W kierunku zachodzącego słońca

Wydawnictwo: Psychoskok
9788381192477
Aneta

Wielka namiętność z nutką erotyzmu i nieoczekiwane zwroty wydarzeń. Podróże ukazujące ciekawe miejsca. Autorka przenosi czytelnika do pełnego nieoczekiwanych wydarzeń afrykańskiego kraju, ukazuje również piękno niektórych europejskich stolic. Historia pełna różnorodnych wątków, rodzące się uczucie, emocje związane z delikatnymi scenami miłosnymi i nieodparte pragnienie poznawania otaczającego...

Autorka przenosi czytelnika do pełnego nieoczekiwanych wydarzeń afrykańskiego kraju, ukazuje również piękno niektórych europejskich stolic. Historia pełna różnorodnych wątków, rodzące się uczucie, emocje związane z delikatnymi scenami miłosnymi i nieodparte pragnienie poznawania otaczającego nas świata.
Główna bohaterka Susana atrakcyjna, zdolna dziewczyna, po ukończeniu studiów planuje uporządkować swoje dotychczasowe życie. Postanawia ostatecznie zerwać ze swoim chłopakiem, który w przeddzień końcowych egzaminów razem z przyjaciółmi opuszcza Stany.
Zgodnie z oczekiwaniami Susana bez trudu znajduje odpowiednia pracę. Jej niezwykłe umiejętności zapewniają jej szybki awans. Jedyne co ją niepokoi, to zbytnie zainteresowanie szefa jej osobą. Ona twardo przestrzega reguł - żadnych romansów w pracy, jeżeli tak to nie z szefem.
Bohaterka tej opowieści z łatwością pokonuje wszelkie bariery związane z nauką, pracą, czego nie można powiedzieć o jej życiu uczuciowym. Nieoczekiwanie na jej drodze pojawia się niezwykły mężczyzna William. Jak potoczą się dalsze losy tych dwojga? W jaki sposób Susana zdoła wyrwać się ze szpon swojego prześladowcy Roba? Jak daleko jest w stanie posunąć się odrzucony mężczyzna? Z kim przeżyje pełne romantyzmu chwile.? Jaka bariera zostanie postawiona na jej drodze?

Patronat nad książką objęli: W szponach literek, Kultura dlaLejdis.pl, Nietypowe recenzje Agi, Zatrzymać Chwile Ulotne, Kulturalne rozmowy

źródło opisu: http://www.psychoskok.pl/produkt/kierunku-zachodzacego-slonca/

źródło okładki: www.psychoskok.pl

Aneta | 2018-11-27
Przeczytana: 27 października 2018

Historii miłosnych jest tyle, co gwiazd na niebie. Może trochę więcej, może trochę mniej, ale nie w tym rzecz, bo zamiast o skończonej ilości, której i tak nie można ogarnąć nawet wyobraźnią, lepiej od razu pomyśleć o nieskończoności. Historii opowiedzianych, zapisanych i sfilmowanych też zgromadziło się niemało, choć przecież nie tak dużo jak przeżytych. Mało tego – wiele z tych, które się wydarzyły, do tej pory wciąż czeka na uwiecznienie, a już uwiecznione – czekają na widzów, słuchaczy i czytelników. A ile jeszcze jest do odkrycia! Do przeżycia i do opowiedzenia.

Susana z powieści Haliny Strzeleckiej W kierunku zachodzącego słońca doświadczyła jednego i drugiego, czyli obu stron miłości. Właśnie skończyła studia i zaczęła samodzielne życie, podejmując pracę w banku. Rob, jej chłopak, wyjechał do Kenii, o dziwo dla niej – nie na chwilę, ale raczej na dłużej, bo to po prostu lubił. Chciał być z Susaną (przynajmniej od czasu do czasu) i chciał być wolny, a dla niego było to...

Mirosława | 2018-11-21
Przeczytana: 04 listopada 2016

Książkę czyta się szybko i lekko. Papier, na którym została wydrukowana jest dobrej jakości, przyjemny w dotyku z wyraźną czcionką. Styl nawiązuje do romantycznych powieści dla kobiet i to dla nich jest ona przeznaczona. Autorka przedstawiła piękną historię, która wciąga, mimo swej nieskomplikowanej fabuły. To zaleta przystępnego języka, literackich opisów przyrody i przemyślanej koncepcji fabuły. Nic nie jest pozostawione przypadkowi. Ciąg zdarzeń i poszczególne wątki układają się w logiczną całość.

Opowiadana historia toczy się na kilku płaszczyznach i w kilku miejscach, chociaż nie są to epizody rozbudowane. Głównym miejscem akcji są Stany Zjednoczone ale autorka zabiera czytelnika też w inne rejony świata. Razem z bohaterami udajemy się do Kenii, Berlina, Brukseli i Paryża, ukochanego miasta autorki. O urokach odwiedzanych miejsc dowiadujemy się najczęściej z dialogów, w których opisują oni swoje wrażenia.To, niewątpliwie, ubarwia poszczególne epizody.

Zakończenia nie...

Wivel | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Autorka przenosi czytelnika do pełnego niespodziewanych wydarzeń afrykańskiego kraju, przedstawia bardzo obrazowo piękno niektórych europejskich stolic. Historia pełna niejednolitych wątków, rodzące się uczucie, emocje związane z delikatnymi scenami miłosnymi i nieodparte pragnienie poznawania otaczającego nas świata.

Polecam szczególnie paniom ;)

Lawendowa | 2018-10-08
Przeczytana: 07 października 2018

W kierunku zachodzącego słońca, opowiada o losach pięknej i inteligentnej Susany, której w życiu wiedzie się doskonale, choć w sprawach sercowych nie ma już takiej passy.
Rob, obecny partner Susany wyjeżdża do Afryki na 3 tygodnie. Zakochana i stęskniona Susana nie ma pojęcia, co tak naprawdę jej mężczyzna zamierza robić w Kenii. A zamierza bardzo wiele, przede wszystkim zaliczać piękne kobiety, a szczególnie te ciemnoskóre. Susana po wielu tygodniach od jego wyjazdu i braku częstego kontaktu zaczyna rozumieć, że Rob to zwykły dupek, który na nią nie zasługuje. W między czasie Susana zostaje przyjęta do pracy w banku. Jej szef oczarowany jej wyglądem i inteligencją zanadto dba o jej wyjazdy służbowe i zbyt często błądzi myślami w kierunku Susany. Oczywiście, gdziekolwiek Susana się nie pojawi jest podziwiania, wielbiona i pożerana wzrokiem. Wracając z służbowej podróży z Berlina, poznaje Williama, który to doszczętnie zakochuje się w Susanie, ale wpierw musi ją odnaleźć, żeby...

Janusz Grazyna | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Faktem jest, że to lektura raczej przeznaczona dla kobiecego grona, które uwielbiają spędzać wieczory w nieco przeidealizowanym miłosnym świecie – w jakim nie brak jednak intrygujących wątków.

Mamy przykładowo wątek prześladującego byłego chłopaka, który oszukał ukochaną ….

Ta książka to porcja wzruszeń, miłości, słodkości, nieraz nawet irytacji, ale całość otulona jest ciepłem i uśmiechem, a ostatnie strony... no cóż, najprawdopodobniej bez chusteczek się nie obędzie.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2018-09-07
Muminka | 2018-08-19