Pewnego razu w Abu Dhabi

Agata Grabowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf literatura piękna
Wydawnictwo Poligraf
2019-01-17
2019-01-17

Ciekawa historia. Dobrze się czytało i wreszcie bez bzdur, jedna z niewielu autorek tej tematyki, która nie ma dziwnych niezdrowych zboczeń z pustynią w tle. Polecam

'Pewnego razu w Abu Dhabi" to historia pakistanki , która w imię honoru, poświęca swoje życie i bierze ślub z nieznajomym mężczyzną i wyprowadza się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Początki jej małżeństwa to pasmo nieprzyjemnych wydarzeń do momentu kiedy to pojawia się w pałacu osoba, która zmienia wszystko. Wspólne ocenianie małżonków po pozorach, które ich zgubiło i poróżniło w końcu ujrzało światło, tlące się płomieniem i żarem gorącym nie tylko tym na niebie....
Czy małżeństwo z wyboru okaże się porażką i męką dla dziewczyny... a może stanie się drogą, którą wyznaczył jej los i obdarował uczuciem, którego jeszcze nigdy nie znała...?

Bardzo lubię czytać książki przedstawiające inną kulturę od Naszej. Tutaj mamy już dość znany ale ciekawy wątek arabskiej kultury. "Pewnego razu w Abu Dhabi" to książka, która opisuje arabską rzeczywistość, widzianą oczami kobiety. Historia w niej zawarta może wstrząsać, pokazując czytelnikowi, jak bardzo różni się tamtejsza kultura od tej, którą znamy i z którą mamy do czynienia na co dzień.
Autorka opisuje życie i przerażającą kulturę, w której kobiety nie mają żadnych praw, a ich los jest zależny od mężczyzn. Tego typu książki naprawdę trudno jest ocenić. To tak jakby wystawiać noty za czyjeś życie, czy też wybory. Historia ta, na pewno wciąga i pozwala wczuć się w przeżycia dziewczyny.
Książka napisana jest w taki sposób, że z łatwością przenosimy się do życia poszczególnych bohaterów, autorka wprowadza nas w ich emocje, bieżące rozterki sprawiając, że ostatnia kartka książki jest tylko formalnością. Całkowicie dałam się porwać tej emocjonującej, nietuzinkowej, zaskakującej historii
Poznając takie historie cieszę się że nie urodziłam się w takiej kulturze. Jednakże myślę, że książkę warto wziąć do ręki i przeczytać.

Książka nie porywa- jest nielogiczna i bardzo przewidywalna, a bohaterowie nudni aż do bólu...

Czyta się szybko, ladna okładka, momentami trochę się nudziłam

Czyta się szybko, ladna okładka, momentami trochę się nudziłam

Fajna książka, przyjemnie się czyta. Szkoda, że nie można już prawie dostać wersji papierowej :(

Ogromny plus za prosty język i wiele ciekawych informacji o krajach arabskich. Bez skandalu, bez burdelów i orgii bogatych szejków. Da się? Da. Książka warta przeczytania

Do przeczytania książki zachęciła mnie znajoma, która kupiła ebooka. Nie będę ukrywać, ze niska cena mnie zdziwiła i obawiałam się, ze ksiazka będzie nudna, ale na szczęście się myliłam! Wciąga od początku, jest lekka i przyjemna, w sam raz żeby czytać ją przy kieliszku wina, ewentualnie dwóch. Pochłonęłam ją w dwa wieczory. Jeśli ktoś chce się odstresować po dniu pracy i przeczytać coś fajnego, to polecam. Wcześniej w ogóle nie miałam do czynienia z tego typu literatura, ale zdecydowanie będę sięgać częściej po takie powieści. Dla mnie ksiazka super :)

Kultura muzułmańska i informacje o religii wylewają się ze stron powieści. Ktoś wreszcie napisał historie, która nie bazuje na arabskich burdelach i i sprzedawaniu naiwnych Polek na pustyni. Szybko się czyta, opowieść dość ciekawa choć niektórych postaci nie da się lubić. Polecam fanom książek arabskich

"Pewnego razu w Abu Dhabi"

Najmłodsza z rodzeństwa- Khafiyah otrzymuje propozycje wyjścia za mąż za syna milionera w zamian za pomoc finansowa rodziców. Zgadza się praktycznie od razu, że względu na rodziców. Wyjeżdża z Pakistanu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W Abu Dhabi staje się znienawidzona żoną. Jej mąż jest do niej mocno uprzedzony.

Dość sporo książek o tematyce arabskiej i tej kulturze przeczytałam i przyznam szczerze, że już mam trochę dość. Po tą książkę sięgnęłam z ciekawości, co jeszcze ktoś może pisać na ten temat. Nie zawiodłam się, choć już mam dość powielania schematów. Wiem, że temat małżeństw w tej kulturze jest dość kontrowersyjny dla nas. Jednak, gdy ciągle się czyta o tym samym to ma się dość tych książek. Na szczęście tutaj nie mamy stylu niczym Lila Shakri. Nie mamy również jakiejś ogromnej krzywdy i co muzułmanie robi z żonami. Jednak tego jako czytelnicy mamy już dosyć. Dodam tylko, że przez to właśnie, że te sprawy są nagłaśniane mamy wyobrażenie o tej kulturze niestety nie najlepsze.. A przypomnę, że w Polsce także niektóre z kobiet trafiają na okropieństwa ze strony mężczyzn i odwrotnie również mężczyzni ze strony kobiet.

Książka mi się podobała, choć nie bede ukrywać, że temat małżeństw i wychodzenia za mąż w kraju muzułmańskim już nie wywiera na mnie zadneg wrażenia, bo te wszystkie książki są bardzo podobne. Książkę oceniam 6⭐/10. Cieszę się, że książka jest napisana bardzo fajnie, świetnie się ją czytało i nie jest przesadzona. Jeżeli ktoś nie czytał zbyt dużo książek w tym stylu i już nie znudził się tematem jak ja to idealnie się odnajdzie. Nie jest przesadzona i całkiem fajna historia.

"Pewnego razu w Abu Dhabi"

Dość sporo książek o...

Nie jest to literatura wysokich lotów. niemniej jednak o wiele ciekasza i sensowniejsza niż inne książki w podobnej tematyce.

• Biblioteka Jaraczewo
  • Posiadam :)