Wyzwanie czytelnicze LC

Jaksa t. 1. Bies idzie za mną

Seria: Polskie Fantasy
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Arhenis

Królestwo Lendii pada na kolana przed dziką hordą Hungurów. Zdrajcy zostają panami, rycerze - martwymi wojownikami, albo kryją się po lasach jak zaszczute zwierzęta. Zamęt wykorzystują guślarze, wzywając starych bogów. Krainę rozdziera bunt chłopstwa. Pośród chaosu i rzezi zaczyna się historia chłopca, który z powodu czynów ojca będzie ścigany aż do kresu swych dni. Wydaje się, że dziecko nie ma w tym starciu żadnych szans, a jednak raz za razem los mu sprzyja. Wszelako los to kapryśny sprzymierzeniec.

„Jaksa. Bies idzie za mną” to pierwszy tom powieści fantasy, do którego wstępem był wydany w maju zbiór opowiadań: „Jaksa”.

„Jaksa. Bies idzie za mną” to pierwszy tom cyklu ze świata Weddy, który tłumaczy wiele wątpliwości i niejasności zawartych w opowieściach. Skupia się przede wszystkim na postaci bohatera, ale poprzedni zbiorek bardzo rozszerza historię jego wielkiej i bezustannej ucieczki.

źródło opisu: https://fabrykaslow.com.pl

źródło okładki: https://fabrykaslow.com.pl

BWO | 2019-01-10
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2019

Okrutny, pradawny świat i bogowie, którzy powracają z mroków i popiołów, gdy przychodzi horda Hungurów. Krwawa zemsta i równie krwawe obrządki a w tym wszystkim mały chłopiec, Jaksa Drużyc, niemowa cierpiący za winy ojca. Podobno los mu sprzyja, ale chyba lepiej by było dla Jaksy, gdyby tego nie robił - śmierć bywa litościwsza. Początkowo postać Jaksy wydała mi się jakaś płaska, bez życia i pomysłu. Ot, listek na wietrze wydarzeń. Warto jednak przebrnąć przez pierwsze rozdziały, bo w końcu główny bohater jednak dorasta i zaczyna być "jakiś", a przy tym akcja nie tylko nie zwalnia tempa, ale staje się też bardziej logiczna. Generalnie, im dalej w las, tym większa przyjemność z czytania! A zakończenie? Cóż, mało co jest w stanie mnie zaskoczyć - tu się udało.
Jacek Komuda stworzył bogaty, pełnowymiarowy świat a wplatając w niego wierzenia słowiańskie sprawił, że czyta się to jak książkę historyczną. W sumie przerażającą, bo przecież tak właśnie mógł wyglądać świat pierwszych słowian....

Katarzyna Sidor | 2019-01-16
booaa | 2019-01-19
MC_Roti | 2019-01-18
Na półkach: Teraz czytam

Patronaty tygodnia

W tym tygodniu z licznych propozycji wydawców wybraliśmy kilka książek, których nie można przegapić. Wśród premier znajdziecie nie tylko kryminał, thriller, fantasy i mocną erotykę, ale także dwie przejmujące opowieści – ojca i syna – na podstawie których powstał niezwykły film, który można obecnie oglądać w kinach.

Zimowe zapowiedzi wydawnicze

Podejrzeliśmy zimowe zapowiedzi, by sprawdzić, jakich gorących nowości możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. Zaplanujcie dobrze czas na czytanie, bo jest w czym wybierać. Zobaczcie sami!