Salvatore

Okładka książki Salvatore
Natasha Knight Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Benedetti Brothers (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Benedetti Brothers (tom 1)
Salvatore
Wydawnictwo Papierówka
2019-10-25
2019-10-25
Data 1. wydania:
2016-07-14
Katarzyna Podlipska
mafia śmierć zabijanie kontrakt władza seks własność zemsta potwór mrok nienawiść namiętność

Okładka książki Odkupienie grzechu Natasha Knight, A. Zavarelli
Ocena 10,0
Odkupienie grz... Natasha Knight, A. ...
Okładka książki Requiem duszy Natasha Knight, A. Zavarelli
Ocena 7,6
Requiem duszy Natasha Knight, A. ...

Patrzac na pochlebne opinie na temat ksiazki,
spodziewlam sie wiecej mafii wiecej akcji i wiecej
wszystkiego a dostalam infantylna i glupia bohaterke,
ktorej zachowanie przypomina rozkapryszonego bachora.
Do tego zakonczenie ksiazki totalnie nie pasowalo do
glowy szefa mafii,ktory niestety zamienia sie w slodkiego
misiaczka i spokojnie zajmuje sie remontowaniem domu.

Patrzac na pochlebne opinie na temat ksiazki,
spodziewlam sie wiecej mafii wiecej akcji i wiecej
wszystkiego a dostalam infantylna i glupia bohaterke,
ktorej zachowanie przypomina rozkapryszonego bachora.
Do tego zakonczenie ksiazki totalnie nie pasowalo do
glowy szefa mafii,ktory niestety zamienia sie w slodkiego
misiaczka i spokojnie zajmuje sie remontowaniem domu.

Okładka przyciągnęła mój wzrok,będąc w swojej bibliotece zerknęłam na regał i zaintrygowana byłam tą książką wypożyczyłam i to w ciemno to był strzał w dziesiątkę,wywarła na mnie pozytywne,fantastyczne wrażenia,że postanowiłam po romans sięgnąć,jest to uwielbiam romans mafijny,poznałam Lucie DeMarco nastoletnią dziewczynę,która jest księżniczką mafioso ojca mafii,między Salvatore,a Lucią jest nienawiść,poznaje go jest potworem bez uczuć nie zdolnym kogokolwiek kochać,żądzy zemsty w nim tkwi,jest z rodziny Benedittich zwaśniony jest z rodziną Lucii,lecz pragnie zapomnieć o mafijnym świecie,zerwać ten łańcuch przerwać go na zawsze między dwojgiem młodych ludzi zaczyna się rodzić silne,piękne uczucie.
Historia bardzo dobra zapoczątkowuje fajny początek świetnej serii mafijnej.
Towarzyszyły mi tu emocje mocne,wrażenia genialne,mnóstwo erotyki kipiało,namiętności były i seks,pikanterii smaczku dodała pisarka mnie zachwyciła,ujęła własnym piórem wspaniałym,lekkość pióra,język ciekawy,wyrazisty dodał temu romansowi kolorytu ciekawego.
Nie słyszałam o tej pisarce nigdy,a miłe spotkanie zapewniła mi Natasha Knight,jest moją teraz ulubioną pisarką,a romans mroczny zaskakujący był,świetni bohaterowie poboczni i głowni występowali w książce.
Kocham tą książkę jest cudowna,znakomita.

Dwie rodziny i kontrakt, który ma zagwarantować pokój. Niby nic wielkiego gdyby nie fakt, że gwarancją jest młoda dziewczyna i jej ślub z synem szefa konkurencyjnej rodziny mafijnej, która nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie. Upokorzona, wykorzystana i przehandlowana przez własnego ojca przysięga sobie, że prędzej czy później zemści się na swojej nowej rodzinie ale czy na pewno ? Wiadomo życie pisze własne scenariusze i nie zawsze chce współpracować z naszą wolą o czym przekonuje się Lucia. Salvatore - bezwzględny mafiozo czy czuły i troskliwy mężczyzna ? A może jeden i drugi ? Myślałam, że to kolejny mafijny romans gdzie trup ściele się gęsto jednak zostałam mile zaskoczona przez co książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Nic tu nie jest czarno - białe i jednoznaczne dzięki czemu nie jest nudno.

Na półkach: , , , ,

Mroczny romans, którego bohaterami są dzieci członków mafii, to mafia stanowi tylko tło historii.
Historia całkiem przyjemna, od samego początku polubiłam odważną Lucię, ale również władczego Salvatore. Książkę czyta się bardzo szybko. Na zabraknie tu również licznych scen erotycznych. Dodatkowo atmosferę podkreślają mocne charaktery głównych bohaterów.

Lucia jako młoda, szesnastoletnia dziewczyna została sprzedana swojemu największemu wrogowi za długi i została sojusznikiem między wrogimi rodzinami. Po pięciu latach, po śmierci ojca, po swoją własność upomina się Salvatore i od tej chwili dziewczyna musi z nim zamieszkać....

Na półkach: , , , ,

To nie jest typowy romans mafijny, bo mimo że bohaterowie są członkami zwaśnionych rodzin mafijnych, to mafia stanowi tylko tło historii.
Początek to podpisanie przez Lucie i Salvatore troche dziwnego kontaktu, nie małżeńskiego, na mocy którego Lucia gdy ukończy 21 lat staje się własnością Salvatore a to ma zagwarantować pokój między rodzinami.
Lucia nienawidzi Salvatore, nie może pogodzić się z tym, że w zasadzie jest dla niego zabawką seksualną a każdy brak posłuszeństwa jest karany. Tylko że te kary, to w zasadzie nic innego jak zabawy seksualne, które z czasem zaczynają się jej podobać.
Ich wzajemne stosunki opierają się na pożądaniu, które po pewnym czasie przeradza się we wzajemne uczucie.
W tej powieści aż kipi od gorących scen, które nie są wulgarne ale pokazane w sposób bardzo łagodny i stonowany.
Są również ciekawi bohaterowie drugoplanowi (brat Salvatore i siostra Lucii )a historia, którą skrywają dodaje całej fabule tajemnicy i kolorytu.
Podobał mi się ten początek cyklu w którym pokazane jest jak powoli rodzi się uczucie między bohaterami, których połączył dziwny kontrakt dzięki któremu poznali miłość.
Bardzo jestem ciekawa losów Dominica, który w tej części trochę narozrabiał a później zniknął.

Lucia nienawidzi Salvatore,...

Książka „Salvatore” Natashy Knight zabiera czytelnika do pierwszego tomu o braciach Benedettich.
Lucia DeMarco to 16 latka, której życie zmienia się w koszmar. Zostaje upokorzona przez mężczyzn mafii, kiedy publicznie podczas badania ginekologicznego sprawdzają czy jest dziewicą. To pieczętuje umowę pomiędzy dwoma zwaśnionymi rodzinami mafijnymi. Zostaje oddana pod opiekę rodziny Salvatora i obiecana mu jako trofeum. Zamknięto ją w szkole z internatem prowadzonym przez zakonnice. Mija 5 lat. Lucia spotyka Salvatora na pogrzebie swojego ojca. Od tego momentu musi zamieszkać ze swoim wrogiem. Pomimo 8 lat różnicy w wieku dwoje bohaterów zaczyna się poznawać na każdej płaszczyźnie.
Czy mafiozo może posiadać jakieś oblicza szarości?
Jak potoczą się losy Lucii?
Czy ponownie odbuduje więzy rodzinne z siostrą?
Kto jest ojcem dziecka Izzabel?
Kto będzie chciał namieszać w szeregach mafii?
Książka zawiera kilka pikantnych scen. Czyta się ją lekko.

Recenzja 02/2022

Seria Natashy Knight już jakiś czas znajdowała się na liście mojego stosu hańby. Wraz z początkiem roku postanowiłam nadrobić w końcu zaległości. Jakie mam wrażenia po lekturze?

Lucia, księżniczka DeMarco. została podana Salvatore na srebrnej tacy. Była warunkiem układu, który miał zapewnić bezpieczeństwo jej rodziny a ją przywiązać do Benedettich. Miała być narzędziem zniszczenia w rękach nowych właścicieli, którzy mieli decydować o jej losie. Gdy po latach nauki wraca w rodzinne strony, od razu ląduje pod opieką Salvatore, poprzysięga zemstę za krzywdy wyrządzone swojej rodzinie. Początkowa nienawiść przeradza się w namiętność i pasję. Czy za powłoką niebezpiecznego mafiosa może skrywać się mężczyzna, który uratuje za równo ją, jak i siebie samego?

Książka jest napisana w klimacie jakim lubię. Mamy tu zarówno wątek mafijny, który jest tłem i miejscem akcji dla całej fabuły oraz wątek hate-love, który aż kipi pożądaniem. Bohaterowie drugoplanowi i historia, którą skrywają dodaje całej fabule tajemnicy, która intryguje nas z każdą czytaną stroną. Główni bohaterowie, to postacie pełne sprzeczności, wychowane w rodzinach mafijnych przez co charakteryzują siłą i niezłomnością. Jednak pod warstwą ochronną skrywają głębię i namiętność zwłaszcza, tą która ich połączyła. Zarówno Lucia jak i Salvatore mają swoje sekrety, życie nie napisało im radosnej historii więc tym bardziej książkę czyta się z prędkością światła. Sceny erotyczne są napisane ze smakiem i pobudzają wyobraźnię. Lekki język jest dodatkowym atutem. Autorce udało się w ciekawy sposób poprowadzić relacje bohaterów. Jedyne czego mi brakowało to bardziej drapieżnej strony u głównego bohatera, doprawionej nutką brutalności jak przystało na świat mafii – ale w tej części trochę nadrabiał Dominic te cechy.

Mimo wszystko, , żałuję, że tak długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki. To pełna emocji opowieść o uczuciu, które nie powinno się zrodzić w świecie jakim przyszło żyć bohaterom a gorące sceny podkręcają i tak już wysoką temperaturę. Jestem ciekawa kolejnych części więc z pewnością w najbliższym czasie postaram się nadrobić pozostałe pozycje tej serii.

Recenzja 02/2022

Baśń dla dorosłych z wstawkami - o romantycznym synu mafii i niechcianej zakładniczce. Takie sobie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tytuł: Salvatore
Seria: Benedetti Brothers
Autor: @natashaknightromance
Wydawnictwo: @wydawnictwo_papierowka

“Lucia.
Ledwie mogłem na nią spojrzeć, gdy uniosła na mnie swoje ogromne, niewinne i przestraszone oczy. Przyglądała się oficjalnym dokumentom, które miały nas związać na zawsze. Uczynić ją moją.”

Czy istnieje lepszy sposób, żeby dać wrogowi nauczkę, niż odebrać mu to, co dla niego najcenniejsze, najukochańsze?
Wszystko zaczęło się pięć lat temu od podpisania kontraktu.
Teraz nadszedł czas, by Salvatore Benedetti upomniał się o swoją własność, a jest nią księżniczka mafii DeMarco.
Lucia poprzysięgła zemstę, lecz co się stanie, gdy nienawiść przerodzi się w gorącą namiętność?
Czy dziewczyna podbije serce przyszłego króla rodu Benedettich?

❤ Moja opinia: ❤

“Nie jestem potworem, Lucio. Nie zmienia to jednak faktu, że jestem synem swojego ojca. Mam zobowiązania. Podobnie jak Ty. Sama zdecydujesz, jak trudne to będzie, ale pamiętaj, że są gorsze rzeczy od znalezienia się pod moją opieką.”

Lucia to pełna nienawiści, zbuntowana i przerażona młoda kobieta, próbująca odnaleźć się w nowej sytuacji.

Salvatore to stanowczy i władczy następca rodu Benedettich, który potrafi pokazać również swoją troskliwą stronę.

Salvatore to książka, w której znajdziemy konflikt między dwoma rodami mafijnymi, tajemnice, strach, bezwzględność no i oczywiście nienawiść przeradzającą się w namiętność i pożądanie.
Nie zabraknie tu również intensywnych, namiętnych i gorących scen zbliżeń między głównymi bohaterami.
Historię Lucii i Salvatore czyta się dobrze i szybko, a zakończenie pod pewnymi względami jest zaskakujące.
Historia bohaterów drugoplanowych intryguje i zachęca do ich bliższego poznania, a co za tym idzie, sięgnięcia po kolejny tom serii Benedetti Brothers.

❤ Moja ocena: ❤
⭐4/5

#salvatore #benedettibrothers #natashaknight #wydawnictwopapierówka #ksiazka_i_dobre_wino #bookstagram #polskiebookstagramy #bookphoto #bookinsta #mafia #kontrakt #pożądanie #namiętność #czytam #kochamczytac #booklover #ksiazkowelove #czytaj #czytanieuzależnia #bookreader #książkoholiczka #czytanieuzależnia #czytamlegalnie #czytamlegalniezlegimi #mojaopinia

Tytuł: Salvatore
Seria: Benedetti Brothers
Autor: @natashaknightromance
Wydawnictwo: @wydawnictwo_papierowka

“Lucia.

Czy istnieje lepszy sposób, żeby dać wrogowi nauczkę, niż...

LUCIA
W wieku 16 lat podpisała na siebie wyrok, ojciec dziewczyny oddał ją bez słowa, a ona stała się własnością Benedettich.

SALVATORE
To jego własnością stała się Lucia DeMarco, a on w przyszłości ma zostać głową rodziny z powodu zabójstwa najstarszego brata- Sergio. Salvatore ma zastąpić ojca choć nie wszystkim odpowiada ta decyzja…

Mija pięć lat Salvatore zgłasza się po Lucie w jednym z najgorszych momentów z życia. Dziewczyna odcięła się od rodziny, która jej pozostała, przez pięć lat nie miała z nikim kontaktu, nie potrafiła i nie potrafi się pogodzić z decyzją wydaną przez ojca, nie umie mu wybaczyć. Teraz musi zamieszkać ze swoim wrogiem i żyć według jego zasad. Lucia wie że wyszła z jednego „więzienia” do drugiego. Spodziewa się najgorszego w końcu to Bendetti, a w głowie pojawia się plan zemsty.

Sięgając po tą książkę nie spodziewajcie się zapierającej dech w piersiach akcji godnej mafii. Akcja jest, ale jest ona tylko dodatkiem, tłem tej historii. Główni bohaterowie jak i drugoplanowi idealnie tworzą całość opowiadania bez żadnych niedomówień. Jeśli szukacie scen pełnych namiętności z pewnością ich tutaj nie zabraknie i zrobi się naprawdę gorąco (bardzo lekki klimat BDSM). Zdziwiło mnie zakończenie książki, nie będę pisać jak się skończyło, ale dotychczasowy świat mafii, z którym mam styczność w literaturze nie daje możliwości takiego życia. Zdecydowanie nietypowe zakończenie, ale może dzięki tomu książka będzie inna niż wszystkie ;) „Salvatore” to historia, którą szybko i dobrze się czyta, ale nie powaliła mnie na kolana jest po prostu dobra i tyle.

LUCIA

SALVATORE

Mija pięć lat Salvatore zgłasza się...