Kusząca pomyłka

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Beautiful Mistake
ew_cia

Kusząca powieść Vi Keeland – jednej z najpopularniejszych autorek książek erotycznych! Rachel i Caine poznali się w pubie, choć „poznali” to za dużo powiedziane. Spotkali się, a podczas ich pierwszej rozmowy Rachel wykrzyczała, co myśli na temat jego kłamstw i rozbuchanego ego. Nie miał problemu z tym, żeby uwieść jej przyjaciółkę, zapomniał tylko powiedzieć, że… jest żonaty. Zasłużył sobie na...

Rachel i Caine poznali się w pubie, choć „poznali” to za dużo powiedziane. Spotkali się, a podczas ich pierwszej rozmowy Rachel wykrzyczała, co myśli na temat jego kłamstw i rozbuchanego ego. Nie miał problemu z tym, żeby uwieść jej przyjaciółkę, zapomniał tylko powiedzieć, że… jest żonaty. Zasłużył sobie na wszystkie ostre słowa, które usłyszał od Rachel. Chociaż nie do końca… Okazało się bowiem, że zaszła pomyłka…
Rachel miała nadzieję, że sprawa pójdzie w zapomnienie i nigdy więcej nie spotka przystojnego nieznajomego z pubu. Aż do następnego ranka, gdy dowiedziała się, że jest on… nowym profesorem, a ona jego asystentką. Co może zwiastować taki początek tej znajomości?

źródło opisu: Kobiece

źródło okładki: Kobiece

Kami | 2019-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 20 października 2019

Lubię Vi Keeland, naprawdę ją lubię. W egzemplarzu „Kuszącej pomyłki” mam nawet jej autograf. Ale nie będę ściemniać, że było jakoś szczególnie fajnie.

Bardzo chciałam, żeby ta książka mi się spodobała. Potrzebowałam czegoś lekkiego i seksownego, ale niestety trafiłam jak kulą w płot, bo „Kusząca pomyłka” rozczarowała mnie tak jak „Zbuntowany dziedzic”. Nie wiem, może autorce po napisaniu tylu romansów kończą się już pomysły?

Zaczęło się całkiem fajnie, ale im dalej w las, tym gorzej. Nie mam nic przeciwko wyświechtanym schematom, jeśli fabuła jest fajnie poprowadzona, ale tutaj… Wszystko było jakieś takie nijakie. Na plus jedynie wątek kościelny.

Spore rozczarowanie głównym bohaterem i bohaterką. On jako postać niespójny, ona chwilami wyjątkowo irytująca. A już te łzy Caine'a na koniec… No sorry, ale nie.

Moja ocena to 5.5, ale że połówek się tu nie daje, to zaokrąglam do 6.

Dominique | 2019-10-18
Przeczytana: 18 października 2019

Vi Keeland chyba lepiej wychodzi pisanie w duecie z Penelope Ward. Ta książka była raczej dość przeciętna.

kumiko989 | 2019-10-18
Przeczytana: 15 października 2019

Trochę zbyt wiele zbiegów okoliczności.Rachel wyzywa przez pomyłkę Caina,który następnie okazuje się mężczyzną z którym musi pracować.Kiedy się w sobie zakochują,Cain uświadamia sobie,że znają się od dziecka,jednak nie były to zbyt miłe okoliczności.Ogólnie rzecz biorąc książkę czyta się miło i przyjemnie.

Kate | 2019-10-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2019

Czy szesnastoletni, zbuntowany i sprawiający kłopoty chłopak może zostać aniołem stróżem dziesięcioletniej dziewczynki? Okazuje się, że tak. Rachel i Caina pomimo niefortunnego pierwszego spotkania od początku coś do siebie ciągnęło. I chociaż Caine starał się nie przekraczać wyznaczonych przez siebie granic, w końcu dał się ponieść uczuciom, bo najwidoczniej nie można uciec przed przeznaczeniem.

Wciągająca historia, którą pochłonęłam bardzo szybko. Książka ląduje na półce moich ulubionych i z pewnością będę do niej wracać nie raz.

Krzewinka | 2019-10-16
Przeczytana: 15 października 2019

Połowę książki czytało się fajnie. Był rozkwit romansu, historii bohaterów. Potem była na siłę utkana tragedia i nie szło tego czytać. Jakoś dobrnęłam do końca, ale nie lubię takich naciąganych historii i dramatów do przesady.
Jak dla mnie średnia.

Ewelina Dobosz | 2019-10-15
Na półkach: 2019, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 15 października 2019

Bardzo mi się podobało. Wykreowany bohater, inni niż zwykle. Rzadko książka tak gra na moich uczuciach, jak ta zagrała. :)

Miasto Książek | 2019-10-15
Przeczytana: 07 października 2019

Dwójka głównych bohaterów spotyka się w barze. Rachel naskakuje na Caine, ponieważ ten mocno zranił jej przyjaciółkę. Jak się chwilę później okazuje, dziewczyna nakrzyczała nie na tego faceta co trzeba. Kobieta myśli, że więcej go nie spotka, a los jest taki przewrotny, że to właśnie on został jej nowym wykładowcą, a ona jego asystentką. Sytuacja staje się napięta, a tą dwójkę bardzo do siebie ciągnie. Czy bohaterowie mogą sobie pozwalać na zakazany romans? Jakie tajemnice skrywają? Jaka piosenka ich połączy?

Za każdym razem jak sięgam po kolejną książkę Vii, to mam takie samo wrażenie jakbym spotykała się z dawno niewidziany przyjacielem. Wiem że czas poświęcony jej książkom nigdy nie będzie stracony i będę się przy nich świetnie bawić. Tak właśnie było i tym razem. Już po pierwszym zdaniu wiedziałam, że to będzie świetna książka.

Sam początek znajomości bohaterów był troszkę absurdalny i schematyczny. Jednak to tylko pozory, później jak powieść się rozwija, nie ma mowy o...

Beliza | 2019-10-15
Przeczytana: październik 2019

Cóż tu napisać??? Są takie dni,że nie ma znaczenia co czytam. Ale muszę przyznać, że ta książka mi się podobała, lecz trudno mi ocenić na ile gwiazdek. Przeczytana w jeden dzień. Poprawiła mi humor :)))

Izabela | 2019-10-14

Śmiało mogę powiedzieć, że Vi Keeland chyba nigdy mnie nie rozczaruje. Przeczytałam ,,Kuszącą pomyłkę" w jeden dzień. Coś świetnego. Niebanalna, nieprzewidywalna, wzruszająca. Polecam.

iza_s3 | 2019-10-13
Przeczytana: 12 października 2019

"... pomyłka" czy nie?! :) warto przeczytać. Przeczytałam z polecenia :) i ja polecam dalej...bardzo :)