Allegro - kampania grudzień kat. romans

Tylko jeden wieczór

Wydawnictwo: Edipresse
Ag2S

Znana aktorka Amelia Błysk zbudowała życie doskonałe. Podziwiają ją tysiące kobiet. Ma wszystko. Urodę, sławę, przepiękne złote włosy, kochającego męża, dom i wspaniałe dzieci. W Internecie cieszy się ogromną popularnością. Zbudowała takie życie od zera. Wyszła z dna, by wspiąć się na sam szczyt. Święta to dla niej piękny i ważny rodzinny czas, opowiada o tym w każdym wywiadzie. W tym roku...

Święta to dla niej piękny i ważny rodzinny czas, opowiada o tym w każdym wywiadzie. W tym roku wyjątkowo będzie mieć na kolacji wigilijnej nieplanowanych gości. Z powodu nagłej śmierci siostry musi przyjąć szwagra i jego córeczkę.
To tylko jeden wieczór – powtarza sobie. – Jakże prosta sprawa.
Ale to nieprawda. Amelia ma bowiem tylko jedną, ale za to wielką tajemnicę. W zwykłe dni łatwo ją ukrywa, nikt się nie domyśla, ale w święta może się to okazać nie lada wyzwaniem.
Czy życie zbudowane na kłamstwie może się udać? Jaką cenę płaci się za doskonały wizerunek? Czy warto jeszcze żyć naprawdę? A może lepiej tylko w sieci? Tam wszystko jest łatwiejsze.
Czy Amelia odważy się zaryzykować wszystko, w imię czegoś tak ulotnego jak miłość?
Poruszająca, ciepła opowieść o świątecznej magii, najważniejszych pytaniach i nadziei. O tym, że nigdy nie jest za późno na nowy początek.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Gosia | 2018-12-09
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 grudnia 2018

Popularna aktorka Amelia Diamond wiedzie bajkowe życie w bajkowym domu z bajkową rodziną. Ale tak wygląda to tylko na zdjęciach i w wywiadach prasowych. Na co dzień w domu nie potrafi się porozumieć ze swoim mężem i dziećmi, nie ma dla nich czasu. Kiedy już jest u szczytu sławy nadchodzi moment jej upadku. Czy będzie w stanie pogodzić się ze wszystkimi i wyjść znowu na prostą?

Katarzyna | 2018-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2018

„… Plotka płynęła w świat z prędkością godną Kubicy z najlepszych czasów. Szybko dostała się na inne kanały, a następnie rozrastała niczym kolonia wirusów nowej odmiany grypy. I była równie niebezpieczna…”

Przed Wami przepięknie wydana książka z lekkim przesłaniem świątecznym. Po przeczytaniu zostanie w pamięci wielu kobiet. Na oczach czytelnika będzie widoczny skandal, przemiana, ale i środowisko, które może przyjąć cię pod swoje skrzydła i w jednej chwili zniszczyć, jak robaka.

Autorką powieści pt. „Tylko jeden wieczór” jest Krystyna Mirek. Pisarka ma na swoim koncie wiele interesujących publikacji m. in: „Sagę rodu Cantendorfów”, Serię „Willi pod kasztanem”, czy „Obcą w świecie singli”. Wszystkim towarzyszy wartka akcja, życiowe obserwacje, oraz humor – momentami i ironiczny. Z wykształcenia jest polonistką, prywatnie matką i żoną. Pisanie jest jej pasją, ale i według mnie cennym powołaniem.

Akcja powieści dotyczy ciekawej kobiety. Znana aktorka Amelia Diamond, to naprawdę...

1991monika | 2018-12-05

Amelia Diamond to znana i uwielbiana aktorka, która naprawdę nazywa się Sylwia Nowak. Wydaje się mieć wszystko – dwójkę dzieci, kochającego męża, piękny dom, a także urodę. Przed publicznością kreuje się na bardzo rodzinną osobę, a Święta to wyjątkowy czas. W tym roku jednak będzie zmuszona spędzić je inaczej niż zazwyczaj, ponieważ z powodu śmierci siostry musi przygarnąć jej córkę. Dla kogoś innego nie stanowiłoby to zapewne problemu, ale dla Sylwii, która ma wiele do ukrycia, będzie to ogromnym wyzwaniem.

Krystyna Mirek to autorka ponad dwudziestu powieści obyczajowych. Z wykształcenia jest polonistką i przez wiele lat pracowała w szkole. Powieści tej autorki cieszą się sporym zainteresowaniem i od dawna chciałam zapoznać się z jej twórczością. Jako, że w przedświątecznym okresie lubię czytać książki związane z tą tematyką, postanowiłam sięgnąć po tę najnowszą.

Styl autorki jest lekki, czyli dokładnie taki, jakiego oczekiwałam po tego typu powieści. Książkę czyta się bardzo...

Truskaweczka | 2018-12-06
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane

Od teraz bezapelacyjnie pani Mirek należy do grona moich ulubionych pisarzy. Jej najnowszą książkę pochłonęłam w zaledwie cztery godziny i czuję niedosyt. Po tak pięknej i niezwykle prawdziwej historii chce się tylko więcej i więcej. Dawno nie czytałam czegoś tak dobrego.

Anna-mojeksiążki | 2018-12-03

Grudzień rozpoczęłam zimową, świąteczną lekturą, a mój wybór padł na Tylko jeden wieczór Krystyny Mirek. Zawsze w grudniu półki księgarskie zalewa fala świątecznych powieści, które przyciągają wzrok swoimi pięknymi okładkami, a ja.... A ja przyznaję się, że to uwielbiam i mam już cały stosik świątecznych opowieści na grudzień :) :) :)

Tylko jeden wieczór to historia, która wzrusza, ale przede wszystkim bawi. Pokazuje, jakie życie może być przewrotnie i jak wystarcza jedna chwila, aby zmieniło się nieodwracalnie.
Amelia Diamond jest aktorką, która swój wizerunek zbudowała od podstaw i dopracowała do perfekcji. Jest odzwierciedleniem roli, którą gra - ciepłą i rodzinną kobietą, którą kochają widzowie. W życiu prywatnym, które strzeże jak cerber jest zupełnie inaczej. Rodzina gra ustalone role czerpiąc z tego korzyści. Pozornie wszyscy są zadowoleni, ale tak naprawdę to zimna i smutna rodzina. Kiedy umiera siostra Amelii i pod jej opiekę trafia jej córka, sytuacja zmienia się...

Michelle | 2018-11-20
Przeczytana: 08 listopada 2018

Przyznam szczerze, że starałam się przebrnąć przez tę historię tak szybko, jak było to możliwe. Przewracałam kolejne strony i, dosłownie, liczyłam na cud, że wreszcie wydarzy się coś, co sprawi, że ta powieść zachwyci mnie tak, jak poprzednie pióra Krystyny Mirek. W duchu powtarzałam sobie, że może będzie tak jak z Obcą w świecie singli, że z czasem się rozkręci, nabierze kolorów, emocji i pomimo początkowych trudności odłożę książkę z uśmiechem na twarzy. Niestety tak się nie stało. Męczyłam się niemiłosiernie i mam wrażenie, że autorka również miała problemy z napisaniem tej książki. Dlaczego? Otóż wydawało mi się, że Krystyna Mirek nie mogła wydukać się siebie spójnej, sensownej całości. Zdania są ciężkie, zdarza się, że jedna sytuacja jest rozpisana jak masło maślane i zupełnie nic z niej nie wynika, no poza objętością.
A zimowo-świąteczny klimat? Co to, to nie. Historia ta, w mojej ocenie, jest tak depresyjna i antyświąteczna, że niemal poczułam przygnębienie na myśl o tym, że...

NIEnaczytana | 2018-11-29

"Zwykłe życie to coś bardzo niezwykłego. Najtrudniej je zbudować".

Są na naszym rodzimym rynku autorzy, po których książki sięgam w ciemno. Wiem, że będzie czekała mnie prawdziwa uczta literacka. Do nich zalicza się z całą pewnością Krystyna Mirek. Czy jej tegoroczna świąteczna propozycja również mnie zachwyciła?

Sylwia Nowak vel Amelia Diamond ma doskonałe życie. Zazdrości jej go wiele kobiet, które codziennie z zapartym tchem śledzą losy postaci, granej przez nią w popularnym serialu. Z powodu śmierci siostry musi zaopiekować się jej córką i urządzić w domu rodzinne święta. Mimo obaw przekonuje samą siebie, że to w końcu tylko jeden wieczór, a potem wróci do swojego normalnego życia. Co stanowi trudność, z którą przyjdzie się jej zmierzyć? I czy wyjdzie z tego starcia zwycięsko?
Chciałabym napisać, że ta książka mnie zachwyciła. Chciałabym powiedzieć, że miałam łzy w oczach, a emocje we mnie buzowały podczas lektury. Chciałabym przyznać, że jest to jedna z moich ulubionych...

Angelika Oleszczuk | 2018-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2018

"W ciągu życia istnieje wiele nowych początków. Ile się chce. Człowiek sam ustala ich liczbę. Zawsze można się podnieść i zacząć od nowa. Nawet kilka razy w ciągu jednego dnia. Zawrócić ze złej drogi, zmienić zdanie, zawód, miejsce zamieszkania, przyjaciół, nawyki. Nikt nie może człowiekowi tego zabronić. Tylko on sam" (s. 254*).
"W realnym życiu nie miała scenariusza. Nie mogła sobie przerzucić kilku kartek dalej, by zobaczyć, co będzie potem. Nastawić się psychicznie na dalszy ciąg. Jeśli coś jej bardzo nie odpowiadało na planie filmowym, prosiła o zmianę. W życiu to nie działało (s. 18).
"Życie rozdawało karty na swoich warunkach, gotowe zaskoczyć każdego. Pieniądze nie zawsze pomogą. Zwłaszcza jeśli się nie ma wokół bliskich ludzi" (s. 52).
* - numery stron w wydaniu elektronicznym (Legimi).
Miałam pewne obawy odnośnie tej powieści, ale, jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie - pierwsze spotkanie z twórczością Krystyny Mirek uważam za bardzo udane :) "Tylko jeden...

Kasia | 2018-11-16
Przeczytana: 08 listopada 2018

Celebryci, czerwony dywan, fotoreporterzy, bankiety... to wszystko jest życiem idealnym, ale jaka jest prawda? Czy życie gwiazd jest rzeczywiście tak cudowne i beztroskie jakby? O tym się przekonała aktorka Sylwia vel Amelia Diamont.

"Czasem kusząca bajka W zuje się pułapką.
A zwyczajne życie może stać się bajką".

Główna bohaterka Sylwia była osobą, która wiedziała czego chce od życia, ale czy na pewno była szczęśliwa? Na zewnątrz wszystko było idealne: piękny, duży, cudowny dom oraz kariera, której wszyscy jej zazdrościli. Prawda jest zupełnie inna. Zbliża się Wigilia a święta to doskonały moment, by wyjaśnić zaistniałe konflikty, wyjawić skrywane przez lata tajemnice. Przecież święta to czas cudów. Jednak życie wobec Sylwii ma zupełnie inne plany. Amelia uwielbiała święta, czas spędzony w gronie rodzinny. Jednak w te święta do wigilijnego stołu zasiądzie jeszcze jeden nieoczekiwany gość, który wywoła złe duchy przeszłości.

"Tylko jeden...

Badylarka | 2018-12-08

Znana serialowa aktorka, Amelia Diamond, jest u szczytu kariery - żyje w blasku jupiterów, jest lubiana przez widzów, mieszka z mężem i dwójką dzieci w bogatej willi z prywatną ochroną, w biurowcu pracuje ze sztabem ludzi dbającym o jej wizerunek zarówno ten fizyczny, jak i medialny, według którego rodzina jest dla niej najważniejsza. Prywatnie jest Sylwią Nowak, zapracowaną kobietą, która nie ma czasu na gotowanie i sprzątanie, a nawet na porozmawianie ze swoimi dziećmi i mężem. Wojtek nie chce się narzucać, więc coraz bardziej się wycofuje z życia Sylwii.
Punktem kulminacyjnym dla rodziny Nowaków jest śmierć Marty, z którą Sylwia od lat nie utrzymywała kontaktów. Zerwanie siostrzanych relacji nastąpiło po tym, gdy Marta - na podstawie testamentu rodziców - zajęła rodzinne mieszkanie.
Sylwia nie ma poczucia straty. Bardziej przejmuje się tym, by media nie dowiedziały się o siostrze i tym, co zrobić z nastoletnią córką Marty, Julią. Porady szuka u pani Zofii, która sprząta jej...