Dzień Matki

Wydawnictwo: Media Rodzina
Muttertag
Anna Urban, Miłosz Urban
Ag2S

Rodziny się nie wybiera. Ale rodzina może wybrać ciebie. Przez czternaście dni nikt się nie zainteresował zwłokami osiemdziesięcioczteroletniego Theodora Reifenratha. Gdy policja wreszcie się pojawia, Pia Sander i Oliver von Bodenstein odkrywają na posesji zmarłego szczątki kilku kobiet. Czy Reifenrath był seryjnym mordercą? W oczach sąsiadów on i jego żona Rita stanowili książkowy przykład...

Rodziny się nie wybiera. Ale rodzina może wybrać ciebie.

Przez czternaście dni nikt się nie zainteresował zwłokami osiemdziesięcioczteroletniego Theodora Reifenratha. Gdy policja wreszcie się pojawia, Pia Sander i Oliver von Bodenstein odkrywają na posesji zmarłego szczątki kilku kobiet. Czy Reifenrath był seryjnym mordercą? W oczach sąsiadów on i jego żona Rita stanowili książkowy przykład rodziny zastępczej, oferującej dzieciom pozbawionym opieki dom pełen miłości. W wyniku śledztwa na jaw wychodzą jednak mroczne fakty: historia rodzonej córki Reifenrathów, która zmarła z przedawkowania narkotyków, utopionej w stawie dziewczyny z sąsiedztwa i tajemniczego samobójstwa Rity Reifenrath, której zwłok nigdy nie odnaleziono.

Kiedy kolejna kobieta przepada bez wieści, Pia mobilizuje wszystkie siły, by ją odnaleźć. Czy funkcjonariusze zdążą rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno? Czas jak zwykle działa na ich niekorzyść, ale muszą zrobić wszystko, żeby zdążyć przed Dniem Matki!

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1741/Dzien-Matki

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1741/Dzien-Matki

rudarecenzuje | 2019-05-12
Przeczytana: 12 maja 2019

Kiedy na posesji zmarłego Theodora Reifenratha detektywi odnajdują zwłoki kilku kobiet, wszyscy zaczynają się zastanawiać, co rzeczywiście działo się w jego domu. Czy on i jego zaginiona żona faktycznie byli tak dobrymi rodzicami zastępczymi dla przygarniętych dzieci? Czy oprócz ukrytych ciał, śledczy mogą spodziewać się jeszcze innych sekretów?

Za sprawą “Dnia matki” miałam przyjemność już po raz dziewiąty obcować z twórczością Nele Neuhaus. Ulubieni bohaterzy, znajome kąty posterunku policji, nieustraszeni przestępcy i tajemnice przeszłości to tylko kilka elementów, z którymi kojarzą mi się powieści tej autorki. Kiedy widzę jej nazwisko nadrukowane na okładce, nie potrzebuję żadnej dodatkowej rekomendacji.

„Dzień matki” rozpoczyna się brutalnie i gwałtownie. Już pierwsze strony książki uświadamiają czytelnikowi, że ma przed sobą skomplikowaną i krwawą historię, zapraszając go do odbycia mrocznej podróży, podążania tropem książkowych detektywów oraz uczestnictwa wraz z nimi w...

Olka_Me | 2019-04-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Jako fanka jestem ukontentowana. Wciągające losy rodziny zastępczej, mroczne tajemnice, trupy w wielu szafach... to lubię.

E_Mole | 2019-04-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Długo czekałam na kolejny kryminał tej autorki. Cieszę się, że jest jeszcze dłuższy niż zwykle! Postaci jak zwykle mnóstwo, choć tym razem łatwiej je spamiętać. Polecam, warto.

Ornelle | 2019-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

POlecam wszystkim fanom kryminałów Nele Neuhaus i kryminałów w ogóle. Już wiem, co kupię mojej mamie na Dzień Matki :-)

Dizzy | 2019-04-21

Mimo, że książka ma ponad 700 stron to czyta się ją szybko i nie można się od niej oderwać. Bardzo dobra książka

Honkar | 2019-05-15
Przeczytana: 12 maja 2019

Rewelacyjny kryminał. Na 750 stronach od pierwszej do ostatniej jest wciągający, interesujący. Dużo psychologii. Istotą jest stwierdzenie, że każda nasza życiowa decyzja skutkuje koleją zdarzeń raz lepszą, raz gorszą. Koniecznie sięgnę po inne części z tym duetem dochodzeniowym. Polecam gorąco

Ripe_Cherries | 2019-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Moja ukochana autorka kryminałów ponownie mnie nie zawiodła. Książka wciąga od pierwszych stron.

trele_morele | 2019-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Dzień Matki trzyma poziom poprzednich części cyklu. Dla mnie świetna.

Mrówka | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

Przeczytana jednym tchem najlepsza autorka

Beata | 2019-05-19
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 19 maja 2019

Zjedz śniadanie z królową kryminału – Nele Neuhaus!

Świetna wiadomość dla fanów Nele Neuhaus. Królowa kryminału odwiedzi Polskę w maju tego roku. Wydawnictwo Media Rodzina przygotowało niespodziankę dla czytelników: ekskluzywne śniadanie z autorką i tłumaczami serii.

Przegląd wiosennych nowości

Coraz dłuższe dni dają wiele możliwości, aby wygospodarować czas na czytanie. Wydawcy przedstawili nam swoje plany na najbliższe, wiosenne miesiące. Wszystkich oczywiście nie daliśmy rady zamieścić, ale jesteśmy pewni, że w poniższych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie.