Wait With Me

Okładka książki Wait With Me Amy Daws
Okładka książki Wait With Me
Amy Daws Wydawnictwo: Stars Hollow Publishing Cykl: Wait With Me (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wait With Me (tom 1)
Stars Hollow Publishing
2018-03-20
2018-03-20
9781944565145

"To trwało już zbyt długo. Bawiłam się w gierki, a kiedy sobie to to robisz, ktoś zawsze przegrywa"

"Na co czekasz kochanie" to romans bardzo przewidywalny, nie zaskakujący, ale jednocześnie niesamowicie wciągający i przyjemny. Amy Daws wykreowała w nim bohaterów, których trudno nie lubić, nawet jeśli nie wszystkie ich decyzje, czy wypowiedziane słowa wydają się być zrozumiałe. Miles, który przeżył już miłosny zawód wydawał się być ostrożny w swojej nowej znajomości z podającą się za Mercedes Kate, jednocześnie nie potrafiąc zostawić dziewczyny w spokoju. Ona sama pragnęła być z nim szczera, jednocześnie coraz bardziej brnąc w przekazywane mężczyźnie kłamstwa. A mimo to, moje czytelnicze serce mocno trzymało za nich kciuki, pragnęło żeby wszystko potoczyło się tak jak powinno, by oboje doszli do tego, co piękne, szczęśliwe i romantyczne. I takiej słodyczy w tej książce nie brakuje, choć obok niej pojawia się i rozczarowanie i złość i małe emocjonalne burze, ale i świetny humor czy namiętność, która towarzyszy Kate nie tylko w jej pisarskim, zawodowym życiu, ale też dzięki Milesowi porywa ją w jej rzeczywistości. "Na co czekasz kochanie" czyta się niesamowicie szybko i chociaż niektóre wątki z chęcią przeczytałabym w jeszcze pełniejszej odsłonie, uważam że czas spędzony z tą książka był naprawdę bardzo relaksujący. W mojej ocenie to historia o dążeniu do bycia sobą, przełamywaniu konwenansów, ale i odwadze, by sięgać po to, czego się pragnie. Ze swojej strony bardzo polecam

#reklama @editio.red

Co robisz, gdy termin goni, a pomysły się nie pojawiają? Kate znalazła rozwiązanie tej sytuacji w... kąciku klienta składu opon. Porozmawiajmy.

"Na co czekasz, kochanie?" to lekka pozycja na jeden wieczór. Niewymagająca i krótka, ale taka, która potrafi wywołać uśmiech.

Towarzyszymy Kate – pisarce erotyków, która największą wenę ma w warsztacie samochodowym i tam też poznaje Milesa. Ich relacja nie ma prowadzić do niczego oprócz przyjaźni, jednak dość szybko stają się dla siebie przyjaciółmi z korzyściami. Tym bardziej nie dziwi fakt, że relacja opiera się na pożądaniu.

Kate była ciekawą postacią. Pasjonatką, oddaną swojej twórczości, zabawną kobietą, której zachowanie wypełnione było kumpelskim luzem, a rozdziały z jej perspektywy były bardzo dobre. Natomiast Miles nie przypadł mi do gustu. Co do zasady lubię zaborczych, kontrolujących bohaterów w książkach, a tutaj? Tutaj coś nie zagrało. Jego zazdrość była super toksyczna i nie był w stanie mnie do siebie przekonać.

Pomysł na fabułę był naprawdę fajny. Znajdziesz tutaj motywy:
🛞 pisarka x mechanik
🛞 friends with benefits
🛞 fikcja czy rzeczywistość?
🛞 dual POV

Czy ta historia zostanie ze mną na długo? Nie, raczej nie. Nie zmienia to jednak faktu, że bawiłam się dobrze i pochłonęłam ją w jeden wieczór.

[materiał reklamowy we współpracy barterowej]

#reklama @editio.red

Towarzyszymy Kate – pisarce erotyków, która największą wenę ma w warsztacie...

/Współpraca reklamowa /

Kate pisze bardzo niegrzeczne powieści, lecz w momencie gdy brakuje jej pomysłów na pomoc przychodzi poczekalnia warsztatu samochodowego, gdzie znajduje natchnienie i darmową kawę. Na miejscu swoją ognistą fryzurą zwraca na siebie uwagę Milesa - pracownika owego serwisu...

Byłam bardzo podekscytowana lekturą tej książki, gdyż historia wydawała się łamać pewien schemat, dotyczący zawodu bohaterów, które to nie skupiały się wyłącznie na delikantej pracy, co bardzo mi się podobało. Na dodatek zarówno o składzie opon jak i wenie twórczej głównej bohaterki było dużo informacji.

Napięcie jakie autorka stworzyła wokół postaci, było widoczne od ich pierwszego spotkania, a z każdym kolejnym rozdziałem poziom elektryczności pomiędzy nimi aż parował.
Uwielbiam w książkach momenty codzienności a mianowicie wspólne śniadania, czy inne przyziemne rzeczy, tutaj było tego sporo co pozytywnie mnie zaskoczyło.

Mam jednak spory problem z tą książką, a mianowicie wiele razy czułam się zdezorientowana zachowaniem głównego bohatera i jego ciągłymi zmianami decyzji dotyczącymi Kate. Bo jak rozumiem, że po toksycznym i wieloletnim związku, miał awersję do relacji z drugą osobą, tak jego słowa i czyny były bardzo sprzeczne.

Uważam też, że "Na co czekasz, kochanie?", było za krótkie i niektóre elementy według mnie nie były rozwinięte w satysfakcjonujący sposób, a szkoda bo niektóre wątki miały duży potencjał. Sam moment związany z wyjściem na powierzchnię kłamstwa dziewczyny był przewidywalny i nie wzbudził we mnie dużych emocji.

/Współpraca reklamowa /

Byłam bardzo podekscytowana lekturą tej książki, gdyż historia wydawała się...

To już moje kolejne spotkanie z książką Amy Daws i kolejnym razem się nie zawiodłam. Główna bohaterka książki Kate, jest autorką erotyków i wpada w zastój. Jednak podczas wizyty w warsztacie mechanika odkrywa, że natchnęła ją wena. Postanawia przychodzić tam codziennie i pisać. Poznaje tam mechanika, który pomaga jej w pisaniu książki. W powieści mamy ukazane dwie perspektywy, Kate i Miles’a co sprawia, że czyta się ją błyskawicznie. Książka pełna jest humoru i intryg, co sprawiło, że bardzo mi się spodobała. Nie mogę się doczekać kolejnej części!

Bardzo ciężko jest mi pisać tą recenzję bo nie wiem co sądzić o tej książce. Z jednej strony mile mnie ona zaskoczyła a z drugiej czegoś mi tu zabrakło.

W książce poznajemy Kate, która zawodowo zajmuję się pisaniem erotyków. Niestety przez brak weny nie może napisać ostatniego i finałowego tomu swojej serii co niesamowicie ją dobija. Przypadek chce że natchnienie splywa na nią w poczekalni dla klientów w warsztacie samochodowym.
Przesiaduje tam codziennie, pijąc darmową kawę i jedząc ciasteczka. Mogło by się wydawać że nikt nie zwraca na nią uwagi jednak nic bardziej mylnego. Pewien mechanik pracujący tam ukradnkiem obserwuje dziewczynę z rudymi włosami a gdy przypadkiem wpadają na siebie nie pozostaje nic innego jak zawrzeć znajomość. Po pewnym czasie Milesowi przestaje wystarczać rola przyjaciela jednak blokuje go trudna przeszłość i wspomnienia o swojej byłej. Nie rozumie on że nie każda dziewczyna jest taka jak jego ex a nie pomagają w tym kłamstwa jakie mówi mu Kate, pisząca pod imieniem Mercedes.

Książka miała ogromny potencjał jednak nie został on w pełni wykorzystany a naprawdę szkoda bo pomysł na historię jest naprawdę dobry. Zabrakło mi tu emocji i wogole fabuły, która jest niezwykle krótka i momentami wręcz nudna.
Pierwsze rozdziały i ciągnącą się z nimi niewiedza jak rozwinie się ta znajomość były ciekawe jednak im dalej tym gorzej. Mimo że niektóre sceny były urocze to mam wrażenie że autorka już nie miała pomysłu jak może potoczyć się ta znajomość i dlatego wyszło to płytko. Sceny seksu zaś zą żenujące a wręcz momentami zabawne.
A wiedzieliście że jest ekranizacja tej powieści? Ja jej jeszcze nie oglądałam ale na pewno muszę to szybko zmienić.

[współpraca reklamowa z @editio.red ]

~ Kate Smith, inaczej Mercedes Lee Loveletter to autorka bestsellerowych erotyków, która zmaga się z blokadą pisarską. Główna bohaterka w końcu znajduje miejsce, które daje jej ogromne natchnienie, jednak jest przeznaczone jedynie dla klientów Składu Opon. Kate codziennie skrada się do poczekalni warsztatu samochodowego, aby wypijając litry kawy móc skończyć ostatnią część jej serii. Zostaje w końcu przyłapana przez przystojnego mechanika, Milesa, który finalnie staje się jej inspiracją, jak i partnerem w badaniach, które bohaterka przeprowadza na potrzeby swojej najnowszej powieści.

~ Kate to zdecydowanie bardzo barwna postać. Kobieta ambitna, pewna siebie, wygadana, zmotywowana i dążąca do celu nie zważywszy na okoliczności. Miles to facet po przejściach w poprzednim 10-letnim związku, który nie chce wplątywać się w żadne skomplikowane relacje.

~ Nie miałam co do tej książki sporych oczekiwań, więc byłam zaskoczona, bo całkiem mi się podobała. Nie tak, żeby mnie porwała, ale nie była zła i wydaje mi się, że sięgnęłabym po kolejne części serii Wait With Me (które z tego, co czytałam, są o innych bohaterach wspomnianych w tej książce).

~ Lektura nie wyróżnia się za bardzo na tle innych, a fabuła jest dość przewidywalna. Początek był na pewno bardziej intrygujący niż wydarzenia po wyczekanym zbliżeniu bohaterów, jednak autorka zadbała o trochę rozrywki i wplotła tam całkiem sporo 🌶️ scen.

~ Jeśli szukasz krótkiego, spicy romansu na jeden wieczór, to jest to książka dla ciebie!

[współpraca reklamowa z @editio.red ]

Kate Smith jest autorką pikantnych romansów. To rudowłosa piękność, o ognistym temparamencie. Swoją wenę odnajduje w warsztacie samochodowym, a dokładnie - w poczekalni dla klientów. Sącząc kawkę i zajadając się wypiekami, Kate oddaje się fantazjom, tworząc nową, gorącą powieść dla kobiet.

W warsztacie pisarka poznaje Miles'a. To książkowy typ faceta (jak sama go nazwała 😀). Jest umięśniony i przystojny - oczywiście w swój męski, szorstki sposób.
Między bohaterami nawiązuje się nić porozumienia. Mężczyzna staje się inspiracją dla Kate. Ich romans rozwija się szybko i jest bardzo zmysłowy.

Mimo, że sam opis naprawdę był ciekawy, tak zawartość książki pozostawia sporo do życzenia. Przede wszystkim historia jest bardzo krótka, a więc siłą rzeczy niewiele mogło się tu zadziać. Myślę, że potencjał tej opowieści nie został do końca wykorzystany. Mało tu rozmów o ważnych sprawach, mało emocji i mało... fabuły. Spicy sceny 🌶 są naprawdę gorące, ale niestety też nieco dziwne, wręcz śmieszne. Plusem książki jest jej lekkość. To niezobowiązująca historia, którą przeczytać można w jeden wieczór. To taki "odmóżdżacz" - nie oczekujcie zatem od tej pozycji niczego ambitnego. To książka, o której zapomnę bardzo szybko.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu @editio.red [Współpraca reklamowa]

Książka, która zapowiadała się świetnie, a jak wyszło w rzeczywistości?😉⤵️

Bohaterką "Na co czekasz, kochanie?" jest pisarka erotyków, która odnalazła straconą wenę w... poczekalni warsztatu samochodowego. Codziennie przychodzi do Składu Opon i godzinami tworzy sprośne historie, pijąc litry darmowej kawy, aż w końcu ktoś ją na tym przyłapuje.

Miles codziennie obserwował rudowłosą kobietę, a kiedy w końcu na siebie wpadli, zamiast ją zdemaskować, postanowił ją po prostu poznać.
Wkrótce zawarli pewien układ, a ich znajomość rozwijała się dość dynamicznie, ale czy dokądś prowadziła?🤔

Pierwszy tom serii "Wait with me" to zarazem moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i mogę je ocenić na takie słodko-gorzkie. Byłam bardzo ciekawa tej książki, myślę, że pomysł na fabułę był tu świetny i była szansa na naprawdę zabawną i uroczą komedię romantyczną.
Rzeczywiście, początkowo dobrze się bawiłam, było śmieszne, świeżo i wciągająco, a Kate Smith była kreowana na naprawdę ciekawą postać, z charakterem, z "jajem", taką nieco niezdarną, nieco nieidealną, ale wyrazistą.
Im dalej jednak ta historia biegła, miałam wrażenie tracenia nią zainteresowania. To dziwne uczucie, bo zazwyczaj mam odwrotnie - książka się musi rozkręcić i to druga połowa wciąga mnie bardziej - tu natomiast było inaczej.
Wcześniej wyjątkowa bohaterka potem wydała mi się płaska, a zarazem przerysowana, przewidywalna i nieco tandetna, a cała historia chyba się tym "zaraziła".
Najciekawsze były te początkowe rozdziały, obserwowanie poczekalni i czekanie na rozwinięcie tej znajomości, a kiedy już do tego doszło, autorka nie miała już zbyt wiele do zaoferowania. Kilka naciaganych wątków pobocznych, przewidywalnych i frustrujących, no i sceny erotyczne, które mnie trochę żenowały, a trochę bawiły.😁

Odniosłam wrażenie, że tłumaczenie również nie było zbyt dobre, więc pewnie dodało to swoją cegiełkę do mojego odbioru, ale tak czy siak - zawiodłam się.
Liczyłam na coś zabawnego, świeżego i lekkiego, a otrzymałam coś przeciętnego, z niewykorzystanym potencjałem.
Nie mówię, że ta książka jest zła, jest całkiem fajna, jak wspomniałam, początek bardzo mi się podobał, ale raczej nie zapamiętam jej na długo i pewnie nie sięgnę po kolejne tomy.
Moja ocena to 6,5/10, głównie za pomysł, humor i pierwszą połowę książki.😊

Książka, która zapowiadała się świetnie, a jak wyszło w rzeczywistości?😉⤵️

Miles codziennie obserwował...

"Na co czekasz kochanie?" to lekki i zabawny romans. Dobrze spędziłam czas z tą książką.

Kate znana również jako Mercedes żyje z pisania powieści erotycznych. Niestety trochę przydarzyło się w jej życiu i popadła w zastój, ma problem żeby skończyć pisać książkę. Podczas wizyty u mechanika odkrywa, że w poczekalni odzyskała wenę i tak postanawia przychodzić tam codziennie i pisać. Poznaje tam pewnego przystojnego mechanika, jednak on jest po przejściach i nie chce wchodzić w żaden związek. Kate jako Mercedes jest odważniejsza i werbuje Milesa do pomocy przy tworzeniu książki. Razem przeprowadzają eksperymenty, które mają pomóc pisarce.

Książka jest pełna humoru, dużo się przy niej śmiałam. Polubiłam również bohaterów - mają to coś. Niekiedy spotykają ich absurdalne wręcz wydarzenia. Łatwo się z nimi zżyć i im kibicować.

Podobało mi się, że książka porusza również trudne tematy i że bohaterowie potrafią ze sobą rozmawiać i się wspierać. Lektura daje do myślenia.

Niestety pojawiły się również momenty, które niezbyt mi się podobały. Chwilami oklepana fabuła. Jednak nadal przyjemna.

Z chęcią poznam kolejne części z tego cyklu.

Jeśli lubicie lekkie i zabawne romanse, ta książka jest zdecydowanie dla Was!

Kate jest pisarką, a dokładniej pisze erotyki co zazwyczaj nie spotyka się ze zbyt entuzjastycznym podejściem innych ludzi.
Ma za sobą nieudany związek, który wciąż daje jej się we znaki, do tego cierpi na brak weny do skończenia swojej ostatniej książki z serii.
Niespodziewanie odkrywa, ze książka sama się pisze w poczekalni serwisu opon, gdzie pyszna kawa i ciastka dla klientów dodatkowo potęgują chęć wkradania się i "nielegalnego" przesiadywanie w kąciku.
Nie jest świadoma, że została przyłapana przez przystojnego mechanika Milesa, który zamiast na nią donieść zaczyna ją obserwować.
Znajomość zaczyna się rozwijać, jednak żadne z nich nie chce angażować się emocjonalnie w związek, że względu na swoją przeszłość.
Miles dostaje od Kate propozycje, aby pomóc jej w "badaniach" no nowej powieści i szybko staje się on jej głównym natchnieniem do pisania 😃
Gdy spędzają ze sobą coraz wiecej czasu oboje dostrzegają, że przywiązali się do siebie bardziej niż to było w planach.

Jak się kończy ich historia? Musicie sprawdzić sami!
Jeśli szukacie książki, którą jest lekka, szybka i przyjemna do czytania to jak najbardziej odpowiedni strzał 😁

Stylem przypomina lekką komedię romantyczną, która można puścić sobie na odstresowanie. 😊
Kate jest bardzo zabawną osobą i czytając miałam wrażenie jakbym rozmawiała z koleżanką, a do tego o książkowych chłopakach 🤭🔥
Na odprężenie, oczyszczenie głowy - polecam! ❤️

• Współpraca recenzencka