Ostatnia szansa

Okładka książki Ostatnia szansa Małgorzata Kasprzyk
Okładka książki Ostatnia szansa
Małgorzata Kasprzyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2020-04-20
2020-04-20
romans praca miłość dziecko siostrzenica wujek

nie urzekła mnie. Wynudziłam się przy jej czytaniu. Przewidywalna od mniej więcej siódmej strony. Z opisu spodziewałam się warstwy obyczajowej, zderzenia świata dorosłego mężczyzny-kawalera z osieroconą nastolatką. Nie było nic z tego. Typowy harlequin biurowo-korporacyjny. On kocha ją, ona go nie, ale jak on już nie, to może ona teraz tak, ale on o tym nie ma wiedzieć, blablabla. Na końcu wszyscy zostają "sparowani". Słodko-pierd.ące, naiwne. Aż 4 gwiazdki, bo czytałam na leżaku na plaży, w znakomitym nastroju. Jednozdaniowa recenzja brzmiałaby: "z braku laku na leżaku".

“Ostatnia szansa” to książka lekka i przyjemna, czyta się ją bardzo szybko ze względu na ciekawą treść, ale również dzięki dużej czcionce. Pochłonęłam ją w kilka godzin i byłam pozytywnie zaskoczona tym jak bardzo spodobała mi się ta historia.

Książka opowiada o losach Waldka i jego siostrzenicy Ewy. Nie brakuje tutaj zabawnych sytuacji jak i odrobiny smutku. Ta książka była miłą odskocznią od romansów i mafii, mogłam zagłębić się w świat i problemy zwykłych ludzi.

Waldemar jest prezesem firmy, która odnosi sukcesy na rynku. W sferze biznesowej czuje się jak ryba w wodzie niestety jego życie miłosne nie istnieje. Całą swoją uwagę i miłość skierował na siostrzenicę, której wychowaniem zajął się po śmierci jej rodziców.

Relacja Ewy i Waldka jest bardzo dobra, traktują się z szacunkiem i darzą zaufaniem. Jednak Ewa martwi się o wujka, który nadal jest kawalerem. Wraz ze skończeniem studiów postanawia pomóc mu w sferze miłosnej.

Siostrzenica zaczyna szukać żony dla wujka i jednocześnie cioci dla siebie. Nie jest to łatwe zadanie, bo niezbyt wiele wie o Waldemarze w tych kwestiach. Jednak nie poddaje się, a jej upór zostaje wynagrodzony.

Czasami człowiek nie zauważa tego, co ma pod nosem. Tak było z Waldkiem, który nigdy nie przypuszczałby, że jego przyjaciółka może stać się kimś więcej. Ona również niepotrzebnie popadała w kompleksy myśląc, że nie ma u niego szans. Na szczęście ich szczęściu dopomogła Ewa, która chciała spłacić dług wdzięczności wobec wujka.

Mamy w tej książce bohaterów w różnym wieku, ale ich problemy są podobne tylko sposób działania ich różni. Nieoczekiwanie nie tylko Waldek się zakocha, ale także Ewa, przy czym stanie się ona bardziej rozsądna i mniej porywcza.

Serdecznie polecam Wam przeczytanie tej książki. Autorka miała oryginalny pomysł i fajnie go zrealizowała.

Przeczytana w dwa dni. Polubiłam przez ten czas styl pisania autorki. Akcja powieści dzieje się głównie w Warszawie. Polecam dla tych co lubią krótsze objętościowo książki. Dobra na wakacje.

Waldek to zatwardziały kawaler. Żyje tylko pracą, prowadząc własną firmę i opieką nad osieroconą siostrzenicą, Ewą. Na kobiety nie znajduje już czasu. Gdy Ewa dorasta postanawia znaleźć wujkowi odpowiednią kandydatkę na żonę. Może przy okazji tych poszukiwań sama znajdzie powód, by się zakochać.
Lekka lektura, przy której z pewnością pojawi się uśmiech na Waszej twarzy.

Lekka lektura, przy której z pewnością pojawi się uśmiech na Waszej twarzy.

Super książka na wieczór. Powieść lekko pisana, z odrobiną humoru. Warto po nią sięgnąć. Zapraszam:

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

#ostatniaszansa #małgorzatakasprzyk #waspos #recenzja
#booktour #relaksownia
Małgorzata Kasprzyk
Absolwentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, pracowała jako lektor, tłumacz i urzędnik państwowy. Lubi muzykę, kino i podróże. Kocha wszystkie zwierzęta, a szczególnie jednego niesfornego kota.

Kategoria: literatura obyczajowa, romans
Data wydania: 2020-04-20
Liczba stron: 290

Kolejna książka autorki, którą przeczytałam i bardzo mi się spodobała.
Główna bohaterka bardzo chce się odwdzięczyć wujkowi za to, że się nią zaopiekował gdy jej rodzice zginęli w wypadku i postanawia poszukać odpowiedniej kobiety dla niego. Najlepszym miejscem jest jego praca.
Jednak zanim zacznie u niego pracować musi odbyć staż i mieć pozytywną opinię. Dzięki temu poznaje relacje i obowiązki jakie panują w kilku oddziałach.
Czy uda się jej znaleźć odpowiednią kobietę dla wujka?
Z jakimi problemami będzie musiała się zmierzyć?
Koniecznie przeczytaj! Z swojej strony bardzo polecam!

Dziękuję za możliwość przeczytania w booktour.
#jestemmamamamczasnaczytanie
#bookstagram #bookstagrampl #czytam #czytamkiedymogę #czytambochce #czytambezlimitu #czytambolubie #czytamzpasją #czytamwszędzie #czytambokocham #czytamwszystko #czytamcodziennie #czytamwłóżku #czytamnocą #czytamprzykawie #książka #book

#ostatniaszansa #małgorzatakasprzyk #waspos #recenzja
#booktour #relaksownia
Małgorzata Kasprzyk

Kategoria: literatura obyczajowa, romans
Data wydania:...

Gdy rodzice 10-letniej Ewy giną w wypadku, opiekę nad dziewczynką przejmuje brat jej matki. Waldemar jest kawalerem. Do tej pory poświęcał cały czas na rozwój swojej firmy. Ewa staje się jego oczkiem w głowie.
Lata mijają, Ewa kończy studia i planuje się usamodzielnić. Ale zanim to zrobi, wpada na pomysł znalezienia wujkowi żony. W tym celu prosi Waldka, aby zatrudnił ją w swojej firmie... Dziewczyna zaczyna od stażu w różnych filiach firmy wuja, tam ma okazje poznać różne relacje panujące między pracownikami.
Zaangażowana w sprawy wujka, nie zauważa że sama się zakochała...

Ciepła i zabawna historia, która również wzrusza.
To kolejne moje spotkanie z twórczością Małgorzaty Kasprzyk, i jak do tej pory, nie zawiodłam się. Polecam!

Młoda dziewczyna chce pracować w firmie wujka- bo ma plan, ale najpierw musi odbyć praktykę w filiach placówki ... Nie jest tak łatwo jak myślała, bo zawiłe są relacje miedzy ludzkie, a miłość to nie lada sztuka gdy inni nie mogą z nią trafić na właściwy tor albo mają ciężko się porozumieć ;)

Książka napisana prostym językiem. Każdego kolejnego bohatera łatwo umieścimy w sztampowej roli. Ale! Jest ciekawie i miło się czyta.

Początkowy etap miłości ma w sobie najwięcej uroku.

Początkowy etap miłości ma w sobie najwięcej uroku.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Od wydawnictwa