Point of Contact

Okładka książki Point of Contact Tom Clancy, Mike Maden
Okładka książki Point of Contact
Tom ClancyMike Maden Wydawnictwo: Penguin Books Cykl: Jack Ryan (tom 23) kryminał, sensacja, thriller
Jack Ryan (tom 23)
Penguin Books
2017-06-13
2017-06-13

Okładka książki Władza i imperium Marc Cameron, Tom Clancy
Władza i imperium Marc Cameron, Tom C...
Okładka książki Code of Honor Marc Cameron, Tom Clancy
Code of Honor Marc Cameron, Tom C...

Jak na " nie orginal" mistrza Clancy - naprawde bardzo dobra. Trzyma poziom od poczätku do konca ( röwnie dobra jak piöro Greeneya ).
Jest napiecie, jest akcja. Dobry szpiegowski kryminal

Jest napiecie, jest akcja. Dobry szpiegowski kryminal

"Point of Contact" to kolejna książka z uniwersum Ryanverse, która po śmierci Toma Clancy`ego została napisana przez innego autora, tym razem już trzeciego. I tak jak mieliśmy poprzednio zestaw: długa, dobra powieść (Mark Greaney),krótka, dobra powieść (Grant Blackwood),tak teraz mamy identyczny układ: krótka, dobra powieść: Mike Maden, długa, dobra powieść (Marc Cameron, który napisał następny tom). Muszę przyznać, iż bałem się następnego autora, zabierającego się za świat Jacka Ryana. I po raz kolejny moje obawy okazały się bezpodstawne. Gdybym nie wiedział, kto napisał "Point of Contact" to mógłbym śmiało powiedzieć, że przeczytałem książkę Greaneya lub Blackwooda, a nawet mógłbym się nabrać,że to powieść Toma Clancy`ego. I tym razem autora, Mike Maden, doskonale naśladuje styl poprzednich autorów. Ja nie wiem jak Ci ludzie to robią, zupełnie jakby mieli wspólną świadomość. Warto dodać, że Maden nie wypadł sroce spod ogona. Facet jest scenarzystą i producentem filmowym, a jego książkowa seria "Drone" jest świetnie oceniana i myślę,że w którymś momencie również się nią zainteresuję. "Point of Contact" to powieść krótsza, taka, która jak inne w serii, daje nam chwilowo odpocząć od światowych zawirowań na arenie międzynarodowej i skupia się na mniejszym problemie. Fabuła jest jak zwykle doskonała, skrojona w taki sposób, aby Jack Ryan Jr. znów mógł się wykazać. Muszę przyznać, że bardzo polubiłem tą postać. Warto wspomnieć, że wydarzenia z tej książki będą kontynuowane w tomie "Line of Sight". Po raz kolejny gorąco polecam. Ta seria mimo niewielkich potknięć, kompletnie mnie nie zawodzi :)

• Nowe serie kontynuacja
  • Kryminał