Hotel Winterhouse

Tłumaczenie: Anna Anita Wicha
Cykl: Winterhouse (tom 1)
Wydawnictwo: Dwukropek
Hotel Winterhouse

Jedenastoletnia Elizabeth Somers mieszka z ciotką i wujem, odkąd jej rodzice zginęli w wypadku, którego Elizabeth nie pamięta. Elizabeth, wbrew jej woli, zostaje wysłana na święta Bożego Narodzenia bez pieniędzy i prawie bez żadnych ubrań do hotelu o nic nie mówiącej nazwie Winterhouse, należącego do osobliwego Norbridge’a Fallsa. Z początku nieufna Elizabeth jest zaintrygowana hotelem i jego gośćmi, zaprzyjaźnia się nawet z 11-letnim Freddym, który podobnie jak ona uwielbia zagadki, łamigłówki i anagramy. Elizabeth szybko odkrywa, że Winterhouse ma wiele uroku, a przede wszystkim ogromną bibliotekę. Wkrótce dziewczyna znajduje magiczną książkę z zagadkami, której w żaden sposób nie można zmusić do powrotu na biblioteczne półki – książka po prostu nie pozwala się odnieść, pomaga za to rozwiązać tajemnicę hotelu, jego właściciela oraz dziwacznych i złowrogich gości. A im bardziej Elizabeth zagłębia się w tajemnice hotelu, tym bardziej zaczyna zdawać sobie sprawę, że w niewyjaśniony sposób sama jest powiązana z tym miejscem i jego mieszkańcami.

źródło opisu: https://livro.pl/hotel-winterhouse-guterson-ben-sku1214241926.html

źródło okładki: https://livro.pl/hotel-winterhouse-guterson-ben-sku1214241926.html

LekkiePióra | 2019-05-16

11-letnia Elisabeth Somers, główna bohaterka powieści Bena Gutersona dowiaduje się tego podczas niespodziewanego pobytu w hotelu Winterhouse. Wszystko, co się z nim wiąże jest tajemnicze. Tajemnicą owiany jest sam powód przyjazdu dziewczynki do zimowego ośrodka, tajemniczy jego właściciel opowiada o równie tajemniczej swojej rodzinie, która z pokolenia na pokolenie zarządza hotelem, tajemnicza bibliotekarka w tajemniczej bibliotece strzeże bogatego księgozbioru, a wraz z nim tajemniczej książki, o której nikt nic nie wie.
Więcej: www.lekkiepiora.pl

Liwia | 2019-05-04
Przeczytana: marzec 2019

Świetna młodzieżowa z elementami tajemnicy, mrocznego klimatu, ze świetnymi bohaterami, czego chcieć więcej? Czekam na kontynuację. W ogóle uważam, że warto przyjrzeć się wydawnictwu Dwukropek, bo wydają naprawdę ciekawe pozycje dla dzieci i młodzieży.

monaliza159 | 2019-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2019

Są książki obok których przejdzie się obojętnie, i takie, kiedy wiesz, że to ta. Tak było w moim przypadku. Gdy ją tylko zobaczyłam wiedziałam, że muszę ją mieć. Sama okładka do mnie przemówiła, a czytając opis z tyłu byłam przekonana o słuszności swojego wyboru.

Elizabeth Somers ma 11 lat i uwielbia wszelkiego rodzaju łamigłówki oraz szarady. Jest też wielką miłośniczką książek. Po śmierci rodziców mieszka razem z wujostwem, którzy nie są dla niej zbyt mili. Nieoczekiwanie przed feriami świątecznymi zostaje zaproszona do hotelu, gdzie ma spędzić trzy tygodnie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż nie wiadomo kto wysłał owe zaproszenie.
Samo wnętrze jest ogromne i przestronne. Natomiast biblioteka dla mola książkowego jakim jest dziewczynka to prawdziwy raj. Znajduje się tam pewna książka, która ma wielkie znaczenie dla właściciela hotelu , jak i pewnej podejrzanej pary.

Akcja powieści toczy się w zwolnionym tempie, które rośnie z każdą przeczytaną stroną. Chociaż...

monia303 | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Super wciągająca. Błyskawicznie się czyta. Świetna.

Monika | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Biedna sierotka wychowywana przez niesympatyczne wujostwo – znamy? Znamy.

Elizabeth Somers poznajemy w dość nieciekawej sytuacji: właśnie wspięła się na śliskie od śniegu i lodu, nigdy niesprzątane schody domu wujka Burlapa i na zamkniętych drzwiach znalazła kopertę, w kopercie „aż” trzy dolary i bilet na pociąg, odjeżdżający za trzy godziny ze stacji położonej ponad dwa kilometry od domu. W ten sposób jedenastoletnia sierota wyruszyła w podróż do hotelu Winterhouse, wiedząc tylko, że jej pobyt tam opłacili nieznani ludzie (ci sami, którzy zafundowali jej wujostwu wakacje, chcąc w ten sposób wybić im z głowy ewentualne skrupuły).
Elizabeth ma w plecaku kilka książek z biblioteki, które chciała przeczytać w święta oraz egzemplarz „Ani z Zielonego Wzgórza”, swojej ulubionej powieści. W małym notesie zapisuje sobie powody, dla których nie lubi ciotki i wuja („Ponieważ wysyłają mnie na Boże Narodzenie do hotelu, gdzieś na kompletnym odludziu, bez pieniędzy i bez odzieży”). Dziewczynka...

Aleksandra Kaczmarek | 2019-01-02

Elizabeth uwielbia wszelkie zagadki książki i gry słowne. Jednak w domu nie ma wielkiego pola do popisu. Dziewczyna mieszka z wujkiem oraz ciotką. Ich ulubionym zajęciem jest oglądaniem telewizji. Sama Elizabeth nie za bardzo ich obchodzi. Pewnego dnia okazuje się że jakaś anonimowa osoba opłaca dla dziewczyny pobyt w jednym z najlepszych hoteli. W hotelu Winterhouse Elizabeth poznaje Freddiego. Razem próbują odkryć tajemnice hotelu. Hotel Winterhouse nie jest wcale taki magiczny jak się wydaje. Jak każde miejsce ma swoje mroczne tajemnice. O których nie wszyscy chcą wiedzieć.
Hotel Winterhouse to książka dla dzieci oraz młodszej młodzieży. Jednak do przeczytania polecam ją każdemu. Niezależnie od wieku. Trochę się bałam że książka będzie nudna. Jednak to nie prawda. Akcja jest powolna ale w żadnym wypadku nie można powiedzieć że jest nudna. Elizabeth jest naprawdę sympatyczną bohaterką. Ja bardzo się z nią utożsamiałam. Myślę że większość książkoholików nie będzie miała z tym...

Buba | 2018-12-19
Przeczytana: grudzień 2018

"Hotel Winterhouse" Bena Gutersona to niezwykła książka.
Przez większą jej część niby nie dzieje się nic niezwykłego, ale jednak cały czas coś się dzieje.
Autor umiejętnie buduje atmosferę, napięcie rośnie, czytelnik chce wiedzieć, do czego to zmierza...

Sierota, niemili opiekunowie, niespodziewana podróż, dziwna para ubrana na czarno,
dziwne uczucie, że coś się wydarzy, niesamowity hotel, przeuroczy właściciel-magik,
ogromna biblioteka, tajemnicza książka, zabawy, anagramy, puzzle, szyfry, przyjaciel-wynalazca.
Spadające przedmioty, trzaskające drzwi. I zagadka!
Do czego to zmierza? Co tu się stanie?
Bo że się stanie, jesteśmy pewni od samego początku!

Już sam początek jest niezwykły:
11-letnia Elizabeth po tragicznej śmierci rodziców jest wychowywana przez niemiłe wujostwo,
którego głównym zajęciem wydaje się oglądanie telewizji i klepanie biedy.
Niespodziewanie wujostwo postanawia wyjechać na długi urlop, a podopieczną wysłać
do odległego hotelu Winterhouse. Prawie tak szybko,...

zaczytanasowka | 2018-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2018

Kochani książka porywa, wciąga i wprawia w cudowny nastrój.
Zapraszam Was do pięknego hotelu "Winterhouse", gdzie znajdziecie się wśród śnieżnych gór, i pięknej, ogromnej trzy piętrowej bibliotece :)
Nasza bohaterka to Elizabeth.
Dziewczynka mieszka u wujostwa, ponieważ bardzo wcześnie straciła rodziców.
Eli uwielbia czytać. Książki to jej zamiłowanie, którego nie podziela ciotka z wujkiem.
Pewnego dnia nasza bohaterka, wracając do domu znajduje na drzwiach list.
Ciocia Purdy i wujek Burlap wyjechali na święta. W liście znajduje się Voucher dla niej, na 3 tygodniowy pobyt w Hotelu "Winterhouse".
Jest wściekła, przecież to święta... Ale cóż ma zrobić ? wsiada do autobusu i rusza ku przygodzie.
Hotel okazuje się piękny. Jest w starym stylu, z tradycjami i pięknym wnętrzem. Eli szybko dowiaduje się, że nie wiadomo kto opłacił jej pobyt. Ale czy to ważne ? Znajduje się w pięknym miejscu, książek ma mnóstwo pod ręką, a obsługa i goście to najmilsi ludzie na świecie.
Tylko jedno ją...