Dzień Matki

Okładka książki Dzień Matki Nele Neuhaus Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Dzień Matki
Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 9) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 9)
Gorzka Czekolada
Muttertag
Media Rodzina
2019-05-24
2019-05-24
2018-11-19
Miłosz Urban, Anna Urban
kryminał literatura niemiecka niemiecki kryminał przemoc rodzina zastępcza seryjny zabójca tajemnica wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Zemsta porzuconego dziecka

Pia Sander i Oliver von Bodeinstein to jedna z moich ulubionych par śledczych, których to dochodzenia zawsze mnie wciągają i budzą we mnie różne emocje. Tak też było i tym razem. Mimo swojej objętości książkę czyta się szybko a ilość stron znika nie wiadomo kiedy. Tym razem poruszamy się z naszymi bohaterami w kręgu osób, które wychowały się w rodzinnym domu zastępczym, który ostatecznie okazał się dla dzieci w nim przebywających piekłem a nie ostoją. Trauma zaś pozostała i towarzyszy im nadal w codziennym życiu. A niektórym zmienia perspektywę postrzegania świata. Dzień Matki, który powinien być dla wszystkich świętem okazał się przekleństwem. Dlaczego ? Musicie to sprawdzić sami. Ciekawa pozycja, intrygująca fabuła, ważna tematyka i emocje zapewnione. Z ogromną przyjemnością sięgnę po kolejną książkę z cyklu.

Zdecydowanie mogę polecić każdy kryminał z tej serii. Pia Sander i Oliver von Bodenstein to śledczy z krwi i kości. Mają swoje problemy życiowe i ta otoczka obyczajowa dodaje smaku każdej z historii ich spraw. Poznajemy ich stopniowo, zdążymy polubić i w każdej kolejnej ksiązce łapię się na tym, że śledzę życie tych bohaterów z niemniejszą uwagą niż wątek kryminalny i nawet jak nie pamiętam o co chodziło dokładnie w sprawie x czy y sprzed kilku lat, to doskonałe pamiętam skrawki życia bohaterów. Dobrze jest czytać ksiązki w kolejności, ale nie wszystkie moglam tak czytac i też "dało radę". Jeszcze się nie zawiodłam na żadnej pozycji, "Dzień matki" jest znakomity, nawet nie czułam, że to "cegła". Absolutnie się nie nudzi i z przyjemnością będę czekać na następną ksiązkę. Emocjonująca i satysfakcjonująca rozrywka. Mniam!

Pierwsze 25% książki nie porywało (chyba przez ogromną ilość specjalistycznej wiedzy z zakresu kryminalistyki i pochodnych dziedzin oraz aż nazbyt realistyczne opisy zwłok, rozkładu itd.),ale też nie było źle. Natomiast, jak nagle akcja wciągnęła, bo śledztwo wreszcie ruszyło "z kopyta", to zarwałam pół nocy, żeby dalej czytać. Osobiście domyślałam się, kto jest sprawcą, choć autorka robiła wszystko, żeby zmylić czytelnika, ale robiła to na tyle umiejętnie, że momentami zaczynałam wątpić, czy dobrze wytypowałam. Na koniec miałam satysfakcję, że jednak zgadłam :).

Bardzo dobry kryminał. Polecam gorąco

Bardzo dobry kryminał. Polecam gorąco

To moja druga styczność z autorką. Pomimo, że ma ponad 700 stron, czyta się tchem.
Po lekturze zaczęłam się zastanawiać czy każda matka zasługuje na szacunek? Jedno wiem na pewno, że zrobię wszystko aby moje dziecko mnie jako matkę szanowało.
W powieści mamy ogrom cierpienia, żalu, skrywanych tajemnic i kłamstw, krzywd wyrządzonych tym najmniejszym i bezbronnym, ale są też dobre momenty.
Doskonale skonstruowana fabuła, pomimo dużej ilości bohaterów, są oni rozpoznawalni, akcja wartka, nic się nie ciągnie, nie ma przegadanych scen. Ciężko było się oderwać. Autorka ma bardzo lekkie pióro i pomimo bardzo trudnych i ciężkich emocji jakie mi towarzyszyły przy lekturze, szybko się czyta.

Wróciłam do autorki po długim czasie. Nie zawiodłam się! Mimo, że książka jest dość długa (ponad 700 stron),to nie dłuży się. Ciężko domyślić się kto tak naprawdę jest mordercą, ponieważ autorka sprytnie zwodzi czytelnika.

Swietnie napisane. Spójna, wartka akcja. Sporo postaci ale dla mnie to akurat plus, 700 stron przeleciało nie wiadomo kiedy.

Bardzo dobra książką mimo swojej długości czyta się jednym tchem. Autorka do końca trzyma w napięciu gdyż czytelnik nie wie kto jest zabójca. Są również bardzo umiejętne wplecione wątki humorystyczne.

Moja pierwsza , potem cala seria. Dla fanów prawdziwych książek nie krótkich historyjek , grube tomy dużo nazwisk , opisów, taka soczystosc, super na długie jesienne wieczory

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką i należało do udanych. Mimo swojej objętości książkę czyta się bardzo szybko i mocno wciąga, nie ma chwili na nudę, cały czas się coś dzieje. Przeczytałam dużo kryminałów, ale ten mnie zaskoczył. Na plus również to, że rozdziały zostały napisane z perspektywy kilku osób, co daje nam większy wgląd w całą sprawę. Polecam!

• Kryminał
  • Przeczytane 2019