Dzień Matki

Okładka książki Dzień Matki Nele Neuhaus Patronat LC
Okładka książki Dzień Matki
Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 9) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff (tom 9)
Gorzka Czekolada
Muttertag
Media Rodzina
2019-05-24
2019-05-24
Data 1. wydania:
2018-11-19
Miłosz Urban, Anna Urban
kryminał literatura niemiecka niemiecki kryminał przemoc rodzina zastępcza seryjny zabójca tajemnica wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Zemsta porzuconego dziecka

Link do recenzji

841 1 233

Bardzo sprawnie napisany kryminał, który trzyma w napięciu prawie do końca tej długiej książki . Oprócz wnikliwej analizy życia w pewnym "wzorcowym"rodzinnym domu dziecka jest też dobrze skonstruowany wątek pracy profilera kryminalnego oraz osobowości psychopatycznej , narcystycznej i kręgu współuzależnienia od oprawcy. Minusem dla mnie jest zbyt duża ilość wątków...

autorka trzyma poziom. Żadna jej pozycja nie rozczarowuje. Tak jak i ta. Głównym tematem jest dochodzenie i jedyne czego nie lubie to wplatanie w to dochodzenie osobistych wątków z życia kogoś z ekipy śledczej. Takie to na siłe.

I znów autorka mnie nie zawiodła. Jaka to była przyjemność czytania śledząc kolejne losy Oliviera i Pii. Zdecydowanie polecam czytać serię zachowując chronologię. Naprawdę można zaprzyjaźnić się z głównymi bohaterami.

Kolejny raz autorka porusza piekielnie ważny temat. Tym razem jest to los porzuconych dzieci przez matki i ich perypetie w różnych domach dziecka czy domach...

Tym razem Nele Nauhaus wciąganeła mnie w niebywałą zbrodnię, która miała wielu podejrzanych. Siedmiuset stronnicowe tomiszcze, od którego naprawdę nie mogłam się oderwać. Może dlatego,że w końcu na pierwszym planie było morderstwo,a nie prywatne rozterki bohaterów. Fabuła, która łączy seryjnego zabójcę z byłymi wychowankami domu rodzinnego w latach '90 jest labiryntem, do...

2004

Co za książka! Autorka wciąż w świetnej formie. Doskonale czyta się jej książki. W tym przypadki sprawdza się, że im więcej stron książki, tym lepiej. Ile by ich nie było - człowiek nie jest w stanie się nudzić, nawet przez chwilę. Powoli się rozkręca (ale nie na tyle powoli, by się znudzić), świetnie zarysowana fabuła i główni bohaterowie. Serdeczne polecanko!

Kolejny tom bardzo dobrej serii. Mam nadzieje ze nie jest on ostatni. Ciekawq zagadka, którą detektywi powoli rozwiązują a pojawiające się zwroty akcji - wytrącają czytelnikowi wytypowanego sprawcy.
Jednak w tej części bardzo dużo bohaterow - można się pogubić. Jednak książka godna polecenia

Mam nadzieję, że nie będzie to ostatnia powieść autorki. Historia zaczyna się dosyć niewinnie jednak z czasem się rozkręca, ciągłe zwroty akcji sprawiają, że trudno wytypować jest sprawcę. Jedyny minus za dosyć sporą liczbę bohaterów bo chwilami gubiłam się kto jest kim. Jednak polecam jak wszytskie poprzednie części.

„Dzień matki”, to kolejna części przygód niemieckich detektywów. Wprawdzie autorka zarzeka się, że to już ostatni tom, ale ja jednak mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wróci do bardzo udanego duetu w osobach Olivera von Bodenstein i Pii Sanders.
Tym razem wszystko zaczyna się niewinnie: starszy człowiek umiera (bądź ginie) we własnym domu, a jego zwłoki zostają znalezione...

Na posesji starszego mężczyzny, którego zwłoki zostały odnalezione po czternastu dniach, policja trafia na kolejne ofiary. Pod kojcem psa, pod betonem, odkrywają szczątki trzech kobiet. Mężczyzna wraz z żoną prowadził dom dla sierot. Pia Sander i Oliver von Bodenstein rozpoczynają śledztwo. Na jaw wychodzą mroczne fakty o życiu rodziny zastępczej, panujących tam zasadach i...

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

• 2019
  • 2020