Meggie 
ksiazki-moj-maly-swiat.blog.pl, wyczytane-ksiazki.blogspot.com
Staram się w wolnych chwilach cieszyć tym co lubię.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 68 książek, ostatnio widziana 2 dni temu
Teraz czytam
 • Gdzie jest skrytka Generała Grota?
  Gdzie jest skrytka Generała Grota?
  Autor:
  Każda stara kamienica ma swoje sekretne historie, Warszawa zaś pełna jest takich budynków. W trakcie wojny ludzi chowali w swoich mieszkaniach prawdziwe skarby: pamiątki, pieniądze i dokumenty. A gdyb...
  czytelników: 11 | opinie: 5 | ocena: 8,83 (6 głosów)
 • Habbatum
  Habbatum
  Autor:
  Druga część cyklu „Wędrowcy”. Anna budzi się uwięziona w sterylnym pomieszczeniu. Nie wie, gdzie się znajduje i z jakiego powodu jest przetrzymywana. Wie tylko, że uwięziła ją osoba, której ufała - je...
  czytelników: 257 | opinie: 30 | ocena: 7,95 (66 głosów)
 • Morderstwo na śwìęta
  Morderstwo na śwìęta
  Autor:
  Klasyczny brytyjski kryminał osadzony w niepowtarzalnej scenerii angielskiej prowincji. Kiedy detektyw-amator Mordecai Tremaine przybywa do posiadłości swojego znajomego, by spędzić święta Bożego Naro...
  czytelników: 128 | opinie: 4 | ocena: 5,8 (5 głosów)
 • Ojciec Gwiazdka i ja
  Ojciec Gwiazdka i ja
  Autor:
  Kontynuacja bestsellerowego Chłopca zwanego Gwiazdką i Dziewczynki, która uratowała Gwiazdkę Dorastanie w Elfim Jarze, gdzie wszyscy mieszkańcy są zupełnie inni od ciebie, nie zawsze jest łatwe. Nawe...
  czytelników: 15 | opinie: 3 | ocena: 7,75 (4 głosy)
 • Wektory, czyli jeszcze więcej Corela. Grafika komputerowa dla dzieci
  Wektory, czyli jeszcze więcej Corela. Grafika komputerowa dla dzieci
  Autorzy:
  Z grafiką wektorową nie wiążą się wyłącznie proste rysunki złożone z figur geometrycznych, ale też całkiem zaawansowane projekty, nierzadko trójwymiarowe. Wektory, czyli jeszcze więcej Corela. Grafik...
  czytelników: 2 | opinie: 0 | ocena: 9 (1 głos)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-11 19:35:41
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-12-11 19:35:17
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Mordecai Tremaine (tom 2)
 
2018-12-11 19:34:11
Ma nowego znajomego: Czytaczka
 
2018-12-04 20:48:39
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

W dzisiejszych czasach grafika komputerowa może być przydatna w różnych dziedzinach naszego życia, zarówno w domu, jak i w pracy. Umożliwia chociażby wyretuszowanie zdjęć, przygotowanie własnych mniejszych bądź większych projektów jak ulotki, plakaty, zaproszenia, które mogą być wydrukowane na papierze lub opublikowane w Internecie. W zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania dostępnych... W dzisiejszych czasach grafika komputerowa może być przydatna w różnych dziedzinach naszego życia, zarówno w domu, jak i w pracy. Umożliwia chociażby wyretuszowanie zdjęć, przygotowanie własnych mniejszych bądź większych projektów jak ulotki, plakaty, zaproszenia, które mogą być wydrukowane na papierze lub opublikowane w Internecie. W zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania dostępnych jest na rynku wiele programów do grafiki rastrowej, jak i wektorowej. Wszystko to może z początku nasuwać trudności, lecz ta publikacja może okazać się niezwykle pomocna w stawianiu swoich pierwszych kroków w tym zakresie. Poza wyjaśnieniem podstawowych pojęć przeprowadza ona bowiem czytelnika przez różne przykłady, których efekt może rozbudzić ciekawość i być może pozwolić odkryć nową pasję. Czy jesteście gotowi, by rozpocząć przygodę z grafiką komputerową?

Bardzo cenię książki, które dostarczają wiedzy i rozrywki, a co równie ważne są przedstawione w sposób przystępny, lekki w odbiorze. Różnie to jednak bywa z tego typu publikacjami. Jak będzie tym razem? Sama okładka przyciąga wzrok a w tym przypadku w parze z dobrą oprawą graficzną idzie świetna zawartość książki. Przyjrzyjmy się więc jej dokładniej.

Książka została podzielona na pięć rozdziałów. Pierwsze trzy są niejako wprowadzeniem do grafiki komputerowej. Autorzy objaśniają w nich podstawowe pojęcia, takie jak chociażby: piksel, wektor, raster. Opisują rodzaje modeli kolorystycznych, czy rodzaje formatów plików graficznych. Każde z poruszanych pojęć wyjaśnione jest w sposób zrozumiały i myślę, że nawet osoby niemające wcześniej styczności z grafiką komputerową nie będą miały problemy ze zrozumieniem tych zagadnień, jak też z wytłumaczeniem ich dziecku tym bardziej, że pomocne w tym zakresie okazują się też rysunki wzbogacające treść. Kolejny rozdział to grafika rastrowa. Autorzy postanowili do zapoznania nas z tematyką wypróbować narzędzia pełne możliwości. Krok po kroku opisana jest zarówno sama obsługa danego programu, jak i podstawowe i zaawansowane jego możliwości dotyczące korekcji zdjęć, operacji na warstwach, retuszu, malowania. Opcji jest bardzo wiele i wszystko zależy od naszej wyobraźni. Ostatni duży rozdział to już grafika wektorowa. Tu również dostępnych jest wiele bezpłatnych i płatnych narzędzi, a w książce zostały opisane dwa z nich. W tym rozdziale także czeka wiele atrakcji związanych z rysowaniem, kolorowaniem, tworzeniem ozdobnego tekstu. Można przygotować chociażby rysunek przedstawiony na okładce, co samo w sobie zachęca do rozpoczęcia przygody z grafiką.

Publikacja jest skrupulatnie przygotowana, napisana w sposób rozbudzający ciekawość i zachęcający do rozwijania swoich umiejętności w grafice komputerowej, która w dzisiejszych czasach ma szeroki wachlarz zastosowań od zabawy, poprzez pracę. Przystępna forma i dokładne opisy oraz wyjaśnione podstawy sprawiają, że wykonanie przykładów z książki nie powinno stanowić problemu. Książka jest też bogato ilustrowana, zawiera szereg rysunków obrazujących wyniki pracy oraz zrzuty z aplikacji. Wydanie jest czytelne, estetyczne i kolorowe.

„Piksele, wektory i inne stwory. Grafika komputerowa dla dzieci” to książka poszerzająca wiedzę, rozwijająca umiejętności oraz zapewniająca sporą dawkę rozrywki. Można krok po kroku wykonać przykłady w niej zawarte, ale też na ich podstawie utworzyć własne projekty graficzne. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pierwszym z nich mogła być elektroniczna kartka świąteczna. Możliwości jest bardzo wiele, a książka uchyla nam drzwi do barwnego świata grafiki komputerowej.

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2018/12/piksele-wektory-i-inne-stwory-alicja-zarowska-mazur-dawid-mazur.html

pokaż więcej

 
2018-12-02 16:14:07
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-12-02 16:13:50
 
2018-11-30 21:17:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Święta coraz bliżej, ale już czuć ich atmosferę, gdy widzi się ozdoby choinkowe, lampki, bałwanki, mikołaje. Z Wigilią kojarzą się też określone zapachy, potrawy, wspomnienia. Warto kultywować tradycji, ale można również wprowadzić coś nowego w przygotowaniach świątecznych, zainspirować się i dodać nowe smaki oraz dania. W tym może pomóc książka Karoline Jönsson.

Ostatnio chętnie zaglądam do...
Święta coraz bliżej, ale już czuć ich atmosferę, gdy widzi się ozdoby choinkowe, lampki, bałwanki, mikołaje. Z Wigilią kojarzą się też określone zapachy, potrawy, wspomnienia. Warto kultywować tradycji, ale można również wprowadzić coś nowego w przygotowaniach świątecznych, zainspirować się i dodać nowe smaki oraz dania. W tym może pomóc książka Karoline Jönsson.

Ostatnio chętnie zaglądam do poradników kulinarnych w celu odkrywania nowych przepisów, połączeń smakowych, inspiracji. Cieszę się też, że coraz więcej książek oferuje dania zdrowe, zawierające więcej warzyw i owoców, bogate w witaminy. Nie każdy bazuje na kuchni roślinnej, ale nawet gotując tradycyjnie można wprowadzić do codziennej diety więcej potraw zawierających warzywa i owoce, co może przynieść same korzyści, zwłaszcza zdrowotne. Poprzednia książka pisarki już gości w mojej kuchni. Czy kolejna publikacja okaże się równie inspirująca?

Boże Narodzenie łączy się też z określonymi smakami, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Smaki natomiast można uzyskać przy pomocy odpowiednich przypraw takich jak cynamon, goździki, imbir, które dodane do innych potraw równie mocno oddziałują na zmysły. Czas więc zajrzeć do książki, by przekonać się, jakie przepisy przygotowała dla nas autorka.

Książka poza przedmową i skorowidzem przepisów zawiera pięć rozdziałów. Pierwszy to informacje na temat produktów, które można wykorzystać w kuchni zimą, zarówno tych świeżych, mrożonych, czy zakonserwowanych. Rozdział drugi może zainteresować osoby lubiące wypieki i słodkości, a jak wiadomo nie może ich zabraknąć w święta. Muszę przyznać, że niektóre przepisy bardzo mnie zaciekawiły, jak chociażby daktylowe praliny, marchewkowy chleb z przyprawami, panforte, czy miękki piernik z żurawiną lub ciasto szafranowe. To dopiero początek palety ciekawych przepisów, które kuszą i zachęcają do domowych wypieków. Na zakończenie rozdziału autorka opisuje jak wykonać adwentowy świecznik z brzozy. Kolejny rozdział to napoje, a w nim chociażby złote mleko, czy krwawy shot na środek zimy, no i gorąca czekolada, a na rozgrzewkę ciepły sok jabłkowy z imbirem i herbatą earl grey. Dalej znajduje się rozdział świąteczny stół, a w nim zapiekanka z warzyw z ziołami, słonecznikowe klopsiki, cukinia marynowana na słodko, a na zakończenie opis wykonania wieńca. Kolejny rozdział to przepisy na przerwę noworoczną, czyli przykładowo słonecznie żółta zupa energetyczna, zimowe sajgonki raw, sernik, czy zaskakujący pudding kapuściany. Na zakończenie rozdziału znajduje się pomysł na przygotowanie lodowych latarenek.

Każdy rozdział jest dobrze przygotowany i przemyślany. Poza rozdziałem pierwszym pozostałe zawierają konkretne przepisy na roślinne dania a ich zakończenie to opis przygotowania przedmiotów, które mogą stanowić ozdobę w święta. Obok przepisów znajdują się zdjęcia niektórych dań. Ponadto publikacja jest ładnie i estetycznie wydana.

„Zielone Boże Narodzenie” to książka, którą warto mieć w swoim domu, by poczuć siłę roślinnej kuchni, która może zastąpić lub też urozmaicić codzienną dietę. Autorka zachęca do wypróbowania przepisów przypominających tradycyjne świąteczne dania, ale także nowych, równie apetycznych i zdrowych. Nie zamierzam rezygnować z niektórych dań na świątecznym stole, ale chętnie też wypróbuję nowe, które być może kiedyś będą również mile wspominane i kojarzone ze świętami. Książka ta może stanowić prezent dla bliskich, ale także dla nas samych.

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2018/11/zielone-boze-narodzenie-karoline-jonsson.html

pokaż więcej

 
2018-11-28 21:12:46
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-11-28 20:40:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: The Coincidence (tom 6)

Każdy pragnie być szczęśliwy, zwłaszcza po bolesnych doświadczeniach, gdy wspomnienia przytłaczają i nie napawają optymizmem. Gdy wówczas znajdzie się promyczek ciepła, które ogrzewa serce, bliską osobę, którą chce się mieć przy sobie w dobrych i złych chwilach, rodzi się nadzieja na lepszą przyszłość. Callie i Kayden są razem szczęśliwi, wspierają się, dodają sobie wzajemnie sił, spędzają... Każdy pragnie być szczęśliwy, zwłaszcza po bolesnych doświadczeniach, gdy wspomnienia przytłaczają i nie napawają optymizmem. Gdy wówczas znajdzie się promyczek ciepła, które ogrzewa serce, bliską osobę, którą chce się mieć przy sobie w dobrych i złych chwilach, rodzi się nadzieja na lepszą przyszłość. Callie i Kayden są razem szczęśliwi, wspierają się, dodają sobie wzajemnie sił, spędzają wspólnie każdą wolną chwilę. Ona pogodziła się już z tym, co ją spotkało, jest silniejsza. On dopiero się tego uczy, nie zamknął pewnych rozdziałów w swoim życiu. Wciąż walczy, ale niespodziewanie pewne wydarzenia znów go osaczają. Czy udźwignie ciężar przeszłości i stawi jej czoło? Czy Callie go ocali, tak jak to było wcześniej w jej przypadku?

W moim sercu długo już gości pierwszy tom tej serii, który przekonał mnie też do gatunku New Adult. Pełen emocji, poruszający, dobrze napisany. Kolejne tomy także trzymały poziom, ale jak wiadomo różnie to bywa z kontynuacjami. Rozpoczynając tom szósty cieszyłam się na spotkanie z dobrze poznanymi już bohaterami. Jak dalej potoczą się ich losy?

Pierwszy tom tej serii, który wywarł na mnie duże wrażenie dotyczył Callie i Kaydena i dlatego też ich losy najmocniej zapadły w mojej pamięci. W szóstej części zgodnie z tytułem rozstrzygnie się ich przyszłość. Czy wygra przytłaczająca przeszłość, czy nadzieja na lepsze dni? Oboje w życiu wiele doświadczyli, co ma duży wpływ na decyzje, które podejmują. Każdy jednak inaczej radzi sobie z bólem, strachem i wyrzutami sumienia. Jedni uciekają, inni zrywają toksyczne relacje, albo też walczą i stawiają im czoło. Callie zmierzyła się już z własnym strachem, czuje, że go pokonała, ale czy na pewno? Kayden stara się nie myśleć o tym, co go przytłacza i cieszyć się chwilą obecną, ale jak wiadomo nie jest to dobre wyjście. Ucieczka nic nie da, gdyż przeszłość w końcu często powraca wtedy, gdy się tego najmniej spodziewamy. Unikanie myślenia o tym to tylko chwilowa ulga, po której złe emocje mogą uderzyć ze zdwojoną siłą. Czy obecność Callie pomoże Kaydenowi zmierzyć się z przeszłością?

W tej części można spotkać dobrze już poznane postacie, takie jak główni bohaterowie, ale też Violet i Luke’a, Seth’a i Greysona. Ich losy się splatają w wirze kolejnych wydarzeń, ale wzmacniają się też ich relacje. Czytelnik ma poczucie, jakby znalazł się w grupie przyjaciół, których losy nie są mu obojętne. Wciąż główną rolę grają emocje, które wypływają z każdego rozdziału. Jest ciekawie, wzruszająco, sentymentalnie, mrocznie i miejscami pikantnie. Kłębią się różne uczucia, jest miejsce na przyjaźń i miłość, ale też bezradność i strach.

Wobec stylu pisarskiego nie mam żadnych zastrzeżeń. Autorka dobrze gra na emocjach czytelnika, lekko prowadzi opowieść, nie stroni od trudnych, życiowych tematów. Każdy z bohaterów musi zmierzyć się z własnymi problemami. Tym razem kolej na Kaydena. Jest szczęśliwy z Callie, ale jeden telefon burzy jego spokój i usuwa grunt pod nogami. Mimo, że się stara, to stare nawyki wciąż próbują przejąć nad nim kontrolę. Czy okaże wystarczającą siłę i odwagę, by spojrzeć prawdzie w oczy i pokonać demony przeszłości?

„Rozstrzygnięcie Callie i Kaydena” to kolejny poruszający i ogrzewający serce tom serii, która na długo zapada w pamięci. Emocjonujący, przyciągający uwagę i wzbudzający nadzieję. Tym razem to Kayden musi zmierzyć się z przeszłością, chociaż i Callie musi wykazać się siłą. Każde z nich przeżywa własne wzloty i upadki, chwile niepewności i radości. W końcu życie to nie bajka i nie wszystko zawsze kończy się dobrze, a każdy podąża własną ścieżką, mniej lub bardziej krętą. Razem raźniej nią podróżować i pokonywać życiowe zakręty. Czy Kayden wybierze przyszłość, czy pochłonie go przeszłość?

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2018/11/rozstrzygniecie-callie-i-kaydena-jessica-sorensen.html

pokaż więcej

 
2018-11-21 19:22:52
Ma nowego znajomego: Paweł
 
2018-11-21 19:19:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Nowe wydanie specjalne magazynu English Matters zwraca uwagę nietypową okładką i mniejszym formatem. Niestandardowo została też przygotowana zawartość, gdyż jest to kalendarz zawierający w każdym miesiącu ciekawe artykuły.

W styczniu, czyli January wita nas artykuł „The Seven Days of the Week”, a w nim można dowiedzieć się między innymi na temat pochodzenia nazwy każdego z dni tygodnia....
Nowe wydanie specjalne magazynu English Matters zwraca uwagę nietypową okładką i mniejszym formatem. Niestandardowo została też przygotowana zawartość, gdyż jest to kalendarz zawierający w każdym miesiącu ciekawe artykuły.

W styczniu, czyli January wita nas artykuł „The Seven Days of the Week”, a w nim można dowiedzieć się między innymi na temat pochodzenia nazwy każdego z dni tygodnia. Styczeń to też siedem idiomów, ale również czasowniki modalne w przeszłości.

Nie ma ludzi nieomylnych, ale niektórym pomyłkom można zaradzić, zwłaszcza językowym. Rady w tym zakresie znajdziecie w części February, w artykule „Commonly Confused Words”. W lutym zainteresował mnie także artykuł „Little Black Lies Review”, w którym można przeczytać na temat thrillera autorstwa Sharon Bolton.

Przejdźmy do marca, czyli March, a w nim znajduje się artykuł „The History of Good and Evil”. Dobro i zło, które występują w historii każdej kultury. W tym miesiącu znajdziecie jeszcze trochę informacji na temat pewnej dziedziny marketingu w artykule „Proffesion: Coolhunter”.

W miesiącu kwietniu - April przeczytacie na temat innej poza herbatą obsesji Anglików. Czy wiedzieliście co to takiego? Wyjaśnia to artykuł „Biscuits and the British”. Nieco mniej optymistyczny, ale również ciekawy jest artykuł „Diseases of the 21st Century”. Kolejny artykuł także przyciąga uwagę, a mam na myśli „New Seven Wonders of the World”.

W maju - May z ciekawością przeczytałam artykuł „Two Irelands”, do którego przyciąga już samo zdjęcie pięknej Irlandii z lotu ptaka. Równie interesujący jest artykuł „Stephen King, King of Suspense” dotyczący pisarza, którego pewnie nikomu przedstawiać nie trzeba.

Dział June, czyli czerwiec to między innymi artykuł „York – a Historic and Vibrant City” o tym pięknym, pełnym historii mieście.

W ten oto sposób momentalnie przebrnęłam przez pierwszą część roku, w której znajduje się sporo ciekawostek, porad oraz faktów. Równie interesująca jest druga część, ale nie będę o niej pisała, abyście mogli sami ją odkryć.

Wydanie specjalne English Matters 28/2018 to nie tylko przyciągająca wzrok forma, ale zwłaszcza interesująca treść. W tym wydaniu wiele artykułów mnie zaciekawiło, mogłam też przypomnieć sobie niektóre słowa, innych się nauczyć, wykonać ćwiczenia, czy też rozwiązać krzyżówki. Fajny pomysł i udana realizacja. Nie zabrakło też tradycyjnie dodatków znajdujących się na stronie internetowej magazynu, czyli listy słówek z wydania w postaci pliku pdf oraz połowy artykułów w postaci plików mp3 (po podaniu kodu).

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2018/11/english-matters-week-by-week-long-term-calendar.html

pokaż więcej

 
2018-11-21 19:19:09
 
2018-11-18 17:28:02
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-11-18 17:27:16
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Ash Princess Trilogy (tom 1)
 
2018-11-18 17:26:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kroniki Kolegium (tom 2)

W Kolegium wciąż coś się dzieje i wiele jest tajemnic do odkrycia. Mags uczy się i nadal pragnie zostać Heroldem, odkrywa też pewne umiejętności, o których wcześniej nie wiedział. Wciąż też poszukuje informacji na temat swojej rodziny i pochodzenia. Tymczasem wizja, którą mają jasnowidzący burzy pozorny spokój i rozsiewa z siłą huraganu podejrzenia, co do uczciwości chłopca. Wizja nie jest... W Kolegium wciąż coś się dzieje i wiele jest tajemnic do odkrycia. Mags uczy się i nadal pragnie zostać Heroldem, odkrywa też pewne umiejętności, o których wcześniej nie wiedział. Wciąż też poszukuje informacji na temat swojej rodziny i pochodzenia. Tymczasem wizja, którą mają jasnowidzący burzy pozorny spokój i rozsiewa z siłą huraganu podejrzenia, co do uczciwości chłopca. Wizja nie jest jasna, lecz pojawia się w niej zakrwawiony król i Mags tuż obok. To wystarczy, by zaczęły się plotki, krzywe spojrzenia, wrogość i posądzanie o zdradę. Jakby tego było mało, nad Valdemarem wciąż czai się zło, którego źródła nie udało się jeszcze zlokalizować. Czy podejrzenia dotyczące Magsa są słuszne? Co zagraża królestwu?

Sporo czasu minęło od mojego poprzedniego spotkania z twórczością pisarki, czyli od lektury pierwszej części Kronik Kolegium. Nie zapomniałam jednak o Magsie, Lenie, Dallenie, czy Bearze. Wystarczyło rozpocząć tom drugi, by po raz kolejny przenieść się do ciekawego, ale i mrocznego Valdemaru. Jakie zadania tym razem stoją przed Magsem i jego przyjaciółmi?

Muszę przyznać, że od razu poczułam klimat świata wykreowanego przez autorkę. Pełno w nim niebezpieczeństw, intryg, pozytywnych i negatywnych bohaterów, a także tajemnic. To taka podróż pełna przygód. W pewnych momentach miałam poczucie podobieństw dotyczących Kolegium i Hogwartu, czy też dotyczących nowej gry zwanej kirball. Nie chodzi o to, że obie historie są zbliżone, ale raczej o podobne odczucia dotyczące opowieści, przygód, zagadek do rozwikłania, głównego bohatera. To wszystko przyciąga do książki i sprawia, że z uwagą śledzi się kolejne wydarzenia.

Główni bohaterowie są już znani czytelnikowi z poprzedniego tomu. Na pierwszym planie jest oczywiście Mags, który po raz kolejny rzucony jest w wir wydarzeń. Dziwnym trafem znajduje się on niczym w środku szalejącego huraganu. Bywa dosyć irytujący, gdy użala się nad sobą i nie walczy, gdy słyszy przykre słowa i niesłuszne oskarżenia, nawet po części od swoich przyjaciół. Z jednej strony jest silny w obliczu zagrożenia, a słaby w obliczu opinii innych. Kolejna postać, której czasem ma się ochotę powiedzieć do słuchu, jest Lena, która jest zaślepiona niewłaściwym obrazem swojego ojca. W sumie niewiele o niej wiadomo, lecz czuje się momentami irytację widząc jej zachowanie. Spodobała mi się natomiast postawa Beara dotycząca jego przyszłości. Słusznie postanowił walczyć o własne szczęście i pozostanie w Kolegium mimo negatywnego i krzywdzącego spojrzenia jego rodziny. Ma też dobry pomysł na to, w jaki sposób bez mocy uzdrawiania pomagać innym, niestety jego zachowanie względem Magsa wzbudza już negatywne uczucia. Jak więc widzicie różnych postaw życiowych i różnorodnych bohaterów z własnymi problemami nie brakuje. Wzbudzają też oni wiele emocji.

Akcja rozwija się dosyć dynamicznie, chociaż są w niej też momenty wolniejsze. Poza wydarzeniami rozgrywającymi się w samym Kolegium są też inne, dotyczące przyszłości całego królestwa. Mags nadal wykonuje zadania zlecone przez Nikolasa, które również są dosyć niebezpieczne. Dodatkowo w tym tomie można zaobserwować uczucie rozwijające się między niektórymi bohaterami. Domyślacie się o kogo chodzi? Jak przystało też na część, po której powstanie kolejny tom nie wszystko zostało wyjaśnione, a nowe pytania dotyczące przyszłości wciąż się pojawiają. Nad Valdemarem nadal zbierają się czarne chmury i nie jest jasne, z której strony nadejdzie niebezpieczeństwo.

„Intrygi” to ciekawa i pełna przygód kontynuacja Kronik Kolegium. Świat przedstawiony w tym tomie przyciąga, intryguje i osacza tajemnicami, których odkrywanie przynosi satysfakcję i nasuwa kolejne pytania. To lekko poprowadzona, chociaż miejscami też dosyć mroczna seria dla młodzieży, którą też pewnie niejeden starszy czytelnik chętnie przeczyta.

http://wyczytane-ksiazki.blogspot.com/2018/11/intrygi-mercedes-lackey.html

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
711 377 23578
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (227)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd