Inuka. Wiedźma z północy

Opowiadania mają to do siebie, że są zazwyczaj dosyć krótkie. "INUKA. Wiedźma z Północy" Agaty Grabowskiej jest właśnie krótkim opowiadaniem. I choć cała ta historia jest tylko o dwóch bohaterach, to uwierzcie mi - wciąga! Dodam, że jest to E-book, który jest od 15 sierpnia 2023 DOSTĘPNY ZA DARMO W KSIĘGARNI RIDERO!!!

"Marco poznał Inukę, starą Eskimoskę, na jednym ze spotkań towarzystwa New Age. Starowinka wydawała się w jakiś sposób wybrać chłopaka wśród tłumu i ukazać mu swoje prawdziwe oblicze. Bowiem Inuka była w rzeczywistości starą wiedźmą, która - jak sama powiedziała - poszukuje odpowiedniego ucznia, któremu mogłaby przekazać swoją wiedzę, aby ta nie przepadła, gdy kobieta zdecyduje się odejść."

W tym opowiadaniu poznajemy 24 letniego Marco, który wiedziony wizją nieśmiertelności musi wykonać pewne zadania. A później ma odpowiednio przygotować się do specjalnego rytuału. Wszystko idzie jak z płatka do momentu... No właśnie. Tu już sami musicie doczytać. Ale jedno jest pewne - dla nieśmiertelności niektórzy są w stanie zrobić niejedno: oszukiwać, kłamać i zabijać. Tylko kto tu kogo mami, wabi i kto kogo oszuka?! Do czego doprowadzi to spotkanie tak różnych osób jakimi są Marco i Inuka? Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem?

Zapraszam Was do tej króciutkiej, ale jakże dziwnej historii, gdzie króluje czarna magia, kłamstwo, oszustwo, podstęp i chęć nieśmiertelności za wszelką cenę. Ile jesteśmy w stanie poświecić dla życia wiecznego? Eh... ja jestem zdania, że nie bawiłabym się w nieśmiertelność. Jednak wiem, że choć to jest tylko opowiadanie, to gdyby taka historia działa się naprawdę, to taka wiedźma znalazłaby niejednego chętnego do nieśmiertelności. Zatem uważajcie, bo może gdzieś, tam, w ciemności czai się podstępna Inuka.

"Marco poznał Inukę, starą Eskimoskę, na jednym ze...

Kilka lat temu Marco poznał starą wiedźmę Inuke... Aby uzyskać dar nieśmiertelności mężczyzna jest w stanie zabić wiele osób, w tym także swoją ukochaną, żeby zebrać wystarczająca ilość ludzkich dusz... Gdy dociera razem z Inuką do Grenlandii uświadamia sobie, że nie wszystko co powiedziała stara wiedźma jest prawdą...

Co takiego obiecała Marco wiedźma?
Jaki los spotkał chciwego mężczyznę?

"Inuka. Wiedźma z północy" to krótkie opowiadanie... Zbyt krótkie, ponieważ jestem ciekawa jakby wyglądała dalsza część tej historii. Jest to zupełnie coś innego, niż książka autorki, którą czytałam wcześniej. Choć opowiadanie jest krótkie bo ma zaledwie 35 stron to jest w stanie zaciekawić czytelnika do tego stopnia, że zastanawia się co by było dalej... Historia Marco uświadamia nam, że nie należy wierzyć we wszystko to co nam ktoś obiecuje. Choć jest to opowiadanie fantasy można z niego wyciągnąć pewne wnioski ;)

Polecam 💙

Co takiego obiecała Marco wiedźma?
Jaki los spotkał...

• Fantasy Horror SF