Czary w Kopytkowie

Bumcykcyk
2023-03-30
2023-03-30

Okładka książki Wojna na miny Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Wojna na miny Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Maść na maść Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Maść na maść Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Czary na komary Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Czary na komary Katarzyna Dowbor, M...

"Czary w Kopytkowie" to jak się domyślacie historia zwierzątek zamieszkujących stajnię, oczywiście są to w większości konie, ale nie tylko z końmi mamy tu do czynienia! 🥰
Pewnego dnia na głowie Niunio odkrywa kolorowe loki, nigdy dotąd ich nie miał i naprawdę nie wie skąd się wzięły i to w ważnym dla niego czasie, bo właśnie wtedy do ich stajni przyjeżdża Lukrecja ... Niunio próbuje rozwiązać zagadkę, co tak naprawdę się wydarzyło? Czary? A może ktoś z mieszkańców Kopytkowa zrobił mu żart?

Oj co to za wspaniała historia! Kolorowa, wielobarwna, ciekawa a dodatkowo wzbudzająca w czytelnikach chęć, do dążenia i odkrywania nowych rzeczy, tajemnic! Do poznawania innych zwierząt! Dzieciaki naprawdę wiele mogą wyciągnąć z tej książki. Ponad to jest też odniesienie do filmów w których naprawdę grała współ Autorka książki czyli Pani Kasia Dowbor. Nasza recenzja pojawia się dopiero teraz, bo musieliśmy w międzyczasie obejrzeć też filmy! To było bardzo ciekawe doświadczenie!

Dodatkowo bardzo ciekawy, przyjemny język dla dzieci. Nie nudzi, nie usypia, a budzi ogrom zainteresowania!

Opowieść romantyczna dla dzieci? ❤️
A do tego interaktywna książka? 📽️

Jasne! A to wszystko dzięki koniom ze Stajni pod Tęczą, którą prowadzi Pani Kasia. 🐴
Niunio i Lukrecja. On ma tęczową grzywę, a ona jest arabską księżniczką. 👑
Pewnego dnia wychodzą razem na spacer i tam zaczyna dziać się magia 🤩

Brzmi ciekawie, prawda? Ale to nie wszystko! 🤯

Książka zawiera kody do ukrytych filmów, możliwych do zobaczenia na stronie www.wKopytkowie.pl 📽️
W których @katarzyna_dowbor_official zdrada nam końskie ciekawostki 😍

Jeśli chcecie, możecie posłuchać audiobooka na portalach takich jak Audioteka czy Legimi. 🎧

Co więcej?! Książkę można również czytać w języku angielskim lub ukraińskim 🇬🇧🇺🇦

To się nazywa wielowymiarowa książka 🤯 i to wszystko za tak niewielką cenę 😀

Książkę serdecznie polecamy wszystkim miłośnikom koni i nie tylko 👍

Opowieść romantyczna dla dzieci? ❤️
A do tego interaktywna książka? 📽️

Niunio i Lukrecja. On ma tęczową grzywę, a ona jest arabską księżniczką. 👑
Pewnego dnia wychodzą razem na spacer i tam zaczyna dziać się magia 🤩

Brzmi ciekawie, prawda? Ale to nie wszystko! 🤯

Książka zawiera kody do...

Wyruszamy w podróż do Kopytkowa, gdzie koń imieniem Niunio opowiada nam co dzieje się w "Stajni pod tęczą".
Poznajemy wszystkich mieszkańców stajni i przygody, które ich spotykają.
Co takiego stało się Niuniowi i jak wpłynie to na jego znajomość z piękną Lukrecją?
Książka jest pięknie wydana. Posiada większą czcionkę, idealną do czytania nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci.
Jest to także skarbnica wiedzy o koniach, znajdziecie tam ukryte pytania i odpowiedzi.
Ciekawa i interaktywna książeczka, która zachwyci nawet najbardziej wymagającego, małego czytelnika.
Książka jest dostępna również jako audiobook.
Polecamy.

Poznajemy wszystkich mieszkańców stajni i przygody, które ich spotykają.

Witajcie w niedzielę!

Dzisiaj przychodzę z propozycją dla młodszych czytelników.

Wspaniała książka dla całej rodziny, miłośników koni i nie tylko.

Czary w Kopytkowie to historia pełna humoru, piękna, miłości i morałów.

Zwierzęta mierzą się z problemami i szukają ich rozwiązań.

Przepięknie prowadzona fabuła zachęca dzieci do dalszego czytania a ukryte kody pozwalają nam na telefonie, tablecie czy komputerze zajrzeć do filmików, które świetnie urozmaicą nam czas i przybliżą do prawdziwych zwierząt.

Tajniki opieki i sekrety majestatycznych stworzeń staną przed Wami otworem.

Książka wzbogacona jest także o śliczne, troszkę oldschoolowe ilustracje - mnie i mojemu synkowi się bardzo podobają 💙

Do tego jest także dostępna w wersji angielskiej, ukraińskiej oraz jako audiobook.

Świetnie spędziliśmy czas przy jej wielokrotnej lekturze 🧡

Niuniuś i jego przyjaciele porwą Was na przygodę.
I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od... włosów.
Kolorowych i kręconych 🤭

Wyobraźcie sobie zobaczyć
konia w kolorowym afro? 😁

To byłoby coś!

Piotruś ucieszył się, że w książce nie zabrakło kotów - wszak jednego takiego uroczego "sierściuszka" mamy w domu 💓

Gorąco polecamy Wam książeczkę, która zaskoczy Was nie raz i nie dwa, bo każde jej czytanie wywołuje wiele emocji, radości a także pozwala odkryć coś nowego, co być może przy pierwszym czytaniu nam umknęło 🙂

Witajcie w niedzielę!

Dzisiaj przychodzę z propozycją dla młodszych czytelników.

Wspaniała książka dla całej rodziny, miłośników koni i nie tylko.

Czary w Kopytkowie to historia pełna humoru, piękna, miłości i morałów.

Zwierzęta mierzą się z problemami i szukają ich rozwiązań.

Każdy z nas widział kiedyś tęczę. Zawsze nas urzeka. A zastanawialiście się jaki ma smak? Dziwne pytanie? Ależ skąd! Tęcza zawsze wygląda tak, jakby była przyjemnie słodka. Po prostu nie można jej nie lubić, ani się jej oprzeć.
Nic zatem dziwnego, że pewnego dnia, kiedy pani Kasia zobaczyła przepiękną tęczę, wyglądającą jakby wyrosła z łąki, postanowiła, że to właśnie w tym miejscu wybuduje dom i stajnię.
Skąd o tym wiem? Niunio mi powiedział.
🌈Niunio to młody koń. Ma rok, dwa miesiące i ileś tam dni. Nie wiem ile, bo on sam nie lubi liczyć. Niunio mieszka w stajni "Pod tęczą". Oczywiście nie mieszka sam. W stajni mieszka jego mama, ciotka, wujek, kuzynki i kuzyni, księżniczka, pies, kocur i jeszcze kilkoro lokatorów.
Pewnego dnia Niunio budzi się i budzi zdziwienie wśród wszystkich mieszkańców stajni. Dlaczego? Tego już wam nie zdradzę. Sprawdźcie sami.
🌈Jak przeczytamy na okładce, ta opowieść przeznaczona jest dla dzieci w wieku od sześciu lat. Do samodzielnego czytania zachęca dostosowana, dość duża czcionka i przepięknie pastelowe ilustracje. Całość wydana na kredowym papierze robi duże wrażenie. Zdecydowanie zadbano o estetykę. Aż przyjemnie trzymać ją w ręku. Nie tylko szata jednak zdobi człowieka lub lekturę. Piękna jest również jej treść.
🌈 Oprócz niesamowicie, trochę melancholijnej i pięknej pastelowo przygody, spotkamy się tu z wieloma ważnymi uczuciami. Otrzymujemy nieśmiałe uczucia przyjaźni, zrozumienia, zawstydzenia i mówienie prawdy. Okazuje się, że czasami warto otworzyć się na innych, by oszczędzić sobie czasu. Nie można się czegoś bać, dopóki się czegoś nie spróbuje.
🌈Opowieść została dopracowana pod każdym względem. Na pewno spodoba się dzieciom korzystającym z jazdy konnej, kochającym konie i tych, które w ogóle kochają zwierzęta i zauważają ich potrzeby. Oprócz treści i cudownych ilustracji, dla milusińskich umieszczono w książce cenne wskazówki i ciekawostki. Znajdziemy tu kody do krótkich filmików, w których pani Kasia Dowbor zdradza tajemnice koni. Coś pięknego!
Gdyby komuś było mało, książkę można czytać po angielsku lub ukraińsku, na telefonie lub na komputerze. Dzięki temu można pouczyć się jezyków. Super! Prawda?
Lepszej zachęty do siegnięcia po książkę chyba nie trzeba.
Polecam kochani! Dla mnie to cudownie mądra i przepiękna perełka.

Konie mają w sobie coś, co przyciąga dzieci. Myślę, że każdy z nas widział brzdąca, który z entuzjazmem wykrzykuje: „KONIK!”. Moje pociechy nie są wyjątkiem. Dlatego z zainteresowaniem sięgnęliśmy po książkę „Czary w Kopytkowie”, którą napisał Marcin Kozioł wraz z Katarzyną Dowbor. Odwiedzimy w niej pewną stajnię i poznamy konia, któremu przytrafiło się coś osobliwego.

Narratorem w tej książce jest konik o imieniu Niunio. Pewnego ranka odkrywa na swojej głowie dziwną, ekstrawagancką fryzurę, czym wywołuje mały popłoch wśród pozostałych zwierząt. Rodzina i znajomi zazdroszczą mu i i podziwiają jego odwagę, ale sam zainteresowany nie jest zachwycony swoim nowym wyglądem. Czy musiało mu się to przytrafić akurat dzisiaj, kiedy ich stajnię odwiedza piękna Lukrecja? Na pewno będzie się z niego śmiała, przecież to prawdziwa dama. A w ogóle skąd na głowie konia wzięło się barwne afro? Czy to czary?

Pisząc „Czary w Kopytkowie” autorzy w subtelny sposób przemycili informacje o koniach np. Niunio panikuje, że nie może zobaczyć swojego ogona, bo ma oczy po bokach głowy, albo pada kilka nazw końskich ras. Wyraźny akcent został położony na pielęgnację. W toku fabuły pojawia się opiekunka zwierząt, Pani Kasia, która je szczotkuje, wyprowadza na spacer itp. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że jest to interaktywna publikacja. Powstała strona książki, gdzie można wpisać specjalne kody i obejrzeć filmy, na których Katarzyna Dowbor pokazuje, jak dba o konie i zdradza ich tajemnice.

Wydawca sugeruje, że jest to książka dla dzieci od lat 6. Myślę, że związane jest to związane z ilością tekstu. Kartkuję sobie tę książkę i mamy tu (zazwyczaj) stronę z rysunkiem, a potem stronę zapełnioną literkami. Te elementy się przeplatają, ale czytania trochę jest. Natomiast jeśli macie dziecko, które ma cierpliwość, żeby tę stronę (albo 1,5 strony) tekstu wysłuchać, to możecie śmiało sięgnąć po „Czary w Kopytkowie”. Treść jest spokojna, delikatna, przyjazna, a wartością dodaną są wplecione w nią ciekawostki o koniach.

Z informacji technicznych dodam jeszcze, że na wspomnianej stronie WWW możecie przeczytać książkę po angielsku i ukraińsku, a w serwisach Audioteka , Legimi i in. dostępny jest również audiobook w interpretacji Jana Marczewskiego.

Do wyboru do koloru. Możecie wybrać sobie taka formę książki, jaka wam najbardziej odpowiada. Szukacie audiobooka, który umili wam podróż, a może czytając wasze dzieci szlifują angielski, albo jesteście tradycjonalistami i wybieracie papier, z którego sympatyczne koniki przypatrują się wam z ilustracji. W jakiej formie wy poznacie się z końmi zamieszkującymi stajnię w Kopytkowie?

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_bumcykcyk

Z cyklu "Poczytaj nam mamo".

Zapraszam na recenzję bajki "Czary w Kopytkowie" Katarzyna Dowbor @katarzyna_dowbor_official , Marcin Kozioł @marcinkoziolautor @wydawnictwo_bumcykcyk .

Kochani, jeśli macie na pokładzie dzieci w wieku przedszkolnym to ta propozycja jest dla was.

Gdy chłopaki otworzyli paczkę z książką, stwierdzili, że jest to książka dla dziewczynek (Ale jak to nie ma aut? Tylko koniki! ). Zniechęcili się, po czym po kilku chwilach usłyszałam magiczne "poczytaj nam mamo". Zaczęłam czytać i przepadli.
Losy mieszkańców stajni w Kopytkowie skradły serca sześcioletnich łobuzów. Historia Nino, Lukrecji i roztańczonych loków bawi, zaciekawia i rozwija wyobraźnię.

"Czary w Kopytkowie" to bajka dla każdego przedszkolaka, który marzy o jeździe konnej jak również dla tych którzy poznali już jej tajniki. Idealnie sprawdzi się do czytania przez rodziców, jak również nada się dla dzieci umiejących czytać samodzielnie.

"Czary..." to przepięknie wydana książka. Zachwyca kolorami i starannym wykonaniem książki-śliskie strony z bardzo dobrej jakości papieru. Ponadto książka zawiera dodatkowe materiały edukacyjne (kody do filmików, z których dowiemy się m.in. po co koniom podkowy, jak dbać o konie).

Podsumowują-Piotrek i Kuba zapytania jak podobała im się bajka powiedzieli zgodnie (a rzadko im się to zdarza): Mamo ta książka jest super!!!!! Możemy jechać na koniki?

Kochani, jeśli macie przedszkolaków i młodsze dzieci w wieku szkolnym to jest to dla was lektura obowiązkowa. Gwarantuję wam, że miło spędzicie czas podczas czytania, a wasze pociechy z uśmiechem na twarzy będą słuchać opowieści o magicznej stajni w Kopytkowie.

Książka dostępna w wersji papierowej jak również w formie e-booka i audiobooka w fenomenalnej interpretacji Jana Marczewskiego.
Więcej informacji o książce znajdziecie na stronie www.wkopytkowie.pl

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_bumcykcyk

Z cyklu "Poczytaj nam mamo".

Gdy chłopaki otworzyli paczkę z książką,...

Czary w Kopytkowie to pięknie ilustrowana książka o mieszkańcach stajni. Pokazuje ona, że często pozory mogą mylić, a to co braliśmy za niechęć może być nieśmiałością. Mamy tu Niunia, który pewnego dnia budzi się z tęczową grzywą, a ponieważ poprzedniego wieczoru do stajni przyjechała Lukrecja – arabska księżniczka Niuniuś obawia się, że się jej nie spodoba. Myślę, że młodszym dzieciom ta historia się spodoba takie 4-7 lat. Zdecydowana zaleta, że możemy dowiedzieć się z niej czegoś o dbaniu o konie, wpisując określone kody na określonej stronie. Sama historia jednak mnie nie porwała, a kocham bajki.

Narratorem książki jest sam Niunio, koń zamieszkujący “Stajnie pod tęczą”. Pewnego dnia budzi się z kolorowymi lokami na grzywie i ogonie. Nie dość, że nie wiadomo jak to się stało, to jeszcze akurat w czasie, gdy do stajni przyjechała piękna Lukrecja. Czy to czary, czy ktoś był zamieszany w nową w fryzurę Niunia?

Z książką zapoznaliśmy się dwa razy. Najpierw przesłuchaliśmy w formie audiobooka w genialnej interpretacji Jana Marczewskiego. Przy jej słuchaniu świetnie się bawiliśmy, a lektor genialnie wcielił się w postać Niunia.

Później ja przeczytałam książkę Antkowi. Chociaż stwierdził, że pan zrobił to lepiej. Ale i tak historia tego konika bardzo nam się podobała. Język jest prosty i zrozumiały dla dzieci. Ale też jest już sporo tekstu, więc będzie odpowiednia dla starszaków. Antek ma prawie 5 lat i ładnie słuchał.

Do tego urocze i proste ilustracje. A ja jestem fanką właśnie takich.

Dużym plusem “Czarów w Kopytkowie” są dodatkowe materiały edukacyjne. W książce znajdziemy kody do filmików, a z nim dowiemy się m.in. po co koniom podkowy.

My z Antkiem jesteśmy zachwyceni tą książką. Dostaliśmy śmieszną i tajemniczą historię, ale i też małą dawkę wiedzy. Książka też jest ładnie wydana, szkoda tylko, że nie ma twardej okładki.

Z książką zapoznaliśmy się dwa razy. Najpierw...

Pani Katarzyna Dowbor to osoba znana i lubiana. Nie wiedziałam jednak, że jest miłośniczką koni, a nawet prowadzi własną stajnię. Dzięki tej książeczce wraz z panem Marcinem zabierają czytelników właśnie do Kopytkowa do "Stajni pod tęczą ".

Roczny ogier o wdzięcznym imieniu Niunio budzi się pewnego ranka z kolorowym ogonem oraz grzywą. Jest bardzo zdziwiony, podobnie jak inni mieszkańcy stajni, a jest tu ich nie mało! Czy to jakieś czary? I to właśnie dziś, kiedy przyjeżdża piękna klacz Lukrecja, do której wzdycha Niunio! Czy zrobi na niej dobre wrażenie, czy wyśmieje jego nową fryzurę?

Piękne, urokliwe miejsce na ziemi, wspaniali mieszkańcy stajni.
To historia zabawna, ciepła, która z pewnością zauroczy małych czytelników.
Narratorem jest koń Niunio, bardzo lubię kiedy to zwierzęta opowiadają o swoich przygodach, wtedy zdają się takie prawdziwe.
Pani Kasia świetnie dogaduje się ze zwierzętami, ja podobnie jak jej podopieczni podejrzewam, że ona naprawdę rozumie ich mowę!

"Od więzów krwi ważniejsze było jednak to, kto z kim się zadaje i o kogo troszczy. A że troszczyliśmy się o siebie nawzajem, to czuliśmy się jedną wielką rodziną ".

Opowiedziana niezwykle przyjemnym językiem, idealnym dla dzieci, bez trudnych słów, w sposób który nie zanudza, a zaciekawia dzieci.
Pięknie wydana książeczka, kolorowe, lakierowane strony, oraz bardzo barwne ilustracje pani Joanny Grudnik.
Przetłumaczona została na język angielski oraz ukraiński.

Książka jest interaktywna- ukryte kody, które po wpisaniu na stronie www.stajniapodtecza.pl otwierają krótkie filmiki z udziałem pani Kasi. Dowiemy się z nich, po co koniom podkowy, jak je czyścić, oraz jak czesać konia.
To świetny pomysł !

Książka dostępna również jako audiobook w Legimi, Audiotece i innych serwisach z audiobookami, w świetnej aktorskiej interpretacji Jana Marczewskiego.

Serdecznie polecam !

• Samodzielne