Wyzwanie czytelnicze LC

Piętno mafii

Wydawnictwo: Sonia Draga
Marczewek

Przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Cudze grzechy, za które trzeba odpokutować. Pokolenia naznaczone mafijnym piętnem… Marta Makowska i Sven Jönsson nie mają pojęcia o swoim istnieniu, ale łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać. Kiedy nastoletnia córka Marty nie wraca na noc do domu, kobieta odchodzi od zmysłów. Prowadzący śledztwo komisarz Borys Wolański jest...

Kiedy nastoletnia córka Marty nie wraca na noc do domu, kobieta odchodzi od zmysłów. Prowadzący śledztwo komisarz Borys Wolański jest przekonany, że dziewczyna została uprowadzona, a kidnaperzy wkrótce zażądają okupu. Nie nadchodzą jednak żadne wiadomości, a w postępowanie angażuje się wydalony ze służby komisarz Olgierd Merk, który jako jedyny domyśla się prawdy.
W szwedzkim Härnösand Sven przeżywa tę samą tragedię. Björn, jego syn, również zostaje porwany, a komisarze Christin Carlsson i Gunnar Lindberg z miejscowej policji rozpaczliwie szukają tropu malca. Podejrzewają, że ojciec chłopca coś przed nimi ukrywa.
Do mieszkania polskiego imigranta w Chicago ktoś dostarcza tajemniczą przesyłkę. W środku znajdują się zdjęcia zamordowanego mężczyzny. Na jego ustach wycięto krzyż. W ten właśnie sposób camorra uciszała tych, którzy złamali omertę – świętą zmowę milczenia.

Dwa kraje, dwa równolegle prowadzone śledztwa przeciwko wrogowi, który nie wybacza i nie zapomina.

źródło opisu: https://www.soniadraga.pl/produkt/3576/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: materiały wydawcy

_kingu_reads | 2019-01-08
Przeczytana: 05 stycznia 2019

W niemal tym samym czasie w Polsce oraz Szwecji dochodzi do dwóch podejrzanych porwań. W Polsce ofiarą porywaczy pada nastoletnia Agnieszka Makowska. Jej matka odchodzi od zmysłów, tym bardziej, że od czasu śmierci swego męża jest przewrażliwiona na punkcie bezpieczeństwa swoich dzieci. Otrzymany po dwóch dniach trop prowadzący do rezydencji nieopodal miasta okazuje się trafny, z tym problemem, że Agnieszka została już przetransportowana przez porywaczy w inne nieznane miejsce. W Szwecji ofiarą porwania staje się ośmioletni Bjorn, którego porywacze uprowadzają tuż przed samym domem, praktycznie na oczach rodziców. Zrozpaczony ojciec chłopca, Sven, postanawia wziąć w swoje ręce sprawę odnalezienia syna.
Co łączy oba porwania i kto za nimi stoi ? Czy błędy popełnione w dalekiej przeszłości przez rodziców mogą okazać się zgubne dla ich dzieci ?
Nie chcę zdradzać zbyt wiele na temat fabuły książki, gdyż nie chce wam odbierać całej frajdy z prowadzenia swojego własnego śledztwa...

TINA | 2019-01-11
Przeczytana: 09 stycznia 2019

W Polsce i Szwecji dochodzi do dwóch porwań. Ofiarami stają się 17-letnia Agnieszka Makowska i 9-letni Bjorn Jonsson. Sprawa jest dość podejrzana a policja obu państw podejrzewa, że dzieci zostały uprowadzone dla okupu. Problem w tym, że matka Agnieszki po śmierci swojego męża od kilku lat boryka się z problemami finansowymi, a ojciec Bjorna to budowlaniec, który nie posiada majątku. Policja jednak nie odpuszcza i łapie się każdego podejrzanego tropu. W Polsce udaje im się trafić na miejsce, do którego została zwabiona Agnieszka, niestety zastają tam jedynie znikome ślady jej pobytu. W Szwecji sprawa zaczyna się komplikować, gdy ojciec Bjorna – Sven, który ma własne podejrzenia chce samemu wymierzyć sprawiedliwość i odszukać porywaczy. Na jaw wychodzą nowe fakty. Podejrzenia szwedzkich śledczych padają na włoską camorre. Tymczasem porywacze ciągle zmieniają lokalizację, przez co są zawsze o krok przed policją.

Co łączy te dwa podejrzane porwania?
Czy dotyczą tej samej sprawy?...

Zaciesz | 2019-01-15

Śmierć to podobno obok podatków jedyne czego możemy być w życiu pewni. Jednak nie wiemy, kiedy i o której zapuka do naszych drzwi i porwie ze sobą w otchłań. Jeżeli natomiast nosimy piętno przeszłości, które czyha na nas za rogiem, ta śmierć może być bliżej, niż nam się wydaje. Piotr Rozmus w swojej najnowszej powieści "Piętno mafii" pokazał, że milczenie jest złotem, ale mowa niestety zazwyczaj oznacza koniec bicia serca, szczególnie jeśli mamy do czynienia z włoską mafią. Autor popadł w istne szaleństwo. Masa miejsc, ogrom wątków, jeszcze więcej bohaterów, a wszystko opakował doskonałym balansem, przykuwającym stylem i fenomenalnie rozegranym pomysłem. Ja przepadłam. Byłam spragniona każdego rozdziału i każdej pobocznej historii i nie potrafiłam się odkleić od książki przez wiele godzin i żałuję, że przeczytałam ją tak szybko! Bo to jest powieść, która wymaga skupienia, ale wynagradza to przyjemnym drapaniem wyobraźni.

Historia rozpoczyna się od dwóch porwań w Polsce i w...

książek: 2058
LubimyCzytać | 2019-01-14