Elita

Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka
Cykl: Eagle Elite (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Elite
ew_cia

Uzależnij się od porywającego romansu, współczesnej wersji Romea i Julii! Stypendium staje się dla Tracey Rooks przepustką do innego świata. Rozpoczyna naukę w Eagle Elite, szkole, która jest uosobieniem przepychu, luksusu i bogactwa. Poznaje ludzi, jakich dotąd nie znała, rzeczywistość pełną arogancji, zawiści i walki o dominację. Jednak ona nie staje się częścią tego świata. Jej życie...

Uzależnij się od porywającego romansu, współczesnej wersji Romea i Julii!

Stypendium staje się dla Tracey Rooks przepustką do innego świata. Rozpoczyna naukę w Eagle Elite, szkole, która jest uosobieniem przepychu, luksusu i bogactwa. Poznaje ludzi, jakich dotąd nie znała, rzeczywistość pełną arogancji, zawiści i walki o dominację. Jednak ona nie staje się częścią tego świata. Jej życie zmienia się raz na zawsze.

Nixon to niekwestionowany przywódca najpotężniejszej grupy w szkole. Elektów wszyscy mają się bać. Nie można się do nich zbliżać, patrzeć na nich, odzywać się.

Choć Tracey stara się trzymać z daleka, Elekci są wciąż tuż obok niej. Coraz bliżej. Gdy zacznie rozumieć, że chcą mieć blisko przyjaciół, a jeszcze bliżej wrogów, może być już za późno…

źródło opisu: Wydawnictwo Kobiece

źródło okładki: Wydawnictwo Kobiece

Lawendowa | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Pochłonęłam ją w jeden dzień! Nie mogłam się oderwać, tak dobrze mi się czytało tę książkę. Uwielbiam klimat mafijny, ale nie każda Autorka potrafi umiejętnie połączyć romans z mafią, nie pomijając przy tym tematu mafii. Tutaj Autorka rozegrała to mistrzowsko, choć momentami, jak dla mnie, było nieco za słodko. Jednak całość jest fenomenalna. Ubolewam nad faktem, że muszę czekać na kolejne tomy. Polecam gorąco!

Rachel Van Dyken zachwyciła mnie swoją serią Zatraceni i bardzo żałowałam, że tak długo nic więcej jej autorstwa się u nas nie ukazało. Dlatego też ucieszyłam się, że wydawnictwo Kobiece zdecydowało się na ten krok i wydało pierwszy tom Eagle Elite. Chociaż muszę przyznać, że już po opisie będzie to zupełnie coś innego. Elita za mną, a jakie są moje wrażenia?

książkoholiczka_3 | 2019-08-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019

Nie mam nic do zarzucenia tej książce. Nie pochwala niektórych wątków, które stworzyła autorka, ale pomimo tego uważam, że jest ona czymś fantastycznym.
Nie mogłam się oderwać od przygód bohaterów! To, co zaczęło tworzyć się między Trecey i Nixonem przeżywałam razem z nimi, nie mogąc doczekać się tego, co będzie dalej!

zaczytanamarzycielka | 2019-08-11

Rachel Van Dyken urzekła mnie swoją serią „Zatraceni”, która liczy sobie trzy tomy: Utrata, Toxic, Wstyd. Za granicą została również wydana nowelka, której w Polsce już raczej się nie doczekamy. Dzisiaj postanowiłam opowiedzieć wam o książce „Elita”, wydawnictwo kobiece wyszło nam naprzeciw i wydało książkę, która za granicą swoją premierę miała w 2013 roku.

Dzięki wygranej loterii Tracey Rooks dostaje stypendium w szkole tylko dla Elity. Jednak, gdy przyjeżdża w swój pierwszy dzień do szkoły, okazuje się, że wszystko jest zupełnie inne, a ona już ma pod górkę. Eagle Elite to szkoła dla bogatych i wpływowych ludzi. Jednym z nich jest Nixon, który robi wszystko, aby z jednej strony upokorzyć Tracey a z drugiej pomóc jej, aby nikt nie odkrył tajemnic, które mogą zmienić życie wielu osobom.

Tracey Rooks to dziewczyna, która w młodym wieku straciła swoich rodziców, przez całe życie była wychowywana na farmie, wśród krów. Tracey może nie jest przebojową dziewczyną, jednak nie daje...

ERaj | 2019-08-10

Ponieważ lubię klimaty mafijne i koledżowe, ksiażka podobała mi się.
Fajne że ilość scen seksu naprawdę umiarkowana, a postac bohaterki nie drażni jak niektóre panienki z książek o gangsterach.
Dobra ksiażka, dobre czytanie, sporo zwrotów akcji. Polecam.

Patrycja | 2019-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2019

Kolejna książka z serii, gdzie dorośli ludzie zachowują się jak rozwydrzone bachory a jeden z młodych idiotów rządzi całą szkołą i wszyscy się go boją bo on jest Królem!

Książka przekroczyła poziom absurdu już na samym początku, później było tylko gorzej. Książka trzyma poziom Srebrnego Łabędzia, Papierowej księżniczki, Fallen Crest, książek Haner - o zgozo wszystkich przeze mnie znienawidzonych.
Dlaczego w takim razie ja to czytałam?
A no ze względu na autorkę. Jej seria Zatraceni była naprawdę dobra i łączy mnie nie wiele sentymentów. Elementy

Elita natomiast to bardzo, bardzo zła książka. Zaczynając od stylu pisania, kierunku w jakim zmierza historia, fatalnej kreacji bohaterów- główna bohaterka ma coś z KROWAMI, kończąc na tak durnych dialogach...
A jak jeszcze zobaczyłam ile to ma tomów. O Boże! Przecież to pieprzony tasiemiec absurdu.

Jeżeli tak jak ja polubiliście Zatraconych i sądzicie, że to jest na podobnym poziomie to wierzcie mi na słowo - NIE JEST.

silently | 2019-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2019

Zaczynając od początku, akcja z przyjęciem Trace w szkole była dla mnie co najmniej dziwna i śmieszna. Od razu na pierwszy ogień wszedł główny bohater i nie wyróżniał się z tłumu niczym. Miałam nadzieję, że Nixon będzie tajemniczy i dojrzały, niestety myliłam się. Ogólnie początek nie był zbyt interesujący, sprawdzałam tylko ile kartek zostało, żeby ją zwyczajnie "odbębnić". Dopiero w połowie książki akcja zaczęła się rozkręcać i czytanie szło płynniej oraz przyjemniej. Nie zmienia to jednak faktu, że akcja z muczeniem wywoływała u mnie zdezorientowanie, Trace była zbyt płaczliwa i delikatna, mafia nie była mafią tylko bandą dzieciaków, wymierzają łagodniejsze kary niż przeciętny szary człowiek, a główny bohater był zupełnie niedojrzały emocjonalnie aby zostać capo. No przepraszam, ale facet, który ma ponad dwadzieścia lat zachowuje się jak dzieciak. Było też kilka faktów o których Trace powinna powiedzieć Nixonowi, wtedy uniknęłaby nieprzyjemności w końcowych scenach, ale no cóż,...

memexoxo | 2019-08-07

Czytałam kiedyś, kiedyś tę serię, chyba to była jedna z pierwszych książek, które czytałam po angielsku. Te pięć lat temu byłam zdecydowanie bardziej naiwna i mniej krytyczna, może też po prostu byłam nastolatką, którą niestety już nie jestem. Niestety powieść jest zupełnie inna niż zapamiętałam - płytka, z beznadziejnymi postaciami i fatalnymi dialogami. Nie sięgnę po kolejną część. Żałuję, że to przeczytałam, bo teraz straciłam sentyment do Elity - wydawało mi się, że to była taka rewolucyjna i świeża historia. No cóż, czasem nie warto wracać w stare miejsca.

boziaczek | 2019-08-03

Co to było?!!
Szczerze mówiąc nie wiem co mam napisać o "Elicie"... Chyba tylko to, że srogo się zawiodłam, a sam mistrz William Szekspir przewraca się w grobie na wieść o tym, że to czytadełko porównywane jest do "Romea i Julii"!!!
Książka dla nastolatków, o nastolatkach, którzy silą na dorosłość. Fabuła niezwykle sztuczna, przerysowana, wręcz idiotyczna, a kreacja bohaterów woła o pomstę do nieba. "Elita" nie budzi zainteresowania, raczej irytację i złość, że wydało się pieniądze na takie bzdury.
Autorkę bardzo proszę, żeby zajęła się czymś innym niż pisanie. Na pewno będzie to bardziej pożyteczne, niż wciskanie takiego chłamu czytelnikom!

lubie_czytac90 | 2019-07-31
Przeczytana: 28 lipca 2019

Eagle Elite to prestiżowa szkoła, która co roku organizuje konkurs dla zwykłej młodzieży, gdzie zostaje wybrana jedna osoba, dla której otwierają się drzwi do "innego" świata. Szczęście🍀 uśmiecha się tym razem do Trace, dziewczyny z farmy. Bohaterka nie spodziewała się, że spotkanie pierwszego dnia chłopców z tzw. Elity i złamanie zasad ustalonych przez nich zmieni jej życie o 180° w przeciągu zaledwie kilku tygodni. Trace dowie się ważnych rzeczy na temat swojej rodziny i pochodzenia. Odkryje, że Nixon przywódca Elektów nie jest dla niej obcym dupkiem za którego go uważa, że łączy ich wspólna przeszłość.
Porównywanie tej historii do Romeo i Julia jest jak dla mnie wygórowane,dlatego że tam nikt by z Romeem nie rozmawiał, nikt by nie powierzył Julii mu pod opiekę tu jest trochę inaczej.
Książkę czyta się lekko i szybko, akcja tu dzieje się w zwariowanym tempie. Jak dla mnie historia super, na pewno sięgnę po kolejne tomy🔥❤
IG: @lubieczytac90