DMSO na powszechne dolegliwości

Okładka książki DMSO na powszechne dolegliwości Evelyne Laye
Okładka książki DMSO na powszechne dolegliwości
Evelyne Laye Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Vital
2018-06-01
2018-06-01
Małgorzata Rzepka

Dla tych co nie lubią zbytnio czytać - idealna. Ogólne zasady i krótka historia, na start polecam

Z pewnością każdy z nas stara się dbać o to, aby nasze zdrowie było jak najlepsze. Ja też, dlatego chętnie sięgam po książki, które mówią o tym, co należy zrobić, aby utrzymać ciało w jak najlepszej kondycji. Stąd właśnie moje zainteresowanie książką „DMSO na powszechne dolegliwości. Łatwy program bezpiecznego i skutecznego zastosowania”, napisana przez Evelyne Laye, doświadczoną specjalistkę od alternatywnych metod leczenia i suplementów diety. W swojej książce opisuje najważniejsze właściwości DMSO, czyli dimetylosulfotlenku – naturalnej substancji pozyskiwanej przy produkcji papieru z drewna, a także występującej w niektórych produktach spożywczych, na przykład pomidorach czy herbacie.
Właściwości tej substancji są faktycznie imponujące. Potrafi łagodzić ból, hamować stany zapalne, działać antybakteryjnie i antywirusowo, zwalczać infekcje grzybicze, pomaga pozbyć się nadmiaru wody, transportuje wiele substancji, dzięki czemu mogą one dotrzeć do najgłębszych tkanek naszego organizmu. Ponadto wspomaga gojenie się ran i pomaga pozbyć się blizn, ma działanie antyoksydacyjne, rozluźnia mięśnie, natlenia tkanki, wzmacnia działanie innych leków, wzmacnia odporność, serce, przeciwdziała miażdżycy, uspokaja, chroni organizm przed promieniowaniem i mrozem. To wszystko, co wymieniłam, to poznane właściwości tej magicznej, wydawałoby się substancji, chociaż mówi się jeszcze o wielu nadal nieodkrytych, nieudowodnionych badaniami właściwościach.
Badania nad tą przedziwną substancją trwają od 1866, kiedy to po raz pierwszy została zsyntetyzowana. Jej odkrywca, Alexander Saytzeff był zaskoczony właściwościami tej oleistej, bezbarwnej cieczy, która stanowiła doskonały rozpuszczalnik dla większości znanych substancji. Stąd właśnie biorą się jej niezwykłe właściwości – może przenosić wiele innych związków chemicznych, a dzięki temu wzmacnia ich działanie i pomaga je dostarczyć we wszystkie komórki organizmu, do których wcześniej nie miały szans dotrzeć. Przez wiele lat zapomniano o tym niezwykłym odkryciu, dopiero po II wojnie światowej DMSO wróciło na stoły laboratoryjne wielu naukowców, którzy postanowili bliżej przyjrzeć się jej zadziwiającym właściwościom.
Okazuje się, że substancja nie ma żadnych skutków ubocznych dla naszego organizmu, lub przynajmniej są nieznaczące. Udowodniono, że nie jest toksyczna, chociaż może powodować miejscowe zaczerwienienie i swędzenie podczas kontaktu ze skórą. Stwierdzono też lekkie krwotoki z nosa, bóle głowy czy biegunkę, co wynika z tego, że DMSO rozrzedza krew. Niepożądane objawy zwykle ustępują po jednej dobie.
Poza opisem tych właściwości DMSO, z książki dowiemy się jak stosować i dawkować ten specyfik. Powinien być przechowywany w szklanym opakowaniu, dawkowany szklaną pipetą, aby nie doszło do jego kontaktu z plastikiem. Należy unikać wdychania jego oparów oraz uważać, aby nie zanieczyścić mieszanek przygotowywanych na bazie DMSO, bo może wtedy wprowadzić do naszego organizmu niepożądane substancje.
A co najważniejsze, oficjalnie DMSO nie jest lekiem. Można go dostać w aptekach i różnych sklepach internetowych, jednak stosować będzie się na własną odpowiedzialność. Wydaje się jednak, że relacje osób, które dzięki DMSO pozbyły się problemów ze ścięgnem Achillesa, trądziku, przeziębienia, grzybicy i łuszczycy, pieluszkowego zapalenia skóry, a przede wszystkim bólu wywołanego różnymi czynnikami, są wystarczająca rekomendacją, aby poważnie zainteresować się tą substancją.
Ostatni rozdział książki dotyczy MSM, czyli metylosulonylometanu, a więc substancji pokrewnej, związku siarki, który również wykazuje wspaniałe właściwości dla ludzkiego organizmu.
Co mogę powiedzieć o samej książce, cóż, to tylko niecałe sto stron informacji, które streściłam w mojej recenzji. Lektura wymagająca poświęcenia godziny, która może przynieść wspaniałe rezultaty dla naszego zdrowia. Jednak sami musicie zdecydować, czy warto po nią sięgnąć.

• Przeczytane 2020
  • Kuchnia/Ogród/Zdrowie/Uroda
  • Medycyna, ZDROWIE, leczenie 🏥💉💊

Dodaj cytat z książki DMSO na powszechne dolegliwości