Czarne róże

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Saga o Królestwie Światła (tom 10)
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Nattsvarte roser
ekspedycja, wyprawa, miłość
Ananasek

Nareszcie wszystko jest gotowe, ekspedycja w Góry Czarne może wyruszać. Obok wielu dzielnych mężczyzn wezmą w niej udział cztery panie: Indra, Siska, Shira i Sol z Ludzi Lodu. Pierwszą przeszkodą, którą uczestnicy wyprawy muszą pokonać w Ciemności, będzie rozległa Dolina Róż i czyhające tam strachy...

Kotkad | 2014-01-14
Przeczytana: 2012 rok

Po sadze o czarnoksiężniku przyszedł czas na sagę o królestwie światła. Ta saga łączy część bohaterów sagi o ludziach lodu z bohaterami sagi o czarnoksiężniku jednak mam wrażenie że im więcej czytania tej autorki tym dla mnie nudniej a może przesyt. Nie mniej lektura lekka i dosyć przyjemna. Pojawia się też trochę nierealnych i magicznych istot, nie skupiamy się tu na zakonach i czarnoksiężnikach ale mamy elfy i inne magiczne istoty.

Luka1989 | 2016-12-28
Przeczytana: listopad 2016

Nie sposób ocenić każdą książkę z Sagi o Królestwie Światła osobno. Dopiero po przeczytaniu wszystkich jestem w stanie powiedzieć, że to kolejny majstersztyk w wykonaniu Margit Sandemo. Saga o Ludziach Lodu była wspaniała, Saga o Czarnoksiężniku dla mnie sporo słabsza, dlatego nie wiedziałam czego spodziewać się po ostatniej części Trylogii Sag... obawy niesłuszne. Margit Sandemo zmobilizowała się w pełni i Saga trzyma w napięciu, bawi, wzrusza i zaskakuje. Zakończenie przewidywalne i mam nadzieję, że Margit Sandemo nie podejmie próby kontynuacji przygód bohaterów trzech sag, bo jest dobrze jak jest :).

Mashe | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Margit Sandemo