Niemieckie życie. Byłam sekretarką Goebbelsa

Wydawnictwo: Bellona
biografia
LubimyCzytać

„Po prostu wślizgnęliśmy się w to” – mówi 106-letnia sekretarka Józefa Goebbelsa. Czy historia się powtarza? Goebbelsa Brunhilde Pomsel, była sekretarka ministra propagandy Rzeszy Józefa Goebbelsa, opowiada o swym braku zainteresowania sukcesem narodowych socjalistów, o dążeniu do kariery w czasach społecznego i moralnego rozkładu, zwłaszcza o pracy w jednym z ośrodków dowodzenia...

Czy historia się powtarza? Goebbelsa Brunhilde Pomsel, była sekretarka ministra propagandy Rzeszy Józefa Goebbelsa, opowiada o swym braku zainteresowania sukcesem narodowych socjalistów, o dążeniu do kariery w czasach społecznego i moralnego rozkładu, zwłaszcza o pracy w jednym z ośrodków dowodzenia nazistowskiej władzy.

Politolog Thore D. Hansen przygląda się jej ocenom swoich wspomnień i stwierdza frapujące paralele między wtedy a dziś. W ten sposób Niemieckie życie staje się sygnałem alarmowym dla współczesnego pokolenia. Bo na przykładzie Brunhilde Pomsel widać, dokąd mogą zaprowadzić obojętność, ignorancja i brak zainteresowania polityką.

źródło opisu: Materiały wydawcy

ola_z_zielonej | 2018-11-14
Hania | 2018-11-13
Wiktoria | 2018-11-13

Patronaty tygodnia

Pierwszy długi weekend w tym miesiącu za nami, a to oznacza, że czas zrobić zapasy na nadchodzący. Bo co, jeśli tego dnia zabraknie nam książek do czytania?! Ale spokojnie, jak co poniedziałek polecamy Wam listę naszych książkowych patronatów. I pamiętajcie, nieważne, co mówią Wasi znajomi czy rodzina. Parapet, biurko i wszystkie inne powierzchnie płaskie również mogą służyć jako półka na książki.