Córka gliniarza

Okładka książki Córka gliniarza Kristen Ashley
Okładka książki Córka gliniarza
Kristen Ashley Wydawnictwo: Akurat Cykl: Rock Chick (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rock Chick (tom 1)
Rock Chick
Akurat
2020-03-18
2020-03-18
2011-03-04
Julia Gabriel
policjanci detektywi księgarnia seks erotyka pożądanie opieka strach porwanie mafia kłopoty niebezpieczeństwo

Okładka książki Dobry chłopak Sarina Bowen, Elle Kennedy
Dobry chłopak Sarina Bowen, Elle ...
Okładka książki Niedopasowani Kristen Callihan, Samantha Young
Niedopasowani Kristen Callihan, S...
Okładka książki Zostań Sarina Bowen, Elle Kennedy
Zostań Sarina Bowen, Elle ...

Kryminał z romansem w tle - KOCHAM takie książki.

Ta konkretna była długo na moim radarze, aż przyszedł na nią czas.

Mamy Indi, która prowadzi księgarnie z kawiarnią. Jeden z jej pracowników wplątuje się w poważne kłopoty, a ona chce mu pomóc. Dziwnym zbiegiem wydarzeń trafia do mieszkania faceta, w którym się podkochuje od kilkunastu lat. Lee postanawia ją ochronić przed niebezpieczeństwem w jakie się przypadkowo wplątała, ale w zamian czegoś od niej chce.

Książka jest zabawna, napisana prostym przystępnym językiem. Scen łóżkowych nie ma za dużo i nie są one za bardzo rozbudowane.

Autorkę pokochałam za serię "mężczyzna marzeń" i cieszę się że wydawnictwo muza wydaje jej książki w PL i mam nadzieje że niedługo pojawi się coś nowego na naszym rynku od tej autorki.

na 100% będę czytała pozostałe tomy.

Kryminał z romansem w tle - KOCHAM takie książki.

Ta konkretna była długo na moim radarze, aż przyszedł na nią czas.

Książka wciągneła mnie od samego początku. Przeczytałam wcześniej kilka opinii i miałam sceptyczne podejście - trochę obawiałam się, że za długa I będzie nudna. A tu pozytywnie się zaskoczyłam, mimo, że cała sytuacja kryminalna z główną bohaterką się trochę ciągnęła i gdyby zakończyła sie nawet po 300 stronach byłoby ok.

Cała historia głównych bohaterów jest pełna emocji, zwrotów akcji i trzymających w napięciu scen. Dialogi są czasami zabawne, ale i rozczulające. Oboje bohaterów bardzo polubiłam. Ona z charakterkiem i ewidetnie nie lubi jak się nią rządzi, nie potrafi usiedzieć na długo w jednym miejscu. On prawdziwy twardziel i obrońca, lojalny wobec przyjaciół, a jeśli chodzi o kobietę zrobi wszystko żeby jej chronić, choć nie ma łatwego zadania.

Z tą książką się nie nudzisz.

Cała historia głównych bohaterów jest pełna emocji,...

Och Indy to petarda zawsze wpadająca w klopoty, i zawsze starająca się ratować innycha, a Lee to mężczyzna władczy rozkazujący i wiecznie przykuwający ją kajdankami. Ale jak kocha to całym sobą. Polecammmmm

Tyle się dzieje w tej książce aż szok że to tylko 1 bohaterka, bo tyloma wydarzeniami nuejedni sagę piszą. 😅

Ogólnie ciekawy pomysł na historię. Polubiłam główną bohaterkę, troszeczkę przypomina mnie :) Ale niestety książka mnie nie porwała do końca . W pewnych momentach bardzo mi się ciągnęła. Nie umiałam się w nią "wgryźć", a szkoda. Ale nie jest to zła książka.

Opowiastka pełna humoru dla dorosłych i akcji rodem z kiepskiego sitcomu, z przerysowanymi bohaterami. Nic w tej historii nie można potraktować poważnie, jest to czysta fantazja z momentami dla dorosłych, które zresztą mogły być mniej dosłowne, ponieważ autorka ma wystarczająco dużo dystansu do swoich bohaterów i najlepsza jest wtedy, gdy sobie żartuje. Humor z gatunku napalonych nastolatków, zdecydowanie nie dla każdego, co wyraźnie podkreślam i ostrzegam potencjalnie zainteresowanych. Ja bawiłam się świetnie, pierwszy raz od dawna czytałam książkę, której nie analizowałam, nie oczekiwałam trzeźwych zachowań bohaterów ani realizmu, nie przeszkadzał mi wszechobecny maczyzm - może i w złym guście, ale świetna rozrywka. Mam wrażenie, że wydawnictwo poszło w niewłaściwym kierunku, próbując zrobić z tego typowy romans, kiedy autorka ewidentnie kieruje się w stronę komediową, tylko ze sprośnym i niepoprawnym politycznie rysem (skrajny maczyzm).
Ta książka jest dla mnie świetnym przykładem, że czasem warto wyjść ze strefy komfortu i sięgnąć po coś, od czego zwykle odwracam się z lekkim obrzydzeniem na twarzy.

Wattpadowa literatura, która aż powala skalą żenady i głupoty głównej bohaterki. Indy jest infantylna i irytująca, a styl pisania autorki daje wiele do życzenia. Szkoda czasu i energii na to COŚ.

"Czułam ogromną ulgę. Istniało, duże prawdopodobieństwo, że moje życie w końcu wróci na właściwe tory. Nigdy nie byłam fanką normalności, właściwie unikałam jej za wszelką cenę, ale teraz nie miałabym nic przeciwko spokojnej rutynie."

Jako córka policjanta Indy nie planuje szukać kłopotów. Niestety te odnajdują dziewczynę wbrew jej woli, gdy jeden z pracowników jej księgarni wplątuje siebie i ją w prawdziwe niebezpieczeństwo, z których może wyciągnąć ją tylko jej młodzieńcza, niespełniona miłość - prywatny detektyw Liam Nightingale. Lee nie jest jednak bezinteresowny w swoich działaniach i w ciągu zaledwie kilku dni przewraca życie Indy do góry nogami

"Córka gliniarza" to z pewnością świetna książka dla czytelników niewymagających, którzy chcą oderwać się od codzienności i poprawić sobie humor. Czego jak czego, ale humoru w tej książce nie brakuje. Główna bohaterka jest niesamowicie zakręcona, a jej spontaniczne decyzje nieprawdopodobne. Prawdziwa rockowa dziewczyna. Przyznaję, że momentami książka mi się dłużyła, mnogość bohaterów ciążyła, ale sam styl pisania autorki bardzo mi się podobał i mimo, że książka na prawdę jest dość sporej objętości bo ponad 500 stron, czytało mi się ją niesamowicie szybko. W mojej ocenie historia Indy i Lee to taka typowa amerykańska komedia - zabawna, romantyczna, odrobinę sensacyjna i z pewnością wciągająca. Dzieje się w niej dużo i na pewno szybko. Wydarzenia nieoczekiwanie zmieniają swój bieg, a to tylko powoduje ten przyjemny dreszczyk emocji. Relacje pomiędzy bohaterami są fajnie zarysowane, a same postacie barwne i wyraziste. Związek Liama i Indy rozwija się z prędkością światła i przez to jest jeszcze namiętniej i goręcej. Mimo, że bieg wydarzeń potoczył się dokładnie tak jak się spodziewałam i nie przeżyłam zaskakującej niespodzianki jeśli chodzi o zakończenie to naprawdę dobrze się z nią bawiłam i bardzo Wam ją polecam

Dla młodych czytelniczek. Bohaterem jest seksowny macho-detektyw w stylu mafijnego kacyka i słodka idiotka, która opowiada tą historię. Absurdalne jej porwania i policja,mafia i detektywi zajęci jej szukaniem, ochroną i ratowaniem i od czasu do czasu seksnumerki z obłędnym ciachem. Stek bzdur opakowany w młodzieżowy slang. Dla entuzjastek. Szkoda czasu. Nie polecam.

Indy Savage jest właścicielką niewielkiej księgarni i podkochuje się w Lee Nightingale. Jednak jest on odporny na jej zaloty i nie widać po nim by był jakkolwiek zainteresowany. W końcu Indy daje sobie spokój, przecież jest wielu innych mężczyzn na świecie. Kiedy jeden z jej pracowników gubi worek diamentów wszystko zaczyna się komplikować w jej życiu. I tu nie tylko rozchodzi się o powrót Lee do jej życia.

Ta historia wciągnęła mnie od pierwszych stron. Znając inne tomy, mniej więcej wiedziałam czego mogę się spodziewać, jednak autorka i tak mnie zaskoczyła. Uwielbiam w tej serii cały ten humor, przez który czasami nie mogę się przestać śmiać. Jest wiele zwrotów akcji, sensacji czy emocji przez co cała ta historia staje się jeszcze bardziej ciekawsza. Oprócz wątku romantycznego, który jest akurat bardzo realny, to mamy wątek kryminalny, który nadaje tej książce tempa. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Czasem nawet mam wrażenie, że są zbyt idealni, ale autorka pokazuje, że i oni mają swoje problemy czy porażki. Polubiłam Indy od pierwszych stron, jest ona wytrwała, odważna, szalona oraz wie kiedy trzeba dać se z czymś spokój. Lee jest tajemniczy, przystojny oraz władczy. Nie było żadnych zbędnych opisów, a pióro autorki jest lekkie, przez co książkę czyta się szybko i przyjemnie. 9/10