Ogniem i dymem. Niebanalne przepisy. Nie tylko z warzyw

Okładka książki Ogniem i dymem. Niebanalne przepisy. Nie tylko z warzyw Martin Nordin
Okładka książki Ogniem i dymem. Niebanalne przepisy. Nie tylko z warzyw
Martin Nordin Wydawnictwo: Zwierciadło kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Eld Rök Grönt
Zwierciadło
2019-08-14
2019-08-14
9788381320900
Urszula Pacanowska Skogqvist

Przedstawiona jak dla mnie najnowsza kulinarna książka autorstwa Pana Martina Nordina pt. '' Ogniem i dymem. Niebanalne przepisy. Nie tylko z warzyw'' odnosi się na pierwszy rzut oka wrażenie, że przyswajana wiedza na temat zaproponowanych przez niego dań sprawia mu ogromną przyjemność, a przede wszystkim lubi on gotować.

Autor według mnie jest bardzo dobrym obserwatorem miejsc, w których to czynnie uczestniczy, jako smakosz, a przy okazji jest poszukiwaczem nowych smaków, przepisów, z którymi uwielbia potem się dzielić ze swoimi Czytelnikami.

Nie ukrywam tego, że wiele zaproponowanych przez autora mnie zaskoczyło, gdyż ich nie znałam z nazwy, ale po dokładnym zapoznaniu się z nimi spodobały mi się.

Lubię bardzo jeść warzywa, a szczególnie te, które są grillowane, a przy tym mogę, przyrządzając je rozkoszować się ich niezwykłym zapachem, a pod sam koniec znakomitym smakiem.

Uważam podobnie, jak autor, że sięgając po dobre i sprawdzone od lat przepisy należy pytać osób, które je przyrządziły, w jaki sposób one powstają, aby móc potem na nowo je otworzyć ciągle je unowocześniając, dodając dodatkowy do niego składnik.

Moją szczególną uwagę w tej oto kulinarnej książce zwróciłam na następujące przepisy:

Szaszłyk z jabłka i brukselki z gorczycą marynowaną w whisky, fasolka szparagowa z podpalaną cebulą i śmietaną creme fraiche z czosnkiem i oliwą ziołową, por na cztery sposoby, pieczony seler z kurkami z grilla, dukkah z cykorii i kremem ziołowym, love drink z pieczonego selera, buraki w soli w skorupce cebulowej, gruszki w soli z burratą i grillowanym jarmużem, marchew na węglu z wywarem z lubczyku, pieczone buraki z serem feta i dukkah, chlebki stompa z marchewką i szałwią, zimna kwaśna zupa pomidorowa, bulion warzywny, marynowana czerwona cebula, kwaszony sos z żółtych pomidorów, majonez na gotowanych ziemniakach, marynowane owoce czosnku niedźwiedziego.

Autor udziela wielu cennych wskazówek dotyczących, jak można również zastąpić dany składnik, którego się nie posiada do wykonania dania, a przy okazji wyjaśnia, jakiego można używać drewna do grillowania, do jakich potraw można wykorzystać węgiel, a do jakich drewno.

Elementem dodatkowym w tej oto książce są pięknie zaprezentowane zdjęcia potraw wykonane przez autora tychże niezwykłych potraw.

Książka ta składa się z 7 rozdziałów oraz zawiera spis przepisów zamieszczony na samym końcu książki.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania kulinarnej książki autorstwa Pana Martina Nordina pt. '' Ogniem i dymem. Niebanalne przepisy. Nie tylko z warzyw''.

Polecam mieć tę książkę w swojej kulinarnej kolekcji.

Autor według mnie jest bardzo dobrym obserwatorem...

Wśród rozgrzanych szczap drewna nie może oczywiście zabraknąć pizzy z opalanego pieca. Choć nie każdy ma do takiego wynalazku dostęp, to forma ta jest coraz bardziej popularna wśród domowych grillów czy wędzarni. Autor cały rozdział poświęca właśnie tego typu wypiekom. Fani burgerów też znajdą coś dla siebie. Jeżeli nie przepadamy za klasycznymi mięsnymi, to zawsze możemy przyrządzić z kabaczka lub bakłażana. Brzmi zachęcająco? Wszystko to możemy przepić drinkiem przyprawionym grilowanym owocami. Wrażenie robi mezcal z grillowanym grejpfrutem.

Poza przepisami znajdziemy tu mnóstwo ciekawych porad dotyczących technik grillowania. Od rodzaju grilla, po rodzaje węgla i drewna, który wykorzystujemy, a także sposoby prowadzenia samej obróbki. Autor ze szczegółami omawia każdy aspekt tego niesamowitego procesu.

Mocną strona tego poradnika są również niesamowite zdjęcia autora. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że to właśnie obrazy z książki Ogniem i dymem na pierwszym miejscu przykuwają naszą uwagę i sprawiają, że nasze gruczoły ślinowe już na sam widok zaczynają działać dużo szybciej i efektowniej. Więc nawet jeżeli pogoda już nie sprzyja przesiadywaniu pod gołym niebem, to nic straconego. Już niedługo znów będzie lato, warto przez ten czas odpowiednio się przygotować do kolejnego sezonu, aby zaskoczyć wreszcie swoich gości czymś naprawdę niesamowitym i niebanalnym.

• Kuchnia, zielarstwo
  • Wydawnictwo Zwierciadło
  • Wishlist
  • Kulinarne przygody...🍕🍉🍟🍤🥝🍖🍩🍰😋
  • Kucharskie

Dodaj cytat z książki Ogniem i dymem. Niebanalne przepisy. Nie tylko z warzyw