Randka pod jemiołą

Czwarta Strona
literatura polska Boże Narodzenie święta pocałunek jemioła
literatura obyczajowa, romans
literatura polska Boże Narodzenie święta pocałunek jemioła

Dobra, lekka książka na jeden wieczór.
Pokazuje siłę kobiet i wiarę w siebie, życie i miłość nawet po trudnych doświadczeniach.
Przyjemna w odbiorze. Polecam

Jak nie przepadam za obyczajówkami to ta książka wyjątkowo mi się spodobała, szybko i przyjemnie się ją czyta, momentami dość zabawna (i niewiele ma wspólnego ze świętami Bożego Narodzenia) :)

„Pan Bóg czasami miesza w tym garnku zwanym życiem, żebyśmy się nie przypalili” (str.267)
Trzecia i ostatnia - z kolejnego cyklu - powieść Agnieszki Olejnik wydaje się na pozór przeciętnym czytadełkiem. Gdyby nie to, że pełno w niej sentencji i złotych myśli, które zostają na dłużej z czytelnikiem, jak choćby powyższe zdanie. Dziś wydaje mi się szczególnie...

Wypożyczając tę książkę nie wiedziałam, że jest to trzecia część serii, do której należą powieści "Ławeczka pod bzem" i "Cała w fiołkach". Obie te książki czytałam w tamtym roku. Jednak jeśli żadnej z nich nie znacie, możecie spokojnie sięgnąć po tę powieść. Bohaterowie są tu częściowo ci sami, ale nie trzeba znać poprzednich książek, ponieważ w tej głównymi bohaterami są...

Fajna opowieść o świętach, miłości,zaczynaniu życia od nowa. Czytało się bardzo przyjemnie.

Recenzja „Randka pod jemiołą”
„Randka pod jemiołą” to powieść o Joannie która po stracie rygorystycznego męża, stara się ułożyć sobie życie na nowo.
„Nie daj sobie wmówić, że aby odzyskać mężczyznę, powinnaś chodzić na szczudłach, powiększyć usta i piersi albo zacząć domalowywać sobie drugą twarz. Wszystko to są bzdury. Nie kocha się piersi ani ust. Kocha się człowieka. A...

Bardzo dobra na chandrę, nieco naiwna i bajkowa powieść obyczajowa. Utrzymana w ciepłym, optymistycznym nastroju, z humorystycznymi akcentami. Wbrew pozorom nie związana tematycznie ze świętami bożonarodzeniowymi.
Z pewnością sięgnę po inne książki p. Olejnik, gdy będę potrzebować odpoczynku od burego świata, albo w celu podładowania wewnętrznych baterii:)

Nastawiłam się na tematykę świąteczną, ale tutaj mamy wszystkie pory roku. Nie potrafiłam się od niej oderwać, nic nie było nudne albo przydługie lub niepotrzebne. Momentami trochę cukierkowate, ale opowieść była urocza i zachęciła mnie do innych pozycji tej autorki.

Joanna jest młodą kobietą, od kilku lat szczęśliwą mężatką, która wiedzie bardzo spokojne życie u boku Kamila. Można stwierdzić, że momentami to życie jest za bardzo stateczne i monotonne, ale Joannie to nie przeszkadza. Wszystko się jednak zmienia, gdy okazuje się, że ukochany mąż, któremu nasza główna bohaterka gotowała zdrowe obiadki i dbała o ognisko domowe zdradza ją...

Książka bardzo przewidywalna, schematyczna, jak najbardziej "zjadliwa" w okresie świątecznego lenistwa. Prosta fabuła niewymagająca myślenia, kubek kawy lub herbaty i chwila dla siebie w tym szalonym okresie. Jednak osoby, które szukają atmosfery świątecznej na kartach tej powieści zawiodą się, bo z Bożym Narodzeniem ma ona niewiele wspólnego.

Dyskusje

• 2019