Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?

Okładka książki Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią? Frede Royer
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?
Frede Royer Wydawnictwo: Amber poradniki
poradniki
Pourquoi les hommes? Pourquoi les femmes? Les idées reçues face aux sciences
Amber
2019-07-16
2019-07-16
Małgorzata Tryc-Ostrowska
asertywność empatia kobieta a mężczyzna poradnik psychologia styl życia uczucie

Frede Royer na wojnie (płci)

Kuriozalna publikacja, miała obalać stereotypy, a tylko je pogłębia.
● "Wszystkie kobiety uwielbiają zakupy, i chodzenie po sklepach,
● "kobiety płaczą z byle powodów (np. bo komputer się zawiesił),
● "Dlaczego kobiety mówią więcej niż mężczyźni"?
● "Dlaczego kobiety mają obsesję na punkcie torebek?"

Ok. Jestem kobietą, czy mężczyzna, wg. tej durnowatej książeczyny, bo nie posiadam ANI JEDNEJ TOREBKI, same plecaki, nienawidzę chodzenia po sklepach, i mówię jakieś 100 x mniej od męża...?
Znaczy, jestem facetem?? 🤔😜😜

Kuriozalna publikacja, miała obalać stereotypy, a tylko je pogłębia.
● "Wszystkie kobiety uwielbiają zakupy, i chodzenie po sklepach,
● "kobiety płaczą z byle powodów (np. bo komputer się zawiesił),
● "Dlaczego kobiety mówią więcej niż mężczyźni"?
● "Dlaczego kobiety mają obsesję na punkcie torebek?"

Ok. Jestem kobietą, czy mężczyzna, wg. tej durnowatej książeczyny, bo...

Nie róbcie sobie tego i nie czytajcie tej książki tego niestety nie da się od zobaczyć. Pseudo naukowe mało zabawne w dodatku w niektórych miejscach wręcz toksyczne. Stanowczo nie polecam.

Z tą "zabawnością" bym nie przesadzała, bardzo na siłę...ja bym się tych wątków z książki chętnie pozbyła, ale nie było tak najgorzej. Z większością informacji się już zetknęłam ale człowiek uczy się całe życie, kilka naukowych teorii mnie zaskoczyło. Można.

Dlaczego kobiety częściej marzną, żyją dłużej i lubią panów z poczuciem humoru? Dlaczego chłopców rodzi się więcej, a panowie częściej podejmują ryzyko? Lekka lektura, z odwołaniami do badań. Irytowało mnie, że 80% wyjaśnia się ewolucją, czyli w skrócie: panowie wolą ryzyko i młodsze kobiety, bo to pozwala im zachować gatunek, a panie zawsze będą ostrożniejsze, bo złe decyzje ich więcej kosztują. Jako ciekawostka można przeczytać.

Na naszym rynku wydawniczym brakuje książek na temat budowania dobrych relacji partnerskich. Jeśli są - to ich rady można podsumować. Jeśli Cię nie kocha to go zostaw. Nie walcz o niego. Toksyczni ludzie są źli. Kobieta lubi sex.

Jednak jeśli lubimy ambitniejsze książki to ta pozycja idealnie trafi w nasze gusta. W profesjonalny sposób wyjaśnia czemu faceci zachowują się tak, a nie inaczej. Tłumaczy odwołując się do faktów naukowych, a nie przemyśleń, które mogą w wielu przypadkach przynieś jedynie krzywdę.

Moim zdaniem warto zainwestować w książkę. Zawsze czegoś mądrego można się dowiedzieć. Pozycja nie powala ale nie rozczaruje. Osoby, które przeczytały milion książek mogą ją pominąć ale inni nie koniecznie.

Dowcipna, ale i pełna faktów książka obalające najbardziej znane i popularne mity o kobietach i mężczyznach. Polecam na kilka bezczynnych godzin w niedzielne, deszczowe popołudnie. Ataków śmiechu pewnie nie dostaniecie, ale nad pewnymi stereotypami warto się zastanowić.

Ot, zabawna lektura na nudnawy wieczór. Ciekawostki może i nie są najwyższych lotów ale ich naukowe wyjaśnienia sprawiają, że w głowie zapala się lampka i ma się ochotę powiedzieć "eureka".

Przeciętna.

Przeciętna.

Myślałam, że ta książka bardziej pozwoli mi zrozumieć mężczyzn, ale nie. Bez sensu są niektóre rozdziały np. Dlaczego mężczyźni nie są piękni? Dlaczego nie sprzątają po sobie toalet? Kompletne dno.

A mi się książka osobiście podobała.

A mi się książka osobiście podobała.

• Poradniki

Dodaj cytat z książki Dlaczego mężczyźni, dlaczego kobiety - tak robią?