mitologia, Eskimosi, wierzenia
popularnonaukowa
jusola

Eskimosi wzbudzali podziw, ponieważ potrafili przetrwać w skrajnie trudnych warunkach, ale i niechęć, gdyż nie akceptowano ich zwyczajów. Nie rozumiano także ich wierzeń, które na co dzień podpowiadały im jak żyć. Były tym, czym dla nas są religijne księgi, przepisy prawa, zasady wychowania i szkolne podręczniki. Rządy państw i misjonarze przez lata zmieniali ich życie. Mimo to Eskimosi zachowali pamięć o przeszłości, a dziś uważają się za jeden naród.

Varken | 2015-05-10

Dla mnie to była jedna z najlepszych pozycji w serii, choć pewnie dlatego, że nie ma wiele publikacji na ten temat.

mores | 2017-05-30
margolcia97 | 2017-04-17