W objęciach wroga

Wydawnictwo: Ridero
W objęciach wroga
Adele

Adelina Tulińska, autorka cieszącej się popularnością serii Dotyk Północy, powraca z porywającą opowieścią. Co może powstać z połączenia szczypty magii oraz jednego z najpiękniejszych romansów? Błądzimy po świecie emocji niczym Romeo i Julia, lecz na pograniczu baśni i snu, gdzie wszystko jest możliwe. Dwa rywalizujące ze sobą rody w czasach pierwszych plemion na ziemiach polskich. Czy to...

Błądzimy po świecie emocji niczym Romeo i Julia, lecz na pograniczu baśni i snu, gdzie wszystko jest możliwe. Dwa rywalizujące ze sobą rody w czasach pierwszych plemion na ziemiach polskich. Czy to spotkanie przeciwieństw — to próba charakterów? Czy uczucie wygra z lojalnością wobec krwi? Czy Lilu i Deron będą w stanie ocenić, kto jest ich prawdziwym wrogiem?

Pełna humoru i namiętności, barwna, trzymająca w napięciu, miejscami brutalna i okrutna.'' W objęciach wroga '' to historia zapewniająca wachlarz burzliwych emocji.

źródło opisu: https://www.facebook.com/dotykpolnocy/?

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

książek: 2005
dorotbook | 2019-04-14
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Książkę „W objęciach wroga” miałam ogromną przyjemność przeczytać dzięki booktourowi organizowanemu przez samą autorkę, Adelinę Tulińską. Gdy w grę wchodzi magia, baśnie i miłość, to znak, że taką książkę natychmiast muszę umieścić na mojej liście do przeczytania i zrobić wszystko, by ją przeczytać. W opisie tej książki można przeczytać, że będziemy błądzić po świecie emocji niczym Romeo i Julia, lecz na pograniczu baśni i snu, gdzie wszystko jest możliwe. I choć podczas lektury nie wyczuwałam podobieństwa do „Romea i Julii”, mimo że były tu też dwa walczące ze sobą klany, to już część magiczna podobała mi się bardzo.

Mała Lilu jest córką wodza z plemienia Vattów. Aby odgrodzić się od zagrażającego im drugiego plemienia, ojciec dziewczynki postanawia wybudować wieżę i odgrodzić swoich mieszkańców od niebezpieczeństwa. Dziewczynka pewnego dnia pozna chłopca, do którego będzie się wymykać wbrew zakazom rodziców. Ten chłopiec stanie się jej przyjacielem. Niestety pewnego dnia...

Marta Daft | 2019-03-19
Przeczytana: styczeń 2019

Uczucia mają niezwykłą moc. Często są siłą sprawczą zmian, podparciem dla wielu działań i spoiwem dla wielu budowli. Tyle że moc uczuć sięga również na ciemną stronę, gdzie skryte w mroku czekają chciwość, obłuda i zemsta. Poddanie się emocjom może pomóc nam wzbić się ku chmurom lub boleśnie i bez ostrzeżenia ściągać w dół. Którą z tych dróg wybierzesz?

Lilu to córka wodza z plemienia Vattów. Mieszka wraz z rodzicami i innymi członkami plemienia za murem, który chronić ich ma od wszelakiego zła czyhającego w lesie. Dziewczynka z wysokiej wieży widuje łunę ognia, która pozwala jej umiejscowić takty muzyki płynącej wraz z wieczorną bryzą. Ciekawość prowadzi ją na obrzeża terytorium wrogiego plemienia i wprost przed chłopca o zielonych oczach. Ich znajomość jest niezwykle krótka, gdyż Lilu wierzy, że tajemniczy młodzian nie żyje. Gdy dwanaście lat później dziewczyna za sprawą awansu jej ojca na króla staje się księżniczką, przychodzi czas na ożenek, który jest niczym innym jak...

całość na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

„W objęciach wroga” to kolejna książka Adeliny Tulińskiej, którą miałam przyjemność przeczytać. Chociaż jest to kompletnie inna historia, niż „Dotyk północy” z całą pewnością ich wspólną cechą jest wartka akcja i fabuła wciągająca od pierwszych stron.
Tym razem autorka zabiera nas w zamierzchłe czasy plemion, osad i sojuszy, ukazując życie Vattów oczami księżniczki Lilu. Główną bohaterkę poznajemy jako dziewczynkę. Od samego początku polubiłam jej postać za jej upór, cięty język i dobre serce. Lilu pomimo zakazów wychodzi poza mur, zafascynowana inną osadą, którą widzi z wieży. Tak spotyka chłopaka o niezwykle zielonych oczach. Niestety wkrótce wrogo nastawione, jak twierdzi jej ojciec, plemię zostaje wymordowane.

Po dwunastu latach Lilu jest już młodą kobietą, która w ramach sojuszu zostaje wysłana do Osady za Górą, gdzie ma poślubić króla. Niestety nic nie idzie po jej myśli. Król nie jest tym, za kogo go uważała, a do tego w...

Książkę miałam przyjemność przeczytać podczas Book Tour ,jest to Moja pierwsza książka tej autorki.
Od pierwszych stron z zachwytem i ciekawością poznawałam losy plemienia Vattów .Moją ulubioną postacią jest Lulu - córka wodza plemienia, która jest bardzo charakterna i uparta. Główną Jej zaletą jest zdecydowanie i upór - pomimo, że jest księżniczką nie boi się ciężkiej pracy i jest bardzo blisko z pozostałymi mieszkańcami plemienia .
Kolejna znacząca postać to Deron, bardzo intrygujący , tajemniczy mężczyzna wrogiego plemienia.Uczucie , które połączyło Lulu i Derona porwało Mnie całkowicie.
Książka z elementami magicznymi,romantycznymi,niezwykle barwna i ogromnie ciekawa.Wraz z rosnącym tempem akcji , rosło Moje ciśnienie, nie sposób oderwać się od czytania.
Jestem zachwycona i mile zaskoczona tą opowieścią , z niecierpliwością czekam na kolejną część.Gorąco polecam.

KobieceRecenzje365 | 2019-03-12

„W objęciach wroga” to kolejna powieść, która wyszła spod pióra Adeliny Tulińskiej. Osobiście uwielbiam jej twórczość, gdyż jej książki zawierają wszystko to, co lubię w literaturze i niesamowicie umilają mi czas. Jest magia, pojawiają się wątki paranormalne, są tajemnice i oczywiście uczucie rodzące się między bohaterami. Dla mnie to po prostu mieszanka idealna i na całe szczęście nie zabrakło tego wszystkiego w jej najnowszej powieści. Jej lektura była dla mnie czystą przyjemnością, która niestety zbyt szybko się skończyła, gdyż książka ma tylko 214 stron, a w przypadku tak wciągającej historii to zdecydowanie za mało.

W książce poznajemy Lilu, córkę wodza plemienia Vattów. Na samym początku poznajemy ją jako małą dziewczynkę, która poznaje zielonookiego chłopca z plemienia wrogów, jednak nie ma szansy dobrze go poznać, gdyż uważa, że został zamordowany. Później przeskakujemy w czasie o dwanaście lat, wtedy Lilu jest już piękną młodą kobietą, jej ojciec stał się królem, a ona...

Irmina | 2019-03-04
Przeczytana: 04 marca 2019

Autorka w niezwykły sposób kreuje głównych bohaterów. Czytając książkę można mieć odczucie, że zna się Lilu osobiście.
Książkę polecam tym, którzy mają ochotę odpocząć od codzienności i przenieść się do baśniowej krainy.
Jedynym zarzutem jest to, że niestety, ale historia za szybko się kończy. Czytając ostatnią stronę zadajemy sobie pytanie dlaczego nie ma kolejnych 😄 Polecam!

Alpha | 2019-02-23
Przeczytana: 11 lutego 2019

Opowieść zaczyna się, kiedy plemię Lilu buduje mur wokół swojej osady, odgradzając się od sąsiadów. Małoletnia córka wodza łamie zakaz opuszczania ogrodzonej wioski i pewnego wieczoru wymyka się w stronę tajemniczych świateł i ogni. Odkrywa, że nad brzegiem jeziora żyje inne plemię. Jednocześnie poznaje pewnego chłopca, żyjącego we wrogim plemieniu. Po krótkiej wymianie zdań Lilu odchodzi, obiecując sobie, że już więcej nie zainteresuje ją temat ogników nad brzegiem. Długo nie wytrzymała, tęskniąc za światłem płomieni i szmaragdowych oczach chłopca. Niestety ich krótką znajomość przerwała katastrofa, w której spłonęła wioska nad jeziorem, a ślad po chłopcu zaginął.

„— A co będę z tego miał? — zapytał.
Księżniczka uchyliła powieki i popatrzyła na niego tymi niemożliwie niebieskimi oczami.
— A czego byś ode mnie chciał, Deronie? — Uśmiechnęła się przewrotnie.”

Po dwunastu latach mur plemienia Vattów został przebudowany, tereny rozrosły się, tak samo jak wpływy. Zaczęto nazywać...

Agusiahoney | 2019-02-23
Przeczytana: 21 lutego 2019

Bardzo szybko się czytało bo książka krótka, postacie pierwszoplanowe ciekawe - łatwo można ich polubić. Oboje są inteligentni, z charakterkiem,takich co możesz spotkać w prawdziwym życiu, z krwi i kości.Dialogi miedzy nimi żywe. Za mało jest o postaciach drugoplanowych. Są za słabo rozbudowane, są jakby w pigułce, za szybko je poznajemy. Szkoda że nie znamy ich przemyśleń - tylko słyszymy to co mówią w dialogach co nie zawsze może nam powiedzieć jacy są naprawdę. Jest więcej akcji niż opisów, przez co książka nie nudzi a wręcz nie można się oderwać. No i oczywiście zwrot akcji, zaskakujący i nieprzewidywalny. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.

marcinka84 | 2019-02-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :D
Przeczytana: 20 lutego 2019

Jakim to trzeba być człowiekiem bez serca żeby wydać pierwszy TOM w liczbie 140 stron ?! Normalnie jestem zła !

queen_zaklin | 2019-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2019

Lekko się czytało, książka pełna zaskakujących zwrotów akcji, uwielbiam Lilu!
Ale skończyć w takim momencie to zbrodnia