Okno z widokiem

Okładka książki Okno z widokiem Magdalena Kordel
Okładka książki Okno z widokiem
Magdalena Kordel Wydawnictwo: Znak Cykl: Uroczysko (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Uroczysko (tom 4)
Znak
2020-01-27
2011-10-19
literatura polska tajemnica humor miłość przyjaźń Malownicze Sudety Uroczysko archeologia

Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia czytania, w końcu zakończyłam historię Róży i archeologów. Totalnie nic się nie działo w tej książce. Polegało to na tym, że jeśli główna bohaterka kichnęła, to musiała podyskutować o tym kichnięciu z wszystkimi dookoła. Dzięki czemu mamy kilkanaście dialogów o kichaniu, Koniec książki a tutaj nadal nic się nie dzieje. Ot archeolodzy przyjechali pracować na wiochę. Na wiosce każde małe wydarzenie wzrasta do ogromnej rangi i wydarzenia roku. Nudziarstwo do potęgi. Omijajcie szerokim łukiem. Zapowiadała się na piękny romans z byłym żonatym i dzieciatym chłopem. NIE POLECAM

Trzy pierwsze książki z serii „Uroczysko” super. Ta część mnie rozczarowała, niby to seria „Uroczysko”, a tak naprawdę Uroczysko i Maja grali role trzecioplanowe.

Magdalena Kordel "Okno z Widokiem"wydawnictwo znak.
"Okno z widokiem,dobra herbata i czas to zestaw obowiązkowy.Anna Guzik".
.....
Po pokonaniu jednej trzeciej trasy dostałam lekkiej zadyszki,a moja grupa niepokojąco się rozpełzła.
-Pani doktor,tu naprawdę nie kursuje żaden autobus?-zagadnął mnie Maciek,na którego różowym czole perliły się krople potu.Jego twarz kolorem przypominała bardzo dojrzałego pomidora.
-Tu?Autobus?-wysapałam,wykorzystując jego pytanie jako pretekst do tego,by przystanąć.-Dzieciaku cywilizacji,rozejrzyj się dookoła.Czy przypuszczasz,że w środku lasu,na szlaku,ktoś umieścił przystanki autobusowe?-W odpowiedzi na ich wcześniejszą prośbę zaprzestałam mówienia per pan i pani i zwracałam się do nich po imieniu.
....
Główna bohaterka,Róża po aferze na uczeli ucieka do swojej babci,do Malowniczego. Na miejscu okazuje się że inwestor chce zniszczyć "jej" kapliczkę z figurka świętego Antoniego.
Róża szuka sposobu żeby nie dopuścić do inwestycji Walczaka,z pomocą przychodzi jej kolega z uczelni również profesor.
Życie uczuciowe bohaterki jest nudne nadczym ubolewa jej ukochana babcia Matylda.
Czy uda się ocalić figurę Św.Antoniego?
Czy wyjaśni się afera na uczelni?
Czy Róża spotka kogoś na swojej uczuciowej drodze?
Kolejna książka Magdaleny Kordel którą przeczytałam,czyta się szybko i z myślą co będzie dalej.Książka dla wszystkich którzy kochają czytać.😉

Magdalena Kordel "Okno z Widokiem"wydawnictwo znak.
"Okno z widokiem,dobra herbata i czas to zestaw obowiązkowy.Anna Guzik".
.....

Przyznam, że wyjątkowo się znudziłem tą książką. Dialogi ciągle w tym samym stylu, humor powielany i wszyscy wiedzą, co odpowiadać, żeby było "śmiesznie". Szkoda, bo traktowałem powieści Pani Kordel jako łagodzenie obyczajów między kryminałami i sensacjami, które są moim konikiem.

Nie czytałam wszystkich książek pani Magdaleny, ale kilka mi się zdarzyło, dlatego znam urok sudeckiego (fikcyjnego) miasteczka Malownicze i ciepło pensjonatu Uroczysko. W tej książce towarzyszymy Róży - pani archeolog, która przyjeżdża do miasteczka do babci, by uciec od problemów, które zostawiła w stolicy. Spokój jednak nie jest jej dany, bo wplątuje się w akcję walki z pseudoprzedsiębiorcą, którego plany zagrażają kapliczce na rozstajnych drogach, organizuje ekipę archeologów, która dokonuje ważnego odkrycia, zaprzyjaźnia z proboszczem, a kto wie - może też znajduje miłość swojego życia...?

Mam sentyment do Róży, która darzy szczególnym szacunkiem kapliczkę i świętego Antoniego, bo i dla mnie to ważny święty - patron mojego małżeństwa 🙂 Dlatego kibicowałam poczynaniom bohaterki, choć przyznam, że o wynik byłam spokojna - wszak u pani Magdaleny zakończenie może być tylko pozytywne

Lekka. Szybko się czyta. Porównując do 3 wcześniejszych części moim zdaniem najmniej wciągająca.

Bardzo dobra odskocznia od poważniejszych lektur. Lekka i przezabawna opowieść. Wprawdzie zaczęłam od ostatniego tomu, ale chyba nie ma to znaczenia przy tak odprężającej opowieści.

Książka napisana łatwym i przyjemnym językiem, co spowodowało, że bardzo lekko mi się ją czytało. Fabuła rozwinięta w fajny sposób, więc chciało się czytać i czytać, aby poznać zakończenie, którym jestem nieco zawiedziona - dla mnie zbyt wiele spraw ułożyło się po myśli bohaterów w zbyt krótkim czasie. Jednak oceniam książkę za całokształt jako wartą polecenia.

Ciągnęła mi się ta część, wydawała mi się trochę niepotrzebnie napisana. O wiele chętniej poczytałabym o właścicielce Uroczyska.

#1016 - Okno z widokiem - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#166/52/2022

Książka ma 368 stron. Swoją premierę w tym wydaniu miała dnia 27.01.2020 roku. Jest to czwarty tom cyklu Uroczysko.

Podobnie jak cała seria, także ta książka to idealna propozycja na letnie wieczory, lub odpoczynek na plaży, nad wodą.

Bardzo podoba mi się poczucie humoru autorki, dzieki czemu powieść jest naprawdę przyjemna w odbiorze.

Poznajcie kolejne sekrety mieszkańców, które wyjdą na jaw, w najmniej oczekiwanym dla nich momencie. Polecam.

Bardzo dziękuję za tą książkę Wydawnictwo Znak.

#1016 - Okno z widokiem - Magdalena Kordel - strona autorska - Wydawnictwo Znak
#166/52/2022

Bardzo podoba mi się poczucie humoru autorki,...