dark, mafia, romans
angielski
Magda

Lucia It all started with a contract signed by him, then by me, while our families watched. While my father sat silent, a man defeated, giving his daughter to the Benedetti monsters. I obeyed. I played my part. I signed my name and gave away my life. I became their living, breathing trophy, a constant symbol of their power over us. That was five years ago. Then came the time for him to...

Lucia

That was five years ago.

Then came the time for him to claim me. For Salvatore Benedetti to own me.

I had vowed vengeance. I had learned hate. And yet, nothing could have prepared me for the man who now ruled my life.

I expected a monster, one I would destroy. But nothing is ever black or white. No one is either good or evil. For all his darkness, I saw his light. For all his evil, I saw his good. As much as he made me hate him, a passion hotter than the fires of hell burned inside me.

I was his, and he was mine.

My very own monster.

Salvatore

I owned the DeMarco Mafia Princess. She belonged to me now. We had won, and they had lost. And what better way to teach a lesson than to take from them that which is most precious? Most beloved?

I was the boy who would be king. Next in line to rule the Benedetti Family. Lucia DeMarco was the spoils of war. Mine to do with as I pleased.

It was my duty to break her. To make her life a living hell. My soul was dark, I was hell bound. And there was no way out, not for either of us. Because the Benedetti family never lost, and in our wake, we left destruction. It’s how it had always been. How I believed it would always be.

Until Lucia.

źródło opisu: http://natasha-knight.com/salvatore-a-dark-mafia-romance/

źródło okładki: http://natasha-knight.com/salvatore-a-dark-mafia-romance/

magpie101 | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, Mafia
Przeczytana: 16 stycznia 2017

Rewelacyjna historia, ona w wieku 16 lat podpisala kontrakt, w ktorym zgadza sie, ze ojciec glowa rodziny mafijnej oddaje ja za dlugi czlonkowi innej mafii. Lucia od tego momentu jest juz ich wlasnoscia, uczy sie w szkole zamknietej i jest ciagle pilnowana, az do 21 roku zycia. Wtedy Salvatore zabiera ja do swojego domu jednak Lucia nie poddaje sie bez walki, zawsze chce miec ostatnie zdanie, sprzeciwia mu sie i jest pyskata. Mimo, ze jest to zwiazek aranzowany to zaczyna rodzic sie miedzy nimi uczucie.
Ksiazka ma watek mafijny w tle bardzo rozwiniety, duzo sie dzieje, poznajemy jej siostre, ktora nagle po pieciu latach pojawia sie chcac zemsty za swoja rodzine, brat Salvatore, ktory czuje sie odrzucony przez ich ojca tez niezle namiesza. Polecam!

Miriam Fraser | 2017-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2017

"Salvatore" to książka, którą wiedziałam, że muszę przeczytać. Jest ona o dwóch rodzinach mafijnych, w czym jedna rodzina oddaje swoją córkę w zamian za spłacenie swoich długów. Temat ten od razu mnie zainteresował.

Książka jest bardzo ciekawa i już od pierwszych stron wciąga tak, że nie można się od niej oderwać. Przeczytałam ją jednym tchem. Jestem bardzo zadowolona z całokształtu. Powieść robi bardzo dobre wrażenie.
Niestety samo zakończenie dłuży się niemiłosiernie i jest nieco rozczarowujące. Jest zbyt słodkie...

mania_kch | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, 2017

W wieku szesnastu lat życie Lucii rozpada się jak domek z kart. Staje się kartą przetargową, albo posłusznie odda swe życie w ręce szefa mafii Salvatore, albo jej rodzina zostanie zabita.
Mija 5 lat, nadszedł czas by Salvatore
upomniał się o swoją zdobycz....
Romans okazał się bardzo ciekawy, zwłaszcza na początku kiedy Lucia pokazała "pazur", potem zrobiło się nieco słodkawo.
Świat mafijny trochę za skąpy.
Mimo, że głównymi postaciami są Lucia i Salvatore nawet we dwoje nie zdołali przykuć takiej uwagi jak Dominik. Szalenie intrygująca postać.

Ania | 2016-12-15

Jestem trochę świeżakiem jeśli chodzi o mafijne klimaty. Spodziewałam się, że książka będzie dosyć brutalna i pełna przemocy. A tu niespodzianka - była to dosyć miękka pozycja, nawet w normalnym nurcie NA. Lucia jako bohaterka totalnie mnie rozczarowała. Niby zamknięta w szkole z zakonnicami przez 5 lat, a taką nimfomanką się okazała! :P:P hahaha. Poza tym charakter miała okropny. Salvatore jako bohater okazał się ciekawszy, chociaż spodziewałam się więcej mroku i tajemniczości. Chyba faktycznie najbardziej intrygującą postacią okazał się Dominic. Szkoda, że nie wiemy co się z nim stało. Sama historia wciągnęła po kilku rozdziałach, ale końcówka była dosyć przewidująca. Chyba faktycznie jak na mafijną opowieśc za mało w niej intryg, strzelanin i brutalności. Myślę jednak, że nie zrezygnuję z tych klimatów i na pewno coś jeszcze przeczytam :)

Dorota | 2017-03-15
Przeczytana: marzec 2017

Naprawdę ciekawa, interesująca i wciągająca! Nie po raz pierwszy wątek mafijny spotykam w literaturze, nie po raz pierwszy także kontrakt i oddanie w posiadanie kobiety jako zakładniczki, natomiast połączenie tych obu wątków, złączonych romansem, mocno wykreowanymi bohaterami o silnych osobowościach to strzał w dziesiątkę! Główna bohaterka silna, młoda kobieta, oddana do wrogiej rodziny mafijnej, jako zabawka syna szefa mafii, twarda, zadziorna i nieprzewidywalna w swych zachowaniach. On niby silny, twardy i przerażający, a jednocześnie nie pozostający nieczuły na jej wdzięki. Pierwsza część bardzo ciekawa, intrygująca, niekiedy szokująca, druga jak dla mnie przeistacza się w love story, całość na duży plus, także dzięki wątkom porachunków mafijnych.
Czyta się szybko i lekko, wciągająca, polecam :)

Ewitka | 2016-12-11
Na półkach: Przeczytane, E-book, Erotica, 2016, Mafia
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Początek bardzo zachęcający: młoda dziewczyna, Lucia, w ramach wyrównania rachunków, zostaje "sprzedana" przez ojca swojemu wrogowi i trafia w ręce najstarszego syna bossa - Salvatore. Jej starsza siostra, która zgodnie z prawem powinna być obiektem tej umowy, ma nieślubne dziecko, a ojciec jest nieznany. Tak więc po śmierci ojca Lucia trafia do domu Salvatore i ich wspólne początki nie należą do łatwiejszych. Szczególnie, że jeśli Salwvtore coś się stanie, to trafi w ręce jego młodszego brata. Książeczka jest wciągająca, ale potem odnoszę wrażenie, że autorka nie wykorzystała pełnego potencjału książki i trochę przekombinowała.

k_a_s_i_a | 2017-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2017

Świetna książka. Może dlatego, że ostatnio mam słabość do tematyki mafijnej :) Ogólnie czytało się miło, szybko i sprawnie, a to wszystko przez wciągającą fabułę. Nie sposób się nudzić.
Główni bohaterowie mają interesujące osobowości. Lubią walczyć o swoje i dążą do obranych sobie wcześniej celów. Dzięki temu książka jest ciekawa.

Karina | 2016-12-15

Czytało się szybko i w miarę przyjemnie. Nic nowego nie odkryłam w tej książce, postacie na umiarkowanym poziomie. Liczyłam na więcej potyczek mafijnych i więcej Salvatore'a jako następcę bossa. Tak naprawdę najbardziej intrygował mnie w tej historii Dominic

Magda | 2016-12-17
Przeczytana: 13 grudnia 2016

Książkę czytało się szybko i w miarę przyjemnie.
Akcja napisana na jedno kopyto, nic mnie w niej nie zaskoczyło.
Pomimo tych wad książkę uważam za udaną, pozdrawiam ;)