Odwyk

Adam Widerski Wydawnictwo: Initium kryminał, sensacja, thriller
Initium
2019-05-15
2019-05-15

W upalnej Łodzi panuje tylko pozorny spokój. W renomowanej klinice leczenia uzależnień ofiarą zabójcy pada jeden z pacjentów.
Kim jest nieuchwytny sprawca? W kogo uderzy ponownie? Dlaczegóż jego celem są ludzie uzależnieni i związani z narkotykowym półświatkiem?
Co oznaczają symbole,które zostawia przy zwłokach? Czy psychopata prowadzi jakąś przerażającą rozgrywkę z policją?...

🍷🍷🍷🍷🍷🍷🍷
Genialna książka ,która jest debiutem autora sprawiła że chce więcej !!! Zemsta,miłość ,ukrywane skrupulatnie tajemnice i trudy policyjnej roboty Adam Widerski przedstawił w prosty sposób ,przemawiający klarownie do czytelnika. W tej książce strona po stronie dzieje się coraz więcej ,kluczenie w ślepych zaułkach śledztwa i mozolne szukanie sprawcy ukazane pod postacią głównego bohatera nadaje realność tej powieści , nie ukrywam mocno kibicowałam ujawnieniu sprawcy! Dawkowanie informacji o przeszłości Krzyskiego wzbudzało moje duże zainteresowanie , czułam też że autor grał no moich emocjach i robił to umiejętnie . Niektóre sceny potrafiły szokować! Takich książek mi brakuje ,mocnych z wyważonym tempem i zaskakującym rozwiązaniem.

Niezwykle prymitywny i prostacki kryninaky

Niezwykle prymitywny i prostacki kryninaky

To jest moje pierwsze spotkanie z książką p. Adama Widerskiego,przyznam że bardzo udane.Bardzo lubię czytać książki których opowieść autor umieszcza w dobrze znanym mi otoczeniu . Łódź Zgierz Łagiewniki,to te miejsca.Czytam i wizualizuje sobie od razu opisywaną scenę, bo przecież poruszam się po ulicach,które są sceną do całej historii , a to pobudza wyobraźnię. Ktoś może powie że w kryminałach i thriller wszystko już się wydarzyło i nie da się czytelników niczym zaskoczyć, a ja się nie zgodzę z tą opinią. Bo wszystko zależy od wyobraźni autora ,od wykreowanych bohaterów którzy przecież nie muszą i nigdy nie są z krwi i kości .Oczywiście można bohaterów polubić lub nie i od od tego zależy czy cała historia przypadnie nam do gustu czy nie.Ja polubiłam komisarza Krzyskiego. Za serce chwyciło mnie jego dzieciństwo które jest poza moja strefą komfortu.Niestety ,choć postać komisarza jest fikcyjna to już jego doświadczenia nie.
A sam pomysł na zbrodnie dla mnie bardzo wciągający i przerażający, Okrutny morderca, który żyje tylko chęcią zemsty,rozliczenia się z ludźmi którzy odebrali mu wszystko co miał najcenniejsze. Polecam.

Ależ to było dobre. Na każdej stronie i w każdym rozdziale coś się dzieje . I to przez całe 636 stron. Główny bohater przedstawiony bardzo realnie . Nie sztucznie wykreowany brudny Harry czy ciamajda z opóźnionym refleksem .
Retrospekcje z jego dzieciństwa wiele wyjaśniają . Nie mącą, nie wprowadzają sztucznych wydłużeń.
Zresztą wszystkie postacie klarowne , takie swojskie. Czarny charakter ukryty tak , że ciężko się domyśleć kim on jest .
Kolejny plus akcja dzieje się w Łodzi czyli praktycznie za miedzą.
Jeśli to ma być debiut to bardzo udany. Taki po którym zamyka się książkę z poczuciem chce więcej. Zresztą zakończenie książki wymusza chęć poznania dalszych losów bohaterów . Bardzo polecam tą lekturę .
Polecam bo pozycja z serii nie odkładalna .

Zresztą wszystkie postacie klarowne , takie...

Jak na debiut, niezły kryminał. Trochę za mocno rozbudowana akcja, trochę chaosu, ale udało mi się zapanować nad intrygą. Główny bohater z rodzaju "zabili go i uciekł". Polubiłam go, choć bywał irytujący. Powieść wciągająca. No i udało mi się wytypować sprawcę:)

Wątek kryminalny rozbudowany i bardzo ciekawy. Niestety momentami historia mocno naciągana lub wręcz nieprawdopodobna. Twórca mocno skupiał się na atrakcyjności i atrybutach kobiet, co w moim odczuciu działało na niekorzyść... Odnoszę też wrażenie, że autor czasami nie miał pojęcia, o czym pisał (np. choroba alkoholowa, przebieg terapii). Znalazło się również kilka niespójności czy nawet rozbierzne fakty, im bliżej końca, tym więcej. Niemniej jednak sięgnę z chęcią po kolejną część.

Łódź, rok 2010. Upalne lato i brutalne morderstwo w klinice odwykowej.
Inspektor Ryszard Walski i jego zespół , w którego skład wchodzi uzdolniony komisarz Piotr Krzyski rozpoczynają żmudne śledztwo. Już na początku dochodzi do groźnego wybuchu, w którym ginie jeden z członków zespołu, a Partner Krzyskiego zostaje poważnie ranny. Wkrótce policjanci otrzymują wiadomość, że znaleziono kolejne ciało, a nowe dowody wskazują na to, że mają do czynienia z seryjnym mordercą, który jeszcze nie skończył swojej misji. Rozpoczyna się walka z czasem, giną kolejne osoby, a Piotr Krzyski zaczyna podejrzewać że to on jest prawdziwym celem.
Debiutancka powieść Adama Widarskiego ma 638 stron, a czyta się błyskawicznie, bo cały czas coś tam się dzieje. Bardzo szybka i mocna akcja. Ciekawie wykreowani bohaterowi, szczególnie komisarz Krzyski, którego traumatyczna przeszłość daje początek późniejszym dramatycznym wydarzeniom. Dużo tajemnic, niszczące uzależnienia i skutki nieodpowiednich decyzji. Autor tak sterował kolejnymi wydarzeniami i dawkował informacje, ze nie mogłam się doczekać, aż poznam mordercę. Idealna porcja napięcia na prawdziwy wieczór grozy. :)

Łódź, rok 2010. Upalne lato i brutalne morderstwo w klinice odwykowej.

Jak to często bywa, skusiły mnie opinie. Przebrnęłam do końca, tylko za sprawą audiobooka. Nie porywa ta powieść. Dialogi i opisy kobiecych atrybutów wywołują zażenowanie.

Bardzo dobra pozycja. Ciekawa akcja oraz historia. Do tego akcja dzieje się w Łodzi - miejscu, w którym mieszkałem.

Miejscem akcji jest miasto Łódź. W jednej z renomowanych klinik leczenia uzależnień dochodzi do zabójstwa jednego z pacjentów. Śledczy przydzieleni do tej sprawy nie mają łatwego zadania, bo sprawca nie ułatwia im zadania. Myli tropy, nie zostawia śladów. Szansą na znalezienie mordercy jest rozszyfrowanie symbolu, który zostawia przy zwłokach. Ile ludzi jeszcze umrze, zanim psychopata zostanie złapany? Dlaczego jego celem są ludzie uzależnieni? Kto zginie następny?
Odwyk to kawał dobrego kryminału. Jestem mile zaskoczona tym, że jest to debiut pava Adama. Bo jeżeli tak dobrze zaczął, to poprzeczkę zawiesił sobie bardzo wysoko. Pomysł na fabułę, umiejętne wprowadzanie zwrotów akcji, genialne tempo, które nie pozwala się czytelnikowi nudzić i...znakomite zakończenie. Kupuję ten zestaw w 100%. Ode mnie 8/10. Nie dałam dychy, bo nie byłam fanką miłosnych zawirowań.

• Kryminał
  • Recenzenckie