Nero

Okładka książki Nero Sarah Brianne
Okładka książki Nero
Sarah Brianne Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Made Men (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Made Men (tom 1)
NieZwykłe
2020-01-02
2020-01-02
9788381782005
Anna Kuksinowicz
romans mafia

Okładka książki Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah Brianne
Mroczne więzy Jamie Begley, Sarah...

Niby nic zaskakujące, fabuła bardzo przewidywalna, bohaterowie też wykreowani dość sztampowo, ale coś mnie w tej książce urzekło. Czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie. Nie jestem fanką mafijnych książek, ale ta wyjątkowo przypadła mi do gustu. Z miłą chęcią sięgnę po następny tom.

[Audiobook]

"Kto ci to zrobił?", "tknij ją, a zginiesz" już dawno nie czytałam romansu z tymi wątkami, które byłyby tak mocno zarysowane. Książkę mam też w papierze, ale leżała w koncie od paru lat. Żałuję, żałuję, że to tak długo trwało, bo ta historia była cudowna, na zmianę słuchałam i czytałam, musiałam mieć cały czas przy sobie książkę, żeby móc zaznaczać najlepsze fragmenty, a było tego sporo.

Historia jest o popularnym chłopaku ze szkoły i szarej myszce chroniącą swoją przyjaciółkę, których losy łączą się przez... mafię, a dokładnie przez mafijną rodzinę Nero i ciche morderstwo w uliczce. Początek ich znajomości nie zapowiada nic wielkiego, a tu niespodziewanie ich życia wywracają się do góry nogami. Ella niczym wielkim się nie wyróżnia (nie wiem dlaczego z babkami w romansach tak jest i to coraz częściej),za to Nero to neandertalczyk i z niektórymi swoimi zachowaniami mógłby naprawdę wkurzyć każdą kobietę, ale był przy tym taki słodki, opiekuńczy i zabawny, że ja mu wszystko wybaczyłam.

Prześwietnie się tego słuchało, ale książka jest w narracji trzecioosobowej i to mnie przyhamowało w jaraniu się tą książką i kupnie reszty książek z serii, więc zacząłem i czytać. W ogóle nie odczuwałam tej innej formy narracji, czyta się ją tak samo lekko jak książki w pierwszej osobie (zazwyczaj książki w trzeciej narracji są dla mnie cięższe). Przed zakończeniem tego tomu zamówiłam te pozostałe tomy.

Mafia jest tu ważnym elementem, ale jest lekka. Są mafijne sprawy, lecz delikatnie napisane i nie sterują całą fabułą. Mężczyźni są stanowczy i brutalni, lecz nie krzywdzą bezbronnych, a kobiety traktują z szacunkiem i rodzina jest najważniejsza. A gdy mężczyźni się zakochają to nic ich przed tym nie powstrzyma.

[Audiobook]

Meh. Zapowiadało się spoko, wyszła jak zawsze - czyli pisanie o mafii bez zawierania mafii (jeszcze nigdy nie trafiłam na mafijna książkę, w której serio poczułabym ten klimat) + 90% akcji dzieje się na szkolnym korytarzu + główna bohaterka ma dwie komórki mózgowe na krzyż, w tym jedną w złej części ciała + momentami wkraczamy w soft porno, zwłaszcza w drugiej połowie (serio ktoś ma ochotę na igraszki mając wstrząśnienie mózgu i poobijane całe ciało?) + jest po prostu cholernie nudno.

Ale spełnia swoją rolę jako odmóżdżacz, więc tyle dobrze, przyda się w moim ulubionym miesiącu trochę głupoty :).

Instagram: reasons_toread

“Nero”, czyli pierwsza część serii Made Men. Jest to moje osobiste must have wszechczasów, jeśli chodzi o romanse mafijne.
Z drugiej strony, mafia jest prawie, że minimalnie wyeksponowana. W głównej mierze towarzyszymy bohaterom na korytarzach elitarnego liceum.
Wiadomo, że nie jest to literatura wysokich lotów, ale ma również wydźwięk moralizatorski. Główna bohaterka - Elle i jej przyjaciółka Chloe są ofiarami bardzo agresywnego bullyingu. Były dręczone nie tylko psychicznie, ale i fizycznie. Powód? Sytuacja materialna oraz okaleczona twarz…
Nero i jego ekipa nie uczestniczyli w znęcaniu się nad dziewczynami, ale nie postawili się nigdy w ich obronie. W dalszej części książki zaczęli wstydzić się swojej postawy.
Podziwiam Elle, że pomimo depresji, wciąż była silna duchem oraz za jej miłość do Chloe. Wiele dla niej poświęciła.
Początkowo Elle była dla Nero tylko i wyłącznie zleceniem, przepustką do lepszej przyszłości. Jednakże, kiedy zaczął spędzać z nią każdą wolną chwilę w szkole i poza nią, na kolana powaliła go sytuacja dziewczyn. Doprowadzała go, dosłownie, do szału. Ich dręczycielom odpłacił pięknym za nadobne.
Nero dał się nam poznać od swojej empatycznej strony (o której sam nie wiedział),pomimo swojego wychowania i cudownie było śledzić jego przemianę wewnętrzną.
Sarah Brianne w każdej części Made Men trzyma poziom, ale Nero już na zawsze pozostanie moim faworytem.

Instagram: reasons_toread

Wiadomo, że nie jest to literatura wysokich lotów, ale ma również wydźwięk...

Miało być mafijnie, kryminalnie i romantyczno-erotycznie, a wyszedł z tego przewodnik po szkolnych korytarzach. Serio, tak męczącej książki jeszcze nie czytałam, żeby aż tak się skupiała na przejściach przez korytarze szkoły bohaterów. Przykład: ,,Nero zatrzymał się, stanął za Amo, Amo za Chloe. Ta przeszła obok, a tamten za Nero. Elle idzie przed nimi za rękę z Nero." I tak przez połowę książki- litości!
Główny bohater nie wzbudził we mnie nawet najmniejszej sympatii. Jest to arogancki, bardzo nachalny nastolatek, który ma za duże mniemanie o sobie i ogromny popęd seksualny. Irytowało mnie, że Elle się na wszystko zgadzała i że faceci twierdzili, że wszystkie laski przed nimi klękają. Absurdalna była brutalna przemoc, która nie wzbudzała zainteresowania nauczycieli, ani rodziców. Przerysowane.
Tytuły rozdziałów też są prostackie i wulgarne. Nie kontynuuje czytania tej serii i z pewnością jej nie polecam.

Książki o tematyce romansu mafijnego są czasami pisane przez dojrzałych pisarzy dla dorosłych ludzi a czasami przez nastolatki, którym wydaje się, że coś tam wiedzą o życiu i te są dla dzieciaków. Skoro już jestem taka stara i oczekuję czegoś więcej od książki erotycznej ( w sumie od soft porno) poddałam się po 130 stronie. Miałam wrażenie, że prze te 130 stron to główni bohaterowie tylko chodzą korytarzami szkoły . Cała akcja

Książki mafijnie to zdecydowanie coś dla mnie. Lubię czytać o tym świecie. Zagłębiać się w strukturę jaka tam panuje. Poznawać zasady, albo ich brak. Czuć to napięcie, akcję, strach, szczęście generalnie mnóstwo emocji. Bo takie historie zawsze są ich pełne. I tak właśnie było z „Nero”. Podobała mi się ogromnie ta książka. I choć akcja głownie dzieje się w szkole to absolutnie nie czuć, że bohaterowie są tyle młodsi ode mnie haha. :D
Do tego autorka porusza mega ważny temat jakim jest szykanowanie. Gra on tutaj praktycznie pierwsze skrzypce. To co spotyka Elle i Chloe w szkole nie mieści mi się w głowie, a najgorsze jest to, że dosłownie nikt nie reaguje, nikt nie pomaga. Przeraża mnie to, bo niestety takie sytuacje nie dzieją się tylko w książkach… A takie osoby boją się poprosić o pomoc, bo boją się, że będzie jeszcze gorzej… To jest taki temat o którym trzeba mówić głośno. Trzeba stawać naprzeciw i walczyć, pomagać, wspierać.
„Nero” to powieść, która zapewniła mi masę emocji. To powieść, która wciągnęła mnie od samego początku. To powieść, która sprawia, że chce się więcej i więcej. No i Nero – kto by nie chciał takiego gostka mieć w swoim teamie? Ja bym bardzo chciała. :P Jestem absolutnie na tak i ogromnie polecam. :D

Szkoda, ale ta ksiazke nie da sie czytac. Tak nudnej ksiazki dawno nie czytala. Zero akcji , mialam wrazenie, ze tylko szkolny korytarz istanial w tej ksiazce, jako miesjce akcji.

Książka dla młodzieży. Styl pisania nastolatki, błędy stylistyczne i językowe. Książka słabo napisana, nie wciąga, nie polecam.

Nero jest królem Legacy Prep, prywatnego liceum dla bogatych dzieciaków. Wśród uczniów budzi respekt, strach i podziw dziewczyn, które chętnie lądują w jego łóżku. Nieoczekiwanie chłopak dostaje od ojca zadanie, które da mu przepustkę do mafijnego świata, musi zdobyć zaufanie Elle.
Ella w prywatnym liceum od początku nie miała łatwo. W świecie gdzie liczą się pieniądze i markowe ciuchy dziewczyna stała się szkolnym popychadłem. Codziennie walczy o przetrwanie na szkolnych korytarzach i zapewnia ochronę najbliższej przyjaciółce. Kiedy dziewczyna jest świadkiem porachunków mafijnych jej życie zostaje zagrożone.
Nero musi odkryć co widziała Ella, wie że nie może zawieść zaufania ojca bo straci wszystko na co pracował. Gdy poznaje dziewczynę szybko odkrywa przez jakie piekło musiała przechodzić.

Nero to szkolny romans pełen przemocy. Historia zastraszenia, znęcania się psychicznego i fizycznego. O mafijnym świecie, porachunkach i przemocy. O zemście.

• Mafia

Sarah Brianne Nero Zobacz więcej