Czary w Kopytkowie

Bumcykcyk
2023-03-30
2023-03-30

Okładka książki Wojna na miny Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Wojna na miny Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Maść na maść Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Maść na maść Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Czary na komary Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Czary na komary Katarzyna Dowbor, M...

Czary i tęcza od razu przywodzą na myśl coś pięknego, niesamowitego, coś, co chce się zobaczyć. Nie inaczej było w pewnej stajni w Kopytkowie. W końcu musicie wiedzieć, że nie bez powodu pani Kasia nazwała ją "Stajnią pod tęczą"

Całą historię opowiada nam Niunio. Wszak to właśnie jego osoby dotyczy ta opowieść. Ten ranek w Kopytkowie każdy zapamięta na długo. A to za sprawą niezwykłej bujnej grzywy i pełnego kolorów tęczy ogona. Tylko jak do tego doszło? To musiały być jakieś czary. Przecież Niunio wyraźnie pamięta, że wieczorem wszystko było w porządku. Skąd więc te kolory i to afro?

Krok po kroku odkrywamy tajemnicę owej tęczy, przy okazji poznając każdego z mieszkańców stajni. Autorzy w sposób niezwykle przemyślany, ciepły, a także zabawny przekazują dzieciom piękne wartości, jakimi są przyjaźń, zrozumienie, a także odkrywają moc mówienia prawdy i nieśmiałość, jaka często dzieciom towarzyszy. Okazuje się, że warto przełamać lody.

Tęcza ma tutaj niezwykłą moc. Moc magiczną, tajemniczą, która budzi we wszystkich pozytywne uczucia. Dajcie się porwać tej przygodzie i odwiedźcie stajnię w Kopytkowie.

Książka zachwyci was pod wieloma względami. Znajdziecie tutaj także kody, które możecie wpisać na stronie wkopytkowie.pl . Zobaczycie nie tylko ciekawe filmiki, ale i prawdziwego Niunia.

Ilustracje w książce są cudowne - kolorowe, ciepłe i bajkowe. Idealnie pasują do tej historii.

Obok tej książki nie przejdziecie obojętnie.

"Czary w Kopytkowie" to urocza książka dla dzieci autorstwa Marcina Kozioła i Katarzyny Dowbor, zabierająca czytelników do magicznej stajni pełnej przyjaznych koni. Opowieść skupia się na Niuniu, koniu, który pewnego ranka odkrywa, że jego grzywa i ogon stały się kolorowe i lokowane! Zaskoczony i zmartwiony Niunio nie wie, co zrobić, zwłaszcza gdy do stajni przyjeżdża piękna Lukrecja, na której punkcie ma fioła. Na szczęście, przyjaciele Niunia i mądra sowa pomagają mu zrozumieć, że prawdziwa piękno tkwi w jego wnętrzu, a kolorowe loki mogą być atutem.

Książka uczy dzieci wielu cennych wartości, takich jak akceptacja siebie i innych, przyjaźń, odwaga i radzenie sobie z problemami. Jest napisana prostym, językiem zrozumiałym dla najmłodszych, a barwne ilustracje Katarzyny Kołodziejczyk dodatkowo umilają czytanie. Dodatkowym atutem książki są ukryte filmy, do których można dotrzeć za pomocą kodów QR. Filmy te przedstawiają Katarzynę Dowbor, która opowiada o koniach i pielęgnacji ich grzywy i ogona. Podsumowując, "Czary w Kopytkowie" to ciepła, mądra i zabawna książka, która z pewnością spodoba się wszystkim dzieciom kochającym konie i magiczne przygody.

Książka przedstawia historię młodego konika Niunio, który wraz z rodziną i przyjaciółmi zamieszkuje "Stajnię pod tęcza", w malowniczym Kopytkowie, która założona została przez panią Kasię.

Pewnego dnia, konik budzi się z tęczowa burza loków! Nie ma pojęcia skąd one się wzięły. Przyjaciele debatują, jak mogło do tego dojść, a on sam, jedynie zastanawia się co pomyśli o nim Lukrecja, piękna arabska księżniczka, którą bardzo lubi... Z czasem okazuje się, że uczucia Nunia są odwzajemnione i również Lukrecja szczególnie upatrzyła sobie młodego konika. A zagadka o wyjątkowym kolorze włosów, również zostaje rozwiązana 😉

"Czary w Kopytkowie" to pełna uroku historia o miłości. W fabule pokreślone jest piękno przyrody oraz cudowny świat zwierząt. Na każdej stronie opowieści, czytelnik podziwia z bohaterami ich codzienność i uroki otoczenia. Bez wątpienia moje serce skradła też szata graficzna tej książeczki. Ilustracje są kolorowe, malownicze, przyciągają oko i nadają dodatkowego uroku całej fabule.

Wartością dodatkową tej książki jest jej interaktywność. W tekście, znajdujemy odnośniki do filmików, zamieszczonych na oficjalnej stronie książki www.wkopytkowie.pl. Młodzi czytelnicy mogą obejrzeć jak w praktyce wygląda m.in. proces zakładania podkowy, czesanie grzywy oraz pielęgnacja koni.

Znajdzie się również coś dla fanów audiobooków, książka powstała również w świetnej wersji audio! Znajdziecie ją m.in. na Legimi czy Audiotece. Zarówno po polsku, jak i angielsku oraz ukraińsku.

Polecam wszelkim małym miłośników koni, ale nie tylko! 😉

Niunio nie ma spokojnego życia. Tętni ono energią i optymizmem. Ten konik pewnego poranka budzi się i dostrzega na swojej grzywie kolorowe pasma! Miał zupełnie inne plany na ten dzień, ponieważ w stajni akurat pojawiła się urocza panna, jednak codzienność zaskakuje a zagadki czekają na rozwiązanie.

"Czary w Kopytkowie" to książka, która powstała przy współpracy znanej wszystkim Pani Katarzyny Dowbor - miłośniczki koni. Zaprasza nas Ona do stadniny i obrazuje uroki, które mogą nas tam spotkać. Magia zostaje wymieszana z realizmem, dzięki czemu powstała słodka opowieść dla młodych czytelników.

Warto zauważyć, że ta książka to nie tylko zwykła opowieść. Zostały w niej ukryte filmy z udziałem Autorki. Te tajemnice znajdziecie na stronach książki - wystarczy wpisać kody na stronie internetowej zaprezentowanej w książce. A może Wasze dzieci, to miłośnicy audiobooków? Nic straconego! Książkę znajdziecie również na platformach takich jak Legimi czy Audioteka.

"Czary w Kopytkowie" to książka, która powstała przy współpracy znanej...

Jest takie miejsce, gdzie każde zwierzę czuje się kochane i zaopiekowane. To "Stajnia pod tęczą", prowadzona przez panią Kasię.

Zwierzęta tworzą tam jedną wielką rodzinę, mimo, że nie zawsze łączą je więzy krwi.

To właśnie w tej stajni mieszka Niunio, bohater książki "Czary w Kopytkowie". To, co go spotyka zaskakuje jego współtowarzyszy. Pewnego dnia Niunio budzi się z bujną, kolorową czupryną i równie tęczowym ogonem! Zdecydowanie się wyróżnia! Na domiar złego w pobliżu kręci się arabska piękność Lukrecja, obiekt westchnień Niunia. Koń od dawna marzył, by go dostrzegła ale...nie gdy ma tęczę na głowie!
Co z tego wyniknie? I co lub kto stoi za tą kolorową przemianą?
Przeczytajcie!

Ta wesoła historia przybliża nieco codzienność w stajni.

To, co ją wyróżnia, to interaktywność książki! Znajdują się w niej kody, które po wpisaniu na stronie wkopytkowie.pl pokażą nam krótkie filmiki (1-2- minutowe) z udziałem Katarzyny Dowbor, odnośnie pielęgnacji koni.

Książkę uzupełniają wesołe ilustracje na błyszczących, pastelowych stronach, a całość zawarta jest w miękkiej, równie kolorowej oprawie.
Dajcie się porwać tej feerii barw!

A jeśli wolicie o mieszkańcach stadniny posłuchać to w serwisach z audiobookami znajdziecie ją właśnie w takiej wersji!

"Czary w Kopytkowie" to jak się domyślacie historia zwierzątek zamieszkujących stajnię, oczywiście są to w większości konie, ale nie tylko z końmi mamy tu do czynienia! 🥰
Pewnego dnia na głowie Niunio odkrywa kolorowe loki, nigdy dotąd ich nie miał i naprawdę nie wie skąd się wzięły i to w ważnym dla niego czasie, bo właśnie wtedy do ich stajni przyjeżdża Lukrecja ... Niunio próbuje rozwiązać zagadkę, co tak naprawdę się wydarzyło? Czary? A może ktoś z mieszkańców Kopytkowa zrobił mu żart?

Oj co to za wspaniała historia! Kolorowa, wielobarwna, ciekawa a dodatkowo wzbudzająca w czytelnikach chęć, do dążenia i odkrywania nowych rzeczy, tajemnic! Do poznawania innych zwierząt! Dzieciaki naprawdę wiele mogą wyciągnąć z tej książki. Ponad to jest też odniesienie do filmów w których naprawdę grała współ Autorka książki czyli Pani Kasia Dowbor. Nasza recenzja pojawia się dopiero teraz, bo musieliśmy w międzyczasie obejrzeć też filmy! To było bardzo ciekawe doświadczenie!

Dodatkowo bardzo ciekawy, przyjemny język dla dzieci. Nie nudzi, nie usypia, a budzi ogrom zainteresowania!

Wyruszamy w podróż do Kopytkowa, gdzie koń imieniem Niunio opowiada nam co dzieje się w "Stajni pod tęczą".
Poznajemy wszystkich mieszkańców stajni i przygody, które ich spotykają.
Co takiego stało się Niuniowi i jak wpłynie to na jego znajomość z piękną Lukrecją?
Książka jest pięknie wydana. Posiada większą czcionkę, idealną do czytania nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.
Jest to także skarbnica wiedzy o koniach, znajdziecie tam ukryte pytania i odpowiedzi.
Ciekawa i interaktywna książeczka, która zachwyci nawet najbardziej wymagającego, małego czytelnika.
Książka jest dostępna również jako audiobook.
Polecamy.

Poznajemy wszystkich mieszkańców stajni i przygody, które ich spotykają.

Witajcie w niedzielę!

Dzisiaj przychodzę z propozycją dla młodszych czytelników.

Wspaniała książka dla całej rodziny, miłośników koni i nie tylko.

Czary w Kopytkowie to historia pełna humoru, piękna, miłości i morałów.

Zwierzęta mierzą się z problemami i szukają ich rozwiązań.

Przepięknie prowadzona fabuła zachęca dzieci do dalszego czytania a ukryte kody pozwalają nam na telefonie, tablecie czy komputerze zajrzeć do filmików, które świetnie urozmaicą nam czas i przybliżą do prawdziwych zwierząt.

Tajniki opieki i sekrety majestatycznych stworzeń staną przed Wami otworem.

Książka wzbogacona jest także o śliczne, troszkę oldschoolowe ilustracje - mnie i mojemu synkowi się bardzo podobają 💙

Do tego jest także dostępna w wersji angielskiej, ukraińskiej oraz jako audiobook.

Świetnie spędziliśmy czas przy jej wielokrotnej lekturze 🧡

Niuniuś i jego przyjaciele porwą Was na przygodę.
I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od... włosów.
Kolorowych i kręconych 🤭

Wyobraźcie sobie zobaczyć
konia w kolorowym afro? 😁

To byłoby coś!

Piotruś ucieszył się, że w książce nie zabrakło kotów - wszak jednego takiego uroczego "sierściuszka" mamy w domu 💓

Gorąco polecamy Wam książeczkę, która zaskoczy Was nie raz i nie dwa, bo każde jej czytanie wywołuje wiele emocji, radości a także pozwala odkryć coś nowego, co być może przy pierwszym czytaniu nam umknęło 🙂

Witajcie w niedzielę!

Dzisiaj przychodzę z propozycją dla młodszych czytelników.

Wspaniała książka dla całej rodziny, miłośników koni i nie tylko.

Czary w Kopytkowie to historia pełna humoru, piękna, miłości i morałów.

Zwierzęta mierzą się z problemami i szukają ich rozwiązań.

Każdy z nas widział kiedyś tęczę. Zawsze nas urzeka. A zastanawialiście się jaki ma smak? Dziwne pytanie? Ależ skąd! Tęcza zawsze wygląda tak, jakby była przyjemnie słodka. Po prostu nie można jej nie lubić, ani się jej oprzeć.
Nic zatem dziwnego, że pewnego dnia, kiedy pani Kasia zobaczyła przepiękną tęczę, wyglądającą jakby wyrosła z łąki, postanowiła, że to właśnie w tym miejscu wybuduje dom i stajnię.
Skąd o tym wiem? Niunio mi powiedział.
🌈Niunio to młody koń. Ma rok, dwa miesiące i ileś tam dni. Nie wiem ile, bo on sam nie lubi liczyć. Niunio mieszka w stajni "Pod tęczą". Oczywiście nie mieszka sam. W stajni mieszka jego mama, ciotka, wujek, kuzynki i kuzyni, księżniczka, pies, kocur i jeszcze kilkoro lokatorów.
Pewnego dnia Niunio budzi się i budzi zdziwienie wśród wszystkich mieszkańców stajni. Dlaczego? Tego już wam nie zdradzę. Sprawdźcie sami.
🌈Jak przeczytamy na okładce, ta opowieść przeznaczona jest dla dzieci w wieku od sześciu lat. Do samodzielnego czytania zachęca dostosowana, dość duża czcionka i przepięknie pastelowe ilustracje. Całość wydana na kredowym papierze robi duże wrażenie. Zdecydowanie zadbano o estetykę. Aż przyjemnie trzymać ją w ręku. Nie tylko szata jednak zdobi człowieka lub lekturę. Piękna jest również jej treść.
🌈 Oprócz niesamowicie, trochę melancholijnej i pięknej pastelowo przygody, spotkamy się tu z wieloma ważnymi uczuciami. Otrzymujemy nieśmiałe uczucia przyjaźni, zrozumienia, zawstydzenia i mówienie prawdy. Okazuje się, że czasami warto otworzyć się na innych, by oszczędzić sobie czasu. Nie można się czegoś bać, dopóki się czegoś nie spróbuje.
🌈Opowieść została dopracowana pod każdym względem. Na pewno spodoba się dzieciom korzystającym z jazdy konnej, kochającym konie i tych, które w ogóle kochają zwierzęta i zauważają ich potrzeby. Oprócz treści i cudownych ilustracji, dla milusińskich umieszczono w książce cenne wskazówki i ciekawostki. Znajdziemy tu kody do krótkich filmików, w których pani Kasia Dowbor zdradza tajemnice koni. Coś pięknego!
Gdyby komuś było mało, książkę można czytać po angielsku lub ukraińsku, na telefonie lub na komputerze. Dzięki temu można pouczyć się jezyków. Super! Prawda?
Lepszej zachęty do siegnięcia po książkę chyba nie trzeba.
Polecam kochani! Dla mnie to cudownie mądra i przepiękna perełka.

Opowieść romantyczna dla dzieci? ❤️
A do tego interaktywna książka? 📽️

Jasne! A to wszystko dzięki koniom ze Stajni pod Tęczą, którą prowadzi Pani Kasia. 🐴
Niunio i Lukrecja. On ma tęczową grzywę, a ona jest arabską księżniczką. 👑
Pewnego dnia wychodzą razem na spacer i tam zaczyna dziać się magia 🤩

Brzmi ciekawie, prawda? Ale to nie wszystko! 🤯

Książka zawiera kody do ukrytych filmów, możliwych do zobaczenia na stronie www.wKopytkowie.pl 📽️
W których @katarzyna_dowbor_official zdrada nam końskie ciekawostki 😍

Jeśli chcecie, możecie posłuchać audiobooka na portalach takich jak Audioteka czy Legimi. 🎧

Co więcej?! Książkę można również czytać w języku angielskim lub ukraińskim 🇬🇧🇺🇦

To się nazywa wielowymiarowa książka 🤯 i to wszystko za tak niewielką cenę 😀

Książkę serdecznie polecamy wszystkim miłośnikom koni i nie tylko 👍

Opowieść romantyczna dla dzieci? ❤️
A do tego interaktywna książka? 📽️

Niunio i Lukrecja. On ma tęczową grzywę, a ona jest arabską księżniczką. 👑
Pewnego dnia wychodzą razem na spacer i tam zaczyna dziać się magia 🤩

Brzmi ciekawie, prawda? Ale to nie wszystko! 🤯

Książka zawiera kody do...

• Dziecięce
  • Samodzielne