Książka Roku 2018

Tłumaczenie: Ernest Bryll, Marta Bryll
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Father Christmas And Me
myrtij

Kontynuacja bestsellerowego Chłopca zwanego Gwiazdką i Dziewczynki, która uratowała Gwiazdkę Dorastanie w Elfim Jarze, gdzie wszyscy mieszkańcy są zupełnie inni od ciebie, nie zawsze jest łatwe. Nawet jeśli twoimi przybranymi rodzicami są nowożeńcy, Ojciec Gwiazdka i Mary. Amelia doświadcza tego na co dzień. Po pierwsze, elfia szkoła może się okazać trochę męcząca, kiedy każdego dnia śpiewa...

Po pierwsze, elfia szkoła może się okazać trochę męcząca, kiedy każdego dnia śpiewa się świąteczne piosenki – nawet w lipcu – i kiedy nie zdaje się egzaminów z zabawek. Po drugie, może być bardzo, bardzo zimno.
Ale gdy zazdrosny Króliczek Wielkanocny i jego wojsko przeprowadzą atak, by zatrzymać Boże Narodzenie, tylko od Amelii, jej nowej rodziny i elfów, będzie zależeć, czy uda się uratować święta Bożego Narodzenia. Zanim będzie za późno...
Zabawna, ekscytująca i pełna świątecznego uroku – wszystkie te cechy czynią powieść doskonałą lekturą na sezon świąteczny.

"The Week"

źródło opisu: https://sklep.zysk.com.pl/ojciec-gwiazdka-i-ja.html

źródło okładki: https://sklep.zysk.com.pl/ojciec-gwiazdka-i-ja.html

Meggie | 2018-12-23

Gdy zbliża się Boże Narodzenie ludzi ogarnia niemal magiczna atmosfera wlewająca w serca nadzieję i ciepło. To czas przygotowań, robienia świątecznych zakupów, ozdabiania domu i oczekiwania na Wigilię. Nie każdy wie, że równie wielki rozgardiasz panuje w Elfim Jarze. W miejscu tym przygotowywane są prezenty pod choinkę a w ich tworzeniu bierze udział bardzo wiele elfów. Poza tym jest tu całkiem niezwyczajnie, chodzi się do elfiej szkoły lub pracuje, są też codzienne obowiązki. Wśród elfów mieszka jedna dziewczynka o imieniu Amelia, która stara się przystosować do tak dla niej odmiennego świata, lecz nie jest to wcale łatwe. Bardzo się wyróżnia, tak jak i jej przybrani rodzice Ojciec Gwiazdka i Mary. Troje ludzi w świecie pełnym magii, nie każdemu się to podoba. Okazuje się też, że jest ktoś, kto chce pokrzyżować tegoroczne plany świąteczne. Czy uda się ocalić święta?

Matt Haig – autor wielu powieści, wśród których znajdują się trzy świąteczne opowieści dla dzieci. Jego twórczość...

Wkp | 2018-11-17
Na półkach: Przeczytane, Współpraca

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

GWIAZDKA Z MATTEM HAIGIEM PO RAZ TRZECI

Mamy już połowę listopada, do Bożego Narodzenia został nam mniej więcej miesiąc, a sklepy, które do tej pory jakimś cudem nie zaatakowały nas świąteczną ofertą (a pierwsze jej przebłyski w pewnej znanej sieci widziałem już na samym początku października), nadrabiają ten błąd. Nic więc dziwnego, że i na księgarskich półkach przybywa publikacji w tym temacie. I nic też dziwnego, że Matt Haig, wielokrotnie nagradzany autor książek dla dzieci i dorosłych, powraca z trzecią swoją powieścią z gwiazdkowej serii, kontynuując w niej losy Amelii. Nie ma jednak znaczenia, czy czytaliście dwa poprzednie tomy – jeśli szukacie uroczej, ciepłej, sympatycznej i wciągającej historii dla całej rodziny, Ojciec Gwiazdka i ja to dzieło dla was idealne.

Główną bohaterką książki jest dziewczynka, Amelia Wishart, której w życiu niezbyt się układało. Po śmierci matki i zaginięciu ojca wiodła nieciekawy żywot i nie potrafiła znaleźć swojego miejsca na tym świecie....

Ervisha | 2018-11-10
Przeczytana: 06 listopada 2018

Fabuła książki może nie jest najbardziej porywająca na świecie i miejscami może przynudzać, jednak doceniam jej pomysł i przesłanie.

Ta historia uświadamia czym jest poczucie "inności", wyobcowania i nie pasowania do społeczności. To jak nieuczciwi i do czego zdolni potrafią być ludzie a także jaką moc niszczenia mają fałszywe informacje. One wszystkie niesione przez media rozchodzą się błyskawicznie niosąc ze sobą ból, smutek, cierpienie...

Jednocześnie pokazuje jak istotna jest miłość, wiara, nadzieja, wzajemny szacunek i rodzina. Jeśli mocno wierzymy, na zło reagujemy dobrem i mamy ze sobą bliskie osoby, to pokonamy wszystkie przeciwności losu. Dobro i miłość zawsze zwyciężają. One mają największą moc.

Monika Szulc | 2018-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2018

„Ojciec Gwiazdka i Ja” to piękna i ponadczasowa powieść, która skradnie serce każdemu czytelnikowi, który wierzy, że niemożliwe jest jednak możliwe! Seria idealna dla młodzieży i choć sama do tej grupy już dawno nie należę, to każda świąteczna książka od Matta Haiga zabiera mnie w magiczną podróż i jestem tym oczarowana. Tematyka świąteczna, więc można oczekiwać, że będzie dużo śmiechu i radości, a jednak momentami autor porusza trudne tematy, skłania do refleksji i zadumy. Bardzo szybka akcja i nutka niebezpieczeństwa zachwyca i nie pozwala oderwać się od lektury!. Zdradzę Wam tajemnice, Króliczek Wielkanocny potrafi być przerażający! Polecam 8/10!

myrtij | 2019-01-18
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 listopada 2018

Kto jako dziecko nie marzył, żeby podejrzeć pracę Elfów w warsztacie Świętego Mikołaja? Zobaczyć jak powstają zabawki, którymi zostaną obdarowane dzieci na całym świecie: pluszowe misie, metalowe kolejki, lalki czy samochodziki. Przyjrzeć się, jak sprawnie i szybko powstają prezenty w tym dziecięcym raju, jak są pakowane, by wreszcie trafić do grzecznych dzieci niecierpliwie czekających na wizytę Mikołaja.

Amelia dostała taką szansę. Wraz ze swoją opiekunką Mary zamieszkała u Ojca Gwiazdki w Elfim Jarze, ale nie potrafiła być całkiem szczęśliwa. Chociaż uwielbiała przebywać ze swoimi bliskimi, w elfiej krainie czuła się często obco.

Duża czcionka i liczne czarno-białe ilustracje sprawiają, że „Ojciec Gwiazdka i ja” to świetny pomysł na prezent dla starszego dziecka. Daj się zaprosić do wspólnego czytania i wspólnie przekonajcie się, że przedświąteczna gorączka istnieje nie tylko w ludzkim świecie.

cała recenzja: www.jagodowyblog.pl

Mecha_Kulturacja | 2018-12-16

Ojciec Gwiazdka i Ja to emocjonalna, wciągająca i urzekająca świąteczna lektura, będąca czystą formą rozrywki dla najmłodszych. Jest pełna akcji i niesamowitych postaci – zarówno złych jak i dobrych z niesamowitą Amelią na czele. To magiczna, serdeczna, zabawna i dowcipna opowieść, która na pewno przypadnie do gustu nie tylko dzieciom.

Debora | 2019-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2019