Na co czekasz, kochanie?

Okładka książki Na co czekasz, kochanie? Amy Daws
Okładka książki Na co czekasz, kochanie?
Amy Daws Wydawnictwo: Editio Cykl: Wait With Me (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Wait With Me (tom 1)
2018-03-20
9788383220451
Wojciech Białas

[Reklama] EditioRed

Inspiracje można czerpać z różnych źródeł. Szukanie weny bywa frustrujące. A nasza główna bohaterka Kate Smith szuka natchnienia w różnych miejscach. Jest autorką gorących i odważnych powieści dla kobiet skrytej pod pseudonimem Mercedes Lee Loveletter. Trafiła do poczekalni dla klientów warsztatu samochodowego i wszystko ruszyło z kopyta. Dodatkową atrakcją jest przystojny mechanik, którego poprosiła o pomoc w badaniach do najnowszej lektury. Sprawa się komplikuje a pojawiające się uczucie stawia znajomość pod ogromnym znakiem zapytania.
Ta książka wciąga. Od pierwszej strony czytelnik zatraca się w wykreowanym świecie. Świecie, gdzie kipi testosteron, a także bohaterowie mierzą się z demonami przeszłości. A to i tak nie wszystko, bowiem książka zaskakuje. Zgłębia różne zagadnienia pokazując niezbędne elementy, które świetnie się ze sobą łączą.
Kreacja bohaterów jest świetna. Wyważona i pełna tajemnic. Takich drobnych elementów, które czynią ich niezwykle sympatycznych i przyciągających uwagę. A na ich relacji mocno się skupiłam. Trzymałam kciuki, bo naprawdę genialnie się porozumiewali. Byli niczym dwie połówki jabłka.
Bardzo dobra książka. Gorąca i rozpalająca zmysły. Serwujące emocje i dostarczająca ogromu wrażeń. Czytałam ją z wypiekami na policzkach. A przede wszystkim bardzo szybko. Autorka ma lekki i przyjemny styl.

Polecam

[Reklama] EditioRed

Od czasu do czasu lubię obejrzeć komedie romantyczną tak samo jak od czasu do czasu lubię przeczytać romans. I dzisiaj przychodzę do Was świeżutką dzisiejszą premierą książki „Na co czekasz kochanie?”, którą czytałam z uśmiechem na ustach.

Główną bohaterką jest Kate Smith, rudowłosa pisarka, która napotyka kryzys twórczy w trakcie pisania ostatniej części swojego bestsellerowego cyklu bardzo nieprzyzwoitych, ociekających seksem powieści. Wena niespodziewanie wróciła w nietypowej scenerii, bo w warsztacie samochodowym, a dokładniej, gdy Kate trafiła do poczekalni dla klientów, porządnie zaopatrzonej w wyborną kawę i pyszne ciastka. Nigdy wcześniej słowa powieści nie spływały z klawiatury równie łatwo! I to przesądziło sprawę. Od tego momentu Kate była stałą bywalczynią poczekalni.
Jej rude loki zwróciły w końcu uwagę mechanika Milesa. Zaintrygowany, zamiast wszcząć alarm, ukradkiem obserwował kobietę, która dzień w dzień przesiadywała z laptopem w poczekalni. A kiedy przypadkowo zderzyła się z nim w przejściu, nie pozostało nic innego, jak zawrzeć znajomość. Po kilku dniach Kate poprosiła Milesa o pomoc w pewnych badaniach, które chciała przeprowadzić na potrzeby swojej najnowszej książki…

Uważam, że nie da się nie polubić Kate, ma ona energię golden retrievera, jest zabawną i bezczelną postacią, a razem z Miles'em mającym charakterystyczny urok twardziela z miękkim sercem, tworzy relację pełną humorystycznych sytuacji i przepełnioną chemią. Ich dialogi są dowcipne, a interakcje pełne energii.
Amy Daws doskonale balansuje pomiędzy lekkością romansu a głębszymi wątkami emocjonalnymi, tworząc historię, która jest zarówno zabawna, jak i wzruszająca. Zdecydowanie humor tej powieści sprawił, że czytanie było bardzo przyjemne i z chęcią śledziłam losy bohaterów, mimo, że fabuła była raczej oczywista.

Osobiście bardzo lubię, kiedy bohaterką książki jest pisarka, dlatego “Na co czekasz, kochanie?” zainteresowała mnie już na starcie. Zaczęła się bardzo dobrze i, z drobnymi wyjątkami, pozostała taka już do końca.

[współpraca reklamowa z @editio.red]

Poza pisarką mamy tu jeszcze do czynienia z mechanikiem, więc następuje szalone combo pomysłów na postaci. I Kate, i Miles, mają za sobą nieudane związki, które w tym czy innym stopniu wpływają na ich obecne podejście do relacji. Nieznajomi zamieniają się w przyjaciół, potem do czatu dołączają benefity, jednak od samego początku oboje są na prostej drodze do czegoś znacznie silniejszego.

Fabularnie książka obraca się wokół blokady pisarskiej Kate, która pozwala jej zbliżyć się do Milesa. Potem skupia się na korzyściach z ich relacji, czy też na “badaniach” do twórczości Kate, jak to bohaterowie fachowo nazywają. Nie brakuje więc scen zakrapianych erotyzmem. W międzyczasie piętrzą się też pewne kłamstewka, a te w którymś momencie muszą wyjść na jaw. Całość dobrze się spięła, zapewniając dobrą rozrywkę.

Wkradło się co prawda trochę błędów, zarówno w tekście, jak i w logice w kilku scenach. Jednak ogólnie rzecz biorąc, ta książka bardzo przyjemnie wciąga. Nie jest zbyt długa i czyta się ją niezwykle szybko. Moim zdaniem jest idealna na wieczorny relaks, jeśli ktoś szuka zabawnej romantycznej historii z gwarancją happy endu.

Podwójna perspektywa, biwak, motocykl i nuta zazdrości. Bohaterowie, których można polubić, i namiętność, która kipi między nimi. A to wszystko oplecione zapachem kawy i gumy oraz dźwiękiem tłumików i stukania w klawiaturę. Ja bawiłam się przy tej książce naprawdę dobrze i myślę, że wielu z Was również się ona spodoba.

Ocena: 3,5/5 🥃

– Magda

[współpraca reklamowa z @editio.red]

"Ale miłość to dzika bestia, nie da się jej kontrolować!"

Kate Smith to autorka erotycznych powieści, której brakuje natchnienia. Swoją wenę odzyskuje dopiero w Kąciku Klienta w warsztacie samochodowym. Jej uwagę przykuwa Miles - niezwykle przystojny mechanik, który chętnie pomaga jej w badaniach nad książką. Ich relacja stopniowo przechodzi na wyższy level i wszystko wydawałoby się być cudowne, gdyby nie fakt, że kobieta skrywa kilka sekretów...
Książka bardzo lekka i przyjemna. Idealna na zastój czytelniczy. Szybko mi się ją czytało. Akcja rozwija się w swoim tempie, a historia Kate i Milesa miejscami rozbawiała mnie do łez. Autorka ma ciekawe poczucie humoru, które udziela się również głównym bohaterom. Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem Daws, ale na pewno nie ostatnie.
"Na co czekasz, kochanie?" to przykład komedii romantycznej ze szczęśliwym zakończeniem. Chociaż Smith jest pisarką, a Hudson jej "książkowym chłopcem" to oboje nie wiedzą, co ich czeka w tej relacji. Podobało mi się to, w jaki sposób kwitło ich uczucie i jak zostało to opisane. Pomimo kilku cringe'owych momentów, książka wywarła na mnie pozytywne emocje.

"Ale miłość to dzika bestia, nie da się jej kontrolować!"

Rudowłosa kobieta o imieniu Kate jest autorką nieprzyzwoitych powieści..chodzi tutaj o erotyki. Pewnego razu zabrakło jej natchnienia, ale wena wróciła w nietypowym miejscu - składzie z oponami/warsztacie samochodowym. Od tej pory staje się stałą bywalczynią poczekalni, gdzie poświęca wiele godzin na dokończenie swojego bestsellerowego cyklu książek. Kate tym samym przyciągnęła uwagę przystojnego mechanika - Miles'a. Miles postanawia się do niej zbliżyć. Kate prosi go o pomoc przy badaniach potrzebnych do jej nowej książki. Z czasem dla Milesa rola przyjaciela staje się niewystarczająca. Pragnie, aby życie, o którym pisze Kate stało się rzeczywistością.

Pomysł na fabułę bardzo mi się spodobał, dlatego zapragnęłam przeczytać tę książkę. Wykonanie już mniej mi się podobało. Plusem jest podzielenie książki na dwie perspektywy. Książkę czyta się błyskawicznie. Sama nie mając tego w planach przeczytałam ją całą naraz. Początek historii zapowiadał się ciekawie, ale potem jednak czegoś mi zabrakło i poczułam się rozczarowana tą książką. Książka zawierała wiele scen +18 i nie byłoby to wcale złe, gdyby sama relacja bohaterów była pogłębiona i dopracowana. A przez to mam wrażenie, że historia stała się zbyt płaska i płytka. Mi ta książka nie przypadła do gustu, ale myślę że znajdzie też swoich zwolenników.

💙 Jak tylko pojawił się zwiastun ekranizacji „Wait With Me” na platformie passionflix, to byłam ciekawa książki o tym samym tytule autorstwa Amy Daws. Ucieszyłam się, gdy okazało się ze wydawnictwo Editio wyda tą książke i będzie można ją przeczytać.

Podobał mi się pomysł z bohaterką, która jest pisarką erotycznych powieści i która nawiązuje gorącą relację z przystojnym mechanikiem. W dodatku Kate inspirowała się ich relacją, aby uwzględnić ją w swoich książkach i za pomocą Milesa napisać z perspektywy męskiej.
Miles i Kate to dwójka głównych bohaterów, którzy przeżyli wcześniej rozczarowujące związki. Zwłaszcza Miles, któremu ciężko potem było zaufać kolejnej kobiecie. Za to był opiekuńczym, troskliwym i bardzo seksownym mężczyzną, więc nie można było się dziwić, że Kate nie mogła mu się oprzeć. A od pierwszego spotkania warsztacie samochodowym mieli fantastyczną chemię. Pomimo iż żadne z nich nie szukało nowego związku, ale nie mogli odmówić sobie wzajemnemu przyciąganiu. Ich dialogi nie raz były przezabawne i wywoływały uśmiech na mojej twarzy. W ogóle uważam, że ich relacja czasem była urocza i romantyczna.

W książce było dużo zmysłowych scen seksu, a za tym w ostatnim czasie nie przepadam. Nie lubie, aby w prawie każdym rozdziale były one narzucone. Tutaj niestety tak było.

💙Po przeczytaniu mogę stwierdzić, że książka „Na co czekasz, kochanie” okazała się fajną lekturą do przeczytania na raz, bez żadnych dużych fajerwerków. To jedna z tych historii, które warto przeczytać, gdy ma się ochotę na coś innego. Mogę polecić każdemu, kto chce spędzić parę godzin przy lekkiej lekturze. A przede mną do obejrzenia ekranizacja, bo chce obejrzeć z ciekawości i porównać z książką.

No hej, lubicie poprawiać sobie humor, czytając zabawne książki?

Ja uwielbiam książki z humorem czy to komedie kryminalne, czy komedie romantyczne lub cozy fantasy. Wtedy czuję się odprężona i przede wszystkim najczęściej te książki są bardzo leciutkie i nie poruszają traumatycznych wydarzeń.

Reklama Wydawnictwo editio

Poznajemy historię bestsellerowej autorki, która jak każdy autor w swoim życiu traci wenę i nie chodzi mi tutaj o takie totalny zawodowy wypalenie, tylko taki chwilowy brak natchnienia. Swoje natchnienie Kate znajduje w bardzo randomowym miejscu, bo jest to skład opon. Drugim głównym bohaterem jest mechanik samochodowy Miles. Jak nigdy nie czytałam nic z osobą w tym zawodzie, tak pod rząd przeczytałam dwie takie książki i jest to fajna, nowa perspektywa.

W ogóle cały zabieg gdzie mamy podwójną perspektywę gdzie i kobiecie i mężczyźnie daje się głos, według mnie jest jednym z lepiej napisanych perspektyw. Możemy dokładnie poznać, co jedna strona myślała i druga. Jest to totalnie leciutka komedia ze spice scenami, która podchodzi pod erotyk. Styl pisania jest taki prosty, nie wymaga, jakiegoś nie wiadomo jakiego myślenia przy tym, czy główkowania.

Sami bohaterowie są bardzo fajni, bo mają charaktery i potrafimy się z nimi utożsamić. I może nawet nie pod względem problematyki, ale dlatego, że są to tacy zwykli ludzie, a nie jacyś napompowani z wielkim ego.

Na pewno plusem też są krótkie rozdziały, które ułatwiają się czytanie. Ja też jestem fanem tej relacji romantycznej, dlatego że ona nie jest taka wyidealizowana, jest taka prosta, wręcz momentami banalna, ale przez to bardziej realistyczna.

I mam jedno zastrzeżenie, właśnie co do tych space erotycznych. Było ich trochę za dużo, jeżeli by je ograniczyć, to książka byłaby bardziej apetyczna i taka milsza w odbiorze. Tak naprawdę z dobrej komedii romantycznej zrobił się erotyk, a fabularnie ta książka jest naprawdę bardzo dobra. Dla mnie to takie 4/5 ⭐️, bo właśnie tych scen było trochę za dużo. Książka jest sama w sobie dosyć krótka, więc można było coś innego wsadzić tam zamiast scen seksualnych. Jednak pomimo wszystko, były one dobrze napisane.

No hej, lubicie poprawiać sobie humor, czytając zabawne książki?

Reklama Wydawnictwo editio

Poznajemy historię bestsellerowej autorki, która jak...

[współpraca reklamowa @editiored]

Kate jest pisarką. Pisze nieprzyzwoite powieści, z których się utrzymuje. Niestety traci wenę, nie ma natchnienia, żeby skończyć ostatni tom serii. Pewnego razu trafia do warsztatu samochodowego, gdzie niespodziewanie odzyskuje wenę. Zaczyna pojawiać się tam codziennie, ale boi się, że ktoś ją przyłapie. Pewnego razu jej rude loki zwróciły uwagę Milesa Hudsona, mechanika pracującego w miejscu, w którym Kate odnalazła natchnienie. Od tego czasu obserwował ją, a gdy przypadkowo zderzają się w przejściu, nie ma innego wyjścia, jak zawrzeć znajomość. Po jakimś czasie Kate prosi Milesa o pomoc w badaniach do książki. Wkrótce obojgu przestaje wystarczać bycie tylko znajomymi, ale przeszłość mężczyzny blokuje rozwinięcie się tej relacji.

Książka jest pełna humoru, który mi osobiście przypadł do gustu. Mnóstwo sytuacji wywołało we mnie uśmiech, a nawet i śmiech. Kate chyba powinna pisać komedie, a nie er0tyki.

Miles jest chodzącą green flagą, gdyby nie jego przeszłość. Przez swoje wcześniejsze doświadczenia boi się wejść w nową relację. I wcale się nie dziwię. Takie wydarzenia mogą wpłynąć na zaufanie do innych ludzi.

Ta książka jest niesamowicie gorąca. A nasz mechanik, pomagający przy badaniach, które potrzebne są Kate by napisać książkę, to już w ogóle inna skala.

Odjęłam 3 gwiazdki, ponieważ były niektóre zwroty i momenty, które wywołały u mnie cringe, ale poza tym książka była bardzo dobra. Polecam!

[współpraca reklamowa @editiored]

"Na co czekasz kochanie?" to książka autorstwa Amy Daws. Opowiada ona historię pisarki erotyków, Kate Smith, która nie może znaleźć weny na napisanie finałowego tomu jej serii. Pewnego razu przypadkowo trafia do pewnego warsztatu samochodowego, Składu Opon. Znajduje tam Kącik Klienta, w którym jest poczekalnia z darmową kawą i ciastkiem. Właśnie tam bohaterka odkryła "energię", która pomogła jej przełamać swój zastój pisarski. Kate przez kilka tygodni wraca w te miejsce myśląc, że nie została przez nikogo zauważona. Niestety jest w dużym błędzie, ponieważ jej obecność odkrywa pewien mechanik, któremu dziewczyna wpadła w oko.

Jeśli chcesz wiedzieć jak dalej potoczyły się losy pisarki koniecznie sięgnij po książkę.

Mi osobiście książka przypadła do gustu. Pochłonęłam ją w trzy dni. Styl pisania autorki bardzo mi się podoba, dlatego książkę czytało się przyjemnie. Zagłębiając się w lekturę momentami zapomniałam, że czytam. Zdecydowanie polecam sięgnąć po tę pozycję. Przypominam, że książka ma kategorie wiekową 18+.

Tt i ig: zaczytana_maja_books

"Na co czekasz, kochanie?" to historia bestsellerowej autorki romansów, która odzyskuje wenę... w poczekani dla klientów warsztatu samochodowego. Już po przeczytaniu kilku stron czułam, że polubimy się z Kate. Ten nieco zwariowany rudzielec nie miał żadnych oporów, by tygodniami okupować Kącik Klienta i podkradać kawę i ciastka, byleby tylko dokończyć swoją kolejną książkę. Niestety, ta sympatia z czasem minęła, bo po prostu nie rozumiałam niektórych jej decyzji, które były nie dość, że nielogiczne, to w dodatku zwyczajnie głupie.

Chemię między Kate a Milesem, pracownikiem warsztatu, czuć od pierwszego spotkania. Doceniam, że dostajemy perspektywę ich obojga, bo dzięki temu ta stosunkowo niedługa historia staje się kompletna. Mimo, że z reguły nie przepadam za motywem przyjaciół z korzyściami (bo wszyscy wiemy, jak taka relacja się kończy),to jednak autorka poprowadziła ją na tyle ciekawie, bym nie przewracała oczami przez jej przewidywalność.

Muszę docenić też Milesa, bo okazał się naprawdę porządnym facetem, który od samego początku jasno deklarował swoje potrzeby i uczucia. Sposób, w jaki okazywał szacunek do Kate i jej pracy sprawił, że szybko zdobył moje serce i w przeciwieństwie do głównej bohaterki, do samego końca nie zmieniłam o nim zdania.

To, co dość mocno nie pasowało mi w trakcie czytania, to niektóre spicy sceny. Książka nie jest długa, a takich scen pojawiło się całkiem sporo, co samo w sobie nie stanowi zarzutu. Problemem był jednak dla mnie ich opis, przez który czułam zażenowanie, a bardzo tego nie lubię. Nie wiem, na ile to kwestia pióra autorki, a na ile tłumaczenia, ale trochę zepsuło to całe wrażenie o tej historii.

"Na co czekasz, kochanie?" może nie zostanie mi w pamięci na dłużej, ale jako lekka i przyjemna historia na jeden wieczór sprawdzi sie idealnie. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Amy, ale na pewno nie ostatnie.

• Współpraca recenzencka
  • Do kupienia
  • ENG

Dodaj cytat z książki Na co czekasz, kochanie?