historyczna
Marczewek

Kraków ma szczególny urok. Widok średniowiecznego miasta, jaki roztacza się z wawelskich wież, niezmiennie hipnotyzuje i oczarowuje. Miasto królów, mekka artystów, zagłębie uroczych kawiarenek. Podobno o Krakowie napisano już wszystko… Jednak czy tak czarodziejskie, pełne niesamowitych legend i ciekawych postaci miasto ujawniło już wszystkie swoje atuty? Czy jego nietuzinkowi mieszkańcy i zapierające dech w piersiach zabytki odkryły już wszystkie tajemnice?

Pod hotelem Krak rozbija się samochód jednego z najsłynniejszych złodziei czasów PRL-u, u „Hawełki” głodni wędrowcy cieszą żołądki piętrowymi kanapkami, w znanej piwnicy właśnie rodzi się Czarny Anioł, a Wyspiański zostaje „gówniarzem z żółtą brodą”. Strony książki przewracane są jak kartki w kalendarzu i po chwili na oścież otwiera się najsłynniejsze polskie okno, a w „Przekroju” rodzi się Hoffland. Kossakowie, Lem i Szymborska spierają się o to, w czyjej biografii Kraków jest najważniejszy. „Melomani” zaczęli właśnie koncert, a w sentymentalnym i intrygującym hotelu Cracovia znowu wybucha skandal.

Artystyczne przedstawienie czas zacząć!

źródło opisu: https://www.km.com.pl/oferta.php?groupid=25&idk=386

źródło okładki: https://www.km.com.pl/oferta.php?groupid=25&idk=386