Meggie 
ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl, wyczytane-ksiazki.blogspot.com
Staram się w wolnych chwilach cieszyć tym co lubię.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 65 książek, ostatnio widziana 5 godzin temu
Teraz czytam
 • Czego nie powiedziałam
  Czego nie powiedziałam
  Autor:
  Jak grom z jasnego nieba. Tak wyglądało pierwsze spotkanie Emilii i Roberta. Ona, niepewna siebie młoda kobieta, i on, przebojowy mężczyzna, zaradny i zdecydowany. Wydaje się, że do pełni szczęścia ni...
  czytelników: 82 | opinie: 15 | ocena: 8 (19 głosów)
 • Habbatum
  Habbatum
  Autor:
  Druga część cyklu „Wędrowcy”. Anna budzi się uwięziona w sterylnym pomieszczeniu. Nie wie, gdzie się znajduje i z jakiego powodu jest przetrzymywana. Wie tylko, że uwięziła ją osoba, której ufała - je...
  czytelników: 254 | opinie: 30 | ocena: 7,94 (65 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-15 21:00:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Jeden list może zmienić wszystko. Może zawierać dobre lub złe nowiny, ale też być początkiem ogromnych zmian. Gdy Alison otrzymuje tajemniczy list nie jest jeszcze świadoma tego, że wkracza do z pozoru dobrze znanego, ale jakże innego świata. Miejsca pełnego sekretów, intryg, konfliktów i niebezpieczeństw. W którym trwa wojna bogów. Okazuje się też, że Alison ma dołączyć do grupy Delectorów,... Jeden list może zmienić wszystko. Może zawierać dobre lub złe nowiny, ale też być początkiem ogromnych zmian. Gdy Alison otrzymuje tajemniczy list nie jest jeszcze świadoma tego, że wkracza do z pozoru dobrze znanego, ale jakże innego świata. Miejsca pełnego sekretów, intryg, konfliktów i niebezpieczeństw. W którym trwa wojna bogów. Okazuje się też, że Alison ma dołączyć do grupy Delectorów, których zadaniem jest między innymi ochrona ludzkości. Wiąże się to z wieloma zagrożeniami i wielką odpowiedzialnością. Czy dziewczyna podoła zadaniom, które przed nią zostają postawione? Kim są Delectorzy i kto im przewodzi? Z kim będą musieli się zmierzyć?

Olga Rzepa to młoda pisarka, która swą pierwszą książkę napisała, gdy miała sześć lat. W wolnych chwilach lubi czytać oraz grać na ukulele.

Zarówno tajemniczy tytuł, jak i frapująca okładka przyciągają do tej książki. Opis na okładce zapowiada także opowieść pełną przygód. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Jest rok 2538. Alison to młoda dziewczyna, która z pozoru niczym się nie wyróżnia, no może poza pewnymi zdolnościami, które przysporzyły jej w przeszłości nieco przykrości. Mieszka w niedużym mieście Ghrian w Szkocji. Uczęszcza na studia prawnicze, ma przyjaciółkę Maureen, jest dobrą obserwatorką otoczenia. Gdy w wieku piętnastu lat otrzymuje pewien list okazuje się, że nie jest do końca taka zwyczajna jak jej się wydawało, a drobne wydarzenia, które spotykały ją wcześniej miały swoje uzasadnienie. Świat wokół okazuje się znacznie bardziej skomplikowany i zagadkowy niż myślała. Pojawiają się w nim bóstwa znane z mitologii, niebezpieczne istoty niczym z pogranicza koszmarów i jeszcze znacznie więcej. O co w tym wszystkim chodzi? Stopniowo wraz z Alison wkraczamy na nieznane ziemie, by poznać siły nimi rządzące. Dzieje się całkiem sporo, co rusz pojawiają się nowe postacie, intrygujące i mroczne zarazem. Wciąż też sporo pozostaje do wyjaśnienia.

Świat wykreowany przez pisarkę jest interesujący i zagadkowy, tak jak i jego mieszkańcy. Nie wszyscy bohaterowie zostali w pełni nakreśleni. Trochę zabrakło mi rozbudowania niektórych sylwetek. Dowiedziałabym się chętnie o nich więcej, jak chociażby o mrocznych Galenium, czy o innych istotach zamieszkujących te tereny. Mogłoby to ubarwić opowieść. Patrząc jednak na zakończenie może się okazać, że będzie ciąg dalszy historii i może się jeszcze wszystko zmienić.

„Delectorzy” to pełna niebezpieczeństw podróż przez nieznane i niezmierzone tereny tajemniczego świata, w którym obok zwykłych ludzi żyją mitologiczne bóstwa, groźne istoty oraz tajne grupy Delectorów i Reubaltches a to dopiero początek. Kto wygra tę rozgrywkę? Jak Alison odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy uda się zatrzymać mrok rozprzestrzeniający się coraz bardziej?

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2018/10/delectorzy-olga-rzepa.html

pokaż więcej

 
2018-10-15 20:57:53
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-10-15 20:57:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-15 20:55:23
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-15 20:55:08
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-15 20:54:55
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-10-15 20:54:40
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-15 20:54:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-15 20:53:39
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: Na krawędzi wszystkiego (tom 2)
 
2018-10-15 20:52:29
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-15 20:51:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-03 21:37:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Numer 27/2018 wydania specjalnego English Matters to kontynuacja tematyki Focus on Speaking, czyli skupienie się na metodach pozwalających przełamać barierę językową i lepiej mówić w języku obcym.

W dziale This and That można prześledzić przykładową rozmowę w samolocie, czy też przeczytać na temat początków ludzkiej mowy jako systemu komunikacji.

Dział People and Lifestyle rozpoczyna artykuł...
Numer 27/2018 wydania specjalnego English Matters to kontynuacja tematyki Focus on Speaking, czyli skupienie się na metodach pozwalających przełamać barierę językową i lepiej mówić w języku obcym.

W dziale This and That można prześledzić przykładową rozmowę w samolocie, czy też przeczytać na temat początków ludzkiej mowy jako systemu komunikacji.

Dział People and Lifestyle rozpoczyna artykuł „Who Am I Talking to?”, który dotyczy tego, jak ważny podczas rozmowy jest odpowiedni akcent oraz poprawność wymowy.

Kolejny artykuł z tego działu, czyli „Every Man to His Taste” to zwroty dotyczące zainteresowań oraz życia codziennego: sportu, polityki, zdrowia, pracy, jedzenia, pieniędzy, czy podróży. Zwroty i słowa, które mogą przydać się każdemu.

W dziale Culture znajduje się artykuł „He Had a Dream” dotyczący legendarnego przemówienia Martina Luthera Kinga. Miało ono miejsce 28 sierpnia 1963 roku. Co sprawiło, że stało się tak wyraziste i zapadające w pamięci?

Podoba mi się pierwszy artykuł działu Skills, a mianowicie „Game Your Way to Speaking”. Połączenie nauki i zabawy to najlepszy koktajl. W takim momencie szybko i przyjemnie chłonie się wiedzę. W tym artykule opisane są gry, które mogą wspomóc rozwijanie języka angielskiego.

W dziale Language znajduje się między innymi artykuł „I’m a Survivor dotyczący problemów komunikacyjnych. Każdy przecież może znaleźć się w sytuacji, gdy nie w pełni zrozumie wypowiedź drugiej osoby. Co wtedy zrobić?

Dział Travel to tradycyjnie wisienka na torcie, czyli artykuł „Learn English Abroad”. Często mówi się, że najlepszą drogą do opanowania języka angielskiego jest wyjazd za granicę. A gdzie dokładniej?

Podczas nauki języka pomocny może okazać się też artykuł „To-Watch-List” z działu Leisure. Są tu wskazówki dotyczące filmów i seriali, które mogą wspomóc umiejętności językowe. Nie dziwi więc wcale, że na tej liście znajduje się popularny serial Friends.

Wydanie specjalne English Matters 27/2018 to wskazówki i pomysły dotyczące polepszenia umiejętności językowych, ale głównie w zakresie mowy. Trudno jest zacząć mówić płynnie i mieć poczucie, że jest się w pełni zrozumianym oraz nie popełnia się żadnej gafy. Warto więc nawet drobnymi krokami przełamywać barierę, w czym może pomóc ten magazyn i treść w nim zawarta. Przydać się też może lista słówek z tego wydania w postaci pliku pdf oraz część artykułów do odsłuchania – znajdziecie je na stronie internetowej magazynu (pliki mp3 dostępne są do pobrania po podaniu kodu).

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2018/10/english-matters-focus-on-speaking-2-nr-27-2018.html

pokaż więcej

 
2018-10-03 21:33:35
 
2018-09-27 21:23:15
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-27 20:46:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Dzieci szybko chłoną wiedzę, są ciekawe świata, zadają wiele pytań, chętnie szukają rozwiązań różnych zagadek. Często w młodym wieku ujawniają się pewne cechy świadczące o talencie w danym dziedzinie i to w głównej mierze od rodziców zależy, czy w porę je dostrzegą i rozwiną. To od rodzica dziecko się uczy, na nim wzoruje, jego naśladuje. Okazuje się, że ważna jest też odpowiednia stymulacja... Dzieci szybko chłoną wiedzę, są ciekawe świata, zadają wiele pytań, chętnie szukają rozwiązań różnych zagadek. Często w młodym wieku ujawniają się pewne cechy świadczące o talencie w danym dziedzinie i to w głównej mierze od rodziców zależy, czy w porę je dostrzegą i rozwiną. To od rodzica dziecko się uczy, na nim wzoruje, jego naśladuje. Okazuje się, że ważna jest też odpowiednia stymulacja różnych obszarów mózgu, co może mieć wpływ między innymi na: logiczne myślenie, zdolności językowe, kreatywność. Jak rozwinąć te cechy u dziecka? W jaki sposób dostrzec zdolności?

Anne Lene Johnsen – założycielka firmy Brain Factory, która zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla rodziców i nauczycieli dotyczących umysłu i jego odpowiedniej stymulacji. Jest autorką wielu artykułów na ten temat oraz paru książek.

Bardzo cenię sobie książki, które poszerzają wiedzę, zawierają wskazówki dotyczące rozwijania różnych zdolności, inspirują, uczą. Książki, które mogą stanowić pomoc dla rodziców w rozwijaniu zdolności u dziecka, w organizowaniu ciekawie i kreatywnie czasu. To właśnie jedna z takich publikacji.

Książkę rozpoczyna krótkie wprowadzenie, po którym znajduje się dziesięć wskazówek, które być może nie są nowością, ale warto o nich sobie przypomnieć przed przejściem dalej. Następnie autorka podzieliła książkę na jedenaście rozdziałów, z których każdy dotyczy nieco innego obszaru, przykładowo pierwszy jest na temat myślenia, drugi inteligencji, inny dotyczy kreatywności. Wszystkie natomiast zorganizowane są w podobny sposób. Rozpoczyna je część dla rodziców, w której autorka wyjaśnia zagadnienia omawiane w rozdziale, daje wskazówki, dzieli się ciekawostkami. W dalszej części rozdziału znajduje się wiele ćwiczeń w tym zakresie. Na samym dole stron z zadaniami do wykonania umieszczone są drobną czcionką właściwe odpowiedzi. Na zakończenie książki jest jeszcze dodatek dotyczący problemów w nauce.

Poza głównym walorem książki, czyli treścią merytoryczną, na uwagę zasługuje także jej wydanie. Twarda oprawa, dobrej jakości papier, dobra kompozycja kolorów. Większość ćwiczeń opiera się na barwnych rysunkach, które bardziej mogą rozbudzić zainteresowanie dziecka. Niektóre zagadki są proste, inne bardziej skomplikowane i wymagające chwili zastanowienia. Rozwiązywanie ich wraz z dzieckiem może przynieść wiele frajdy i zapewnić dobrze spędzony wspólnie czas.

„Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci” to publikacja kierowana do rodziców, którzy chcą rozwijać zdolności umysłowe swojego dziecka. Ćwiczenia w niej zawarte są zalecane dla dzieci z przedziału wiekowego 5 – 11 lat chociaż i dorosłemu sprawią wiele radości. To książka estetycznie wydana o wartościowej treści. Świetna na prezent i warta polecenia.

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2018/09/rusz-glowa-gimnastyka-mozgu-dla-dzieci-Anne-Lene-Johnsen.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
698 365 22562
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (221)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd