Władza absolutna

Okładka książki Władza absolutna Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Władza absolutna
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: W kręgach władzy (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
W kręgach władzy (tom 3)
Filia
2018-11-14
2018-11-14
literatura polska manipulacja niebezpieczeństwo szantaż śledztwo walka o władzę zagadka kryminalna

Oficjalne recenzje i

Spisek, chaos i ambicje w sejmowych kuluarach

Link do recenzji

956 141 38

Remigiusz Mróz to Patryk Vega polskiej literatury. "Władza absolutna" naszpikowana jest niespodziewanymi zwrotami akcji, które koniec końców obrażają inteligencję czytelnika.

Chyba najlepsza z wszystkich części, a w dodatku zakończenie mega nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy.

Dobre zwienczenie serii. Szybko się pochłania, historia nie bez wad i dziur (reakcja świata i kraju na zamach z 2 części zdecydowanie zbyt mała). Ciekawe zakończenie. Osobiście jednak uważam, że najlepsza częścią tej serii był tom 1.

Zdecydowanie najlepsza część z całej trylogii. Książka trzymała w napięciu od samego początku, a zakończenie (jak to u Mroza) zaskoczyło. Piękne zakończenie historii. Polecam całą serię.
Natomiast jedna gwiazdka mniej, ponieważ jeden z wątków nie został sfinalizowany (chodzi o reportera). Dlatego odczuwam delikatny niedosyt.

Moim zdaniem najlepsza część trylogii. Zakończenie mnie zaskoczyło, bo obstawiałam kompletnie inne osoby, ale w sumie cieszę się że się pomyliłam. Ciekawe czy kiedyś wyjdzie jeszcze kontynuacja. Jeśli tak to z pewnością po nią sięgnę ;)

Polecam.

Polecam.

Trzecią część można skomentować krótko i zwięźle - doskonałe i mocne zakończenie trylogii z cyklu ,,W kręgach władzy''. Jednocześnie cała seria wyszła jak najbardziej pozytywnie i genialnie. Ponadto seria ta nie tylko bardzo wciąga, ale także znakomicie pokazuje do czego niektórzy są w stanie się posunąć, aby uzyskać władzę.

Chyba najbardziej wciągająca część serii (przynajmniej obecnie). Co prawda można się domyślić zakończenia ( szczególnie jeśli najpierw czytało się Lot 202), ale mimo to akcja nieustannie brnie do przodu i nie pozwala się oderwać.

Nigdy się nie spodziewałam, że tak mnie wciągnie... political fiction! To jednak to doświadczenie Mroza w pisaniu kryminałów spowodowało, że do samego końca napięcie rośnie i rośnie. Mnóstwo tu ciekawych postaci i zwrotów akcji, teorii spiskowych i obserwacji na temat władzy. Na pewno sięgnę po wcześniejsze tomy.

Mozna zamykać oczy i nie widzieć.
można zatykać uszy i nie słyszeć.
Ale to sie dzieje.
w polityce, w swiecie, w internecie.
Możemy te wszystkie rzeczy ignorować.
naprawdę.
byle samodzielnie podjąc tę decyzję.
myśle tak ja.
Każdy może miec swoje zdanie.
Polecam jako całośc serię.

Mozna zamykać oczy i nie widzieć.
można zatykać uszy i nie słyszeć.
Ale to sie dzieje.
w polityce, w swiecie, w internecie.
Możemy te wszystkie rzeczy ignorować.
naprawdę.
byle samodzielnie podjąc tę decyzję.
myśle tak ja.
Każdy może miec swoje zdanie.
Polecam jako całośc serię.

Video

Video