Okno z widokiem

Wydawnictwo: Sol
Ag2S

Okno z widokiem to powieść pełna zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, przez wiele lat skrywane sekrety rodzinne wychodzą na jaw. Grupa studentów archeologii dokonuje wstrząsającego odkrycia, a policjanci choć nieco niekonwencjonalni wykonują swoja pracę z dużym zaangażowaniem i dobrymi wynikami. To również opowieść o ciepłej i pełnej miłości...

To również opowieść o ciepłej i pełnej miłości relacji pomiędzy wnuczką i babcią, o małomiasteczkowej społeczności i proboszczu, który jest nadzwyczaj otwarty na problemy wszystkich swoich duchowych podopiecznych. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę i prowadzi do zaskakującego finału, w którym czynny udział poza główną bohaterką biorą mieszkańcy Malowniczego i przyjezdni między innymi sędziwy profesor, jego żona, historyk amator, studenci archeologii, pewien przystojny strażnik miejski, przyszywany dziadek Róży, proboszcz i wielu, wielu innych. Książka poza ciekawą akcją nie pozbawiona jest humoru, który jak już się przekonali czytelnicy poprzednich powieści jest nieodłączną częścią twórczości autorki Okna z widokiem.

źródło opisu: http://wydawnictwosol.pl/ksiazki/okno-z-widokiem

źródło okładki: http://wydawnictwosol.pl/ksiazki/okno-z-widokiem

onika | 2017-03-31
Na półkach: Przeczytane, Czytadła
Przeczytana: marzec 2017

„Okno z widokiem” to fantastyczne, lekkie czytadło, które doskonale poprawia humor. Co najważniejsze, główna bohaterka nie rzuca w cholerę całego dotychczasowego życia, nie wyprowadza się do miejsca, gdzie wrony latają do góry nogami, bo nie ma na co naptakać i nie odnajduje sensu życia w gotowaniu. No i nie ma na wyciągnięcie ręki pełnego wigoru przystojnego samca, co to na jego widok normalnie „majtki przez głowę”.

W powieści Magdaleny Kordel główna bohaterka, archeolog Róża, po nieprzyjemnym skandalu na uczelni, przyjeżdża szukać ukojenia u babci Matyldy w Malowniczym. Jej wizyta zbiega się w czasie z aferą dookoła kapliczki św. Antoniego, a jak jest święty, to i diabeł musi gdzieś tam ogon umoczyć. Róża oczywiście angażuje się z miejsca w całą sprawę, bo przecież jeśli chce się powstrzymać zakusy tajemniczego przedsiębiorcy budowlanego, to archeolog, a najlepiej cała grupa studentów archeologii, jest niezbędny. Może i ruiny przy kapliczce mało obiecujące pod kątem...

"Okno z widokiem" nie jest już nowością i pewnie mało kogo zainteresuje moja opinia, ponieważ większość "moli książkowych" już dawno zapoznała się z jej treścią.
Do mojej biblioteczki dołączyła całkiem niedawno i po przeczytaniu wielu pozytywnych
recenzji postanowiłam ją przeczytać.

Akcja powieści toczy się w małej miejscowości Malownicze, położonej w Sudetach.
Główna bohaterka Róża, po paru latach powraca do swojej ukochanej miejscowości
rodzinnej, do domu babci Matyldy i jej przyjaciela Juliana (przyszywanego dziadka Róży)
Na miejscu dowiaduje się, że stara, przepiękna, przydrożna kapliczka z wizerunkiem
św. Antoniego ma zostać przeniesiona w inne miejsce, ponieważ teren, na którym stoi
jest atrakcyjnym terenem inwestycyjnym. Róża postanawia za wszelką cenę nie dopuścić do tego,aby jej kryjówka z dzieciństwa, miejsce gdzie spędzała większość czasu miała zniknąć. W realizację swojego tajemniczego planu wciąga miejscowego proboszcza, burmistrza, a także profesora i studentów...

wiejskifilozof | 2016-07-21

Tym razem będzie coś o kapliczce,gdzie podobno dzieją się pewne dziwne rzeczy.Owszem,trzeba pamiętać to nie horror.I raczej nie zobaczymy żadne demony.
Książka,jest według mnie bardziej spokojna niż Wino Z Malwiną.Troszkę,też się mnie dzieje.
Choć z drugiej strony mamy,lepiej rozbudowaną postać proboszcza.

Książka też mi się podobała.

kama100 | 2018-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2018

Okno z widokiem jak pozostałe przeczytane przeze mnie powieści Magdaleny Kordel czyta się szybko i z przyjemnościa. Napisana jak zawsze w lekkim stylu, fajna historia z pozytywnym zakończeniem. idealna dla relaksu kiedy nie mamy ochoty na trudniejsza lekturę.
Polecam

basik | 2016-06-15

Zauroczona cyklem "Malownicze" z ochotą zabrałam się za "Okno z widokiem" bo opis wskazuje, że akcja też dzieje się w Malowniczym.
No i rozczarowałam się, może nie tak bardzo, ale jednak.
Ta powieść jest przezabawna, przekomiczna, ale w zasadzie o niczym.Czułam się jakbym oglądała kolejny odcinek "Rancza".
Trochę niepoważni, zwariowani bohaterowie, którzy patrzą na świat przez różowe okulary .
Dialogi zabawne, ale trochę sztuczne i jak dla mnie przydługawe, jakby autorka chciała nas rozbawić na siłę.
Ta powieść nie porywa , nic ciekawego tu się nie dzieje , to raczej historia którą trzeba czytać z przymrużeniem oka.
Mnie nie porwała.To takie babskie czytadło, które śmieszy i nic poza tym.

Grażyna | 2015-12-04
Przeczytana: grudzień 2015

Cieszę się,że dane mi czytać i takie książki,przy których odpoczywam ,mój nastrój jest lepszy i wszystko wokół wygląda piękniej.To są książki Pani Magdaleny Kordel,których już kilka przeczytałam.Dla mnie ważne gdy w powieści czuje się "osobę ,która to tworzy" i w tym przypadku oprócz tego ,że "widzę " osobę ciepłą ,z poczuciem humoru,to także ,która pozwala na bezpośrednie spotkanie się z bohaterami.I to co wprost uwielbiam -tajemnicę,w tle historia ,miłość ....a w ogóle także i to wszystko co składa się na życie każdego człowieka.Kto zechce sobie poprawić nastrój...gdy jest mniej fajny ,ale nie tylko....zapraszam do odwiedzenia Malowniczego....warto.

ula | 2013-12-01

Wypożyczając ją z biblioteki nie zaglądałam nawet do środka (często czytam pierwszą stronę). Rekomendacją dla mnie było nazwisko autorki
i okładka.
Sprawiłam sobie wiele przyjemności czytając tę książkę.
Polecam.

ewula | 2014-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Lekka,łatwa i przyjemna!Nad tą powieścią można świetnie odpocząć i zrelaksować się.Polecam!

Marianna | 2016-10-29
Przeczytana: 29 października 2016

Bardzo przyjemna historia. Akcja powieści dzieje się w miasteczku Malownicze położonym w Sudetach. Spotykamy się tutaj z mieszkańcami tego spokojnego, zapomnianego przez Boga miejsca. Główna bohaterka, Róża, przyjeżdża z Warszawy na urlop akurat w momencie, gdy podejrzany inwestor Walczak chce w miasteczku wybudować wielkie hale i magazyny, w miejscu gdzie stoi kapliczka ze św. Antonim. Kobieta postanawia wcielić w życie pewien plan, w który włącza miejscowego proboszcza, historyka sztuki i profesora ze swojej uczelni.
Ogólnie czyta się szybko, dialogi są ciekawe i zabawne. Historia ma wiele uroku, trochę tutaj legend, tajemnic. Podobało mi się i szczerze polecam tę książkę.

Piotr | 2011-11-08
Przeczytana: 25 października 2011

Dzisiaj będzie trochę "prywaty", ale myślę że to dobry czas, aby o tym napisać. Przyznaję się publicznie, że wydawnictwo "Sol" jest moim ukochanym wydawnictwem. Zauważyłem pewną zależność, ale zaznaczam, że jest to moja osobista interpretacja faktów. Kiedy sięgam po książkę pisaną przez kobietę w wydawnictwie założonego przez inną, znaną pisarkę Monikę Szwaję,zawsze jest to książka z której się wylewa optymizm, a z kolekcji pisarze mężczyźni tworzą książki na tematy poważne, często smutne, ale równie wspaniałe. Tym razem również się nie zawiodłem. Dzięki "Oknu z widokiem" odkryłem kolejną, wspaniałą pisarkę. Nie lubię pisać o czym jest dana książką, o tym zawsze możemy wyczytać na okładce, albo w necie. Magdalena Kordel zafundowała mi wesołą historię, przy której się odpręzyłem. Zaczęło się niewinnie, od....diabła. A potem były kolejne strony, a autorka rozpaliła moją wyobraźnię. Kapliczka św. Antoniego, przyjazd grupy studentów do Malowniczej i wiele przygód, które pokazują...