Krosz szuka bohatera

Okładka książki Krosz szuka bohatera Anatolij Rybakow
Okładka książki Krosz szuka bohatera
Anatolij Rybakow Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Krosz - trylogia (tom 3) Seria: Seria z Kogutem literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Krosz - trylogia (tom 3)
Seria z Kogutem
Неизвестный солдат
Wydawnictwo Iskry
1972-01-01
1972-01-01
Marta Tywonek
przygoda dziadek Krosz egzamin grób nieznanego żołnierza tajemnica przeszłość bohater

Relatywnie najsłabsza część cyklu. Jedyna, którą przeczytałem po polsku.

Krosz nie dostaje się na studia i musi iść do pracy. Postanawia wykorzystać prawo jazdy (zdobyte w pierwszym tomie) i zostać kierowcą na budowie drogi. W trakcie prac zostaje przypadkowo odkryty grób czerwonoarmisty z okresu II wojny światowej. Kierownictwo chce zignorować znalezisko, ale Krosz buntuje się i staje na głowie, żeby odkryć tożsamość bohatera. Udaje mu się i grób zostaje ocalony.

W książce, jak we wszystkich w cyklu, jest mnóstwo ciekawie opisanych scenek (np. opis zawalonego egzaminu wstępnego) ale jest też pewien patos, przez co ocena niższa.

Relatywnie najsłabsza część cyklu. Jedyna, którą przeczytałem po polsku.

• Czekają w bibioteczce

Dodaj cytat z książki Krosz szuka bohatera