Matka

2019-05-20
2019-05-20
2017-11-22
Marek Król

Na końcu drogi czeka szczęście

Książka nie powala szybkością akcji, był nawet moment, że czułam się lekko znużona powoli rozwijającym się biegiem zdarzeń. Jednak autorce udało się wykreować tak interesujące postaci, że ostatecznie całkowicie to wybaczam. Z przeczytaniem zakończenia doszłam do wniosku, że pomysł na fabułę był wręcz genialny. Klimat powieści jest tajemniczy, lekko mroczny, a wpleciony wątek prawdziwego seryjnego zabójcy dodał całości autentyzmu. Tytuł może nie pochłania, nie czyta się go jednym tchem, ale zdecydowanie wyróżnia się spośród innych thrillerów psychologicznych. Bo w takich ramach gatunkowych bym go umieściła. Z pewnością sięgnę po inne książki autorki.

Początek szedł mi ciężko, ale....z każdą kolejną stroną robiło się ciekawiej.
Książka z serii tych, których długo nie zapomnę ♥️

Początek szedł mi ciężko, ale....z każdą kolejną stroną robiło się ciekawiej.
Książka z serii tych, których długo nie zapomnę ♥️

Książki, które ja nazywam ‘’Kobiecymi Thrillerami’’ nie należą do moich ulubionych.
‘’Dziewczyna z Pociągu” P.Hawkins, ‘’Surogatka’’L. Jensen czy ‘’Za zamkniętymi drzwiami’’ P.B.Paris wszystkie te historie były dla mnie sztuczne i kuriozalne. Sądziłem że ‘’Matka’’ również wyląduje w tym zamkniętym mrocznym zsypie, gdzie trafiają książki o których chciałbym jak najszybciej zapomnieć, a najlepiej odzyskać stracone pieniądze za ich zakup.
Jednak Matka, mile mnie zaskoczyła. Skusiłbym się o stwierdzenie że było bardzo dobrze. Książka jest krótka, tak naprawdę w ¾ nic się kompletnie nie dzieje. Jednak sposób w jakim prowadzona jest fabuła wywołuje u czytnika poczucie niepokoju że nie wszystko jest takie, jakie być powinno. Dlatego wciągamy się w tą historię aby poznać jej finał, który może być różny zależy jakie mamy oczekiwania.
Nie szufladkowałbym tej pozycji jako thriller. Nie ma w niej żadnych krwawych mrożących krew w żyłach zbrodni i nagłych, gwałtownych zwrotów akcji. Wątek ‘’Rozpruwacza’’, który towarzyszy nam niemal przez całą historię jest raczej małostkowy. Dla mnie to powieść obyczajowa z dramatem w tle. Dramatem głównego bohatera Christophera Harrisa, i jego wewnętrznej Piramidzie Maslowa.

Dobra książka, dobrze napisana, ciekawy temat -to dlaczego tak bardzo męczyłam się aby dobrnąć do końca opowieści ?Dowiedziałam się , że autorka ukończyła kurs twórczego pisania w Richmond College. I tu leży pies pogrzebany! Aby napisać fascynującą książkę nie wystarczy wór pomysłów, zbudowanie zagmatwanego portretu psychologicznego dziecka adoptowanego i ukończenie kursu pisania (twórczego). Trzeba dorzucić garść talentu. Może tę iskierkę można wypracować? Życzę autorce powodzenia.

Dobrze napisana, fajnie prowadzona fabuła, zaskakujący zwrot akcji. Polecam.

Dobrze napisana, fajnie prowadzona fabuła, zaskakujący zwrot akcji. Polecam.

Inna niż wszystkie inne....Bardzo mnie wciągla tą swoją innością. Polecam

Inna niż wszystkie inne....Bardzo mnie wciągla tą swoją innością. Polecam

Książka specyficzna. Zaskakująca. Wciąga. Polecam

Książka specyficzna. Zaskakująca. Wciąga. Polecam

Jeden z najlepszych thrillerów jakie czytałam. Nieśpieszny, emocjonalny, mocny.

Jeden z najlepszych thrillerów jakie czytałam. Nieśpieszny, emocjonalny, mocny.

Nie jest to typowy thriller. Nie ma szybkiej akcji, wielu wątków naraz, czy miliona ślepych zaułków. Jest za to momentami dłużąca się historia, w którą jednak łatwo się wczuć dzięki szczegółowym opisom. Książka zaskakuje nie tylko końcowymi wydarzeniami, ale również samą postacią narratora.

Gładko poszło, chociaż była delikatnie nudnawa. Niestety myślę, że zapomnę o niej za jakieś 30 sekund. Poza tym, czy ja już gdzieś nie czytałam podobej historii?

• Przeczytane 2019
  • Vesper