Władza absolutna

Patronat LC
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: W kręgach władzy (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Filia
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo szantaż śledztwo walka o władzę zagadka kryminalna
W kręgach władzy (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Spisek, chaos i ambicje w sejmowych kuluarach

[ 14 ] Link do recenzji

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Mroza i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
Książka ma wartkie tempo, zwroty akcji, trzyma w napięciu. Po prostu chce się ją czytać.
Sama końcówka, wyjaśnienie sprawy, nie jest może jakieś wybitne, powalające, choć z drugiej strony nie jest specjalnie rozczarowujące.

O fakcie, że jest to ostatnia część trylogii...

To jedna z tych książek, które czyta się szybko. To chyba zasługa autora, który raczej nie piszę skomplikowanych powieści. Pierwszy i drugi tom bardzo mi się podobały. Miały swoje słabostki, trochę im brakowało stylistycznie do wyższych lotów literatury, ale czytało się przyjemnie ze względu na temat, postacie i historię. Kończąc jednak drugi tom obawiałem się, że autora...

Jestem zauroczona każdą książką, która wychodzi spod pióra tego młodego pisarza. Zakończenie jak zawsze petarda! Jako, że nie interesuje się polityką myślałam, że książka będzie dla mnie nudna i niezrozumiała. Nic takiego nie miało miejsca.

2061

Ne zaliczam się do osób żywo interesujących się polityką. Ot na tyle, na ile trzeba. A jednak widzę dużo odniesień w powieści Pana Remigiusza Mroza do realiów życia politycznego (nie tylko w naszym kraju). Fałsz, czcze obietnice, dążenie do celu za wszelką cenę. A wszystko w obliczu tragedii - zamachu w wyniku którego giną ci, którzy mogą na scenie polityczne odegrać...

Cala trylogia W kręgach władzy to najlepsze moim zdaniem książki pana Remigiusza. Choć rola Mileny może wydać się niewiarygodna, to naprawdę udało mu się napisać coś co wbija w fotel. Lubię politykę "od kuchni: i te książki właśnie ją pokazują - jaki to syf i jak trzeba się czasem ubłocić by być na szczycie. Polecam!!!!

Kto będzie kim, jak to zrobi, łamigłówki prawne, w większości wydumane, uff ciężko było.

Zakonczylam serie, choć polityka nie jest tym co lubię najbardziej w książkach. Końcówka jak zwykle z przytupem ale tym razem jednak nie podobało mi się rozwiązanie jakie napisał autor. Przyjmę to na klatę. Z nadzieją że powstanie kolejna część pokazująca więcej rządzącej Mileny w starciu z mężem. Po przeczytaniu Lotu i dopiero później w kręgu władzy czuje się trochę...

Nie wszystkie przeczytane przeze mnie książki Pana Remigiusza mi się podobały. Ale tu zdejmuję czapkę z głowy. Polityka jest brudna a niektórzy dla władzy są gotowi zrobić wszystko, sprzedać własną matkę czy się zeszmacić. Jakże to realne co napisał autor. Na aktualnej scenie politycznej widzę takie osoby więc taki scenariusz jest jak najbardziej realny. Ohydny ale realny....

Ciekawe i typowe zakończenie trylogii... w tomie 2 pisałem, że kobiety w polityce nie mają racji bytu, ale nie pisałem z jakiej pozycji :)

Rok kończę z Mrozem 😊
Trzecia część zmagań na polskiej scenie politycznej. Seria ta na pewno ukazała prawdę "politykowania", potęgę mediów społecznościowych, bezwzględność w drodze do władzy i oczywiście fakt, że polityk kłamie nawet jak mówi "Dzień dobry".

Dyskusje

2 877