Świeża krew

Joanna Opiat-Bojarska Wydawnictwo: Muza Cykl: Kryształowi (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Muza
literatura polska policja gangsterzy władza gangi zeznania antyterroryści nadużycia narkotyki
Kryształowi (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2018-10-31

72 strony- tyle wytrzymałem. Czysta grafomania.

Przeczytałam "Świeżą krew" niedługo po tym, jak została wydana, a więc dość już dawno. Pamiętam, że niemal przez cały czas miałam wyjątkowo mieszane odczucia. Mówiąc wprost - mnóstwo elementów nie podobało mi się. A jednak było w tej książce coś, co sprawiło, że mimo wszystko nie chciałam, a później po prostu nie mogłam jej odłożyć. Tym czymś był potencjał. Po zakończeniu...

Ocenę opisową wydam po przeczytaniu serii. Jedynie spostrzeżenia, że wg mnie książka napisana trochę chaotycznie. Faceci niby antki ale jednak zadufani,trochę jak przygłupii kafar z bramek w klubie... coś mi w niej nie pasuje...

Świetna książka. Nie moge się doczekać by kolejną przeczytać.Polecam.

"Driver" rozpoczyna pracę w elitarnej grupie antyterrorystów z poznańskiej policji. Okazuje się, że ta elita nie jest jednak bez wad. „Kominiarze” wykorzystują swoją pozycję, odznakę i znajomości, dorabiając do psiej pensji na usługach mafii. Z wadami polskiej policji walczy policja wewnętrzna.

Autorka posiada ogromną i szczegółową wiedzę, jakby siedziała w pokoju Karola...

Książka spodobała mi się, posiada dużo akcji, jest napisana w bardzo fajnym stylu co dobrze się czytało. Polecam

Brutalny, brudny świat policji. Odejście od szablonu świętych policjantów i złych bandytów. Mimo to dla mnie niektóre sceny i postacie zostały zbyt mocno przerysowane i czasami wydawały się groteskowe. Ilość scen erotycznych sprawiała ważnie, że czytam co chwile opowiadania dla dorosłych. Mam mieszane odczucia co do tej książki stąd taka, a nie inna ocena.

Fabuła cały czas trzymała w napięciu, a sceny naładowane adrenaliną i testosteronem do granic możliwości i przyzwoitości.

Gdybym nie wiedziała kto napisał Kryształowych to bym obstawiała, że mężczyzna....Opiat-Bojarska pokazuje brudny świat policji, przestępców i funkcjonariuszy - kryształowych, którzy czyszczą policję z tego brudu...Wszystko jest dosadne, brutalne, szybkie, bez uczuć. Książka dobra.

Potrzebowałam resetu po ostatnich lekturach i na szczęście taki właśnie reset zaserwowała mi autorka "Kryształowych".
Opisy i opinie sugerują brutalną, brudną historię. Bałam się trochę, że będzie za mocna, jak na mój gust. Było kilka ostrzejszych scen, owszem, ale nie okazały się niestrawne, wulgaryzmy dostosowane do sytuacji, sceny seksu nieprzesadzone. Pod tym względem...

Dyskusje

• 2019