Książka Roku 2018

Fighting Temptation

Cykl: Mężczyzna z honorem (tom 1)
Wydawnictwo: NieZwykłe
Fighting Temptation
Książniczka

Jaxson jest arogancki, skłonny do złości i agresji. Ale jest także wyjątkowy, silny i honorowy. Uwielbiam wszystkie jego wady bezwarunkowo i nieodwołalnie. Chociaż on sam nie wierzy w miłość, ja zawsze będę go kochała. Julia Sinclair Julia różniła się od wszystkich ludzi, których znałem. Wcześniej nigdy bym nie przypuszczał, że może istnieć ktoś równie dobry i szczery. Im lepiej ją...

Julia Sinclair

Julia różniła się od wszystkich ludzi, których znałem. Wcześniej nigdy bym nie przypuszczał, że może istnieć ktoś równie dobry i szczery. Im lepiej ją poznawałem, tym bardziej byłem od niej uzależniony. Z każdą chwilą spędzoną razem niszczyła jakąś część mroku, który wciąż we mnie tkwił. Dzięki Julii moje gówniane życie nie wydawało się takie okropne. I zanim się spostrzegłem, zakochałem się w dziewczynie nie z tego świata.
Jaxson Reid

Niecodzienna para przyjaciół – niewinna dziewczyna o dobrym sercu i powszechnie znany „niegrzeczny chłopiec”. Los sprawił, że ich ścieżki się przecięły, co sprawiło, że powstała między nimi silna więź oraz pojawiła się pokusa, której oboje pewnej nocy ulegli.
Mija pięć lat. Jaxson wraca do jedynej dziewczyny, która była dla niego ważna, aby naprawić błędy przeszłości. Jednak jest ktoś, kto nie cieszy się z jego powrotu. Ktoś, kto uważa, że Julia ma już kogoś, kto o nią zadba i nie cofnie się przed niczym, aby ten stan rzeczy nigdy nie uległ zmianie.
Jaxson nie tylko będzie musiał stanąć do walki w obronie Julii, ale zmierzyć się również z dręczącymi jego duszę demonami: śmierci, zepsucia, destrukcji i wojny.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

kryminalnakuchnia | 2018-11-26
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyka

Moją przygodę z KC Lynn nieprzypadkowo rozpoczęłam od Fighting Temptation. Zanim po nią sięgnęłam, przeczytałam mnóstwo opinii i stwierdziłam, że książka ta zawiera elementy, które idealnie można wpasować w ramy idealnej powieści romantycznej z zabarwieniem erotycznym w tle. Czyli coś, co my kobiety lubimy najbardziej.

I rzeczywiście „Fighting Temptation” okazała się strzałem w dziesiątkę. Nastoletnia niespełniona miłość odbijająca się echem po latach, niegrzeczny chłopiec z demonami przeszłości i dużo nieprzewidywalnych zdarzeń, to tylko namiastka tego, co znajdziemy w tej lekturze. Dzięki pokaźnej rozpiętości czasowej, w której opisana jest historia Jaxona i Julii, z wypiekami na twarzy, obserwowałam jak ewoluują wzajemne relacje tych dwojga. Napięcie, niepewność, poświęcenie czy łzy goryczy, łączyły się z pozornie idealną historią miłosną.

Wielkie brawa dla KC Lynn, która fantastycznie wykreowała postacie i to nie tylko te pierwszo planowe. Wszystkie one, już od pierwszych...

Kasiek | 2018-11-12
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 10 listopada 2018

Książka początkowo zapowiada się całkiem dobrze, jednak z czasem robi się nudno i cukierkowo. Niestety, mimo, że przeczytałam znaczną jej część, nie dobrnęłam do końca.

majka94 | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Przeczytałam wiele pochwalnych opini co do tej książki i muszę przyznać, że żadna z nich się nie myliła.

Jax i Julia zostają najlepszymi przyjaciółmi w noc, kiedy Jax ratuje ją z rąk dwóch oprychów. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Wszystko wydaje się być cudownie, aż do pewniej nocy. Nocy, która wszystko komplikuje i Jax po prostu ucieka do Marynarki Wojennej.

Mija pięć lat i Jax podczas jednej z misji zostaje poważnie ranny. Julia od razu do niego jedzie, ale on po raz kolejny ją odrąca. Mija kolejny rok i Jaxson wraca do Sunset Bay, aby naprawić wszystko z dziewczyną, która jako jedyna coś dla niego znaczyła.

Pokochałam dwójkę głównych bohaterów. Julię za jej piękna duszę i bezwarunkową miłość do Jaxsona, mimo upływu tylu lat. Jaxsona natomiast za jego pewność siebie, wybuchowy temperament i to jak walczył o Julię i to jak się nią opiekował. Nie zapominajmy również o postaciach drugoplanowych, które idealnie uzupełniają książkę.

"Fighting Temptation" to...

Pinina_Paulina | 2015-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Niesamowita historia. Julia i Jax - idealnie wykreowani, skradli moje serce. Świetne postacie drugoplanowe o których autorka nie zapomniała i możemy ich poznać równie dobrze co głównych bohaterów. Bez wątpienia jedna z lepszych książek jakie miałam przyjemność ostatnio przeczytać.
Polecam!

WampirkaJustynka | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka dobra ale bez rewelacji. Jak dla mnie relacja Julie i Jaxa za bardzo w dalszej części historii poszła w seks. Przez to jakoś wydało się to sztuczne. Strasznie dużo tu przekleństw. Myślę, że autorka powinna podzielić książkę na dwie części: 1 część do sceny w szpitalu i 2 część po powrocie Jaxa do miasteczka. Ogólnie historia przewidywalna. Momentami zabawna, wzruszająca i łamiąca serce. Można się też mniej więcej domyśleć co będzie w pozostałych częściach. Ale o tym sza. Jak ktoś lubi takie klimaty to ta książka jest w sam raz dla niego.

wiooletka13 | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Kolejna książka,która pokazuje,że przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie jest do końca możliwa.Prędzej czy później pojawi się uczucie,któremu ciężko zaprzeczyć.
Ale co gdy jedno kocha a drugie nie potrafi?
Wspólnie spędzony czas, najpiękniejsze momenty w życiu,troska,lojalność to za mało.Pomimo tego,że głęboko w sercu czujesz,że kochasz ją całym sobą,nie możesz jej tego pokazać,bo przeszłość postanowiła przejąć górę nad twoim życiem.

Co wtedy robisz ? Jakie jest najprostsze rozwiązanie? Ucieczka…

Myślisz,że możesz uciec przed całym światem,ale gdziekolwiek byś nie uciekł nawet na najdalszy kraniec świata,nigdy nie uciekniesz przed samym sobą,przed swoimi uczuciami.Kiedy dwoje ludzi ma być razem,będą razem.Istniej coś takiego,co nazywa się przeznaczenie.A oni byli sobie przeznaczeni,nawet po takim czasie,ucieczek,smutku,męki,wojny i tortur.Gdy śmierć staje ci przed oczami,wtedy dopiero dochodzisz do wniosku,że trzeba walczyć,o to na czym ci zależy,ale gdy jest już za późno i...

Książki_takie_jak_my | 2019-02-08
Przeczytana: 08 listopada 2018

Julia to dziewczyna szczera, sympatyczna, o dobrym sercu. Jaxson to chłopak z gatunku „bad boy”, który ma swoje za uszami. Poznają się w niezbyt korzystnym momencie życia, co mimo wszystko przynosi pozytywne skutki. Główni bohaterowie w pewnym sensie czują się samotni, potrzebują kogoś, kto ich zrozumie, wysłucha, wesprze. Po prostu potrzebują szczerego przyjaciela, który okaże się bratnią duszą.
Między głównymi bohaterami zachodzi właśnie ta najpiękniejsza z relacji, przyjaźń. Ta więź jest tak silna, niezwykłe, piękna, że aż przyjemnie się patrzyło jak wzrasta. Ale jak zwykle, gdy w życiu jest zbyt pięknie, idealnie, to coś musi się zadziać. Tak jest w przypadku tej książki, gdyż przyjaźń głównych bohaterów zostaje wystawiona na próbę. Jaxon musi wyjechać i to nie na kilka dni, czy tygodni, lecz na kilka lat. Składa jednak swojej przyjaciółce obietnicę, że wróci.
Główny bohater nie jest w stanie wziąć pod uwagę tego, że nie wszystko potoczy się zgodnie z planem. Zadania, które...

Katarzyna | 2015-06-09
Przeczytana: 30 października 2015

Miło się czytało, ale nadal wolę tom 2.:)

lulamae | 2015-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2015

Spodziewałam się po tej książce sporo, bo i opinie i oceny dawały ku temu powód. Niestety jestem dość mocno zawiedziona, bo książka ta nie była dla mnie niczym nowym i raczej zaliczyłabym ją do przeciętnych.

Julia Sinclar przeprowadziła się do Sunset Bay po śmierci swojej mamy, poznała tam miejscowego bad-boya - Jaxsona Reida - i ku zdumieniu społeczności stali się najlepszymi przyjaciółmi.
Jax ma niskie poczucie własnej wartości i dlatego też kiedy czuje, że jego uczucia wychodzą poza dopuszczalne (w jego mniemaniu) normy do Julie podejmuje decyzję o wstąpieniu do Seal.
Julia także od zawsze skrywała uczucia do Jaxsona, ale gdy dowiaduje się o wyjeździe jej najlepszego przyjaciela stawia pewne rzeczy na jedną kartę.
Jedna noc wiele między nimi zmienia.
Po sześciu latach Jax wraca z postanowieniem, aby odzyskać to co utracił. Jednak czy to się uda?

Tak jak napisałam na początku - to wszystko już było i niestety ta książka nie jest jak dla mnie najlepszym wydaniem tego typu...

mania_kch | 2015-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2015

Całkiem fajna, ciekawa, lekka i przyjemna historia. Miała swoje słabsze momenty, ale w ogólnym odbiorze nie było źle. Warta przeczytania :)