Cena prawdy

Okładka książki Cena prawdy Agnieszka Siepielska
Okładka książki Cena prawdy
Agnieszka Siepielska Wydawnictwo: Akurat Cykl: Dylogia uczuć (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dylogia uczuć (tom 2)
Akurat
2023-08-16
2023-08-16

1998

Świetna intryga i idealnie zaplanowana akcja w której wątki z przeszłości są połączone z teraźniejszości.
Większa część akcji rozgrywa się 5 lat wcześniej i dowiadujemy się jak doszło do spotkania Avy z Masonem. Po trochę zostają rozwiązane wszystkie tajemnice.
Współcześnie dziewczyna zaczyna po trochę przypominać sobie, co wydarzyło się w przeszłości i oczywiście sama ze sobą prowadzi walkę co jest w życiu ważniejsze zemsta czy miłość do Masona,który sobie na nie zasłużył, bo brał udział w spisku rodziny Bennett.
Bardzo emocjonująca część w której dużo się dzieje. Świetnie wykreowane postacie bohaterów, których czasami lubiłam a czasami nie.
Podobała mi się ta powieść, którą gorąco polecam.

Trzyma w napięciu do samego końca. Polecam!

Trzyma w napięciu do samego końca. Polecam!

Do końca trzyma w niepewności. Trochę zakręcona z powodu mieszania się wątków przeszłości i teraźniejszości. Ważne, że z happy endem.

Pamiętam doskonale jak bardzo pozytywnie byłam zaskoczona pierwszą częścią tej dylogii, zapamiętałam ją na długo i nie mogłam się wręcz doczekać, aż przeczytam druga część. Jestem można powiedzieć świeżo po lekturze i szczerze jestem rozczarowana. Tak długo czekałam na książkę, która okazała się nawet poniżej przeciętnej. Głowna bohaterka- Ava pomału przypomina sobie różne rzeczy z przeszłości. Lubię takie książki gdzie akcja dzieje się i w przeszłości i przeszłości jednak tutaj nic się nie dzieje. Jedynym wątkiem histori jest właśnie wspomnienia Avy, która jak się dowiadujemy, była bardzo źle traktowana. Ale przecież to było w pierwszej części... szczerze żałuję, że przeczytałam tę książkę, liczyłam na coś o wiele lepszego. Zastanawiałam się czy nie kupić jej ale na szczęście się powstrzymałam i przeczytałam na legimii. Osobiście nie polecam. Pierwsza część rewelacyjna, druga 2/10

Tom pierwszy mnie mocno zaskoczył i choć trochę minęło czasu kiedy go czytałam to nadal pamiętam jak autorka nas zmanipulowała. Teraz czas na tom drugi i ostatni. Miałam wielki dylemat czy mi przypadnie do gustu i muszę przyznać autorka zaskoczyła ponownie.

Ava próbuje sobie przypomnieć wydarzenia sprzed 5 lat. Odnaleźć siebie i to, co utraciła. Jej życie to jedno wielkie kłamstwo? Kim są bracie Benetta? Co takiego się wydarzyło i czemu nie pamięta ślubu z Masonem? Musi na nowo poukładać sobie wszystkie wydarzenia. Czy jej się to uda? Czy plan zemsty zostanie zrealizowany?

Mason po zniknięciu Avy cierpiał. Pierwotny plan, jaki ułożył z matką i bratem szybko zmieniła się w coś, czego ni przewidział. I on i jego brat szybko zrozumieli, że to, co zaplanowała matka nie ma racji bytu. Jednak konsekwencje tego co zrobili ciążą mu nadal , zwłaszcza że Ava nie pamięta niczego. Czy uda mu się odzyskać Avę? Czy uda mu się naprawić błąd, jaki popełnił?

Fabuła jest genialnie poprowadzona. Idealnie zaplanowana akcja i wątki. Tu nie ma miejsca na niedoskonałości. Dodatkowym plusem jest to, że autorka wprowadziła nam dwupłaszczyznową akcję. Pierwszą to ta obecnie i jest ona w mniejszości oraz ta sprzed 5 lat. To idealnie wprowadza nas w wydarzenie, jakie doprowadziły do tego, że Ava zniknęła i co się z nią stało. Jednak nie dostajemy odrazy wszystkiego na srebrnej tacy. Wszystko zostaje nam wyjaśnione powoli, tajemnice i intrygi są skrupulatnie ukrywane tak, że nie jesteśmy do końca w stanie rozszyfrować kto kim do końca jest. Podczas czytania autorka zaserwuje nam szereg emocji. Nie tylko za sprawa głównej bohaterki. Wydarzenia sprzed lat, które miały wpływ na Avę i to jakim stała sie zanim odzyskała w pełni pamięć pokazują, że walka o pieniądze nigdy nie przynosi nic dobrego. Intryga, jaka uknuła Lynette wraz z osobami, które jej pomagały nie miał sobie równej. Zniszczyła życie nie tylko Avie ale także i Masonowi. Mimo że bracie Benette szybko zrozumieli, że plan matki jest zły ich udział miał także wpływ na wydarzenie późniejsze.

Postacie są świetnie wykreowane. Ava to twarda kobieta, mimo że wydarzenie sprzed lat ją rozbiły. Zaufała Masonowi i teraz nie wie co jest dla niej ważniejsze. Powoli odzyskuje pamięć i kiedy odkrywa całą prawdę stopi przed dylematem. Zemsta czy miłość? Czy każdy z rodzinny Benetta to wróg? Czy ma szansę odzyskać spokój? Wiele pytań i tajemnic zostaje wyjaśnionych. Część mam wrażenie gdzieś pod drodze się zawieruszyło ale za nic sobie nie przypomnę co mi umknęło. Postać Masona to jedna wielka zagadka dopiero na koniec wyjaśnia się wszystko. Kto stał za zaginięciem Avy? Komu zależało, by rozdzielić Avę i Masona? Jaka będzie cena prawdy?

Zakończenie zaskakujące. Podejrzewałam kto stoi za zniknięcie Avy. Jednak gdy prawda wyszła na jaw zaskoczyła tym , kto brał w tym udział po wycofaniu się Masona i Gabriela. Chcecie odkryć wszystkie tajemnice? Jeśli tak to zapraszam do lektury tomu II i całej dylogii uczuć

Pierwsza część Dylogii Uczuć — „Pętla kłamstw” zostawiła mnie z głową pełną pytań: Kim dla Avy jest Mason? Jakie zamiary ma wobec niej? Skąd u Avy pojawiające się uczucie déjà vu? Co ukrywa Mitchel i w ogóle jak się poznali?
Odpowiedzi na większość z tych pytań znalazłam w drugim tomie — „Cena prawdy”.

Pamiętacie pogubioną, niepewną, wystraszoną Ave, która straciła poczucie własnej wartości? Zapomnijcie o niej. Ava, którą poznacie w tej książce to zupełne przeciwieństwo tamtej dziewczyny.

Ile jest w stanie zrobić kobieta, by ratować rodzinny majątek? Na przykład może wyjść za mąż, za wnuka mężczyzny, który powierzył jej w spadku fortunę.
Ślub z Masonem początkowo miał mieć formę czysto biznesową. Szybko okazało się jednak, że łączy ich coś więcej. Uczucie, nad którym nie są w stanie zapanować. Ava jest nieświadoma tego, że stała się pionkiem w grze prowadzonej przez rodzinę Benettów. Pionkiem, który od początku stoi na przegranej pozycji. Gdy prawda wyjdzie na jaw Ava stanie przed trudnym wyborem. Będzie musiała zdecydować co ma dla niej większą wartość: miłość, czy zemsta, której pragnie całym sercem. Jedno wie na pewno. Cokolwiek wybierze ktoś będzie cierpiał…

Świetnie skonstruowana i poprowadzona fabuła, która trzyma w napięciu do samego końca. Podobały mi się wprowadzone w tej części retrospekcje z życia Avy, pokazujące, co wydarzyło się pięć lat wcześniej. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować elementy układanki w odpowiednie miejsce i lepiej zrozumieć zachowania Avy.
Muszę przyznać, że choć wydawało mi się, że już widzę obraz powstały z tych wszystkich puzzli, to i tak zakończeniem autorka mnie zaskoczyła i nie będę ukrywać wywołała dreszczyk adrenaliny.

Podobała mi się również przemiana Avy. Z pogubionej i zlęknionej dziewczyny stała się pewną siebie wojowniczką o własną godność. Potrafiła pokazać pazurki, czym zyskała mój szacunek.

„Dylogia uczuć” dostarczy wam niezapomnianych emocji. Wciągnie was w pętlę kłamstw i manipulacji oraz pokaże, jaką cenę będą musieli zapłacić bohaterowie za prawdę.

Polecam

Odpowiedzi na większość z tych pytań znalazłam w drugim tomie — „Cena prawdy”.

Pamiętacie pogubioną, niepewną, wystraszoną Ave, która straciła...

Co zrobisz jak okaże się że osoba którą kochasz pokaże swoje prawdziwe oblicze i już nie będzie tak pięknie i kolorowo?
Ava Bayley bardzo brutalnie przekonała się że osoba którą pokochała całym sercem i byłaby w stanie zrobić dla niej wszystko okazała się zupełnie obca Kobieta dziedzicząc majątek po Charlesie Cunninghamie, stała się celem zemsty jego wnuków. Niespodziewanie groźba bankructwa będąca skutkiem spadku akcji firmy pchnęła ją w ramiona Masona Bennetta  Mężczyzna wtargnął do jej serca w bardzo szybkim tempie. Byłaby w stanie zrobić dla niego o wiele więcej niż przypuszczała.
Stając na ślubnym kobiercu nieświadomie stała się marionetką w rękach rodziny wybranka Nie przypuszczała, że oni maja już własny plan co do jej osoby. Kierująca nimi chęć zemsty na kobiecie przysłoniła resztę. Gdy prawda ujrzała światło dzienne gorycz oraz rozczarowanie to jedyne co kobieta czuje do własnego męża. Teraz to ona pragnie jedynie zemsty.
Czy małżeństwo przetrwa? Czy zemsta będzie silniejsza niż miłość?
Wielu z nas wie że miłość z nienawiścią dzieli jedynie mały krok.
Ava musi bardzo uważać na siebie i otoczenie. Ciągle jest w niebezpieczeństwie.

Autorka po raz kolejny uświadamia czytelnikowi, że potrafi zaskoczyć kolejną wspaniałą historią. W Cenie prawdy towarzyszymy bohaterce w jej rozterkach. Mętlik jaki jej towarzyszy jest ogromny. Nie jest to wcale takie proste knuć zemstę na osobie która się kocha. Ogrom emocji czuć było czytając. Mamy tu miłość, ból, nienawiść, chęć zemsty a przede wszystkim zwątpienie. Kobieta jest silna i to w niej podobało mi się najbardziej. Nie odpuszcza mimo niebezpieczeństwa jakie na nią czyha jest w stanie walczyć i śmiało stawić mu czuła.
Jak myślicie czy zemsta będzie silniejsza? Czy małżeństwo przetrwa?
Musicie przekonać się sami - ja gorąco polecam

„Cena prawdy” to druga część dylogii uczuć autorstwa Agnieszki Siepielskiej, muszę przyznać, ż długo czekałam na tą książkę, byłam ciekawa dalszych wydarzeń. Ta historia nie należy do prostych, główna bohaterka nie miała w życiu lekko, do tego starała się pomagać innym. W tej opowieści jest wiele bólu i cierpienia, mamy też intrygi, które doprowadzą czytelnika do skrajnych emocji. Miałam ochotę przeczytać książkę, która zawładnie moim czasem i zbyt szybko nie puści mnie z powrotem do rzeczywistości. Liczyłam, że to będzie niezapomniana podróż do świata, w którym każdy krok powinien być roztropny, a miłość, chociaż silna nie powinna przesłaniać sytuacji, w jakiej znalazła się bohaterka.
Główną bohaterką książki autorstwa Agnieszki Siepielskiej pod tytułem „Cena prawdy” jest Ava Bayley, młoda kobieta, która postanowiła pomagać innym, pomimo tego, że sama miała nie małe problemy. Starała się udzielać wsparcia każdemu, kto tego naprawdę tego potrzebował i był tego świadomy. Spotkanie z braćmi Bennett, Gabrielem i Mansonem wiele zmieniło i skomplikowało, zwłaszcza, że byli prawnikami i zaczęli współpracować z ośrodkiem, w którym pracuje Ava. Obecnie wiele się zmieniło, Ava chcąc ratować rodzinny majątek zdecydowała się poślubić Mansona Bennetta, co zrobiło z niej pionka na szachownicy, którym rodzina mężczyzny mogła do woli kierować. Czy w takiej sytuacji miłość okaże się silniejsza od żądzy zemsty? Co jeśli jej kolejne kroki doprowadzą do tego, że jej życie będzie w niebezpieczeństwie? Czy Manson naprawdę ją kocha? Czy komuś takiemu można ufać?
„Cena prawdy” to książka, która mimo trudnych emocji ukazuje także miłość, jej siłę. Fabuła potrafi namieszać w głowie, jest w niej wiele zwrotów, które wbijają w fotel. Agnieszka Siepielska zaplanowała każdy krok po mistrzowsku, przed nami wiele tajemnic, a także wiele pytań z nimi związanych, kiedy nadejdą odpowiedzi? Rozdziały zostały przedstawione naprzemiennie z perspektywy głównych bohaterów, Avy i Mansona, co było dobrym posunięciem. Było mi autentycznie żal Avy, widząc, przez co przechodziła, jakim człowiekiem się stawała, ile sekretów odkrywała, czułam się, jakbym to ja znajdowała się w jej skórze. Bohaterowie zostali stworzeni po mistrzowsku, są autentyczni, widać ich motywy, a także można je poczuć. „Cena prawdy” ukazuje, że prawda zawsze wyjdzie na wierzch, ale ile za to trzeba będzie oddać i poświęcić, jakie będą jej następstwa nie zawsze jest się na nieprzygotowanym. Książka trzymała mnie w napięciu przez dłuższy czas, przeszłość mieszała się z tym, co działo się obecnie, każda podjęta decyzja, każdy krok miała swoje konsekwencje. Jak wiele przeciwności losu może spaść na jednego człowieka?

Książka "Cena Prawdy" jest ciekawa i wciągająca.
Stanowi w pewnym sensie wyjaśnienie do pierwszej części serii. Książka jest pisana w dwóch przestrzeniach czasowych. Poznajemy losy Avy i Masona 5 lat wcześniej. Dlaczego Ava została żoną Masona? Jak odnalazła się jako dziedziczka dużej fortuny? Poznajemy także obecne losy bohaterów. Do czego doprowadziły wcześniejsze wybory Ave? Kto jest jej wrogiem, a kto przyjacielem?
Polecam

Książka "Cena Prawdy" jest ciekawa i wciągająca.

Ava w bolesny sposób przekonuje się na własnej skórze że młodość i miłość nie idą w parze. Żeby ratować rodzinny majątek wychodzi za mąż za Masona Benetta. Dziewczyna nie ma pojęcia że przez ta decyzje wmanewrowała się w intrygę uknutą przez rodzinę męża. Kiedy w końcu spadają jej klapki z oczu musi zdecydować czy większa wartość ma jej miłość do człowieka, którego naprawdę kocha czy jednak większe jest pragnienie zemsty. Którąkolwiek wybierze opcję to i tak będzie musiała stawić czoła niebezpieczeństwu.

Cena prawdy to kontynuacja losów Avy i Masona. Autorka umiejętnie przeplata rzeczywistość z wydarzeniami, które miały miejsce pięć lat temu, dzięki czemu mamy większy obraz na tajemnice otaczające bohaterkę. Dostajemy kolejne dawki emocji i nieprzewidywanych zwrotów akcji. Zaskakująca fabuła i dobra kreacja bohaterów i towarzyszące ekscytacje sprawiają że, książki nie chce się odłożyć do póki nie poznamy ukrytych motywów postepowania. To nie tylko historia o miłości czy pragnieniu zemsty, ale także o wyścigu z czasem.

• Przeczytane 2023

Dodaj cytat z książki Cena prawdy