Apetyt na życie

2019-04-24
2019-04-24
rozwój osobisty

Okładka książki Czary w Kopytkowie Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Czary w Kopytk... Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Wojna na miny Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Wojna na miny Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Maść na maść Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Maść na maść Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Czary na komary Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Czary na komary Katarzyna Dowbor, M...

Przyjemna autobiografia połączona z poradnikiem. Pani Dowbor ze zmysłem doświadczonej kobiety zdradza o sobie drobne szczegóły, te bardziej znane o których większość wie. Porady są adekwatne i proste do wdrożenia. Historie z życia nie wyróżniają jej bardziej, chociaż to dziennikarka. Miło się to czytało.

Miesiąc temu uznałam, że dobrym pomysłem na wejście w wiosnę, będzie czytanie książki Katarzyny Dowbor „Apetyt na życie”. Autorkę znam z programu NND, ponadto oglądałam bardzo inspirujący wywiad z nią, więc spodziewałam się, że ten tytuł mnie nie zawiedzie. 😊
Powinnam jednak liczyć się z tym, że, jak mówi dopisek, to „PORADNIK dojrzałej kobiety”, a nie biografia, dlatego chyba nie mam prawa czepiać się, że mało mi historii z życia prywatnego, które byłyby z pewnością bardzo ciekawe, co można wyczuć już po wszystkich tych fragmentach. 😉
Jestem odporna na porady, nie lubię, gdy mówi mi się: „zrób to”, wolę czytać historie cudzego życia i sama wyciągać wnioski.
Tutaj niektóre rady były świetne, bo sama żyję podobnie, doceniam każdy dzień, kocham zwierzęta, dbam o siebie, doceniam rodzinę i przyjaciół. 🤗 Z wieloma słowami pani Katarzyny całkowicie się zgadzam. 😊 Wiele pomysłów też bardzo mnie zainspirowało. 🤔
Niestety nie zabrakło wpadek... Myślę, że to nie wynika z żadnej złośliwości, jednak da się w tej książce wyczuć klimat: „jestem taka fajna, bo jestem inna”. Podnoszenie cudzego ego, kosztem innych, nie jest dobrym pomysłem. Może nie to autorka miała na myśli, na pewno nie to, ale chwilami trudno było poczuć się inaczej. Pod koniec też była bomba: „Opalona” skóra zawsze wygląda lepiej”. Pułapka słów „zawsze” i „nigdy”. Nie można tak mówić. To nieprawda. Ja jestem blada i czuję się lepiej blada. Każdy ma swój gust, swój typ urody.
Były też małe zaprzeczenia sobie, ale ogólnie książka na plus. Co chciałam, to dla siebie wyciągnęłam. Resztę traktuję z przymrużeniem oka. 😉
Podobał mi się też fragment, w którym pani Katarzyna powiedziała, że ktoś uznał, iż nie ma szans na pracę w innej stacji, bo jest za bardzo kojarzona z TVP... Tymczasem ja, słysząca jej nazwisko, jedyne skojarzenie: Polsat. 😅

Podarowałam tę książkę mamie i teściowej. Sama też ją z ciekawości przeczytałam, chociaż jestem dopiero po 30-tce. To nic wybitnego, ale bardzo sympatyczny poradnik na popołudnia z herbatą. A przepis na sos z cukinii na pewno wykorzystam :)

Apetyt na życie 😘😘😘 Pani Kasia i Nasz Nowy Dom to ulubiony program mojej córki. Postanowiliśmy iść do Empiku na spotkanie. Nie zawiedliśmy się.
Pani Kasia to cudowna, ciepła kobieta. Moja prawie 5 letnia córka była zachwycona.
Wyobraźcie sobie, że tą książkę czytamy do snu zamiast bajek. przepięknie napisana, piękne zdjęcia.
POLECAM

POLECAM

Ładne wydanie, apetyczne zdjęcia. Kilkaciekawostek z życia telewizyjnej gwiazdy. Pewien niedosyt

Pięknie wydana.

Pięknie wydana.

1964

Czytając najnowszą książkę Pani Katarzyny Dowbor można się ogrzać w cieple bijącym z tych fragmentów, które mówią o rodzinie, bliskości, uczuciach. Ma się poczucie lepszego poznawania osoby znanej nie tylko z programu „Nasz nowy dom”. Posiadającej pasje, np. zwierzęta a zwłaszcza konie. Realizującej dojrzałe macierzyństwo, oparte na zgodzie na odcięcie pępowiny przez dorastające, a tym bardziej dorosłe dzieci. Dbającej o klimat w swoim domu rodzinnym, relacje panujące między domownikami. Świadomej, ile znaczą pewne rytuały związane np. ze wspólnym spędzaniem czasu, dzieleniem się obowiązkami. Autorka opowiada przede wszystkim o tym, co dobre, lecz nie ucieka również od trudnych tematów.
Podpowiada proste przepisy – nie tylko kulinarne, ale też przepisy na życie kobiety w każdym wieku, również dojrzałej!
Sama tak zapowiedziała tę książkę:
„Jednocześnie napisałam tę książkę, aby podzielić się przeżyciami z kobietami w moim wieku, dodać im sił. Chciałabym, aby każda kobieta miała poczucie, że jej życie ma sens, by nie bała się być sobą, nawet jeśli oznacza to pójście pod prąd!”

Katarzyna Dowbor-dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
Obecnie znana z popularnego programu w Polsacie ”Nasz nowy dom”, proponuje nam swoją najnowszą książkę pt. ”Apetyt na życie”-poradnik dojrzałej kobiety.
Czytając tę książkę byłam nią nie tylko zachwycona lecz także oczarowana.
Książka podejmuje jakże aktualne tematy, dotyczące każdej kobiety, a więc: dom, kuchnia, ogród, rodzina, praca i pasja, oraz zdrowie, uroda i styl.
Wielu dojrzałym kobietom nie jest łatwo-dzieci wyfrunęły z gniazda, czasami odszedł mąż, coraz częściej coś nas boli, a w lustrze nie zawsze widzimy tę uśmiechniętą dziewczynę sprzed lat.
To trudny moment, dlatego nie staraj się być dzielna na siłę, pozwalaj sobie na chwile radości i na łzy, lecz życie jest zbyt piękne, aby ciągle płakać, a ta książka z pewnością pomoże Ci to dostrzec.
Autorka napisała tę książkę, aby podzielić się z dojrzałymi kobietami i aby dodać im sił.
Każda kobieta musi mieć poczucie, że jej życie ma sens, aby nie bać się być sobą i aby iść pod prąd wbrew różnym przeciwnościom.
”Nawet jeśli w twoim dzieciństwie były trudne chwile, przestań się nimi dręczyć, zrób porządek we wspomnieniach, zachowaj i pielęgnuj tylko te, które dają ci siłę”.

Poznaj rady i patenty Kasi-jej też było w życiu trudno, więc posłuchaj, poczytaj, pomyśl, zastanów się.
Nawet bardzo trudne doświadczenia nie muszą odebrać nam radości życia np. przypomnij sobie ulubioną potrawę z dzieciństwa, zapisz przepis i rób zawsze wtedy, gdy potrzebujesz poczuć się dobrze.
Kasia podsuwa także przepisy na proste dania np. makaron z cukinią, czy pyszne krewetki.
Wprowadź do swojej tradycji rodzinne gotowanie np. na święta, z dziećmi czy wnukami.
Jeśli masz ogród to idź na spacer, oglądaj, dotykaj, wąchaj rośliny.
To uspokaja i daje siłę.

Książka jest przepięknie wydana.
Szyta i w twardej oprawie cała pachnie kwiatami i jest bezcenną perełką, do której można zawsze wracać i oglądać.
Są tu także rodzinne zdjęcia z prywatnego albumu Kasi, które uświetniają historie rodzinne opowiadane przez autorkę.
”Na przeszłość patrz z wdzięcznością
Na teraźniejszość z uśmiechem
A na przyszłość z nadzieją”.
Brawo Pani Kasiu-Cudowna książka.
Chcemy więcej czytać pani książek!!!
Zapraszam wszystkich do lektury i życzę wielu miłych wrażeń.

Katarzyna Dowbor-dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
Czytając tę książkę byłam nią nie tylko zachwycona lecz także oczarowana.

Przez tą książkę się płynie. Z każdej strony czuć optymizm, a także każda opatrzona jest anegdotka i porada. Bardzo dobra książka, a do tego przepięknie wydana.

• Książki (auto)biograficzne
  • Książki życiowe