Sposób na Francuza

Okładka książki Sposób na Francuza Alicja Skirgajłło
Okładka książki Sposób na Francuza
Alicja Skirgajłło Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2020-03-25
2020-03-25

Niby miało być śmiesznie, ale nie było. Coś poszło nie tak. Bardzo irytujaca główna bohatera, ledwo dociągnęłam do końca książki.

Tatuaże, paczka znajomych, szybka jazda, zazdrosna narzeczona oraz woń luksusowych perfum i on — zadufany Francuzik. Tego możecie się spodziewać w książce “Sposób na Francuza” oraz dużej dawki poczucia humoru, które na pewno jednym czytelnikom przypadnie do gustu, a innym niekoniecznie.

Aurelia Galińska — w młodym wieku straciła matkę, co sprawiło, że dziewczyna pogubiła się i wpadła w złe towarzystwo. Brała udział w nielegalnych wyścigach motocyklowych, bo właśnie wtedy czuła, że żyje, a przy okazji mogła zarobić trochę kasy.

Z pomocą ojca wyszła na prostą i skończyła liceum, a później studia. To jednak nie znaczyło, że stała się grzeczną córeczką tatusia. Młoda kobieta nadal kochała motocykle i szybką jazdę, a także tatuaże, którymi ozdabiała swoje ciało.

Swój talent, do rysowania i miłość do tatuaży przekuła w biznes i wraz z przyjaciółmi otworzyła własny salon tatuażu. Dziewczyna okazała się zaradna, przedsiębiorcza i pracowita, ponieważ łączyła dwie prace, oprócz prowadzenia salonu pracowała jeszcze w firmie ojca.

Theo — młody Francuz z polskim pochodzeniem, przystojny i przyciągający wzrok kobiet, jednak nudny jak stary dziadek. Nie zawsze taki był to sprawka jego narzeczonej, która nieustannie go strofuje jak małe dziecko.

Na szczęście gdzieś tam w środku mężczyzna pozostał sobą, a z pomocą Aurelii na nowo stanie się rezolutnym chłopakiem z poczuciem humoru i energią do życia. Wspólna praca sprawi, że oboje spojrzą na siebie z innej strony i dostrzegą to, czego nie widzieli od razu.

Znajomość Aurelii i Theo od początku była zwariowana, oboje nieustannie robili sobie na złość, a jak wiadomo, kto się czubi ten się lubi. Nie inaczej okazało się w przypadku tej dwójki. Po pewnym czasie zaczęło ich ciągnąć do siebie, ale żadne nie chciało się przyznać przed sobą od tego uczucia.

Autorka poświęca uwagę również bohaterem drugoplanowym, czyli znajomym Aurelii i przyjacielowi Theo. Mamy tutaj również szalone starsze pokolenie, czyli dziadków Aurelii, którzy mają oryginalne poczucie humoru jak na swój wiek i zachowują się, jakby nadal byli młodzi.

Książka jest całkiem fajna, szybko się ją czyta w sam raz na poprawę humoru. Czytałam już inne książki autorki i to właśnie one bardziej przypadły mi do gustu. Teraz mam porównanie i widzę, że pani Alicja włożyła dużo pracy w swój warsztat pisarski, bo każda kolejna jej książka jest świetna i lepsza od poprzedniej.

„Sposób na Francuza” to debiut więc oceniam takie książki z lekkim przymrużeniem oka, bo na początku mogą pojawiać się jakieś błędy i niedociągnięcia. Co do fabuły była ona bardzo ciekawa, natomiast zachowanie niektórych bohaterów nie przypadło mi do gustu.

Jedyne, do czego mogę się przyczepić to zbyt dużo przesłodzonych określeń typu: serduszko, skarbeczek, myszka i inne. Ostatecznie jednak polecam Wam przeczytanie tej książki, bo jest w niej sporo fajnych rzeczy.

Dnoo. Tak jak przemecze się żeby przeczytac ksiazke tak tu niestety się poddałam.

Historia wydaje się być jak z realnego świata. Zołzy, jak główna bohaterka, zawsze trafiają na najlepszych facetów :)

przyjemnie się czyta, zabawne teskty, sceny erotyczne

przyjemnie się czyta, zabawne teskty, sceny erotyczne

Teksty jak z przedszkola

Teksty jak z przedszkola

Autorki pióro i styl pisarski fantastyczny, powieść fajnie napisała, czytałam z olbrzymią przyjemnością,chwyta za serce.
Przecudna.

Przecudna.

Pierwszy raz nie dałam rady
przeczytać ksiażki.....dramat. Pierwsze moje wrazenie to kto to pisał.. Pisarka która wydala ileś książek?? Serio!!! Mialam wrażenie że to opowiadanie 12 letniego dziecka, zdania proste. Dialogi bohaterów aż "bolą".. i o ile mozna było zrobić z tego fajną historię to w tym wydaniu jest porażką. Raczej nie wezmę żadnej ksiażki tej autorki, szkoda czasu.

Pierwszy raz nie dałam rady

Świetna ale się ubawiłam
Polecam na poprawę humoru

Świetna ale się ubawiłam
Polecam na poprawę humoru

Ile osób tyle opinii. Jak dla mnie świetna komedia lekkostrawna z dużą dawką erotyzmu, oraz śmiesznymi dialogami.
Polecam

Polecam