Hotel Winterhouse

Okładka książki Hotel Winterhouse Chloe Bristol, Ben Guterson
Okładka książki Hotel Winterhouse
Chloe BristolBen Guterson Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Winterhouse (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Winterhouse (tom 1)
Hotel Winterhouse
Dwukropek
2018-11-28
2018-11-28
Anna Anita Wicha

Nie było jakoś megaaa zle, ale za dobre też nie. Koniec bardzo szybki a sama książki się dłuży bo Elizabeth się boje przeprosić szczerze xD

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka idealna dla osób uwielbiających zwroty akcji, kryminały i łamigłówki.
Polecam:⁠-⁠)

Książka idealna dla osób uwielbiających zwroty akcji, kryminały i łamigłówki.
Polecam:⁠-⁠)

Bardzo wciągająca książka , pełna zagadek . Idealna na zimę i nie tylko. Jeśli lubicie tajemnice ,przygody i literaturę młodzieżową ta książka jest dla was .Książki z serii ( 3 tomy ) są do siebie podobne ,pomimo tego oceniam 7\10.

Zauważyłam, że bardzo ciągnie mnie do literatury młodzieżowej. Może wynika to z tego, że zakochałam się w czytaniu w wieku starszym. Teraz nadrabiam zaległości. Hehe
A tak naprawdę to myślę, że młodzieżówki, kryminały, fantasy, baśnie, przygody, archeologia i nawet ciągnie mnie do thrillerów. Dobrze wróćmy do książki Hotel Winterhouse autorstwa Ben Guterson i powiem wam, że bardzo mi się podobała. W skrócie to historia dziewczynki która ma w sobie magie i jest świetna w zagadkach. Skrywa się tu tajemnica jej pochodzenia i historia całego hotelu i rodziny. Akcja toczy się zimą co w ogóle mnie urzekło kocham zimę. Krajobraz opisany pięknie jeziora, las, jazda na nartach, sankach coś dla mnie. I rodzi się przyjaźń. I nie mogło zabraknąć wielkiej biblioteki w tle. Dziewczynka samotna przejeżdża do pięknego hotelu, a wraca odmieniona i już nie samotna. Super polecam zwłaszcza jeśli ktoś lubi klimaty magi i przygód z wątkami detektywistycznymi.

Bardzo przyjemna lekturą dla kogoś, kto lubi zaledwie szczyptę magii w powieści.

Bohaterowie, których przygody rozgrywają się w tytułowym hotelu, są bardzo ciekawie sportretowani. Każdy z nich skrywa jakąś tajemnicę, o której dowiadujemy się wraz z rozwojem akcji. Dodatkowo fabuła dotyka ponadczasowych kwestii jak przyjaźń, władza czy lojalność.

Polecam dla każdego czytelnika, który lubi dziecięce i młodzieżowe przygody oraz drobne elementy fantastyki. Myślę, że odpoczniecie w hotelu Winterhouse.

Polecam dla każdego...

Książka często mi się dłużyła, wątki bardzo często się powtarzały.
Nie przypadła mi ta opowieść do gustu, nie mam w planach sięgać po kolejne tomy.

Zdecydowanie nie polecam.

Książka często mi się dłużyła, wątki bardzo często się powtarzały.

Zdecydowanie nie polecam.

Bardzo fajna i wspaniała książka.

Bardzo fajna i wspaniała książka.

Książka mimo iż ma wielki potencjał momentami naprawdę się dłuży. Gdy w akcji mija parę dni autor często wspomina to samo: tu Elizabeth pływała w basenie, poszła na sanki, układała puzzle. Miałam wrażenie, że czytałam ten sam ciąg zdań co pięćdziesiąt stron.
Parę wątków pozostało niewyjaśnionych bądź potraktowanych po macoszemu.
Bohaterowie są średnio rozpisani i zero jedynkowi, liczyłam na jakieś głębsze zarysowanie ich charakterów i motywów.
Główni antagoniści czasami robią po prostu za tło żeby popchnąć akcje, brakuje wyjaśnienia czym się kierują jednak mam wrażenie i nadzieję, że to zabieg, który autor umyślnie zataił by wyjaśnić w następnej części. Uwielbiam literaturę dziecięcą, niestety ta mnie nie porwała.

Parę wątków pozostało niewyjaśnionych bądź potraktowanych po macoszemu.
Bohaterowie są średnio rozpisani i zero...

Przez większą część książki podobał mi się sposób prowadzenia akcji, jednak finałowe wydarzenia nie zostały według mnie najlepiej rozegrane. Nie mam na myśli ich efektu, a to w jaki dokładnie sposób działali bohaterowie. Wiem, że książka jest dedykowana młodemu czytelnikowi, więc nie wpisuję się w grupę docelową. Mimo to, była to dla mnie przyjemna lektura.

bardzo ciekawa i wciągająca książka

bardzo ciekawa i wciągająca książka