Topiąc stal

Okładka książki Topiąc stal Agnieszka Siepielska
Okładka książki Topiąc stal
Agnieszka Siepielska Wydawnictwo: Akurat Cykl: Tytani (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Tytani (tom 1)
Akurat
2023-05-24
2023-05-24

Współpraca reklamowa @wydawnictwomuza @asiepielska

Od tej strony jeszcze autorki nie znałam. W swojej książce "Topiąc stał" zrobiła mi taki miszmasz w głowie że długo się jeszcze nie pozbieram. Najpierw tajemnicza " firma ochroniarska" która ewidentnie coś ukrywa przed Tate a jedna niefortunna akcja staje się dopiero początkiem lawiny zdarzeń nie do przewidzenia. W tle jakaś popieprzona "rodzina" której zasady funkcjonowania były wręcz nie do przebrnięcia. Czytając nie dowierzałam w to co autorka przelała na papier. Pokazała jak funkcjonują sekciarskie organizacje które opanowały do perfekcji manipulacje nad ludzkim umysłem. Albo się poddajesz albo jesteś nic nie znaczącym balastem którego trzeba się pozbyć.

Na plus w całej historii króciutkie rozdziały które mega szybko się czyta mimo że z czasem wcale nie robi się lżej. Fabuła dość mocna żeby nie powiedzieć kolokwialnie ryjąca beret. A pomyśleć że takie rzeczy dzieją się nie tylko w książkach ale mają miejsce w realnym życiu. To jest przerażające. Zaskakujące zwroty akcji, tajemnice skrzętnie skrywane latami wychodzą na światło dzienne a w środku tego dwoje przeznaczonych sobie od urodzenia ludzi którzy są gotowi spalić do zgliszczy świat który nie miał prawa powstać.

Zakończenie daje do myślenia a jednocześnie pozostawia niedosyt który mam nadzieję zaspokoi kolejna część. Pytanie jak długo trzeba będzie na nią czekać?

Współpraca reklamowa @wydawnictwomuza @asiepielska

Książka istne wariactwo, aczkolwiek akcja rozkręca się bardzo wolno. Z czasem fabuła nabiera rozpędu, ciągle coś się dzieje, emocje przyśpieszają. Warto przeczytać.

Dawno nie czytałam czegoś tak zadziwiającego, szokującego i jednocześnie marnego niestety. Miłość, seks, rozlew krwi, sekta i tajemnica poganiana kolejną tajemnicą - wszystko to tworzy historię, za którą trudno nadążyć i uwierzyć w jej prawdopodobieństwo - no chyba, że zaklasyfikujemy ją do gatunku fantastyki :P Można zgubić się nie tylko w ilości wątków, ale również w ilości bohaterów, którzy są wprowadzani do fabuły, jakby spadali "z nieba", a czytelnik cały czas zastanawia się czy coś przeoczył podczas czytania. Wszystko to tworzy gmatwaninę wątków i osób, którą ciężką ogarnąć w jakąś całość.

Wątek sekty, jej rytuałów i metod postępowania, bardziej niestety śmieszy niż przeraża czy zaskakuje. Rozczarowuje też wątek miłosny, który jest po prostu pozbawiony romantyzmu i emocji. Dialogi i słownictwo wywołują najczęściej irytację i w znacznym stopniu obniżają jakąkolwiek wartość tej historii. Autorka totalnie tego wszystkiego nie udźwignęła i z książki wyszła dziwna hybryda horroru, romansu, thrillera i komedii, która nie ma za dużo do zaoferowania czytelnikowi.

Jak dla mnie przeczytanie książki to strata czasu, chyba, że ktoś chce się pośmiać i przekonać się dlaczego niektórzy polscy autorzy nie powinni podejmować się pewnych poważnych tematów.

Tytuł: "Topiąc stal" cz. I serii "Tytani"
Autor: Agnieszka Siepielska
Data premiery: 24.05.2023r.
Wydawnictwo: Akurat

"Topiąc stal" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki (nie licząc jednej antalogii, którą czytałam z jej opowiadaniem).
Przyznam szczerze, że książki o porwaniach, gangsterach czy mafiach lubię czytać, ale to co tu się podziało to trochę mnie przerosło 🙈
Nie do końca chyba nawet też polubiłam główną bohaterkę, bo działa mi trochę na nerwach...
Ale po kolei:
Tatum była zakochana na zabój w swoim chłopaku. Była, bo chłopak i jej siostra pewnego dnia giną... na jej oczach. Do końca nie wie kto zabił i...po trzech latach postanawia na własną rękę zacząć szukać... tylko wtedy jeszcze nie wie, że to początek katastrofy...
A jej brat Greyson kiedyś tak bliski, teraz wydawał się daleko stąd... ciężko im było znaleźć wspólny język.
I nie chce też znaleźć sprawców śmierci siostry i przyjaciela... dlaczego?
Kiedy dziewczyna rozpęta katastrofę jej brat prosi swojego przyjaciela, żeby był jej ochroniarzem... Lincolm niby nie przepada za dziewczyną, a tak naprawdę łączy ich już od dawna niewidzialna więź...
I tu się zatrzymam.
Jak przeczytałam o powiązaniach rodzinnych tej dwójki to się za głowę złapałam. Takiego czegoś jeszcze nie czytałam i serio było to dla mnie dziwne. Poza tym... nie podobała mi się ta cała sytuacja z rodziną Tatum... pozwolę sobie to nazwać rytuałem, kiedy dziewczyna miała siadać w centrum i przeznaczony miał ją zapładniać na oczach wszystkich zgromadzonych ludzi...🤦‍♀️ zastanawiam się... Co to było?
Te "ukryte klimaty" nie były dla mnie, ale może komuś z Was się spodobają.
Zatem, jak zawsze polecam przekonać się samemu, czy książka jest dla Was:)

Tytuł: "Topiąc stal" cz. I serii "Tytani"
Autor: Agnieszka Siepielska
Data premiery: 24.05.2023r.
Wydawnictwo: Akurat

Język, którego używa autorka w tej powieści, niejednokrotnie budził moje zażenowanie, ale zdarzało się, że i rozbawienie.
Za to rozbawienie daję 3/10.

Za to rozbawienie daję 3/10.

Okropna, aż trudno uwierzyć, że to Siepielska napisała

Okropna, aż trudno uwierzyć, że to Siepielska napisała

Po książki Agnieszki Siepielskiej sięgam w ciemno. To bez wątpienia jedna z moich ulubionych polskich autorek więc niezmierną ucieszyła mnie wiadomość o jej najnowszej serii Tytani. „Topiąc stal” jest jej pierwszym tomem.

W ciągu jednego dnia życie Tatum wydaje się kończyć. W jednym tragicznym wydarzeniu traci siostrę, jej partnera oraz swojego chłopaka Conora. Po trzech latach od tych dramatycznych wydarzeń dziewczyna nadal nie może pogodzić się z ich śmiercią. Postanawia na własną rękę wyjaśnić co wydarzyło się tamtego dnia oraz dlaczego jej brat nie robi nic w kierunku znalezienia sprawcóxw. Jej działania rozpoczyna lawinę wydarzeń, które już na zawsze zmienią jej życie i sprowadzą na jej drogę tajemniczego Lincolna.

Uwielbiam pozostałe serie autorki, jednak tutaj mam nieco mieszane uczucia. Może z powodu tego, że akcja pędzi jak szalona i czytając tę pozycję miałam poczucie, że wszystko dzieje się aż za szybko, bez skupienia się na poszczególnych elementach. Odniosłam wrażenie małego chaosu i do końca nie mogłam skupić się na moich własnych uczuciach względem bohaterów.

Całość jest krótka, liczy sobie niespełna 170 stron, więc jest to książka na jeden wieczór. Czyta się ją w mgnieniu oka, co nie powinno dziwić, jeśli zna się już inne książki spod pióra autorki.

Z pewnością nie brakuje tu zwrotów akcji oraz napięcia. Emocje również towarzyszyły mi w trakcie lektury, przede wszystkim ciekawość, o co w tym wszystkim chodzi. Podgrzanie atmosfery za sprawą relacji głównych bohaterów również zostało zaserwowane więc dostałam to co lubię w książkach autorki najbardziej. Fabuła bardzo mi się podobała i pomysł na tę serię niezwykle przypadł mi do gustu więc jestem ogromnie zaintrygowana dalszymi tomami. Po cichu liczę, że będą bardziej rozwinięte a relacje między postaciami szerzej wyeksponowane. Z pewnością po nie sięgnę, gdyż seria zapowiada się naprawdę emocjonująco i mimo małych obiekcji "Topiąc stal" przypadło mi do gustu.

"W końcu. Nie obawiam się, że tym razem zostanę sama. To miało się stać. Każdy pocałunek, każdy jego dotyk otwierają jakiś niewidzialny portal do wolności. Wolności w jego ramionach oraz poczucia, że w końcu dotarłam do własnego miejsca na ziemi".

Trzy długie lata cierpienia i niepewności. Właśnie tyle czasu minęło od tragedii gdzie zginęła siostra i chłopak Tatum. Został jej tylko brat Greyson, który prowadzi firmę ochroniarską. Ich relacja nie jest kolorowa, utworzył się mur między rodzeństwem. Tatum nie może zrozumieć dlaczego Greyson nie rozpacza po śmierci bliskich. Pragnie znaleźć winnych i ich ukarać. Pragnie dokonać zemsty na własną rękę.

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Uwielbiam jej pióro i książki kupuję w ciemno. Fabuła już od samego początku nie pozwala na chwilę oddechu, wciąga w wir akcji i niewiadomych, nie stoi w miejscu, zawsze coś się dzieje. Nie raz zostaniecie zaskoczeni. Nie raz zrobi się wam gorąco i nie raz doznacie ogromu emocji oraz zaznacie niebezpieczeństwa. Poznacie twarde osoby, które chronią siebie nawzajem. Gdy piętrzą się komplikacje wszyscy stają za sobą murem.
Sporo jest niewiadomych i tajemnic, które wyjaśniają się stopniowo. Sekta i jej prawa, które są rygorystyczne i szalone. Łatwo jest tam się dostać lecz trudniej wydostać. Jak już tam jesteś to czeka cię marny los. A jaki to już sami musicie się przekonać.

Tate mimo upływu czasu nie jestem w stanie zaakceptować śmierci najbliższych. Nie jest w stanie przejść nad tym do porządku dziennego. Jej chłopak i jej siostra zginęli na tajemniczej misji a brat Greyson wyrwał się śmierci. To właśnie on i jego beztroskie zachowanie, jakby się ta tragedia wcale nie wydarzyła popycha kobietę do działania na własną rękę. Postanawia sama odkryć prawdę, mimo iż najlepsze dojście miałby właśnie jej brat, który prowadzi własną firmę ochroniarską.
Co odkryje Tate? Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne? Co na nią czeka?

Książki Agnieszki Siepielskiej są doskonałą odskocznią od rzeczywistości. Wciągająca serwując jazdę bez trzymanki.
Pierwszy tom serii już na samym początku dość mocno mnie zaskoczył, a miarę rozwoju wydarzeń coraz bardziej wbijał w fotel. Totalnie nie spodziewałam się tego, iż wątek przewodni tej historii będzie aż tak wstrząsający.
To, na co wpadła autorka było bardzo dobre. Mocne, wyraziste i w pewnym stopniu chore jeśli wziąć pod uwagę istnienie czegoś takiego w realiach. Włos się jeży na samą myśl o czymś takim. Świetny pomysł i dobre prowadzenie. Choć mogło być troszkę więcej wydarzeń związanych właśnie z tym zagadnieniem.
Obok potężnego elementy zaskoczenia, zaskakujących i trzymających w napięciu zwrotów wydarzeń mamy także humor, który doskonale w moim odczuciu równoważył sytuację. Zaserwowana ironiczne zachowanie bohaterki chwilami bawiło do łez.
Tate to kobieta z pazurem. Z ikrą i temperamentem. Odważna, zadziorna i silna. Świetnie się ją poznawało. Niezwykle sympatyczna osoba.
Lincoln to typowy macho. Uh la la! Pewny siebie, skryty, oschły przystojniaka. Charyzmatyczny i niezwykle ciężki w obejściu, hehe. Głaz, który główna bohaterka za wszelką cenę postanowiła przesunąć ze swojej ścieżki.
Cała grupa przyjaciół została również bardzo dobrze wykreowana. Choć w przypadku Connora odczuwam niedosyt.
Ha, to zdecydowanie była książka warta uwagi. Pochłonięta na raz. Nawet nie wiem kiedy doczytałam do końca. Pobudziła moją wyobraźnię i zapewniła rozrywkę. Dostarczyła także różnorakich emocji. Już nie mogę się doczekać kontynuacji, którą koniecznie będę chciała przeczytać.

Polecam

Współpraca reklamowa: Grzeszne Książki

#recenzja

W tej książce akcja mknie od samego początku. Główna bohaterka, Tatum, traci jednocześnie ukochanego i siostrę, a jej brat, Grayson, traktuje ją jak utrapienie, nie potrafi uszanować jej żałoby. Później okaże się dlaczego.

Grayson prowadzi firmę ochroniarską "Tytani". Jeden z jego pracowników, Lincoln, ma za zadanie chronić upartą dziewczynę, która wciąż chce poznać okoliczności tragedii sprzed lat.

Tatum do tej pory nie związała się z nikim, bo jej serce wciąż bije dla Connora, chociaż jego już nie ma. Mimo to coś ją ciągnie do Lincolna.

Dochodzi do kolejnego nieszczęścia. Dziewczyna co rusz potyka się o trupy przyjaciół. Trudno mi sobie wyobrazić jak można nie załamać się w tej sytuacji.

W końcu wychodzą na jaw tajemnice z przeszłości Tatum i Lincolna. Zamiast mafii występuje tu okrutna sekta, trudniąca się handlem żywym towarem.

Jak dla mnie wszystko działo się zbyt szybko. Ledwie nadążałam za zwrotami fabuły, nie miałam czasu lepiej poznać bohaterów, nie czułam chemii między nimi. Podobało mi się wyjaśnienie dlaczego tak ich do siebie ciągnie, powroty do wspomnień z przeszłości.

Sam pomysł był oryginalny, ale wszystko opowiedziane zbyt pobieżnie. Zdecydowanie nie jest to najlepsza książka autorki.

• Od wydawnictwa
  • Agnieszka Siepielska

Dodaj cytat z książki Topiąc stal