Przetrwać próbę czasu

Psychoskok
2019-10-28
2019-10-28
9788381195638
kłótnie małżeńskie książka dla kobiet książki o kobietach rozwody trudne wybory

Urokliwa, szczera i pełna emocji opowieść o prawdziwej miłości, która jest poddana próbie czasu. Historia, która pokazuje, że na największe szczęście czasem warto poczekać i bardziej się postarać.
Antonina to atrakcyjna dziewczyna, która we wszystkim widzi piękno. Utalentowana architektonicznie po nieudanym małżeństwie z starszym mężczyzną postanawia rzucić się w wir pracy. Jednak po pewnym czasie i za namową przyjaciółek próbuje na nowo zaufać. Niestety kolejne wydarzenia sprawiają, że na nowo wpada na niewłaściwych facetów.
Aż do poznania Borysa. I tu wszystko wydaje się idealny. Lecz życie po raz kolejny wystawia jej uczucia na próbę, gdy okazuje się, że ten wkrótce podejmie pracę za oceanem. Czy związek na odległość ma szansę na przetrwanie? Czy jest możliwe, aby dwoje ludzi wytrzymało próbę jaka na nich spadła?
Autorka w bardzo ciekawy sposób pokazuje historię, dość mocno romantyczną, jednak pełną emocji. Antonina przez długi czas nie mogła znaleźć tego właściwego mężczyzny, a gdy w końcu się pojawił, to musiał wyjechać. Powieść pokazuje, że czasami warto zaryzykować i zaczekać, aby odnaleźć w życiu prawdziwe szczęście. Borys wydaje się wręcz idealny!
Jednak odległość jaka między nimi się pojawia obydwojga wystawia na wiele prób. Radość i smutek przeplatają się w tej historii, powodując, że odczuwamy emocje jakie targają bohaterami wraz z nimi. Lekka, a jednocześnie ciekawa powieść, dająca wiele do myślenia. W kwestii prawdziwego uczucia, aby ono przetrwało trzeba się bardziej postarać. Odnajdując tą właściwą osobę w swoim życiu, należy odsunąć pesymistyczne odczucia i cieszyć się z najdrobniejszych chwil, a życie czasem samo się ułoży i nastąpi happy end!
@zaczytany_swiat_mamy

Przetrwać próbę czasu to z pewnością książka o miłości, zaufaniu i próbie
jaką poddany zostanie dopiero co rozkwitający związek...

Początek naszej historii zaczyna się od nieszczęśliwego związku w jaki wplątała się młoda pani architekt.
Wychodząc za mąż za dużo starszego mężczyznę szybko przekonała się, że to był błąd.
Mąż zaczyna ją stopniowo osaczać, odcinać od przyjaciół i rodziny.
Kobieta postanawia odejść od męża, gdy ten każe jej usunąć ciąże...

Tak zaczyna nowe życie, ale niestety nadal trafia na samych nieodpowiednich mężczyzn.
Czy przystojny Borys też taki będzie?
Jak ułoży się nowa znajomość i czy rozpalony ogień przetrwa tak długą rozłąkę?

~~~~~~

Ocena: 9/10
Liczba stron:286
Okładka : miękka
~~~~~~~~~~~~~~
Pełna emocji, namiętności i przyjaźni książka o wielu chwilach smutku, który kiedyś zamieni się w szczęście.
Czy związki na odległość mogą przetrwać?
Czy przystojny mężczyzna wytrzyma w wierności?

Trzymająca w napięciu i ciągłym biegu akcja nie znudzi czytelnika, a postać głównej bohaterki stanie się nam bliska i razem z nią spróbujesz przetrwać próbę czasu!

Gorąco polecam Wam książkę, którą znajdziecie oczywiście na stronie wydawnictwa

Serdecznie dziękuje Wydawnictwu Psychoskok oraz Autorowi za możliwości przeczytania

Przetrwać próbę czasu to z pewnością książka o miłości, zaufaniu i próbie
jaką poddany zostanie dopiero co rozkwitający związek...

Mąż zaczyna ją stopniowo osaczać, odcinać od...

Mam zaszczyt pochwalić się i przedstawić pozycję, której jestem patronem medialnym. Wielkie to wyróżnienie dla mnie, gdyż książka ta, to ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają w lekturze czegoś więcej. Była dla mnie ogromną przyjemnością w trakcie czytania. Cieszę się niezmiernie, że na naszym polskim podwórku można znaleźć coraz więcej ciekawych pozycji. Jeszcze kilka lat temu czytałam tylko autorów z zagranicy, a teraz moją biblioteczkę wypełnia prawie połowa polskich pisarzy, którzy nie odstępują obcokrajowcom.

Książka opowiada o kobiecie, która na przekór radom swych rodziców wybrała własną drogę. Niestety na nieszczęście okazała się ona dla niej mało łaskawa. Związek i małżeństwo ze starszym mężczyznom nie jest sielanką i idyllą. Po dziesięciu latach udaje jej się zerwać tę toksyczną relację rozwodem, ale oczywiście nie wpływa to na osłabienie jej psychiki.

Jak pokazuje życie, kobiety noszą na swych barkach duże ciężary i nie łatwo je złamać lub pokonać. Podobnie było i z naszą główną bohaterką. Początek nie był łatwy, przede wszystkim starała się ona odbudować swą pewność siebie i zyskać wartość w swych oczach. Niestety nie jest to łatwe, gdy nawet rodzice na każdym kroku wypominają ci twoje błędy. To jednak dzięki wsparciu swych przyjaciółek udaje jej się stanąć na nogi.

Na drodze zawodowej układa jej się jak najlepiej, dużo gorzej wypada życie towarzyskie. Natrafia na mężczyzn, którzy sami borykają się z dziwnymi problemami i dziwactwami. W końcu, gdy udaje jej się trafić na odpowiednią osobę, rozdziela ich czas i odległość.

Antonina i Borys jako główni bohaterowie idealnie do siebie pasują. Może momentami było za bardzo ckliwie i za kolorowo, ale mimo wszystko to ciekawi bohaterowie. W całej opowieści jest jeszcze wiele innych postaci, które także przykuwają uwagę i borykają się z jakimś problemem. Całość jest do kupienia.

Opowieść jest snuta lekko i przyjemnie dla czytającego. Nie ma wulgaryzmów czy scen erotycznych. wszystko podane w gustownym opakowaniu. Problemy, które pojawiają się w tej historii, są bardzo życiowe i nad wyraz realne. Nie chciałabym wam opowiadać całości, gdyż zachęcam gorąco do przeczytania. Pozycja idealnie się sprawdzi w letnie popołudnie. Dziękuję wydawnictwu Psychoskok za możliwość przeczytania.

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : KRÓLOWA PSZCZÓŁ

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : Na pięciolinii słów Sara Damaziak

8. P O L E C A N E K O B I E T O M : PIERŚCIONEK Z CYRKONIĄ

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : CÓRKA KWIACIARZA KAROLINA KOWALSKA

10. P O L E C A N E K O B I E T O M : KARMELOVY POPCORN

"Trzydzieste urodziny postanowiła spędzić w babskim gronie. Nie spodziewała się, że ktoś postara się o zmianę jej planów."

Sympatyczna opowieść o ostrych zakrętach życia oraz nadziei, która nigdy nie powinna gasnąć. Wydaje się nam, że dokonując niewłaściwych wyborów sprawiamy, iż dni otula ciemna poświata klęski i rozpaczy, lecz to cenne zbieranie doświadczeń procentujące w zaskakującym momencie. Przyglądamy się życiu z perspektywy trzydziestolatki, kobiety po przejściach, z wielką ulgą przyjmującą wolność odzyskaną dzięki rozwodowi przed dwoma laty. Związek z dużo starszym mężczyzną nie przetrwał próby czasu, relacja mająca opierać się na miłości i szacunku coraz intensywniej wybrzmiewała nutami przemocy i podporządkowania. Trudno po takich dramatycznych przeżyciach otworzyć się na drugiego człowieka, odzyskać wiarę w siebie, mieć odwagę pragnąć i marzyć. A jednak los potrafi, w odpowiednim momencie i czasie, połączyć dwójkę ludzi, postawić ich przed dylematem - trwać z myślami w tym, co było, czy też podążać śladami nowych gorących uczuć.

Autorka zgrabnie i z wdziękiem prowadzi główną bohaterkę ku szczęściu, wyciąga ją z mroków niewiary i rezygnacji, stopniowo odsłania atrakcyjne oblicze miłości, na koniec pozostawia z ostateczną decyzję stanowienia o sobie. Podobał mi się styl narracji, przekonujący i miękki, zachęcający do wkraczania w świat opisów i dialogów, połączony z prawdopodobieństwem i realnością. Zbiór ciekawych postaci, różnorodnych i wyrazistych, obdarzonych zbilansowanymi zaletami i wadami. Zarówno styl snucia opowieści, jak i mieszanka bohaterów, wzbogaca delikatna nuta humorystyczna, subtelna i urokliwa, wywołująca sympatię czytelnika. Zgrabne wciąganie postaci w mniejsze lub większe zawirowania barwnych incydentów, czasem lekko przejaskrawione, ale historia bazuje na wyzwalaniu emocji, zatem przydają się podkreślenia i wyostrzenia wybranych aspektów. Miło spędziłam czas z książką, tym bardziej, że oprócz wątku romantycznego, otrzymałam również wnikliwe spojrzenie na rodzinne zależności i korelacje. Każdy potrzebuje wsparcia w zawiłych zwrotach życia, liczy na zrozumienie i akceptację bliskich, ale też zdobywa świadomość, że to on sam sprawia, iż marzenia się spełniają.

Bookendorfina.pl

Historia ukazana w książce jest wielowątkowa, pokazuje nam emocje wręcz na zasadzie kontrastu. Radość i smutek, rodzące się uczucie oraz dojrzała, wieloletnia miłość to tylko niektóre z nich. Muszę szczerze powiedzieć, że niestety mnie ona nie porwała. Ciężko było mi ją doczytać do końca, po prostu to nie jest mój typ🤔
Antonina jest atrakcyjną i mądrą kobietą, która popełniła jeden zasadniczy błąd- podjęła zbyt pochopną decyzję o zamążpójściu. Szczęśliwie, udało jej się zakończyć ten ciężki okres małżeństwa w odpowiednim momencie. Z pomocą przyjaciół ruszyła naprzód, choć nie była to łatwa droga. Z początku rzuca się w wir pracy, zapomina o Bożym świecie co także niejako pomaga jej nie myśleć o nieudanej relacji. Mimo szczerych chęci założenia normalnej rodziny, ciągle trafia na nieodpowiednich facetów. Kiedy w jej życiu pojawia się Borys, wszystko się zmienia. Jednak czy może być tak idealnie jak się wydaje? Oczywiście, że nie. Okazuje się, że wkrótce podejmie on pracę za oceanem, z dala od ukochanej. Ich uczucie zostaje poddane wielkiej próbie, nie tylko ze względu na dzielącą ich odległość. Czy uda im się ją przetrwać?

Antonina jest atrakcyjną i mądrą kobietą, która...

Urokliwa, pełna emocji opowieść o wielkiej namiętności poddanej próbie czasu. Szczerze polecam!

W swojej książce autorka opisuje historię dziewczyny wrażliwej na piękno otaczającego nas świata. Absolwentka architektury doskonale odnajduje się w pasjonującej pracy. Podróże służbowe do ciekawych miejsc zaskakują, zachwycają a czasami rozbawiają.

Atrakcyjna dziewczyna Antonina, oprócz urody, której nie poskąpiła jej natura odznaczała się talentem architektonicznym. Już w trakcie studiów wykazała się pracowitością i niezwykłymi umiejętnościami, co zaowocowało doskonałą posadą.

Po rozwodzie z Frankiem pragnie wyrzucić z pamięci przykre wspomnienia i zmienić swoje dotychczasowe życie. Odizolowana od bliskich przez dużo starszego małżonka próbuje nadrobić stracony czas. Pochłonięta pracą nie znajduje chwili dla siebie. W osiągnięciu życiowej równowagi pomocne są jej niezawodne przyjaciółki. Wydawało się, że po nieudanym związku nie będzie w stanie zaufać żadnemu mężczyźnie, ale jej marzenie o stworzeniu rodziny było silniejsze. Dlatego w chwili słabości z łatwością popełnia kolejne błędy. Ciągle trafia na nieodpowiednich facetów. Gdy w końcu w jej życiu pojawia się ten właściwy, okazuje się, że Borys wkrótce podejmie pracę za oceanem. Rozstanie na kilka miesięcy nie wróży nic dobrego. Jak potoczą się losy bohaterów? Czeka ich emocjonalny test, czy zdołają go zaliczyć? Czy uda im się pokonać barierę czasu?

Historia pełna różnorodnych wątków, radość, smutek, rodzące się uczucie, żywiołowa namiętność poddana próbie czasu....

Przedpremierowo

Książka pt.: „Przetrwać próbę czasu“ opowiada o miłości, która musi pokonać nie tylko odległość ale też czas, który dzieli zakochanych od ich spotkania. Życie i pojawiające się sytuacje nie ułatwiają zakochanym wytrwania w wierności i spokoju. Zarówno Nina jak i Borys wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej sprawiając, że ich uczucie poddane jest różnym niespodziewanym oraz trudnym testom.

Ta pełna uniesień, wdzięku i romantyczności historia sprawia, że możemy namacalnie poczuć intensywną gamę emocji, jakie towarzyszą głównym bohaterom. Autorka sprawiła, że integrujemy się z nimi i dajemy się porwać atmosferze nasiąkniętej namiętnością, miłością i pożądaniem. Z ujmującą lekkością prowadzi czytelnika przez kolejne perypetie poszczególnych postaci, które ulegają szerokiemu wachlarzowi różnorodnych uczuć. Zarówno Nina i Borys jak i towarzyszący im znajomi, rodzina czy przyjaciele przeżywają lepsze i gorsze chwile pokazując wiele odcieni emocji, począwszy od fascynacji drugą osobą, poprzez rozczarowania aż do zachwytu.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/10/516-przetrwac-probe-czasu.html

Przedpremierowo

• Literatura kobieca