Inkowie, mitologia
historyczna
corrum

„Rzeczpospolita” przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy. Seria opisuje nie...

Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.

Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.

źródło opisu: www.rp.pl

źródło okładki: www.rp.pl

Marysieńka | 2011-09-18
Przeczytana: 2008 rok

Od dawna interesuje mnie historia i kultury indiańskie, nie tylko Inków. Ta pozycja przybliza nam wierzenia tego ludu południowoamerykańskiego, po którym w wysokich Andach pozostały ruiny wspaniałych twierdz, jak Machu Picchu. To doskonale zorganizowane państwo nie wytrzymało jednak próby sił z najeźdźcą z Europy, konkwistadorem Francisko Pizarro i jego oddziałem. To smutne, że pojawienie się gdziekolwiek na świecie człowieka o białej skórze przynosiło tylko klęski i zniszczenia. A Mitologię Inków, jak pozostałe, polecam.

sojowy | 2017-02-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religie