieszka Siepielska “Renegade Riders Cash”

“Złe, a nawet tragiczne nieraz momenty są tylko próbą (...) Czasem, choć nie wiadomo jak bolesne , uświadamiają, gdzie chcesz być i z kim, gdzie jest twój dom.”

Miałam już przyjemność zasmakować twórczości Agnieszki , czytałam jeden z tomów jej serii MC i wciąż pamiętam, że jej styl bardzo mi się spodobał, choć do MC miałam bardzo sceptyczne nastawienie. To wciąż nie do końca jest gatunek, w którym się odnajduje ale czasem lubię dla odmiany sięgnąć po takie historie. Tu czułam, że brak mi informacji, że ta historia jest dopełnieniem całości i jestem przekonana, że mocniej bym to wszystko odczuła znając całość tej serii. Jednak nie było źle, skupiłam się na przeżyciach Casha i Sophii. Z początku miałam wrażenie, że on nie jest dla niej. Byłam przekonana, że nie szanuje jej tak jak na to zasłużyła, że nie da jej tego co potrzebuje. Poznajemy ją i jej przyjaciółkę jako ofiary przemocy domowej. Grupa bikerów zauważając siniaki, postanawia wyciągnąć do nich pomocną dłoń i zabrać do siebie. Nikt nie przypuszczał jakie będą tego konsekwencje…

Gdy po latach Sophia z sentymentu, zagląda do domu rodzinnego, nie spodziewa się jak wiele to zmieni, ile tajemnic wyjdzie przez to na jaw. Jaki mają one związek z Cashem i tym co jest między nimi ?

To też nie jest typowe love story. Członkowie klubów motocyklowych nie rzucają frazesami o miłości, nie znajdziecie tu kwiatków i serduszek. A po części Sophie tego pragnie, takiej normalności, domu, dzieci, zwykłego życia. Jest rozdarta, nie wie czy Klub to rzeczywiście miejsce dla niej. Tym bardziej, że zachowanie Casha nie daje jej pewności, że jest dla niego kimś więcej niż standardowe klubowe dziwki… A te z kolei, potrafią dać się we znaki, są jak taka drzazga pod paznokciem.

To fajna, pełna namiętności ale też z nutą grozy i intrygującą, poruszającą tajemnicą w tle , historia uniwersum Sinners & Reapers. Mi się podobało i polecam.

Podsumowując, trzy autorki, stworzyły trzy porywające historie i wydały ją w jednym tomie. Nie ma nudy, nie ma rozczarowania. Każde z opowiadań jest totalnie odmienne od reszty ale jednak na tym samym poziomie i choć mam szczególny sentyment do twórczości Moniki to każda z historii jak dla mnie jest równie dobra. Mam nadzieje, że i Wam się spodobają.

Dziękuję za możliwość ich poznania LipstickBooks

Anna Wolf “ Czarny i Rita”

"Gangsterzy. Zrodzeni z mroku" to pierwsza książka o tematyce gangsterskiej, którą przeczytałam i co się okazało? To w 100% moje klimaty!

W pierwszej części książki poznajemy losy Rity i Czarnego, w drugiej - Zorana i Aurory, a w trzeciej - Sophie i Casha.

Rita i Czarny – to opowieść o złodziejce samochodów i gangsterze, których łączy ciekawe uczucie. Ta historia była dobrym wprowadzeniem w klimaty mafijne, gdzie powoli budowane było napięcie.

Aurora i Zoran – ta historia mocno trzyma w napięciu, a zwroty akcji i działania podejmowane dosłownie w OSTATNIEJ chwili sprawiają, że nawet na chwilę nie można się oderwać od tej opowieści!

Sophie i Cash – ta historia skupia się wokół klubu motocyklowego. Cash jest szefem jednego z klubów i ma swoich braci bikerów, a Sophie jest zwykłą dziewczyną, która nie miała w życiu lekko. Gdy ich losy się łączą, wtedy zaczyna się prawdziwa akcja!

Mafijne porachunki, mroczne tajemnice i dynamiczne akcje. To jest to czego możecie się spodziewać po tych historiach. Każda z nich inna, a jednak podobna do siebie. Wspólny mianownik? Oczywiście gangsterzy i czyhające na każdym kroku niebezpieczeństwo!

Fabuła wszystkich trzech opowiadań jest bardzo wciągająca, choć na początku dość trudno jest zrozumieć kto jest kim w tej książce. Pojawia się bardzo dużo bohaterów już na samym początku każdej z historii. Jedyny minus tej książki, to fakt że opowiadania są tak krótkie! Czuję ogromny niedosyt i chciałabym poznać dalsze losy bohaterów.

Jeśli więc lubicie tego typu klimaty, to serdecznie polecam tę książkę!

"GANGSTERZY"

@annawolf.autor
@asiepielska
@monikanerc

Wydawnictwo : @lipstickbooks

Trzy utalentowane autorki w jednej książce... Niemożliwe? A jednak...

"GANGSTERZY" to zbiór opowiadań, które wyszły właśnie spod ich pióra.

💗 Monika stworzyła mocną historię o poznanym już wcześniej Zoranie, którego spotkaliśmy przy losach Cat i G. Jest to bezduszna istota, która czerpie przyjemność ze strachu innych. Nie ma litości dla swoich ofiar, a o szacunku już nie wspomnę. Na jego drodze staje złodziejka - Aurora, która przykuwa jego uwagę. Ich los w tym momencie został już przesadzony, a koniec nadciąga. Mocny, energiczny romans mafijny z niewyidealizowanymi postaciami, które wiedzą jak żyć.

💗 Ania również stworzyła piękną i zaskakująca akcje z znanymi już bohaterami. Oboje odznaczają się mocnym i temperamentnym charakterem. Anna nie bawi się w zbędne opisy, tworząc płynna i szybką akcje. Rita i Czarny. Ten duet na pewno przysporzy niemałych kłopotów.

💗 Aga i jej motocyklowa powieść to wisienka na torcie, która zostawiłam sobie zdecydowanie na sam koniec tej książki 📚. Nie jestem zagorzała fankom bikeowych romansów ale ten przyznaje mnie porwał... Ciekawie stworzona i dobrze poprowadzona historia, która może być początkiem.

Jestem mile zaskoczona tą książką. Opowiadania choć krótkie są konkretne, nie rozlazłe i interesujące. Najbardziej spodobała mi się historia Ani i z chęcią przeczytam nawiązujące do tej historii poprzedniczki. 😍
Monika nie pozostawia złudzeń, że jej wykończenie, detalizm i wyobraźnia dalej znajdują się na wysokim poziomie. Jednak ten bohater zdecydowanie nie będzie moim ulubionym. Od dziedzica za nim nie przepadam i choć sama książkę czytalam z zaciekawieniem jego postać mnie odpychała w dalszym ciągu 😂.
Aga - świetna robota! Czasami miałam ochotę się zamienić z bohaterkom miejscami, ale patrząc na jej pechowe przyciąganie kłopotów odpuściłam 😂.

Gratuluję autorkom! Świetna książka pełna humoru, wzruszeń, wkurzenia i złości.

"GANGSTERZY"

@annawolf.autor
@asiepielska
@monikanerc

Wydawnictwo : @lipstickbooks

Trzy utalentowane autorki w jednej książce... Niemożliwe? A jednak...

"GANGSTERZY" to zbiór opowiadań, które wyszły właśnie spod ich pióra.

Co prawda nie czytałam książki jednym ciągiem, ale po jednym opowiadaniu co kilka dni, ale odczucie całkiem niezłe. Jedno opowiadanie spodobało mi się najbardziej, ale zostawię nutkę tajemnicy które to. :)

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie każdy potrafi napisać opowiadanie, które mimo niewielkiej ilości stron będzie nie tylko wciągające, ale również będzie przedstawiało spójną historię z interesującymi bohaterami. A tutaj wszystkim trzem Autorkom się to udało.

Opowiadanie Anny Wolf jest bezpośrednią kontynuacją powieści "Sprawa Rity", której oczywiście nie czytałam. Dlatego przez pierwsze strony ciężko było mi wczuć się w klimat opowieści, ale potem nie mogłam się już od niej oderwać. Świetne połączenie romansu (jest kilka gorących scen) z wątkiem mafijnym. Wcześniejsze spotkanie z twórczością Autorki nie należało do zbyt udanych, ale teraz liczę, że jeszcze dane będzie mi spotkać się z bohaterami.

Jeśli chodzi o opowiadanie Moniki Nerc to jest ono zupełnie nie w moim guście, ale myślę, że jej wierne czytelniczki będą bardziej niż zadowolone, że mają możliwość zapoznać się z historią Zorana. Na plus fakt, że pod względem fabularnym jest to najbardziej dopracowana historia. Sam zamysł bardzo mi się spodobał, ciekawy wątek kryminalny, niestety Zoran jako główny bohater to nie jest to co lubię w książkach.

Za to na koniec prawdziwa perełka, czyli opowiadanie Agnieszki Siepielskiej. Idealne połączenie romansu, mafii, wątków kryminalnych i genialnego poczucia humoru. Nie znam innych powieści Autorki, chociaż o nich słyszałam, ale na pewno w niedalekiej przyszłości to się zmieni, bo styl jakim posługuje się pisarka doskonale pasuje do mojego gustu czytelniczego. Od pierwszej do ostatniej strony czyta się z wypiekami na twarzy i zapomina o całym świecie. Mam nadzieję, że historia Sophie i Casha naprawdę jest tylko prequelem do nowej serii, bo zapowiada się intrygująco.

• Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Gangsterzy. Zrodzeni z mroku