Poranki o zapachu kawy

Okładka książki Poranki o zapachu kawy Malwina Ferenz
Okładka książki Poranki o zapachu kawy
Malwina Ferenz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Neon Café (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Neon Café (tom 3)
Czwarta Strona
2020-01-29
2020-01-29
literatura polska

Co łączy tych wszystkich ludzi oprócz problemów? To proste! Aż za proste - Neon Café, czyli ich cel podróży o którym nie mieli pojęcia, a którego tak bardzo potrzebowali.

Historie ludzi z problemami - mamy policjanta, budowlańca, pracownika Instytutu czy też osobę pracującą na drapaczy chmur i to nie wszyscy ludzie którzy z jakiegoś powodu musieli trafić do Neon Café. Z jakiegoś powodu to miejsce ich przyciąga, Barman zaskakuje na każdym kroku, aż sami zaczynają dzielić się z nim swoimi troskami i z jakiegoś powodu to im pomaga.

Niektóre opowieści chwytają za serce, że nie da się nie uronić łzy, jak zdarzyło mi się przy jednej z nich. Natomiast inne dają do myślenia, i tak naprawdę pokazują życie. Wrocławskie życie. Kryjące w sobie wiele tajemnic, życiowych kłopotów jego mieszkańców, a także uroku któremu mu nie brakuje.

„Poranki o zapachu kawy” - tak jak jej poprzedniczka, wprowadziła mnie w stan zadumy i przyjemności z odkrywania życiowych perypetii naszych bohaterów. Czy warto było? Zdecydowanie tak, bo nic tak nie poprawia humoru jak dobra kawa i książka, przy której człowiek może na parę godzin się wyłączyć. Ta pozycja z pewnością wam ten relaks zapewni.

Poranki o zapachu kawy @malwinaferenz
Cykl: Neon Café (tom 3)

Ostatnia część serii Neon Cafe. Smuteczek ale jednocześnie radość bo lada chwila będę czytać najnowsze dziecko Malwiny "Brulion".
Dziś premiera! Gratulacje 🎉🍾💐

W tym tomie znajdziecie opowieści samych mężczyzn. Bardzo ciekawe – panów trudniej namówić na zwierzenia 😉

Tę książkę dostałam od autorki z autografem 😊

Ta seria jest wyjątkowa. Zachwyca mnie styl w jakim jest napisana – mam wrażenie że jestem tam i przysłuchuję się tym rozmowom. Nie sposób się oderwać, a jednocześnie spokojnie można czytać na raty, w wolnych chwilach, bo każda opowieść jest inna a historie nie łączą się ze sobą. Bohaterów wszystkich trzech książek łączy jedno – potrzeba rozmowy. Każde opowiadanie przepełnione emocjami, dramatami ale też nadzieją na lepsze jutro.
I jeszcze taka ciekawostka, każda historia opowiedziana przez innego bohatera, w zupełnie innym stylu, dialogi i słownictwo... aż miałam wrażenie że różne osoby pisały te historie. Majstersztyk Pani Malwino 👏🏻👏🏻👏🏻
POLECAM!

A teraz lecę kupić najnowszą, długo wyczekiwaną powieść Malwiny.

Poranki o zapachu kawy @malwinaferenz
Cykl: Neon Café (tom 3)

Dziś premiera! Gratulacje 🎉🍾💐

Tę książkę dostałam od autorki z autografem...

Trochę słabsza niż poprzednie, choć może to przesycenie. Generalnie podobał mi się cały cykl. Polecam

Ciepla opowieść o różnych ludziach i wydarzeniach jakie ich spotkały. Polecam do ciepłej herbatki :)

Niestety zasugerowałam się tytułem i ładną okładką.

Niestety zasugerowałam się tytułem i ładną okładką.

Do przeczytania tej książki skusil mnie tytuł - kawa o poranku to takie codzienne must have. Zobaczyłam, że jest to trzecia część pewnego cyklu - ale nie odstraszyło mnie to. I całe szczęście. Książkę bardzo przyjemnie się czytało. Każda z opowieści ma pewna magię w sobie. Do tego w połączeniu ze śniegiem, który kojarzy się że świętami Bożego Narodzenia... Podsumowując - książka zdecydowanie przypadła mi do gustu

Przeczytałem wszystkie tomy z cyklu Neon Cafe i ten też. To była dla mnie przyjemność spędzić czas we Wrocławiu , poznać wspaniałych bohaterów oraz zajrzeć do uroczej i przytulnej kawiarni. Bardzo miło wspominam te książki. Każdy bohater wniósł dużo dobra i optymizmu do mojego życia. Czas spędzony w pięknym Wrocławiu to był dla mnie zaszczyt. Książki zostaną ze mną na długo. Jestem zachwycony. Warto przeczytać.
Polecam

Malwina Ferenz @malwinaferenz już po raz trzeci Zapraszam nas do klimatycznej i tajemniczej kawiarenki o barwnej nazwie”Neon Cafe”.To niezwykłe miejsce w sercu Wrocławia przyciąga do siebie zwykłych ludzi,którzy opowiedzą nam swoje proste,życiowe historie.Każda inna,każda na swój niepowywietrzany sposób jest wyjątkowa.
"Niezwykłe historie zazwyczaj mają zupełnie zwyczajne początki..." .
”Poranki o zapachu kawy”to książka,która rozbraja swoim urokiem i ciepłem.Autorka stworzyłam magiczna atmosferę tego miejsca.I choć poprzednie dwa tomy podobały mi się znacznie bardziej ta część również jest godna uwagi.W tej powieści mamy chyba więcej samych opisów.A więc zostaną nam ukazane plastyczne opisy samego miasta i jego historia,a także losy nietuzinkowych bohaterów.Poznacie wspomnienia pewnego naukowca,zmęczonego szarą rzeczywistością ojca,dzielnego policjanta,który spełnia się w roli anioła stróża,mężczyznę,który straciła najwierniejszego przyjaciela oraz młodego chłopaka,który boi się iść do przodu.Która z tych opowieści najbardziej Cię urzeknie?
Ja zachęcam Was,abyście choć na krótką chwilę wstąpili do tej niesamowitej kawiarenki i rozkoszowali się jej urokiem.
Dziękuję @czwartastrona 🧡

"Niezwykłe historie zazwyczaj mają...

Witajcie już trzeci raz w Neon Cafe. Usiądźcie, poproście barmana o swój ulubiony napój i przy akompaniamencie muzycznym wysłuchajcie historii opowiedzianych przez pięciu mężczyzn. Tak różnych, a tak do siebie wrażliwością podobnych. A może jesteście głodni? Tutaj dostaniecie wszystko, o czym zamarzycie. Ujmują mnie u Pani Malwiny plastyczne opisy. Obecnie możemy poczuć, jak wygląda Wrocław zimą. Przemierzać wraz z bohaterami jego meandry. Wysłuchać historii, które plecie życie. Opowieści, które wtłoczą w Was nadzieję, przypomną błędy z przeszłości, zasmucą i spowodują refleksję. Pokażą, że w małych rzeczach, jak choćby w napisie na chodniku można znaleźć szczęście. Uświadomią, że warto pomagać. Zmuszą do zastanowienia się nad tym, kto jest Waszym przyjacielem, a przede wszystkim do podnoszenia małych chwil i tworzenia z nich pięknych wspomnień. Suma doświadczeń, które Zbigniew, Waldemar, Arkadiusz, Sylas i Tadeusz przeżyli, ukształtowały ich ale i ciążyły im. Niestety. Przez to, że tak długo nie wybrzmiewały, nie opuściły arterii ich serc. Były jak kamień. Nie bez powodu trafili do Neon Cafe. To miejsce jest dla wybranych. Nie ważne skąd jesteście, jaką klasę społeczną reprezentujecie. Uczucia trawią nas wszystkich od środka.
Rozsiądźcie się wygodnie. Wysłuchajcie ich. Jestem pewna, że znajdziecie w tych spowiedziach część swojego jestestwa. Momentów, w których serce klękało ale i takich, w których się z piersi wyrywało. Uwielbiam tę serię za uśmiech, który towarzyszy przewracaniu kartek... za wypełnienie mnie nadzieją i wiarą w to, że jutro może być lepiej. Metafory używane przez Panią Malwinę (jak zwykle) wplecione w punkt. Opowiadania przejmujące i refleksyjne. Trzeci raz jestem zauroczona. Potrzebujecie odpocząć od trosk i naładować się pozytywnie? Macie trudny czas lub jesteście po ciężkich lekturach? Wizyta w Neon Cafe obowiązkowa.

Po raz kolejny mamy okazję przenieść się do wykreowanej kawiarni "Neon Cafe" i poznać życie innych ludzi. Jesteśmy świadkami tego, że niekiedy należy zatrzymać się na chwilę za pędzącym życiem i zastanowić się nad tym, co nam ulatuje.

Malwina Ferenz w swojej serii książek "Neon Cafe" bierze pod lupę różne charaktery. Tym razem poznajemy męskie oblicza i świat widziany oczyma tej płci. Okazuje się, że w głębszej rozmowie na jaw wychodzi masa emocji, które na pozór mężczyźni trzymają w sobie. Ocenianie po stereotypach i sile charakteru nie ma tutaj dobrego odwzorowania, ponieważ każdy człowiek ma prawo do wyjawienia tego, co czuje i leży mu na sercu.

ciąg dalszy: http://zaczytana-aniaa.blogspot.com/2020/04/poranki-o-zapachu-kawy-malwina-ferenz.html

• Ferenz Malwina

Dodaj cytat z książki Poranki o zapachu kawy